Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje > Žensko zdravlje

Žensko zdravlje Od mjesečnice do menopauze: za ginekološke probleme i pitanja

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 28.02.2008., 17:44   #1001
Quote:
Tiambia kaže: Pogledaj post
žao mi je što te i to sada muči, ali znam kako ti jer sam se i ja skoro dvije godine s tim navlačila. popila sam tonu antibiotika, ali se ipak svako toliko pojavljivala opet - ta "gotovo neuništiva" zloglasna E. coli!

ali, evo sad je vć neko vrije O.K.

probaj s prirodnim preparatima, znam da su skupi ali vrijedi probati. osim toga, ja dosta često kupujem sušene brusnice i jedem ih takve, li ne od Enciana je r su pune šećera
Ma kakvi, niš ti meni ne pomaže. Oblokavala sam se čajevima, papala brusnice, jela sparoge, ali niš od svega toga. Malo mi se simptomi umanje, pa opet Jovo na novo
Čekam sad tu d-mannosu da dođe pa da probam i s tim.
Ajde, bar me za sad ne gnjavi ta endometrioza. Treba uvijek biti na nečemu zahvalan.
__________________
Kad je baka ovo izrekla, strahovito jeknu cijela dubrava, prestadoše čari u šumi Striborovoj, jer je baki bila draža njezina nevolja, nego sva sreća ovog svijeta.
Ivanicapeca is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2008., 18:33   #1002
Quote:
Ivanicapeca kaže: Pogledaj post
Cure, tak sam prokleto tužna radi nas K vragu kad već to imamo, zašto nam bar nije malo olakšalo s druge strane

Znate šta me mući? E.coli. Navlačila sam je cijelo vrijeme dok sam imala cistu. Dr. me zaliječila dovoljno da mogu na operaciju i punih jednu i pol godinu nisam imala nikakvih problema s tim, do prije pola godine kad mi je opet buknula i stalno se s njom sad navlačim.
Interesira me koliko je još vas cura s endometričnim cistama isto imalo problema s e.coli. Nekako mislim da bi i te ciste mogle biti leglo bakterija. Doduše, sad nemam cistu, ali e.coli mi se prvo bila pojavila kako su mi se i ciste bile pojavile, negdje u isto vrijeme.
žao mi je što te i to sada muči, ali znam kako ti jer sam se i ja skoro dvije godine s tim navlačila. popila sam tonu antibiotika, ali se ipak svako toliko pojavljivala opet - ta "gotovo neuništiva" zloglasna E. coli!

ali, evo sad je vć neko vrije O.K.

probaj s prirodnim preparatima, znam da su skupi ali vrijedi probati. osim toga, ja dosta često kupujem sušene brusnice i jedem ih takve, li ne od Enciana je r su pune šećera
Tiambia is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2008., 18:36   #1003
Quote:
Ivanicapeca kaže: Pogledaj post
Ma kakvi, niš ti meni ne pomaže. Oblokavala sam se čajevima, papala brusnice, jela sparoge, ali niš od svega toga. Malo mi se simptomi umanje, pa opet Jovo na novo
Čekam sad tu d-mannosu da dođe pa da probam i s tim.
Ajde, bar me za sad ne gnjavi ta endometrioza. Treba uvijek biti na nečemu zahvalan.
da treba, ali je ponekad teško. valjda će biti bolje!

molim te da mi kažeš, ako znaš, u kolikim količinama i koliko puta na dan se pije vrkuta? kupila sam danas i piše na kutiji 3 x na dan. Ali mislim da sam već pričitala negdje na ovom forumu neke drukčije upute
Tiambia is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2008., 21:21   #1004
Quote:
Tiambia kaže: Pogledaj post
da treba, ali je ponekad teško. valjda će biti bolje!

molim te da mi kažeš, ako znaš, u kolikim količinama i koliko puta na dan se pije vrkuta? kupila sam danas i piše na kutiji 3 x na dan. Ali mislim da sam već pričitala negdje na ovom forumu neke drukčije upute

Valjda je najbolje piti tak kak piše. Ja ga nisam pila.
__________________
Kad je baka ovo izrekla, strahovito jeknu cijela dubrava, prestadoše čari u šumi Striborovoj, jer je baki bila draža njezina nevolja, nego sva sreća ovog svijeta.
Ivanicapeca is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.02.2008., 02:19   #1005
Quote:
Ivanicapeca kaže: Pogledaj post

Valjda je najbolje piti tak kak piše. Ja ga nisam pila.
imaš pravo! nadajmo se da će biti od pomoći
Tiambia is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.03.2008., 20:04   #1006
Quote:
Ivanicapeca kaže: Pogledaj post
olchik di si ti nama? Kako je prošlo?
Evo me...Pozdrav SVIMA!!!!!!!!!!!!!! Tek jucer su mi pustili iz bolnici, bila sam 10 dana sveukupno. Uglavnom, napravili su mi laparaskopiju, operacija je trajala 3 sata, i naravno, diagnoza je endometrioza. Drzali su mi poslje oeracije jos 7 dana u bolnice i svaku jutro su mi daval neki injekcije u trbuh protiv sgrusavanja krvi. Na 7-i dan su mi izvadili savovi i pustili kuci. Sada moram piti Yasmin 6 mjeseci, i tek poslje mogu pokusati zatrudnjeti. Sve je proslo ok. Naravno jako sam se bojala dan prije operacije i jutro prije. Valjda je to klasika kod svih. Poslje operacije, kad sam se probudila odvezli su mi u sok sobu, a ja nisam mogla stati pricati, valjda to je posljedica od narkoze. Prvih 2 dana je bilo malo teze, ali poslje dobro. Sada sam kuci, uzivam u dobroj kave, hrane i u muzu. Osjecam se vec dosta snaznom. i jako se nadam da uskoro ce mi proci moje grozne akne. Doduse, ginekolog je reako, da bolest, nazalost, ostaje u organizmu, i da je moguc povratak ciste, kao sto si ti i rekla, Ivanicapece. Valjda kad su vadili cistu ona je vikala: I'll be back.... Nije bas duhovito, ah?!
Ali je dobro to sto to je sve dobrocudno, pa se moze zivjeti s tim. Kao si ti, Ivanicapice?
olchik is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.03.2008., 20:15   #1007
Quote:
Ivanicapeca kaže: Pogledaj post
olchik, još te nema, a vidim da na forumu nisi bila od 17.2., dakle od zadnjeg posta ovdje. Stvarno se nadam da je sve prošlo ok i da se lijepo negdje izležavaš, piješ neki fini čaj i gledaš filmove, dok mi ovdje brinemo zbog tebe.
Joj, hvala ti na dobrim riejcima i na brizi. Stvarno mije puno znacilo da sam dosla na ovaj forum i da ste mi pomogli svoijm odgovorima. I, iskreno, bas sam se radovala da kad dodjem kuci mogu vam napisati poruku. A u bolnici sam bila sve od 18 do 28. Malo previse. I stvarno, valjda be trebalo napisati cijeli esej na temu: kad si u bolnici, sve ispricati od toga kao radi sestre u bolnice (da ti dodju vidjeti samo 2 put na dan, kad udje u smjeni i kad idu kuci), i posedno i vizite doktora koja u nasem gradu samo u jutro (cula sam da je u Zg dva pu na dan) i tako dalje. Ali imala sam srece da mije operirao sef ginekologije, tako tu se ne mogu zaliti. Jos fora: prije nego su mi dali narkozu, pita me anestezeolog da li imam neke posebne zelje. Ja pomislim: sta, sam na smrti da imam zelje, ali rekla sam samo da mi divedu slucajno kojeg stazista, pa sa nasmije. I cak poslje operacije, dosao je mi pozdraviti i vidjeti kako sam, to je anestezeolog.
olchik is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.03.2008., 20:18   #1008
"ali rekla sam samo da mi NE dovedu slucajno kojeg stazista" - sorry, malo greska
olchik is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.03.2008., 20:41   #1009
Quote:
olchik kaže: Pogledaj post
"ali rekla sam samo da mi NE dovedu slucajno kojeg stazista" - sorry, malo greska
dobrodošla natrag!!!! baš dobro što je operacija prošla pa sada možeš napokon odahnuti.:klap: uživaj i nemoj se umarati nek te suprug pazi i sve će bit OK
Tiambia is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.03.2008., 21:07   #1010
olchik dorodošla natrag dug boravak u bolnici,što jest` jest` , ali bitno da je sad sve ok i nadam se da ti se nece vratiti cista koliko god jako vikala I'll be back, e pa neće be back jer će prije biti bebač

amis is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.03.2008., 15:11   #1011
olchik, ajde hvala bogu da je sve dobro prošlo. Moram priznati da sam ostala malo zatečena podatkom koliko si dugo odležala u bolnici, ali valjda je bilo razloga za to i bolje je da su te imali pod kontrolom i da je sada sve ok Sad samo laganini. Vidjet ćeš kak za tjedan dana se već budeš osjećala skroz ok.
__________________
Kad je baka ovo izrekla, strahovito jeknu cijela dubrava, prestadoše čari u šumi Striborovoj, jer je baki bila draža njezina nevolja, nego sva sreća ovog svijeta.
Ivanicapeca is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2008., 14:47   #1012
Svaka cast Olchik!!! Eto, najgore je iza tebe.
Imam pitanje, da li pijes Yasmine 6 mjeseci sa onim pauzama od 7 dana ili ih moras piti kontinuirano-bez tih pauza?
Ja nisam operirala cistu ali sam dobila terapiju Yasmine 6-12mjeseci i pijem kontinuirano, i malo mi smetaju, ne osjećam se dobro... glavobolje, mucnine i to.
Takodjer zelim ostati trudna nakon te treapije, pa si skupa drzimo fige da sve bude ok i da bude cim prije!
sa ša is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2008., 15:13   #1013
Quote:
sa ša kaže: Pogledaj post
Svaka cast Olchik!!! Eto, najgore je iza tebe.
Imam pitanje, da li pijes Yasmine 6 mjeseci sa onim pauzama od 7 dana ili ih moras piti kontinuirano-bez tih pauza?
Ja nisam operirala cistu ali sam dobila terapiju Yasmine 6-12mjeseci i pijem kontinuirano, i malo mi smetaju, ne osjećam se dobro... glavobolje, mucnine i to.
Takodjer zelim ostati trudna nakon te treapije, pa si skupa drzimo fige da sve bude ok i da bude cim prije!
Mislim da nisi shvatila dobro svog ginekologa kada ti je rekao da ih piješ bez pauze. Pod ovo "pauza" se smatra onaj period od mjesec dva dana godišnje kada žene koje piju AB pilse isključivo kontracepcije radi, ne piju pilule da malo "iščiste" organizam, da malo daju jetri lufta da se odmori od opterećenja i sl.
Yasmin se pije na način koji je objašnjen u uputstvima u kutiji. Dakle, pije se 21 dan, a unutar tih 7 dana "pauze" koju ti spominješ, a koja to zapravo i nije, nego je dio jednog ciklusa u kojoj tvoji hormoni "dovrše" posao, moraš dobiti menzes. Za zdravlje i tonus maternice je bitno da postoji taj umjetni menzes, da se obnavljaju stjenke, posebno ako još nisi rodila prvo dijete.
__________________
Kad je baka ovo izrekla, strahovito jeknu cijela dubrava, prestadoše čari u šumi Striborovoj, jer je baki bila draža njezina nevolja, nego sva sreća ovog svijeta.
Ivanicapeca is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2008., 18:35   #1014
Ma, ne nazalost ipak moram piti bez tih 7 dana pauze. Doktor je rekao da znači nakon jedne kutije od 21 dan odmah načnem drugu i bez razmaka od 7 dana počnem piti tu drugu turu. I meni je bilo čundo ali sam našla na par mjesta na netu da je to vrsta terapije za endometrične ciste jer se time svi procesi obustavljaju -i kako sam ja to shvatila -dovode u menopauzu.
Vec mi je dosta tih pilula i jedva cekam da mi doc. kaže da ih mogu prestati piti jer jako zelimo bebu ja i MM.
sa ša is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2008., 01:10   #1015
Quote:
sa ša kaže: Pogledaj post
Ma, ne nazalost ipak moram piti bez tih 7 dana pauze. Doktor je rekao da znači nakon jedne kutije od 21 dan odmah načnem drugu i bez razmaka od 7 dana počnem piti tu drugu turu. I meni je bilo čundo ali sam našla na par mjesta na netu da je to vrsta terapije za endometrične ciste jer se time svi procesi obustavljaju -i kako sam ja to shvatila -dovode u menopauzu.
Vec mi je dosta tih pilula i jedva cekam da mi doc. kaže da ih mogu prestati piti jer jako zelimo bebu ja i MM.
Meni je ovo totalno čudno, posebno zbog toga što nakon ovoga idete na dijete. Po nekim mojim saznanjima, ako nema menzesa, bilo tog umjetnog, stjenke maternice se istanje, i baš ne vjerujem da su u tom stanju sposobne prihvatiti zametak, ukoliko dođe do oplodnje.
Moj ti je savjet da pokupiš sve svoje nalaze i odeš po drugo mišljenje.
__________________
Kad je baka ovo izrekla, strahovito jeknu cijela dubrava, prestadoše čari u šumi Striborovoj, jer je baki bila draža njezina nevolja, nego sva sreća ovog svijeta.
Ivanicapeca is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2008., 10:20   #1016
Mislim da cu to i napraviti. Sad sam vec 2 i pol mjeseca tako na tim pilulama i jos uvijek mi ne pasu, nikako da se priviknem.
Mozda mi drugi gin kaze nesto pametnije, ionako mi se neda cekati tih 6-12 mjeseci da pocnemo raditi na bebi.
Nisam znala ovo za stijenke maternice , sad sam se zabrinula, nadam se da nije kasno da promijenim terapiju.
Vidim da je tebi trenutno lakse sa simptomima, super! Da li ti je bolje zbog nekog ljecenja ili..?
sa ša is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2008., 10:57   #1017
Pozdrav svima!!!
Malo sam citala sto ste tu pisali dok sam bila u bolnici. Sve onako izgleda tuzno za nas, cure: ono sto imamo tu bolest, ono sto mnoge od nas ne mogu imati djecu, ono sto mnogim od nas nije do kraja sredjen privatni zivot i ono sto mnogi od nas imaju financijiske poteskoce. Najprije, kad sam sve to procital, htjela sam vam reci ( ili onima koje su mozda slucajno na ovim sajtu), da nikada ne treba cekati idealni uvjeti da se napravi bebac: ne treba cekati stalan posao, ne treba cekati da zavrsi netko faks, ne treba cekati da se kupi stan, ne treba cekati jos nesto - naravno uz uvjet da imate ono glavno - pravog partnera sa istom zeljom. Samo zelim navesti svoj primjer. JAKO SAM SRETNA sto vec imam jednu malu devojcicu od skoro 4 god, koju sam rodila sa 23 godine samo uz onaj glavni uvjet. Ostalu su uvjeti mi bili jos gore nego nekom. Najme, ja sam bila strankinja (tek 2006 sam dobila drzavljanstvo, a u Hr zivim od 2002), nisam NARAVNO imala posao, NISAM IMALA zdravstveno, jedino sto sam imala je suprug koj NIJE IMAO stalan posao. Ali smo se voljeli i htjeli smo bebu. Sve smo nekako uredili i prezivjeli.
Ali ovo je ono sto sam htjela samo najprije reci. Poslje sam malo vise isla citati po internetu i naletim na clanak (verojatno mnoge od vas vec su ga citali, ako ne, to je http://www.poliklinika-harni.hr/teme...dometrioza.asp ), gdje pise da ..."Holistička medicina polazi od toga da je endometrioza bolest natjecanja i da se pojavljuje u situacijama kada se ženine emocionalne potrebe natječu s njezinim funkcioniranjem u vanjskom svijetu. Jedan od načina kako će tijelo skrenuti pažnju na problem - sukob između najdubljih emocionalnih potreba i onoga što je žena dužna učiniti, onoga što svijet traži od nje, je nastanak endometrioze..." (koga zanima, neka dalje procita).
Razmislim, kako to da sam vec rodila i se meni pojavila ta endometrioza? (bas tada kad smo mi?(on?) htjeli drugu bebu?) Da sada ne pricam sve pojedinosti svog privatnog zivota (mozda u nekom drugom podforumu), skuzim da verojatno ta bolest ipak ima veze sa nasim ZENSKIM psihickim i dusevnim stanjem. Isto tako neka prijatelica mije rekla da sve bolesto povezani s janicima su u stvari od toga da zena "nije oslobodila" svoju kreativnu enregiju. Doduse, strah mije ici analizirati takvu teoriju, do kakvog otkrica u sebi cu doci? (valjda otprilike znam do kakvog, zbog toga ne idem dublje).
Evo me sam se raspisala....
olchik is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2008., 10:57   #1018
Quote:
sa ša kaže: Pogledaj post
Mislim da cu to i napraviti. Sad sam vec 2 i pol mjeseca tako na tim pilulama i jos uvijek mi ne pasu, nikako da se priviknem.
Mozda mi drugi gin kaze nesto pametnije, ionako mi se neda cekati tih 6-12 mjeseci da pocnemo raditi na bebi.
Nisam znala ovo za stijenke maternice , sad sam se zabrinula, nadam se da nije kasno da promijenim terapiju.
Vidim da je tebi trenutno lakse sa simptomima, super! Da li ti je bolje zbog nekog ljecenja ili..?
Nemoj brinuti,potraži drugo mišljenje i možda već uskoro kreneš na bebača

A ti imaš cistu na jajniku,nisi operisala,kolika je,možda ti je zato gin rekao da ne praviš pauzu tih 7 dana?
Ipak,otiđi ti i po drugo mišljenje...

amis is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2008., 11:11   #1019
Quote:
olchik kaže: Pogledaj post
Pozdrav svima!!!
Malo sam citala sto ste tu pisali dok sam bila u bolnici. Sve onako izgleda tuzno za nas, cure: ono sto imamo tu bolest, ono sto mnoge od nas ne mogu imati djecu, ono sto mnogim od nas nije do kraja sredjen privatni zivot i ono sto mnogi od nas imaju financijiske poteskoce. Najprije, kad sam sve to procital, htjela sam vam reci ( ili onima koje su mozda slucajno na ovim sajtu), da nikada ne treba cekati idealni uvjeti da se napravi bebac: ne treba cekati stalan posao, ne treba cekati da zavrsi netko faks, ne treba cekati da se kupi stan, ne treba cekati jos nesto - naravno uz uvjet da imate ono glavno - pravog partnera sa istom zeljom. Samo zelim navesti svoj primjer. JAKO SAM SRETNA sto vec imam jednu malu devojcicu od skoro 4 god, koju sam rodila sa 23 godine samo uz onaj glavni uvjet. Ostalu su uvjeti mi bili jos gore nego nekom. ....

Tako je divno da imaš djevojčicu mislim da si u pravu,ne treba čekati idealne uvjete,jer nikad nema idealnih uvjeta, ako i ima to je rijetko...ja nemam baš taj tvoj navedeni glavni uvjet a inače ne bih čekala, ali dobro,naići će valjda uskoro





Ja sam upoznala prije 2 god. ženu koja je poslije druge trudnoće,negdje sredinom 30tih god života,dobila endometriozu, i to veoma gadnu sve joj zahvatila...živi u Švicarskoj, ja mislim, i tamo joj doktori rekli da nema svrhe operisati i vaditi maternicu,jajnik i šta joj je sve obuhvatilo, jer je endometrioza u njoj... što je meni bilo čudno,ipak,ako nema proizvodnje hormona ne bi trebalo biti ni endometrioze,(kako smo mi ovdje hiljadu puta već pisali)pogotovo ako se sve još lijepo očisti hirurški...ona ne misli niti može imati više djece...to je bilo prije 2 god, baš me interesuje da li je išta riješila, a vjerovatno je neću vidjeti više u životu, ali eto...
amis is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2008., 11:24   #1020
Quote:
sa ša kaže: Pogledaj post
Mislim da cu to i napraviti. Sad sam vec 2 i pol mjeseca tako na tim pilulama i jos uvijek mi ne pasu, nikako da se priviknem.
Mozda mi drugi gin kaze nesto pametnije, ionako mi se neda cekati tih 6-12 mjeseci da pocnemo raditi na bebi.
Nisam znala ovo za stijenke maternice , sad sam se zabrinula, nadam se da nije kasno da promijenim terapiju.
Vidim da je tebi trenutno lakse sa simptomima, super! Da li ti je bolje zbog nekog ljecenja ili..?
Na Yasminu sam već skoro 3 godine. Pijem ih normalno i nemam nikakvih problema. Dapače, preporodila sam se. E sad, kod mene je bio taj školski primjer endometrioze (endometrična cista na jajniku). Jajnik mi je 2/3 recesiran, ali i ovaj komadić koji je ostao navodno može ovulirati. Desni jajnik mi je skroz ok.
__________________
Kad je baka ovo izrekla, strahovito jeknu cijela dubrava, prestadoše čari u šumi Striborovoj, jer je baki bila draža njezina nevolja, nego sva sreća ovog svijeta.
Ivanicapeca is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 20:54.