Natrag   Forum.hr > Društvo > Svijet oko nas

Svijet oko nas Za one koji poštuju prirodu...
Podforum Poljoprivreda

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 06.07.2009., 18:17   #61
Quote:
Endimion17 kaže: Pogledaj post
OK, Freyra, sad ti je kredibilitet poljuljan.
Understatment mjeseca

Steiner je osnovao cijelu alternativnu, antropozofsku, medicinu, i u njihovim bolnicama se antropozofski sektaši liječe. A onaj tko zdravlje povjerava u ruke 'liječnicima' koji vjeruju u ovo ...

Antropozofija je takva degeneracija razuma da me srce boli svaki put kad upotrebljavam lijep grčki prefiks antropo- u tom kontekstu.
JPK is offline  
Old 06.07.2009., 18:29   #62
Quote:
JPK kaže: Pogledaj post
Understatment mjeseca

Steiner je osnovao cijelu alternativnu, antropozofsku, medicinu, i u njihovim bolnicama se antropozofski sektaši liječe. A onaj tko zdravlje povjerava u ruke 'liječnicima' koji vjeruju u ovo ...

Antropozofija je takva degeneracija razuma da me srce boli svaki put kad upotrebljavam lijep grčki prefiks antropo- u tom kontekstu.
Dear fucking gawd. Sad vidim što "parsifal" znači.

Degeneracija razuma... to je jednostavno preblag izraz.
__________________
.
Endimion17 is offline  
Old 06.07.2009., 19:22   #63
Quote:
Endimion17 kaže: Pogledaj post
Dear fucking gawd. Sad vidim što "parsifal" znači.

Degeneracija razuma... to je jednostavno preblag izraz.


Džizs... ne pada mi na pamet išta objašnjavati, uzmite knjige, čitajte i što je najvažnije probajte i vjerovati i prihvaćati u pročitano. Ovako zvučite kao mentalni onaničari - to je moja percepcija degeneriranog razuma!
Freyra is offline  
Old 06.07.2009., 19:27   #64
Quote:
Freyra kaže: Pogledaj post
Džizs... ne pada mi na pamet išta objašnjavati, uzmite knjige, čitajte i što je najvažnije probajte i vjerovati i prihvaćati u pročitano. Ovako zvučite kao mentalni onaničari - to je moja percepcija degeneriranog razuma!
Kažeš nam, sprdačkim tonom, da ništa ne znamo o temi, ukažeš nam na knjigu nekog starog crackpota koji govori da krv tjera srce na pumpanje i onda se ljutiš.

Samo sam pitao da ukratko napišeš kako Mjesec djeluje na čovjeka u sobi i bačvu u podrumu, ako znamo da djeluje svjetlošću i gravitacijom, a oboje ne mogu imati opisani utjecaj.
Gdje je problem?

Nas zoveš mentalnim onaničarima, a savjetuješ nam da čitamo i bespogovorno prihvaćamo tekst starog luđaka. Jesi li čula možda za kritičko mišljenje, razmišljanje, odmjeravanje, prosudbu?
__________________
.
Endimion17 is offline  
Old 06.07.2009., 21:57   #65
ja u prilicnoj mjeri siznem kad je pun mjesec, pocevsi od oko dva dana prije nego sto je u potpunosti pun. lose spavam i buncam i kenjkam u polusnu, nervozna sam, napeta, depresivna, hiperaktivna, pa cak i svadljiva. i ne treba mi da znam da je pun mjesec i da gledam kroz prozor pa da kazem joj pun je - uglavnom ne pratim mjeseceve mijene, vec jednostavno osjetim. inace imam vrlo izrazen pms, ali ovo je nekad k'o pms na kvadrat.

nek' si oni koje zanima, pa i (samoprozvani) znanstvenici, ako slucajno jos nisu, malo procitaju o cirkadijarnim ritmovima, sezonskom afektivnom poremecaju, melatoninu.
ako je do svjetlosti, onda je vjerojatno problem u hormonima i neurotransmiterima, pogotovo kod osjetljivijih osoba (vjerojatno prije svega kod onih koji inace imaju deficijenciju melatonina) i osoba sa psihijatrijskim poremecajima (primjerice kod bipolarnih osoba). iako se namece pitanje zasto isto i toliko jako djelovanje, cini se, nema i javna rasvjeta za koju je itekako dobro poznato da inhibira sintezu melatonina.
__________________
you're so vain - i bet you think this song is about you
sympathy for the devil
*jezebel* is offline  
Old 06.07.2009., 22:11   #66
Quote:
Freyra kaže: Pogledaj post
preporučila bih ti knjigu Poljoprivredni tečaj od Rudolfa Steinera, izdavač Marija Sofija antropozofsko društvo. Možda promjeniš mišljenje.
Molim da se poljoprivreda, ozbiljna primjena saznanja sa područja prirodoslovlja i tehničkih znanosti u svrhu proizvodnje hrane ne povezuje sa njuejđ smećem
__________________
It is cruel, you know, that music should be so beautiful. It has the beauty of loneliness of pain: of strength and freedom. The beauty of disappointment and never-satisfied love. The cruel beauty of nature and everlasting beauty of monotony.
Göttspöđä is offline  
Old 06.07.2009., 22:45   #67
Quote:
*jezebel* kaže: Pogledaj post
ja u prilicnoj mjeri siznem kad je pun mjesec, pocevsi od oko dva dana prije nego sto je u potpunosti pun. lose spavam i buncam i kenjkam u polusnu, nervozna sam, napeta, depresivna, hiperaktivna, pa cak i svadljiva. i ne treba mi da znam da je pun mjesec i da gledam kroz prozor pa da kazem joj pun je - uglavnom ne pratim mjeseceve mijene, vec jednostavno osjetim. inace imam vrlo izrazen pms, ali ovo je nekad k'o pms na kvadrat.

nek' si oni koje zanima, pa i (samoprozvani) znanstvenici, ako slucajno jos nisu, malo procitaju o cirkadijarnim ritmovima, sezonskom afektivnom poremecaju, melatoninu.
ako je do svjetlosti, onda je vjerojatno problem u hormonima i neurotransmiterima, pogotovo kod osjetljivijih osoba (vjerojatno prije svega kod onih koji inace imaju deficijenciju melatonina) i osoba sa psihijatrijskim poremecajima (primjerice kod bipolarnih osoba). iako se namece pitanje zasto isto i toliko jako djelovanje, cini se, nema i javna rasvjeta za koju je itekako dobro poznato da inhibira sintezu melatonina.
Nitko ne negira da učinak postoji. Samo se dovode u pitanje neki učinci, i neke tvrdnje o mehanizmima (gluposti o "energijama" ne bi ni trebali zvati mehanizmom, jer mehanizam je detaljno objašnjenje, a "enerđije" su nova nepoznanica u ionako teškoj jednadžbi).

Ovo s javnom rasvjetom inače pali. Ako je jaka i bliješti u spavaću sobu, teže se spava, a pronađene su korelacije s raznim poremećajima. Ljudima treba mrak za normalno spavanje. Takva smo vrsta.

Razlika javne rasvjete i punog mjeseca je ta što rasvjeta gori stalno, a praktično puni mjesec je par dana na mjestu gdje zna smetati. I mene sjebe kada mi zabljesne u sobu. Djeluje vrlo neprirodno - ogromna bliješteća svjetlost tamo gdje većinu vremena nema ničeg.
Koliko se da shvatiti iz tvog posta, imputiraš da se bliještanje mjeseca može povezati s psihičkim poremećajima? kako, ako smeta samo par dana?
__________________
.
Endimion17 is offline  
Old 06.07.2009., 22:46   #68
Quote:
*jezebel* kaže: Pogledaj post
ja u prilicnoj mjeri siznem kad je pun mjesec, pocevsi od oko dva dana prije nego sto je u potpunosti pun. lose spavam i buncam i kenjkam u polusnu, nervozna sam, napeta, depresivna, hiperaktivna, pa cak i svadljiva. i ne treba mi da znam da je pun mjesec i da gledam kroz prozor pa da kazem joj pun je - uglavnom ne pratim mjeseceve mijene, vec jednostavno osjetim. inace imam vrlo izrazen pms, ali ovo je nekad k'o pms na kvadrat.

nek' si oni koje zanima, pa i (samoprozvani) znanstvenici, ako slucajno jos nisu, malo procitaju o cirkadijarnim ritmovima, sezonskom afektivnom poremecaju, melatoninu.
ako je do svjetlosti, onda je vjerojatno problem u hormonima i neurotransmiterima, pogotovo kod osjetljivijih osoba (vjerojatno prije svega kod onih koji inace imaju deficijenciju melatonina) i osoba sa psihijatrijskim poremecajima (primjerice kod bipolarnih osoba). iako se namece pitanje zasto isto i toliko jako djelovanje, cini se, nema i javna rasvjeta za koju je itekako dobro poznato da inhibira sintezu melatonina.
Vjerojatno tražiš vezu između svog ponašanja i Mjeseca, pa je onda i nađeš. Jer one slučajeve koji ti se ne uklapaju u to (kad poludiš a nije pun) zaboraviš, jer nisu baš zanimljivi. Ista stvar kao i oni koji tvrde da svaki put kad pogledaju na sat vide 15:15, 20:20 i slične kombinacije, a zapravo se dešava da ostale zaborave.

Nema nikakvih dokaza da Mjesec uopće utječe na ponašanje, a nema ni načina na koji bi to mogao, osim malo svjetla. Razumnome dosta.
JPK is offline  
Old 06.07.2009., 23:14   #69
Quote:
Endimion17 kaže: Pogledaj post
Koliko se da shvatiti iz tvog posta, imputiraš da se bliještanje mjeseca može povezati s psihičkim poremećajima? kako, ako smeta samo par dana?
nisam nigdje rekla da je uzrok psihickim poremecajima, vec da ih prije svega potencira. spomenula sam osjetljive osobe i osobe koje inace imaju dijagnozu. vec sam sugerirala na ono sto bi mozda trebalo guglati, ne znam sto je nejasno. btw, nekima zna smetati i sunceva svjetlost toliko da konkretno mnoge bipolarne osobe upravo ljeti imaju najizrazenije epizode manije.

Quote:
JPK kaže: Pogledaj post
Vjerojatno tražiš vezu između svog ponašanja i Mjeseca, pa je onda i nađeš. Jer one slučajeve koji ti se ne uklapaju u to (kad poludiš a nije pun) zaboraviš, jer nisu baš zanimljivi. Ista stvar kao i oni koji tvrde da svaki put kad pogledaju na sat vide 15:15, 20:20 i slične kombinacije, a zapravo se dešava da ostale zaborave.

Nema nikakvih dokaza da Mjesec uopće utječe na ponašanje, a nema ni načina na koji bi to mogao, osim malo svjetla. Razumnome dosta.
ovisno o tome sto je po tvome razumno. ne, jpk, ovo ne zaboravljam jer je u potpunosti drugacije. i ne trazim vezu, vec veza postoji buduci da se distinktivno drugacije osjecam i ponasam za punog mjeseca. potpuno drugacije nego u pms-u, pod stresom, bez seksa, nakon previse cokolade ili pod ne znam kakvim sve ne faktorima. iako ti mehanizmi nisu u potpunosti razjasnjeni, smatram da je totalno ignorantno negirati iste bez obzira na odredjene statistike na koje se neki oslanjaju.
btw, odredjeni mitovi i legende ipak, za ne povjerovat', imaju temelje u nekim stvarima. nije sve tako ludo, glupo i praznovjerno iako su upravo takvi ljudi spremni prihvatiti iste i misinterpretirati ih.
malo mi je smijesno sto se ovdje koprcate i pokusavate ljudima objasniti da su si to samo umislili i da je to samo nacin na koji si objasnjavaju stvari.
mnogo toga nije objasnjeno, medjutim to ne znaci da objasnjenje ne postoji. korelacija je itekako ustanovljena, na zivom uzorku od dvajstpet godina koji nije da inace ne naginje skepsi.
__________________
you're so vain - i bet you think this song is about you
sympathy for the devil

Zadnje uređivanje *jezebel* : 06.07.2009. at 23:21. Reason: zaborav'la sam napisat' "bez seksa"
*jezebel* is offline  
Old 06.07.2009., 23:18   #70
ja imam doma jednu kojoj je puni mjesec kriv za sve
toliko, da imam osjećaj da je pun mjesec cijeli mjesec
Shebica is offline  
Old 06.07.2009., 23:21   #71
A što zapravo hoćeš reći? Da poludiš više no što je uobičajeno jer ima malo više svjetla po noći? Svi ostali parametri su isti...
JPK is offline  
Old 06.07.2009., 23:23   #72
Quote:
Nemruth Dagi kaže: Pogledaj post
Pa ne moraš gledati u mjesec, ja ga osjećam par dana prije i lošije spavam.
Intrigantno...

U rangu pranja kose za vrijeme mjesečnice, valjda...


Bravo. :klap:
Zelezna is offline  
Old 06.07.2009., 23:38   #73
Autosugestija i psihosomatske reakcije. Puni mjesec ima utjecaj na ljude zato jer ljudi vjeruju da ima utjecaja.
Nex is offline  
Old 06.07.2009., 23:39   #74
Quote:
JPK kaže: Pogledaj post
A što zapravo hoćeš reći? Da poludiš više no što je uobičajeno jer ima malo više svjetla po noći? Svi ostali parametri su isti...
izmedju ostalog.

a i to da mi je apsurdna kolicina skepse kad se govori o tome. valjda je pored nedostatka znanstvenih dokaza tu i vrlo znacajna cinjenica da su neki ovdje sretnici koji ga ne osjete, a ne znaju nista vise od onih koji upravo spadaju u tu osjetljiviju grupicu.

znam vrlo dobro da su ostali parametri isti, nitko tko govori o utjecaju na odredjene hormone i neurotransmitere ne izmislja nove parametre. ak' je do izmisljanja, onda se moze ostat' na necem sto je u rangu sa spomenutim... pranjem kose.
__________________
you're so vain - i bet you think this song is about you
sympathy for the devil
*jezebel* is offline  
Old 06.07.2009., 23:44   #75
Quote:
JPK kaže: Pogledaj post
Vjerojatno tražiš vezu između svog ponašanja i Mjeseca, pa je onda i nađeš.
To je najzajebaniji dio cijele priče. IMO srž problema.
__________________
It is cruel, you know, that music should be so beautiful. It has the beauty of loneliness of pain: of strength and freedom. The beauty of disappointment and never-satisfied love. The cruel beauty of nature and everlasting beauty of monotony.
Göttspöđä is offline  
Old 06.07.2009., 23:45   #76
Quote:
Nex kaže: Pogledaj post
Autosugestija i psihosomatske reakcije. Puni mjesec ima utjecaj na ljude zato jer ljudi vjeruju da ima utjecaja.
naravno da ima i toga.
ali malo mi je tesko povjerovati u to da u noci(ma) punog mjeseca buncam zbog autosugestije. ono... nemamo pametnijeg posla pa idemo bit' nervozni jer je mjesec pun. cak i u snu.

---

ova ce se tema ocito i dalje svoditi na svakom svoje. dok nas ne sablazne neko vau-istrazivanje. ili se ne dogodi nista. a ja u medjuvremenu idem odspavat', popustilo je pa treba nadoknadit'.
__________________
you're so vain - i bet you think this song is about you
sympathy for the devil
*jezebel* is offline  
Old 06.07.2009., 23:47   #77
Quote:
*jezebel* kaže: Pogledaj post
izmedju ostalog.
Polude li ljudi onda i kad se presele iz sela u grad? Je li Las Vegas prepun luđaka? Jesu li ljudi luđi ljeti no zimi? Mjesec daje stvarno minorno povećanje količine svjetla, po tome bi se ovi sa krajnjeg sjevera nakon par mjeseci dana trebali pretvarati u psihopatske kanibale

Quote:
*jezebel* kaže: Pogledaj post
a i to da mi je apsurdna kolicina skepse kad se govori o tome. valjda je pored nedostatka znanstvenih dokaza tu i vrlo znacajna cinjenica da su neki ovdje sretnici koji ga ne osjete, a ne znaju nista vise od onih koji upravo spadaju u tu osjetljiviju grupicu.
Meni je s druge strane apsurdna količina vjere koju neki polažu u svoja iskustva, i još bitnije, svoju interpretaciju tih iskustava.
JPK is offline  
Old 06.07.2009., 23:48   #78
Quote:
*jezebel* kaže: Pogledaj post
ali malo mi je tesko povjerovati u to da u noci(ma) punog mjeseca buncam zbog autosugestije. ono... nemamo pametnijeg posla pa idemo bit' nervozni jer je mjesec pun. cak i u snu.
Zasto? Podsvijest je zajebana stvar i uvijek je aktivna i sprema nam razne pizdarije. Puno realnije i logicnije objasnjenje vjerovanje da u to kratko vrijeme dok vidimo pun mjesec ona dobije neku magicnu moc.
Nex is offline  
Old 06.07.2009., 23:51   #79
Quote:
JPK kaže: Pogledaj post
Polude li ljudi onda i kad se presele iz sela u grad? Je li Las Vegas prepun luđaka? Jesu li ljudi luđi ljeti no zimi? Mjesec daje stvarno minorno povećanje količine svjetla, po tome bi se ovi sa krajnjeg sjevera nakon par mjeseci dana trebali pretvarati u psihopatske kanibale

...

Meni je s druge strane apsurdna količina vjere koju neki polažu u svoja iskustva, i još bitnije, svoju interpretaciju tih iskustava.
ovi sa sjevera? ne bas u kanibale, ali SAD (seasonal affective disorder) ih debelo prasi. za ljeto i zimu sam isto tako dala referencu. linkovi u samoposluzivanju. ne pogadja sve ljude. i ne sve jednako. nismo klonovi. proguglaj si melatonin, nije zgorega. uistinu zanimljiv.

nije tema, al' nisam vjernik.

gudnajt.
__________________
you're so vain - i bet you think this song is about you
sympathy for the devil
*jezebel* is offline  
Old 06.07.2009., 23:51   #80
Quote:
*jezebel* kaže: Pogledaj post
nisam nigdje rekla da je uzrok psihickim poremecajima, vec da ih prije svega potencira. spomenula sam osjetljive osobe i osobe koje inace imaju dijagnozu. vec sam sugerirala na ono sto bi mozda trebalo guglati, ne znam sto je nejasno. btw, nekima zna smetati i sunceva svjetlost toliko da konkretno mnoge bipolarne osobe upravo ljeti imaju najizrazenije epizode manije.
Nisam ni ja to napisao već sam spomenuo povezivanje poremećaja i punog mjeseca. Nisam rekao da si rekla da ih on izaziva.

Navikao sam spavati u sobama u koje ne dopire, a kada se poklopi da spavam u izloženim sobama uz otvorene rolete, često popizdim. Kada ne bliješti, nije mi ništa. Može on bliještati iza roleta ili zida koliko god želi, ali dok mi ne tuče u oči nije mi ništa.
Stvar je čisto u svjetlu.
__________________
.
Endimion17 is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:25.