Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca

Roditelji i djeca Zato što ih volimo i oni vole nas.
Podforumi: Školarci i adolescenti, Dojenčad i predškolci, Trudnice, Medicinski potpomognuta oplodnja, Dječje zdravlje, Oprema

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 19.09.2010., 09:21   #1
Drugo dijete - emocije

e, moram podijeliti, puknut ću inače
dok sam bila trudna, sam ispitivala svoje frendice kak je to kad rodiš drugu bebu...koliko ljubavi? kak je ta ljubav podijeljena?
e, sad znam. totalno sam zaljubljena u bebu...jače mi je neg s prvim...divan je mali...

uglavnom, niš pametno od mene, tratim vrijeme do 9, kad ga opet dobijem
__________________
Čudno je, kako je malo potrebno da budemo sretni i još čudnije, kako često nam baš to malo nedostaje!
traxdata is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2010., 09:56   #2
Kako može biti jače nego sa prvim?

Ja sam često komentirala da ne znam kako ću moći voljet još nekoga koliko sad volim svoju malenu. Mislim da neću nikog voljet više nego nju, ali ću sigurno voljeti isto toliko... ni manje ni više. Ne znam kako bih mogla napraviti razliku.

To je isto kao pitanje voliš li više mamu ili tatu? Ili u mom slučaju jednu ili drugu sestru? Ne znam... ja volim jednako i mamu i tatu, a i jednu i drugu sestru. Nema razlike.
Ilana is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2010., 10:01   #3
I kod mene je bilo tako, dode mala beba i zaista osjecas da je voli najvise na svijetu. To ne znaci da prvo dijete volis manje, nego jednostavno ovo malo imas stalno pokraj sebe, ovisi o tebi. Nekako je drugacije... Kasnije, kako beba raste, to se izjednaci i nema apsolutno nikakve razike koje je po redu. Barem je kod mene bili tako...
__________________
mama po zanimanju
Ani4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2010., 13:47   #4
Quote:
Ani4 kaže: Pogledaj post
I kod mene je bilo tako, dode mala beba i zaista osjecas da je voli najvise na svijetu. To ne znaci da prvo dijete volis manje, nego jednostavno ovo malo imas stalno pokraj sebe, ovisi o tebi. Nekako je drugacije... Kasnije, kako beba raste, to se izjednaci i nema apsolutno nikakve razike koje je po redu. Barem je kod mene bili tako...
i ja mislim tako
Jelica Izjelica is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2010., 15:04   #5
Quote:
Ani4 kaže: Pogledaj post
I kod mene je bilo tako, dode mala beba i zaista osjecas da je voli najvise na svijetu. To ne znaci da prvo dijete volis manje, nego jednostavno ovo malo imas stalno pokraj sebe, ovisi o tebi. Nekako je drugacije... Kasnije, kako beba raste, to se izjednaci i nema apsolutno nikakve razike koje je po redu. Barem je kod mene bili tako...
e, na to sam mislila, sad sam svega valjda svjesnija. ne znam kak to opisati..

napisala sam, niš pametno od mene

e, modovi, zaključajte temu, fakat jr glupa
__________________
Čudno je, kako je malo potrebno da budemo sretni i još čudnije, kako često nam baš to malo nedostaje!
traxdata is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2010., 15:07   #6
Quote:
traxdata kaže: Pogledaj post
e, na to sam mislila, sad sam svega valjda svjesnija. ne znam kak to opisati..

napisala sam, niš pametno od mene

e, modovi, zaključajte temu, fakat jr glupa
Nije glupa, kak bih ja otkrila da si rodila?
__________________
"Svatko od nas je pametan za druge, međutim vrlo često kad se nađemo u nekoj konkretnoj situaciji prvo iznenadimo sami sebe jer postupimo apsolutno suprotno od nekih svojih dotadašnjih uvjerenja, a onda iznenadimo i druge jer ti drugi su jako hrabri kad se ne radi o njima." roko 1
Dora K is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2010., 16:35   #7
Quote:
traxdata kaže: Pogledaj post
e, na to sam mislila, sad sam svega valjda svjesnija. ne znam kak to opisati..

napisala sam, niš pametno od mene

e, modovi, zaključajte temu, fakat jr glupa
majčinski osećaji su toliko tanani i neopisivi
to razumemo samo mi , majke
__________________
that was just a dream
Maca Micko is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2010., 12:30   #8
Quote:
traxdata kaže: Pogledaj post
e, na to sam mislila, sad sam svega valjda svjesnija. ne znam kak to opisati..

napisala sam, niš pametno od mene

e, modovi, zaključajte temu, fakat jr glupa
Necu!

Cestitam btw..
__________________
"Odgoj djece jednim dijelom je najveće zadovoljstvo,
a drugim gerilsko ratovanje!" by Bill Cosby
PalmaSutra is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2010., 10:02   #9
joj mene to stalno muči.Ja toliko volim svoju curicu da je to za poludit i stalno me strah kako ću i dali ću moć pružit toliku ljubav i drugom djetetu.
Čak se nisam toliko ni veselila testu kao sa prvim djeteom baš iz tog razloga ...stalno se pitam kako ću ... i počela sam samu sebe opterećivat sa time.
Mada mislim da se svaka majka u drugoj i svakoj sljedećoj trudnoći nemože posvetit toliko sebi i ne stigne niti toliko razmišljat o svemu tome kao sa prvim jer nema vremena !
Bojim se da ju na zakinem u pažnji ljubavi kad se beba rodi jer će mi srce puknit ako vidim da mi je žalosna ili da se osjeća zanemareno!
marina3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2010., 11:08   #10
jednako volim i prvog i drugog, s time da malo više se posvećujem drugom, jer je manji, treba me više, Alen je samostalniji, sam jede, skoro pa će se sam i oblačiti.. puno vremena provodi kod bake, a Dino još doji, još uvijek me treba, ne želi se odvajati od mene. ali jednako se voli i prvo i drugo dijete.
__________________
ALEN (smucavac mali) 21.11.2007
DINO (mamina maza i priljepak) 09.03.2009.
pzulic is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2010., 13:35   #11
ma deca se vole isto...podjednako...nema tu razlike
__________________
that was just a dream
Maca Micko is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2010., 14:15   #12
o moj bože kave li teme..nekima fakat ova kiša gadno smeta pa im je full dosadno...
__________________
zauvjek s moje ljeve strane...tri mušketira !!!
franči is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2010., 14:48   #13
je, dosadno mi je
ma, mislila sam na neš drugo, nisam se dobro izrazila. nema veze, pusa svima
__________________
Čudno je, kako je malo potrebno da budemo sretni i još čudnije, kako često nam baš to malo nedostaje!
traxdata is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2010., 15:06   #14
TRAXIIII

Jel znaju curke da si rodila ? Bris se tamo javit!

Cestitam od srca!!!!!!

__________________
"Svatko od nas je pametan za druge, međutim vrlo često kad se nađemo u nekoj konkretnoj situaciji prvo iznenadimo sami sebe jer postupimo apsolutno suprotno od nekih svojih dotadašnjih uvjerenja, a onda iznenadimo i druge jer ti drugi su jako hrabri kad se ne radi o njima." roko 1
Dora K is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2010., 16:37   #15
Nije glupa tema. Super je tema.
I mene to jako plaši da će moja curica bit zanemarena kad dođe druga beba i zbog toga sam sva podijeljena, i drago mi je i nekako žao što više neću moć bit posvećena curki... I pitam se kako će to ona doživjet...
I kako ću ja s dvoje malih...
I svašta :-)
pana is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2010., 16:45   #16

sve to dođe na svoje...
__________________
that was just a dream
Maca Micko is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2010., 18:46   #17
Ja sa u drugoj trudnocu svako malo zaplakala kada bi pogledala maloga. Bilo mi ga je jako zao ( a i hormoni su radili svoje), ono, kao siroce malo, kada se nova beba rodi on ce biti u drugom planu. Napocetku je zbilja i bilo tako, jednostavno je tako, beba trazi svoje, a i umor je tu. Zato su uskocili tata, bake i dede, koji su se malo vise bavili sa malim i , kazem, nakon kratkog vremena sve je sjelo na svoje.
Onda sam tulila i u trecoj trudnoci... Sirocici moji, kako ce biti sada njima... Ali opet je sve bilo isto...
__________________
mama po zanimanju
Ani4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2010., 19:08   #18
Ja sam mislila da drugo dijete necu voljeti ni priblizno kao prvo.

Zapravo sam drugo rodila ponajvise zbog prvoga.

Koja glupost!

Obozavam ih jednako.

Oboje su moja dva mala velika sunca...
Aruena is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2010., 08:42   #19
Quote:
Aruena kaže: Pogledaj post
Ja sam mislila da drugo dijete necu voljeti ni priblizno kao prvo.

Zapravo sam drugo rodila ponajvise zbog prvoga.

Koja glupost!

Obozavam ih jednako.

Oboje su moja dva mala velika sunca...

nemoj se pokrivati, vako je bilo i kod mene
pa malom treba društvo i te spike
i sad promatram bebu i mislim si: zakaj nisam ranije
__________________
Čudno je, kako je malo potrebno da budemo sretni i još čudnije, kako često nam baš to malo nedostaje!
traxdata is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2010., 08:58   #20
I ja sam se bojala kak ću se osjećat. Razlika je 5 godina. Prvih nekoliko mjeseci sam stvarno mislila da mlađu volim više. Ovo se ustvari krivo tumači...voljeti više. Jednostavno, starija je veća, sto stvari može sama, beba je beba i više te treba, non stop se nanaša, ne hrani se sama i činjenica je da se starije osjeća zapostavljeno. Ak niš drugo bebu moraš nahraniti, premotati, uspavati, na svaki plač ideš vidjet kaj je, starije dijete ti kaže kaj je i nema toliko fizičkog kontakta kao s bebom.
Stariju sam uključila u sve, svugdje smo išle skupa pa se i ta "ljubav" brzo izjednačila.
ptica_dodo7 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 20:27.