Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje > Interijeri

Interijeri Unutrašnja ljepota.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 10.10.2003., 12:20   #41
Wink Kako radi mikrovalna

Citam vase postove i imam potrebu napisati poneku recenicu.

Nema (fizikalnog) razloga da se netko brine o mogucem zracenju mikrovalne. Mikrovalovi koje koristi mikrovalka daleko su bezazleniji od onih koje nam salje Sunce pa nam kozha lijepo pocrni ljeti.
Jedina je opasnost, kad je rijec o mikrovalki, sto ljudi zaborave da hrani jos neko vrijeme raste temperatura nakon sto je izlozena mikrovalovima u mikrovalki. To moze naprosto opeci, kao kad naglo progutamo gutljaj vrelog caja.

Ja bih mikrovalku preporucila svim samcima. Omogucuje da si svatko pripremi obrok u najkracem mogucem vremenu. To nije zanemarivo kad dodjemo doma mrtvi-umorni kasno poslijepodne.

Nadalje, koristim ju kao uredjaj za "predkuhanje" hrane. Jelo koje treba dugo kuhati najprije obradim u mirkovalki 10 do 15 min. na maksimumu. Tek nakon toga doprzim ili dokuham na bilo koji nacin. Tako dugotrajno pecenje vremenski prepolovim. Hrana dobije zeljenu koricu i nema traga pripremi u mikrovalnoj. Probajte.:p
__________________
Zelim vam ugodne trenutke
Tea_Jelinic is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2003., 22:50   #42
Citam ovo o mikrovalnoj i evo da se ne pretjerujemo koliko je mikrovalna stetna napravite jedan test

zagrijte vodu na stednjaku i vodu u mikrovalnoj i uzmite dvije iste biljke i zalijevajte jednu vodom koju ste zagrijali na stednjaku,a drugu vodom iz mikrovalne,rezultat cete vidjeti sami

Slazem se sa svima da je mikrovalana idealna za samce,djecu koja dolaze iz skole itd..
ali mislim da je pitanje bilo dali je mikrovala stetna i moja malenkos kaze da
krisi is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2003., 13:03   #43
Question pitanje...

Ok, ako mislis da je stetna molim te daj argumente zasto je stetna...?
Zaista me zanima zasto?
__________________
We are the Moderator! Lower your shields and surrender your ships.
We will add your biological and technological distinctiveness to our own. Your culture will adapt to service us. Resistance is futile!
Fear factor natjecatelj
Pollux is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.10.2003., 11:43   #44
Quote:
krisi kaže:
Citam ovo o mikrovalnoj i evo da se ne pretjerujemo koliko je mikrovalna stetna napravite jedan test

zagrijte vodu na stednjaku i vodu u mikrovalnoj i uzmite dvije iste biljke i zalijevajte jednu vodom koju ste zagrijali na stednjaku,a drugu vodom iz mikrovalne,rezultat cete vidjeti sami

Slazem se sa svima da je mikrovalana idealna za samce,djecu koja dolaze iz skole itd..
ali mislim da je pitanje bilo dali je mikrovala stetna i moja malenkos kaze da
Obično biljake zalijevam hladnom vodom.
sis is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.10.2003., 10:04   #45
A zna li netko gdje bih mogao kupiti neku u sivoj boji tako da mi se slaze uz sivi Gorenje frizider ?
Frankie is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.10.2003., 15:25   #46
metro, gastro odjel
Juraj is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.10.2003., 21:52   #47
Quote:
Frankie kaže:
A zna li netko gdje bih mogao kupiti neku u sivoj boji tako da mi se slaze uz sivi Gorenje frizider ?
U Spartaku - 390 kn
__________________
brzo mislim - sporo tipkam ;-)
Life is a journey not a destination!
Everyone Has a Photographic Memory. Some Don't Have Film
ZorcJ is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.11.2003., 00:24   #48
[QUOTE]SuNsHiiNe kaže:
[B]sve je ok, samo pravljenje toplih sendvica .... podgrijan kruh iz nje se tako brzo osusi (korica) dok je unutra sve mljackavo


Probaj ispod kruha staviti komad upijajuceg papira (rola papira)
trebalo bi biti bolje



Inace mikrovalka me je preporodila.
Primjer:Mama je doma u mirovini a ostali clanovi obitelji (troje) radimo i kuci se vracamo svi u razlicito vrijeme.I sad si zamislite da se svakome mora grijati rucak posebno na stednjku?koliko puta se mora prati tava lonac ili slicno?ovako samo tanjur i mikrovalka.

Kad smo ju kupili tj.kad sam ju kupio jer stari je bio protiv (nabrijali ga njegovi pametni kolega da mikrovalka zraci itd) izdrzao je mozda tjedan dana bez nje.Krenemo vecerati kremenadle od rucka, njemu stara grije na stednjaku a ja iz mikrovalke nosim kipuce na stol (za sebe).mos mislit kak je gledao.
Ttnobt is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.11.2003., 09:47   #49
a tek kokice iz mikrovalne.... mljac
__________________
blonde inside
azuro is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.11.2003., 19:09   #50
[QUOTE]Ttnobt kaže:
[B]
Quote:
SuNsHiiNe kaže:

Kad smo ju kupili tj.kad sam ju kupio jer stari je bio protiv (nabrijali ga njegovi pametni kolega da mikrovalka zraci itd) izdrzao je mozda tjedan dana bez nje.Krenemo vecerati kremenadle od rucka, njemu stara grije na stednjaku a ja iz mikrovalke nosim kipuce na stol (za sebe).mos mislit kak je gledao.

He, he....a kak bi tek zagrijao naprimjer knedle?
T@nja is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.11.2003., 19:14   #51
Mi mikrovalnu imamo vec vise od 15 godina. I nitko jos nije umro zbog njenog "zracenja".
Ne bih mogla zamisliti kak bi to izgledalo bez nje. Pa, koristimo ju desetak puta dnevno!
Jedino mi je zao sto ova stara (15 g.) nikak da rikne, pa da kupim nekaj modernije.
T@nja is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2004., 16:27   #52
Da ozivimo temicu...

Ja se uskoro selim u svoj stan i planiram nabavit mikrovalku. Zracila ne zracila ja cu ju kupit. Jedino sto sada ne mogu odluciti koju - koji tip, koja jacina (ima raznih) i sl. Moze li netko pomoc s tim konkretnim podacima?

Osobno, ne bih one razne grill verzije jer mi to ne treba. Kao i Tea mislim ju mikrovalki na pola skuhat meso, a onda ga bacit u pecnicu, da se zapece. Za podgrijavanje i pire-krumpir ce mi dobro doc.

Ali sto konkretno kupiti?

Koje sudje se smije koristiti u mikrovalki? Zasto ne sve vrste plastike i koje tocno? HELP?

TX
cudim_se is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2004., 10:05   #53
Ma kupio sam nedavno neku noname za 500kn, 17l, 700W.. Meni je samo bilo važno da bude u sivoj boji kao i frižider
Ima samo dva gumba, level i timer, to je super, što manje gumbeka to bolje. Radi super, potpuno me zadovoljava. Za sad samo podgrijavam i topim sir..
Frankie is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2004., 12:07   #54
Potrošila sam dosta vremena da sve pažljivo pročitam, ali neko konkretnije objašnjenje 'pro et contra' - nisam našla.
Čini mi se da mnogi od vas ni ne znaju kako da zapravo maksimalno iskoriste mikrovalnu.
Mi imamo od nedavno Sharp-ovu, onu bolju, s roštiljem.
Što se nas tiče, preporodili smo se glede grijanja mlijeka i čajeva za malu dječicu, čak i sok ako je bio u fridžu lagano zagrijem (na sobnu temperaturu), kuham nježno povrće u njoj (karfiol, brokula..), čak i rižu i tjesteninu (ako je štednjak zauzet drugim stvarima), dragi izvrsno peče croissante u njoj i pogačice od sira, a meso (piletina) je posve ok jer mi ne volimo 'zamašćeno'. Podgrijavanje namirnica koje zahtijevaju 'dubinsko' zagrijavanje je izvrsno (sarma, punjene paprike...hladne krafne...pohana piletina..)
Priznajem da je još uvijek premalo koristimo, nikada dosta remena da sve opcije probamo...
Ne valja mi jedino kad na poslu zagrijem vodu za instant cappuccino, okus je više nego odvratan.
I to je jedini odvratan okus u vezi s mikrovalnom.

Što se tiče zračenja, preporuča se ne stajati ispred vratašaca dok ona radi!! To sam naučila i starije dijete.

A koliko puta dijete ne pojede 'u roku' obrok, pa ga samo malo na brzinu podgrijem, onako na tanjuriću...

Moji starci su starog kova, gledaju na nju ko prase na sjekiru, a kako i neće kad im je nedavno slavna 'ekipa' pronjuškala cijeli stan i preporučila drugačiji raspored kreveta (energetska zračenja). Naravno, i skupe madrace su preporučili...

Ja nemam ni vremena, ni volje lamentirati o štetnosti jednog proizvoda koji mi puno pomaže, pogotovo sada kada imam malecku dječicu, a toliko toga štetnog je već prisutno oko nas.

I u nama.
__________________
Pinta. Nina. Santa Maria. (Into eternity)
maristella69 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2004., 19:01   #55
Meni se da od 700 cini nekako slaba. Kolika je jacina dovoljna?

Koje sudje se koristi?


Ja vjerujem da cu ju koristiti i da cu je poprilicno koristiti. Sto znaci "lagano kuham brokulu" - koliko minuta, kako?


tx
cudim_se is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.03.2004., 12:40   #56
Moja je 850 W, posve je dosta 700 - čini mi se.
Nego, ovo za brokulu, kada je kuhaš, pazi da ti je cijela uronjena u vodu, da ne izgori. Dakle, ne možeš neke velike količine kuhati u MW, istinabog! E, sad što se vremena tiče, ja ti nemam neko određeno vrijeme za to, radije stavim na 10 minuta, pa provjerim, pa onda još 5 min. pa provjerim i tako dalje, jer se još nisam 'ispraksala' sa mikrovalkom, pa ad hoc određujem vrijeme kuhanja.
Ista stvar za karfiol, obično se takvo povrće lako raskuha, ovako ga bolje kontroliraš i očuvaš mu lijep izgled!

Suđe obavezno ono namijenjeno mikrovalkama! Dakle, vatrostalno!

Inače, jako fino i jako brzo sam spekla batak, gotovo bez masnoće, onako 'reš'. Tko bi ga pekao u pećnici ili tavi?!?!

Mislim da je mirkovalna idealna za malobrojne obitelji ili samce.

I ja se još uvijek učim.
__________________
Pinta. Nina. Santa Maria. (Into eternity)
maristella69 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.03.2004., 12:50   #57
Kako si spekla batak, da li si ga prvo malo prokuhala ? Koliko je trajalo pečenje i na kojoj snazi ?
Frankie is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.03.2004., 19:25   #58
vecina ( ne svo, ali na tome je obicno znakic) plasticnog sudja ide u mikrovalnu.

Uglavnom sav Tupperware a ne samo ona linija posebno za mikrovalnu, kako oni reklamiraju.

Cak i jeftine posudice iz supermarketa idu u mikrovalnu.

Ovdje mislim na zagrijavanje, nisam testirala duze kuhanje ili pecenje, ali jesam skoro zapalila kuhinju

Naime previdjela sam komadic aluminijske folije na posudi koju sam stavila u mikrovalnu, odjednom ja zaprepasteno ulazim u kuhinju i vicem " kuhinja gori" a on vice iz boravka - ma imamo dobro osiguranje, ne sekiraj se
Winona is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.03.2004., 11:19   #59
Quote:
Frankie kaže:
Kako si spekla batak, da li si ga prvo malo prokuhala ? Koliko je trajalo pečenje i na kojoj snazi ?
Posoliš batak, nauljiš ga ako želiš, staviš na onu rotirajuću ploču i uključiš na program ovisno o težini i vrsti mesa. Dakle, bitno je koja je vrsta mesa (piletina, junetina, riba...) i koliko je teško meso. Kod mene je minimalna težina 200 grama i za taj jedan batak dovoljno je okrenuti gumb na 0,2 kg i stisnuti gumb AC1 (nisam baš 100% sigurna je li AC1 ili AC2 ili... - imaš onu knjižicu koju dobiješ uz mikrovalnu).

Gotovo je otprilike za 20 minuta, te jako fino.

Mene zanima da li se negdje može pronaći neka knjižica recepata specijalno prilagođenih za mikrovalku, jer ovo kaj sam ja dobila je vrlo šturo, više virkam u njemačko izdanje (koja koma, naš prijevod je tako površan, neke stvari posve fulaju!).
__________________
Pinta. Nina. Santa Maria. (Into eternity)
maristella69 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.03.2004., 11:45   #60
OK, Hvala !
Teško da ćeš pronači nešto od recepata, mislim da ti preostaje eksperimentiranje a onda možeš napraviti sama svoju knjižicu recepata za mikrovalku pa je izdati i zaraditi pare...
Frankie is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 06:16.