Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Književnost

Književnost Čitam, dakle jesam
Podforumi: Mali literarni kutić, Klub knjige

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 23.03.2009., 17:49   #21
Nisam ga uspoređivao s Dostojevskim u kvalitativnom smislu.
A to da je to pisao dosta traljavo je tvoje mišljenje koje samo pokazuje da ti on nije sjeo.
schmokljan is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2009., 18:06   #22
Quote:
schmokljan kaže: Pogledaj post
Nisam ga uspoređivao s Dostojevskim u kvalitativnom smislu.
A to da je to pisao dosta traljavo je tvoje mišljenje koje samo pokazuje da ti on nije sjeo.
Ne kažem da je to radio traljavo- dapače, mislim da je vrlo dobar. Traljav bi bio kad bismo ga mjerili mjerilima "ozbiljne" literature, tzv. klasika.
Hroboatos is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.03.2009., 12:30   #23
Tarzan i Winnetou-moje prve ljubavi

Sienkiewicza nipošto ne svrstavam pod trivijalnu književnost-njegov Quo vadis meni je jedna od najdražih knjiga
marcella is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.06.2014., 10:58   #24
Dajte nešto iz ovog područja a da nije na engleskom...Osim ovih najpoznatijih (Verne, May, Salgari, Simenon, skandinavski krimići i Akunin - i tu je netko isto navodio Sienkiewicza i Dumasa, premda je to po meni na granici, al ajd). I da nije za djecu (pogotovo me zanima ako ima što s ex-Yu prostora).

Zadnje uređivanje The Great Duck : 29.06.2014. at 11:04.
The Great Duck is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.06.2014., 14:30   #25
Pa od detektivskih romana su mi uvijek bili dragi Agatha Christie,Conan Doyle i Ross MCDonald.Ima i drugih ali da ne nabrajam,ovi ovdje su mi vrh.
Od pustolovnih romana izdvojio bih one za djecu: Tom Sawyer,Šegrt Hlapić,serijal o Koku,5 prijatelja Enid Blyton.
Od onih za sve uzraste: romani Jules Verne,Dumas,Salgari,Jack London i R.L.Stevenson
Za fantastiku/horror: Lovecraft,Stoker i Poe
S naših prostora : pa svakako Zagorka.
Još bih spomenuo i Gastona Lerouxa i Maurice Leblanca koji su možda pomalo zaboravljeni ali su ostavili dubok otisak u općoj kulturi : prvi je napisao roman Fantom iz opere (i još pokoji detektivski roman) a drugi je stvorio najpoznatijeg lopova na svijetu,Arsena Lupina.
Inače mi je zabavna literatura (koja nipošto nije trivijalna) starijeg datuma bolja nego ovo što se danas piše,neovisno o žanru i uzrastu.Jednostavnija i zabavnija.
lexluthor84 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.06.2014., 18:35   #26
E, i kako smo Ridera Haggarda zaboravili?
The Great Duck is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.06.2014., 18:58   #27
...i Roberta E.Howarda.
lexluthor84 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2014., 17:08   #28
Bok! Neki dan sam čula priču navodno od E A POA o ženi kojoj se kazaljke sata odrubile glavu dok je njen pas stajao sa strane promatrajući to i bio pojeden živ od štakora jer mu je ona rekla da se ne smije micat. Kako se zove ta priča i je li to stvarno Poe-ovo djelo? Hvala
LittleMiss is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:40.