Natrag   Forum.hr > Društvo > Religija

Religija Religija u društvu
Podforum: Teologija i religijska praksa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 21.05.2019., 11:30   #4041
Next:
Quote:
Na strmini... nalazile su se neke kolibe od pletera, napuštene, bez vrata i prozora. U jednoj od njih vojnici su, tražeći suvoga voća, otkrili mladu Ciganku, napušteno i sumanuto stvorenje. Sedela je kraj ognjišta i neprisebno zurila u pepeo davno ugasle vatre. Asker je zaglavio vrata te kolibe u kojoj nije bilo mesta za više od dvoje-troje. Žena se nije branila. Vojnici su se sada podelili: jedni su trčali kolibi i čekali svoj red, a drugi su, mladi i uzdržljiviji, sedeli nepomično...i okretali leđa iskušenju. Za to vreme, oni gore su se smenjivali brzo i izlazili jedan za drugim iz kolibe, zbunjeni, oborene glave, zakopčavajući koporan ili otirući pepeo sa sebe, i spuštali se dole k izvoru.

U tom trenutku naišao je gornjim putem, neočekivano, komandir sa seizom. Sjahao je kraj kolibe iz koje su jednako izlazili vojnici. Kad je drškom od korbača otvorio vrata, bacio je samo jedan pogled i odmah zakrenuo glavu u stranu. Ugledao je prizor koji se ne može dugo gledati. Na zemlji je ležalo jadno, mršavo ženino telo u slabim trzajima, sa penom na usnama. Dimije i košulja na njoj bili su pocepani askerskim šakama u paramparčad.
(...) Oficir je naredio pokret, ali pre nego što su stigli da se udalje, mogli su još jednom svi i da čuju i da vide ženu iz kolibe. Izišla je i stala pred vrata, ogrnuta ćebetom ispod kojih su visili dronjci njenih dimija. (...) Vikala je za njima kreštavim glasom:
- Gdje ste, askeri, kurvini sinovi? Ima li vas još? Evo, izdovoljite se, psi vam majku potezali! Vrijeme vas nebesko ubilo, kao što će vas i ubiti! Evo!
Ali četa je zamicala za strmu i visoku stenu pored puta i ženin glas se naglo tanjio i gubio.
(odlomak iz romana /nedovršenog/ Omer-paša Latas našeg nobelovca)
(asker, vojnik
dimije, ž. široke hlače
seiz, konjušar
korbač, bič)

Po akademiku Muhamedu Filipoviću, Andrićevo pisanje je krivo za sve ono što su sve moguće vojske radile po Bosni: ubijanja, pljačkanja, silovanja, zločine.
Pod a): Filipović je u pravu.
Pod b): Ivo Andrić je u pravu u osudi zločina (u navedenom tekstu očito je da se govori o bešćutnim vojnicima koji se iživljavaju nad nemoćnim ženskim stvorenjem) - stoga je Muhamed Filipović u krivu , koliko god on bio akademik, pretpostavljam i musliman, i pretpostavljam, po prezimenu, podrijetlom Hrvat.
__________________
Nije bitno ciljati u metu. Bitno je metati u cilj...
FeetF1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.05.2019., 12:45   #4042
Quote:
FeetF1 kaže: Pogledaj post
Kad je ISIS svojedobno bio vrlo jak, postojala je stranica, mislim da se zvala 'Vijesti Ummeta', na bosanskom jeziku
koja je donosila vijesti o osvajanjima.
za razliku od tebe, izgleda, ja sam samo čuo za tu stranicu i nikad je nisam ni otvorio- inače nije pokrenuta sa teritorija BiH nego iz neke zemlje koja je članica EU
Quote:
Na toj web-stranici, godina se obilježavala po hidžri (kalendaru koji koriste muslimani), donosila je reportaže (video, tekstovi) o 'uspjesima' ISISA, a za svaki osvojeni grad/mjesto/područje zahvaljivali su Allahu, obvezatno navodeći koliko su nevjernika pobili, uzvikujući Allahu akbar
može biti ja stvarno ne znam!
Quote:
Videi su bili prevedeni na bosanski i posve necenzurirani, dakle, nije bilo upozorenja 'uzenmirujući sadržaj' niti su eksplicitni kadrovi bili zamućeni. (Od toga je prošlo podosta vremena pa su mi su se te grozne slike izbrisale, po onoj Balaševićevoj: lepe /slike/ potiskuju ružne.)
pogrešno koristiš poeziju
ja ne znam da ima išta lijepo u vezi ISIL-a?
Quote:
Ispod jednog teksta koji je govorio u uspjehima džihadista, netko je postavio pitanje: Kako vam se mogu pridružiti i pomoći vam? Dakle, stranica je imala svoju publiku.
ako ti tako kažeš- ja stvarno ne znam.
Quote:
Na stranicu se moglo pristupiti bez ikakvog problema preko web-pretraživača dok konačno nije nestala, pretpostavljam, s padom ISISA.
svakako je prestrašno da takvi i njima slični kao i svaki drugi koji promovišu nasilni ekstremizam, ma od koga da je, imaju medijski prostor.
borba protiv njih je teška i mukotrpna i ne dozvoljava opuštanje. Srećom mi u Bosni i Hercegovini držimo stvari pod kontrolom pod mnogo većom kontolom nego što je to recimo slučaj u jednoj Austriji ili Srbiji pa čak i Hrvatskoj
Quote:
Također, po novinama se pisalo da se jedna Hrvatica (Dora Bilić) pridružila ISISU (sa 18 godina je otišla u Birtaniju i tamo se radikalizirala. Trenutačno joj se gubi svaki trag).
Eto, to nam je malo bliže...
pa jest engleska je mnogo bliža Bosni nego Indija što jest jest!


Quote:
O pisanju.
Bosanski akademik Muhamed Filipović je smatrao Andrićevo pisanje 'najvećim zlom' koje je zadesilo Bosnu:
filipović ne dolazi iz branše književno-historijskih nauka nego iz filozofije i sigurno ima opravdanje za to što je napisao



Quote:
Dakle, Andrić je kriv za rat u Bosni - i za sve ono što se dešavalo tamo...
zanimljiv zaključak si izvukao...
ja ne želim ulaziti u razloge pisanje i tumačenje šta je pisac htio reći time što je napisao/rekao jer je već rekao to što je htio.


Quote:
Znači, Andrić je kriv i za zločine koje je počinio taj vojnik, i njegova četa itd.
Da nije bilo Andrićeva pisanja - ne bi bilo rata ni zločina u Bosni, tako nekako, jel' da?
hajde malo uzmi Crnjanskog
ja ne mogu ulaziti u razloge zbog čega je počinjen genocid- imam problem da shvatim mržnju a pogotovo ne toliku količinu mržnje koja želi totalno uništenje jednog naroda
Quote:
Ajmo ovako. Znači, kad netko pročita u nekoj knjizi 'Ne budite prijatelji s kršćanima, oni su prijatelji jedni drugima' ili
'Borite se protiv onih koji ne vjeruju u Alaha' ili 'Ljudi od knjige, kršćani i Hebreji najgori su od svih stvorenja', dakle, takva osoba će odmah pročitano shvatiti bukvalno, i razvit će mržnju prema svim ostalim ljudima i vjerama (osim svojih ljudi i svoje vjere) te će krenuti u džihad - sveti rat.
hoće ako mu ti to tako budeš sugerisao ...

ne ide to tako. dok bi došao do tog dijela prethodno je morao pročitati a Allah ne vole oni koji pretejruju, da ne voli one koji započinju da voli one koji su pravedni i dobročinitelji.
na kraju taj ajet i ne glasi tako
Quote:
Eto, u Bibliji u jednom poglavlju iz Starog zavjeta stoji zapis kako su pronašli čovjeka koji je na 'sveti dan subotnji' skupljao drva, dakle, radio je fizički posao - što je zabranjeno po Mojsijevom zakonu. Ljudi su se skupili i kamenovali čovjeka. A eto, ja još uvijek čekam da se pojavi neki kršćanin koji će doslovce shvatiti taj zapis i početi bacati kamenje na svoje susjede koji se usude nešto u dan subotnji ili nedjeljni raditi. Međutim, toga nema. Zato jer nitko tu priču iz Biblije ne shvaća doslovno.
ne znam!
Quote:
Što se Andrića tiče: da, pisao je kritički a i negativno o turskim osvajanjima. No, jeste li pročitali njegovu priču Kod kazana? Ondje se govori o bosanskoj djevojci, kršćanki, koja svojom voljom odlući poći za muslimana. Roditelji su protiv te je predaju fratrima da je oni razuvjere i preobrate nazad. Kad djevojka ustraje po svom, fra Petar zapovijedi fra Marku da djevojku istuče (spanking štapom).

E, sad mi recite: da li ovaj odlomak možete iščitati kao pozitivno prikazivanje fratara i njihobvih postupaka, tj. da Andrić ovdje odobrava njihov postupak i slaže s s njima, tim više što u tekstu piše se tu radi o 'najajsnijoj i najvećoj stvari na svijetu' (ljubavi), gdje kršćanka prelazi na islam iz ljubavi prema svom izabraniku. Također, fra Marko je 'spanka', ali vidjevši njenu odlučnost, na kraju odustaje.
da li se može ištitati- svako da može ali i ne mora!
Quote:
Dakle, poruka ovog teksta je da nema 'krive' ljubavi, da svatko ima pravo promijeniti mišljenje i vjeru zbog ljubavi (neprisiljeno i dragovoljno).
to i jeste zadatak književnosti- ne da daje odgovore nego da potavlja pitanja a od nas samih zavisi kakav ćemo odgovor dati jer je on proizilazi ne samo iz naše biti nego i neke potrebe i interesa
Quote:
Ali, po uvaženom akademiku Filipoviću, takvo i slično pisanje, da je 'ljubav najveća i najjasnija stvar na ovom svijetu' čini najveće zlo od sviju vojski koje su prošle Bosnom.
jah jah. hajmo mi malo o temi ovog posta. malo manje da se bavimo nacionalizmom i politikom a više vjerom i religijama
__________________
https://mislislam.blogspot.com/ U plodnom predjelu raste bilje voljom Gospodara njegova, a u neplodnom tek s mukom.
Vojnik Gorčin is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.05.2019., 13:50   #4043
Quote:
FeetF1 kaže: Pogledaj post
Next:

(odlomak iz romana /nedovršenog/ Omer-paša Latas našeg nobelovca)
(asker, vojnik
dimije, ž. široke hlače
seiz, konjušar
korbač, bič)

Po akademiku Muhamedu Filipoviću, Andrićevo pisanje je krivo za sve ono što su sve moguće vojske radile po Bosni: ubijanja, pljačkanja, silovanja, zločine.
Pod a): Filipović je u pravu.
Pod b): Ivo Andrić je u pravu u osudi zločina (u navedenom tekstu očito je da se govori o bešćutnim vojnicima koji se iživljavaju nad nemoćnim ženskim stvorenjem) - stoga je Muhamed Filipović u krivu , koliko god on bio akademik, pretpostavljam i musliman, i pretpostavljam, po prezimenu, podrijetlom Hrvat.
__________________
https://mislislam.blogspot.com/ U plodnom predjelu raste bilje voljom Gospodara njegova, a u neplodnom tek s mukom.
Vojnik Gorčin is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.05.2019., 15:05   #4044
Koliko vjernika ovdje vjeruje da je pretpostavljanje majka zajeba, ali ne zna da su pojmovi pretpostavljanje i vjerovanje doslovno ista stvar?
LongSinceDark is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.05.2019., 16:03   #4045
Quote:
LongSinceDark kaže: Pogledaj post
Koliko vjernika ovdje vjeruje da je pretpostavljanje majka zajeba, ali ne zna da su pojmovi pretpostavljanje i vjerovanje doslovno ista stvar?
joj nemoj sad da se bavimo semantikom.
hajde nađi nekog svog, ma kojeg uvjerenja da je on, nek ti objasni bitnu razliku između vjerovanja i pretpostavke.
__________________
https://mislislam.blogspot.com/ U plodnom predjelu raste bilje voljom Gospodara njegova, a u neplodnom tek s mukom.
Vojnik Gorčin is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.05.2019., 16:52   #4046
Zašto ne, semantika je osnovna stvar za poznavanje jezika i zdravu komunikaciju sa što manje netočnosti i nesporazuma.

Objasni mi ti tu "bitnu" razliku.
LongSinceDark is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.05.2019., 23:47   #4047
Quote:
Vojnik Gorčin kaže: Pogledaj post
to i jeste zadatak književnosti- ne da daje odgovore nego da potavlja pitanja a od nas samih zavisi kakav ćemo odgovor dati jer je on proizilazi ne samo iz naše biti nego i neke potrebe i interesa
Istina... a dovoljno je pogledati i naslov teme, koji bi mogao glasiti i...

Da li je "xxx" zaista tako nasilno kao što ga ja kao "neutralan i objektivan promatrač" upravo prikazujem ?

Pod "xxx" možemo staviti što god traže naše potrebe i interesi.
cestar is online now  
Odgovori s citatom
Old 23.05.2019., 11:05   #4048
FAKE Videos to Scare the Masses

Iznad video je isječak iz malo duže emisije sa Dr. Kevin Barrett-om gdje raspravljaju u duhu naslova ove teme.
Palenholik is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.05.2019., 18:05   #4049
Quote:
Vojnik Gorčin kaže: Pogledaj post
za razliku od tebe, izgleda, ja sam samo čuo za tu stranicu i nikad je nisam ni otvorio- inače nije pokrenuta sa teritorija BiH nego iz neke zemlje koja je članica EU

može biti ja stvarno ne znam!

pogrešno koristiš poeziju
ja ne znam da ima išta lijepo u vezi ISIL-a?
Nema ništa lijepoga i dobroga u Isilu.
Mislim da si me pogrešno rezumio - naime, napisao sam, citirajući poznat Balaševićev stih 'da lijepe slike postiskuju ružne' ne misleći pritom da je u videima Isila bilo ičega lijepoga i pozitivnoga i normalnoga već da su mi su se te slike
i videi s Isilove stranice potisnule iz sjećanja a zamjenile su ih druge, ljepše slike, dakle, slike iz npr. Balaešvih pjesama, iz knjiga koje sam pročitao itd.

Quote:
filipović ne dolazi iz branše književno-historijskih nauka nego iz filozofije i sigurno ima opravdanje za to što je napisao
Naravno, ima on pravo na svoje mišljenje - ali, on u svom promišljanju može biti i u krivu, koliko god da je iz branše 'filozofija'.

Quote:
zanimljiv zaključak si izvukao...
ja ne želim ulaziti u razloge pisanje i tumačenje šta je pisac htio reći time što je napisao/rekao jer je već rekao to što je htio.

ja ne mogu ulaziti u razloge zbog čega je počinjen genocid- imam problem da shvatim mržnju a pogotovo ne toliku količinu mržnje koja želi totalno uništenje jednog naroda
Ajmo opet malo na tekst. Mnogi citiraju Andrićevu rečenicu:
Quote:
'Bosna je zemlja mržnje i straha.'
...pa onda to razvlače i tumače, i to izvan konteksta.

Jest, Andrić je to napisao, no treba pogledati cijeli tekst ili bar odlomak.
Tekst je to 'Pismo iz 1920. godine' (nije nastao te godine već je objavljen, ako sam dobro upamtio 1946.).
Odlomak:

Quote:
Da pređem odmah na stvar. Bosna je divna zemlja, zanimljiva, nimalo obična zemlja i po svojoj prirodi i po svojim ljudima. I kao što se pod zemljom u Bosni nalaze rudna blaga, tako i bosanski čovek krije nesumnjivo u sebi mnogu moralnu vrednost koja se kod njegovih sunarodnika u drugim jugoslovenskim zemljama ređe nalazi. Ali vidiš, ima nešto što bi ljudi iz Bosne, bar ljudi tvoje vrste, morali da uvide, da ne gube nikad iz vida: Bosna je zemlja mržnje i straha. Ali da ostavimo po strani strah koji je samo korelativ te mržnje, njen prirodan odjek, i da govorimo o mržnji. Da, o mržnji. I ti se instinktivno trzaš i buniš kad čuješ tu reč (to sam video one noći na stanici), kao što se svaki od vas opire da to čuje, shvati i uvidi. A stvar je baš u tome što bi to trebalo uočiti, utvrditi, analizirati. I nesreća je u tome što se niko neće i ne ume da učini. Jer, fatalna karakteristika te mržnje i jeste u tome što bosanski čovek nije svestan mržnje koja živi u njemu, što zazire od njenog analiziranja, i – mrzi svakog ko pokuša da to učini. Pa ipak, činjenica je: da u Bosni i Hercegovini ima više ljudi koji su spremni da u nastupima nesvesne mržnje, raznim povodima i pod raznim izgovorima, ubijaju ili budu ubijeni, nego u drugim po ljudstvu i prostranstvu mnogo većim slovenskim i neslovenskim zemljama.

Pismo iz 1920. godine
Quote:
ja ne mogu ulaziti u razloge zbog čega je počinjen genocid- imam problem da shvatim mržnju a pogotovo ne toliku količinu mržnje koja želi totalno uništenje jednog naroda
E, sad, meni se čini da je u Bosni, u Sarajevu (i u susjednim zemljama) 1991. nastupilo ono o čemu je naš nobelovac govorio u 1946.: U Bosni i Hercegovini ima više ljudi koji su spremni da nastupima nesvesne mržnje, raznim povodima, i pod raznim izgovorima, ubijaju ili budu ubijeni nego u drugim... itd.

Iako je to literatura, mislim da je i vrlo dobra analiza.
Dakle, jesu li u BiH ljudi ratovali jedni protiv drugih, ubijali i bili ubijani, pod raznim povodima i izgovorima? Jesu.
(Slično, dr. Nere Karajlić, koji je sa svojom ekipom Top Liste Nadrealista, prvo, ismijavao u skečevima glupost naših
'naroda i narodnosti', imao pacifističke incijative, u jednom intervju koji sam gledao sad poslije na pitanje tko je kriv
za rat U BiH, odgovorio: 'Pa, ljudi su sami glasali za rat - dok sam ja imao miroljubive inicijative... Žao mi je svakog grada koji je nastradao u ratu' itd.) Ali, zbog nekih razloga dr. Karajlića ne mogu smisliti u Sarajevu.

Evo jedan TLN-ov skeč gdje je se donosi vijest kako je izbio mir te gledamo reportažiu ne s ratišta nego s - mirišta:

Izvještaj s mirišta

Mir ozbiljno ugrožava ovaj naš bratski i harmonični rat za koji smo se pripremali 20 i kusura godina - rat za koji smo svi dali glas na prvim demokratskim izborima...
__________________
Nije bitno ciljati u metu. Bitno je metati u cilj...
FeetF1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.05.2019., 10:18   #4050
Quote:
FeetF1 kaže: Pogledaj post
Nema ništa lijepoga i dobroga u Isilu.
Mislim da si me pogrešno rezumio - naime, napisao sam, citirajući poznat Balaševićev stih 'da lijepe slike postiskuju ružne' ne misleći pritom da je u videima Isila bilo ičega lijepoga i pozitivnoga i normalnoga već da su mi su se te slike
i videi s Isilove stranice potisnule iz sjećanja a zamjenile su ih druge, ljepše slike, dakle, slike iz npr. Balaešvih pjesama, iz knjiga koje sam pročitao itd.
Ja sam lično protivnik kulture zaborava i potiskivanja

Quote:
Naravno, ima on pravo na svoje mišljenje - ali, on u svom promišljanju može biti i u krivu, koliko god da je iz branše 'filozofija'.
meni je sasvim nevažno da li je on ovom opservacijom bio u krivu ili u pravu- nije domen mojih interesovanja-

Quote:
Ajmo opet malo na tekst. Mnogi citiraju Andrićevu rečenicu:

...pa onda to razvlače i tumače, i to izvan konteksta.

Jest, Andrić je to napisao, no treba pogledati cijeli tekst ili bar odlomak.
Tekst je to 'Pismo iz 1920. godine' (nije nastao te godine već je objavljen, ako sam dobro upamtio 1946.).
Odlomak:





Quote:
E, sad, meni se čini da je u Bosni, u Sarajevu (i u susjednim zemljama) 1991. nastupilo ono o čemu je naš nobelovac govorio u 1946.: U Bosni i Hercegovini ima više ljudi koji su spremni da nastupima nesvesne mržnje, raznim povodima, i pod raznim izgovorima, ubijaju ili budu ubijeni nego u drugim... itd.
sad si se na neki način složio sa Filipovićem.

Quote:
Iako je to literatura, mislim da je i vrlo dobra analiza.
Dakle, jesu li u BiH ljudi ratovali jedni protiv drugih, ubijali i bili ubijani, pod raznim povodima i izgovorima? Jesu.
nije toliki problem što su ubijani i što su ratovali jer ko god uzme pušku u ruke svjsno ide na to da ubije i da bude ubijen...
problem je što su ubijana i masakrirana djeca, silovane žene i djevojčice što su ležševi ubijenih civila zakopani na jednom pa su zatim premješteni na drugi pa i treće mjesto. problem je što se ti zločini opravdavaju nečim što je bili prije mnogo vjekova. Možeš li zamisliti razlog i opravdanja zbog kojeg bi neko zgazio čizmom tek rođenu bebu
Quote:
(Slično, dr. Nere Karajlić, koji je sa svojom ekipom Top Liste Nadrealista, prvo, ismijavao u skečevima glupost naših
'naroda i narodnosti', imao pacifističke incijative, u jednom intervju koji sam gledao sad poslije na pitanje tko je kriv
za rat U BiH, odgovorio: 'Pa, ljudi su sami glasali za rat - dok sam ja imao miroljubive inicijative... Žao mi je svakog grada koji je nastradao u ratu' itd.) Ali, zbog nekih razloga dr. Karajlića ne mogu smisliti u Sarajevu.
bio je Nele već nekoliko puta u Sarajevu i ništa se nije desilo...
Quote:
Evo jedan TLN-ov skeč gdje je se donosi vijest kako je izbio mir te gledamo reportažiu ne s ratišta nego s - mirišta:

Izvještaj s mirišta

Mir ozbiljno ugrožava ovaj naš bratski i harmonični rat za koji smo se pripremali 20 i kusura godina - rat za koji smo svi dali glas na prvim demokratskim izborima...
iskreno mislim da je domet TLM koji je imao prije rata bio vrhunski koji je u istom rangu sa Monti Pajtonom, bio je lucidan i proročki.
evo baš ova rečenica je brutalna.

e hajd sad malo prestani oftopičit pa da se vratimo na temu.
__________________
https://mislislam.blogspot.com/ U plodnom predjelu raste bilje voljom Gospodara njegova, a u neplodnom tek s mukom.
Vojnik Gorčin is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.07.2019., 23:33   #4051
https://youtu.be/WmId2ZP3h0c


"Edukacijski" kampovi u Kini... Nasilno reprogramiranje umova podčinjenih podanika.

~pisano sa nake cigle~
Palenholik is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.07.2019., 23:36   #4052
https://youtu.be/DewWSGTwOXo

Nesto slicno smo i u Bosni svjedocili gdje je javno dobro muslimana (vakufi) bilo otuđivano i prwtvarano u parkove i/ili u druge javne ustanove.

A tokom minule agresije okupatori su se potrudili da upotpunosti izbrisu i najmanji ttag islama i muslimana nisteci dzamije i muslimanska mezarja, pretvarajuci ih u parkove.

Nesto slicno se odvija u Kini...

~pisano sa nake cigle~
Palenholik is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.07.2019., 08:39   #4053
https://youtu.be/EwDV9rbJK6I

Mentalno reprogramiranje "radikala"...

~pisano sa nake cigle~
Palenholik is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.07.2019., 13:17   #4054
Quote:
Palenholik kaže: Pogledaj post
https://youtu.be/WmId2ZP3h0c


"Edukacijski" kampovi u Kini... Nasilno reprogramiranje umova podčinjenih podanika.
A nasta tek ovo nasilnistvo lici!! Muciti dijete kako bi mu u glavu usli 'sveti stihovi'! Namjerno nisam linkala twittov klip u kojemu se jadan djecak dere dok ga NJEGOVI vjesaju posred dzamije kaznjavjuci.




Zahvaljujuci islamu u kojemu njegov prorok centralnom porukom nalaze totalno i mučko istrebljenje nevjernika na cijeloj Zemlji, jednoumni rezim komunisticke Kine istim je arsinom bio poceo maltretirati i kineske krscane. Zapravo ih proganjati i trpati sve pod isti jednoznamentkasti svod 'religije', zajedno s bradatim muslimanskim ekstremistima i teroristima kojima je jedini cilj separatizam i uspostava svjetskog kalifata na planeti terorom nevjernika.

No, kineskog krscanina pak njegov Prorok uci da istovremeno bude i dobar kineski patriot kao i dobar krscanin. I Kinezi su ocigledno dovoljno pametni da znaju da ako njihova kineska vlast natjera krscanina da mora birati izmedju drzave i Krista, da je Krist taj koji uvijek pobjedjuje. Kina je nakon WW2 imala million krscana, a danas ih broji 100 miliona. Predvidja se da bi za 30 godina u Kini moglo biti 400 miliona krscana, sto bi ju cinilo najvecom krscanskom nacijom na svijetu. Za ovoga Uskrsa, samo u jednoj kineskoj crkvi koja moze primiti 5000 vjernika, klupe su bile dupkom pune iako su ceste prema crkvi bile prometom (?!) blokirane, ali vjernici su izlazili iz auta i nastavljali pjesice na Uskrsno misno slavlje.

Uskrsnja Prica Ljubavi u Kini (u crkvi)






No, da se vratimo temi ‘vjecnih zrtava’.
U proteklih 30 dana, u 27 zemlje bilo je 109 islamskih napada od kojih 16 samoubilackih, u kojima je 971 ljudi izgubilo zivot, a 513 osoba ranjeno.
A od 1948. do danas u svijetu je ubijeno 12 miliona++ muslimana samo od strane njihovih istovjernika muslimana. Prosloga utorka na skupu u Kini, muslimanskim vladama Pakistana, Indonezije, Malezije i Saudijske Arabije prikljucila se i administracija Recepa Tayyipa Erdogana - u obrani kineske represije nad svojom muslimanskom manjinom, pritom se klanjajuci kineskoj sili u „obracunavanju s muslimanskim ekstremistickim bradama i s teroristima - separatistima“.



Ako ti tvoj bog nalaze da za njega ubijes, nadji si drugoga.
Vanity V is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:45.