Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 06.06.2005., 15:33   #1
Question Kortikosteroidi

Što su i čemu služe?
 
Odgovori s citatom
Old 06.06.2005., 22:02   #2
fuj to
ja sam ih koristio za vrijeme kemoterapije, neznam čemu služe, već sam ja bio otvaro temu o njima,probaj malo prošvrljat na Zdravlju
ali nuspojave su nešto strašno
cvio14 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.06.2005., 22:16   #3
imaš tu
https://www.forum.hr/showthread.php?s...light=decortin

i tu
https://www.forum.hr/showthread.php?s=&threadid=76158
cvio14 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.06.2005., 23:35   #4
Kortikosteroidi su hormoni, djeluju protuupalno i antialergijski, koriste se kod puno raznoraznih boleština, npr. najtipičnije je valjda za raznorazna kožna oboljenja, imaju niz nuspojava.
verica is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.06.2005., 02:27   #5
Verica ti je dobro rekla. Ja na žalost imam debelo iskustvo s njima. Zbog čega ih moraš piti?
Cordelia is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.06.2005., 03:07   #6
Quote:
verica kaže:
Kortikosteroidi su hormoni, djeluju protuupalno i antialergijski, koriste se kod puno raznoraznih boleština, npr. najtipičnije je valjda za raznorazna kožna oboljenja, imaju niz nuspojava.
Baš to. Dobio kremu protiv alergije.
 
Odgovori s citatom
Old 31.03.2010., 23:13   #7
Quote:
Basta kaže: Pogledaj post
Baš to. Dobio kremu protiv alergije.
Dobijaju se iz jezgre kolesterola.
Dakle, jednostavno nam lijekove izdvajaju iz svinjske masti i masno prodaju.
Slizim is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.06.2010., 20:12   #8
ok imam i ja pitanjce.. naime vec godinu dana imam neke flekice po nogama koje su se ove zime znatno prosirile.. na kraju sam bila kod 2 doktora i kasnije kod 2 dermatologa i oni mi rekli da imam stazni dermatitis (stasis dermatitis). e sad prospisali su mi elocom kremu koja je na bazi kortikosteroida. potrosila sam cijelu tubicu kako su mi i rekli i da, pomoglo je malo u smislu da su fleke bile svjetlije al sada to vise nesmijem koristiti tj. strah me zbog mogucih posljedica.. dal ima ko kakvu zamjenu il kremu il neki slicni slucaj za te fleke?
Lya is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.06.2010., 12:37   #9
ja sam ga koristila 2 godine i dobila jeb... mrene na očima od njega a tko zna šta još za šta ne znam!!
peta25 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.06.2010., 12:56   #10
Quote:
Lya kaže: Pogledaj post
e sad prospisali su mi elocom kremu koja je na bazi kortikosteroida. potrosila sam cijelu tubicu kako su mi i rekli i da, pomoglo je malo u smislu da su fleke bile svjetlije al sada to vise nesmijem koristiti tj. strah me zbog mogucih posljedica
E i mene zanima ovo za Elocom mast..Ja sam tek otvorila tubu, moram počet s korištenjem, pa me zanima dal može bit kakvih posljedica?
__________________
ursula1000 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.06.2010., 14:22   #11
Joj ljudi kortikosteridi su sranje, ja imam sistemski lupus i pijem medrol već 5 god,nuspojave su grozotatrije, napuhanost trbuha ko trudnica, lice ko u idiota, tanka koža i osjetljiva......ma ima toga! al ne mogi bez njega, sad sam na smanjivanju i osjećam se ko narkomanka depresivna, ogorčena...eh da je izaći iz ovog začaranog kruga!
I ja bih nešto drugo koristila, prirodno al bojim se da to ne ide...
angel777 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.06.2005., 16:53   #12
Vjerovatno ti je to i doktor rekao, ali svejedno: pokušaj ju koristiti što kraće ili barem sa dugim pauzama između korištenja jer dugo korištenje uzrokuje razne promjene na koži
wardancer is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.06.2005., 22:07   #13
Ne znam kako ide s kremom, ali znam da se tablete ne smiju naglo prestati koristiti. Sve pitaj svog Dr. on je tu da ti kaže.
Cordelia is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.06.2005., 03:26   #14
Masti sa kortikosteroidima nisu za dugotrajnu uporabu i treba praviti pauze u terapijama..zar nema neka biljna zamjena?

A nije isto piti kortikosteroide u postizanju sportske forme i u svrhu lječanja ali u svakom slučaju oprez.
__________________
everyone wants happiness, no one wants pain.. but you can't make a rainbow without a little rain...
hoja is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.10.2007., 21:05   #15
u vezi s tim...

ja sam danas saznala da vrlo vjerojatno imam autoimuni hepatitis tipa 1 ( koji je onaj bolji i lakši za lječiti) i dr. je spominjao kortikosteroide i okruglu facu i kile i sve te...gadosti koje se pojavljuju kad ih se koristi. još trebam na biopsiju jetre da se točno sazna što je na stvari, ako ima neko za informirati me o bilo čemu u vezi s gore navedenim bila bi i više nego zahvalna...čitam po forumu i ne sviđa mi se...
alkemičarka89 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.05.2007., 18:30   #16
Kalcij i kortikosteroidi

Imam crohnovu bolest i uzimam kortikosteroide (decortin) vec 6 mjeseci pa me zanima koje tablete su najbolje za nadomjestiti kalcij posto se on unistava sa njima
Takoder uzimam i imuran,pentasu i controloc pa ako imate bilo kakvih savjeta za sprijecavanje nuspojava slobodno napisite.
 
Odgovori s citatom
Old 16.05.2007., 18:53   #17
osobno nisam upoznat sa interakcijom kalcija i kortikosteroida ali prepostavljam da se radi o lošoj apsorbiciji kao posljedica same bolesti...
možeš napisat generički naziv pentase?
__________________
dežurni doktor
ante dumbledore is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.05.2007., 20:16   #18
Pentasa je mesalazin(bar tako pise na kutiji)... mislim da je isti ljek kao salofalk samo sa produzenim djelovanjem.
Sto se tice kortikosteroida dokazano je da njihovo koristenje uvelike povecava mogucnost od osteoporoze i jos mnogo bolesti pa me zanima koje tablete sa kalcijem su najkvalitetnije
citat sa http://www.farmakologija.com/materia/h_cts.htm :
Nuspojave kod sustavne uporabe kortikosteroida su brojne i vrlo ozbiljne u slučaju dugotrajne terapije kortikosteroidima:
-peptički ulkus
-Cushingov sindrom
-atrofija nadbubrežne žlijezde
-osteoporoza
-psihički poremećaji i psihoze
-katarakta
-metabolički poremećaji
 
Odgovori s citatom
Old 16.05.2007., 21:00   #19
Quote:
ivan_st kaže: Pogledaj post
Pentasa je mesalazin(bar tako pise na kutiji)... mislim da je isti ljek kao salofalk samo sa produzenim djelovanjem.
Blizu. Ista skupina lijekova. Kod pentase se radi samo o tome da su kapsule napravljene tako da otpustaju aktivnu supstanciju mesalamina polako kroz tanko i debelo crijevo, neovisno o pH.
simple is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.05.2007., 21:02   #20
točno da kortikosteroidi stvaraju povećani rizik za osteoporozu ali ne znam da bi baš kalcije mnogo tu pomogao, ali ipak bi ste trebao konzultirat sa internistom, po mogućnosti endokrinologom i/ili gastroeneterologom
__________________
dežurni doktor
ante dumbledore is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 02:26.