Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Ostale umjetnosti > Strip

Strip Kvadrat na kvadrat.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 14.01.2022., 20:22   #1
Cat Claw (Ket Klou)

Ket Klou je najbolja strip sprdacina ikad
da li se negdje mogu skinuti epizode nastale poslije 1990. godine, od broja 29 nadalje?
Krkimir is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2022., 15:54   #2
Fibra je najavila svoje izdanje (možda već na proljeće) Cat Claw - očito uključuje sve ikad izdano, plus vjerojatno i neki bonusi (izdanje je dogovoreno izravno s Banetom)
SpoBob is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2022., 17:54   #3
dobra vijest
Krkimir is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.05.2023., 12:06   #4
CAT CLAW u izdanju Fibre izlazi 20.05. i bit će na 584. stranica.Cijena je 40 eura.





A kako sve izgleda možete vidjeti u previewu.
__________________
Tú tranquilo y yo nervioso.Arre!
Altairfan is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.05.2023., 17:49   #5
op op odlicna vijest a s obzirom na napredne tehnologije nadam se da ce digitalno izdanje uskoro biti dostupno khm svima
Krkimir is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2023., 19:19   #6
jel neko nabavio?
Krkimir is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2023., 19:53   #7
Quote:
Krkimir kaže: Pogledaj post
jel neko nabavio?
Naravno.
SolidSnakeHR is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2023., 23:00   #8
pp?
Krkimir is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.07.2023., 00:20   #9
Quote:
Krkimir kaže: Pogledaj post
pp?
Sorry ako misliš na sken. Ja kupio knjigu.
SolidSnakeHR is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.08.2023., 04:28   #10
nije mi se svidjelo,bezveze,prodao,te i ekavica?????nerazumijem otkad HR izdavac izdaje na ekavici
panamere is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.08.2023., 23:03   #11
Quote:
panamere kaže: Pogledaj post
nije mi se svidjelo,bezveze,prodao,te i ekavica?????nerazumijem otkad HR izdavac izdaje na ekavici
Ostavili su original jezik, očito im je tako bilo jednostavnije.
SolidSnakeHR is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.08.2023., 01:48   #12
steta
panamere is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.08.2023., 09:42   #13
Quote:
panamere kaže: Pogledaj post
steta
Slažem se.
Ali meni je i samo izdanje s one tehničke strane dosta loše. Tisak je OK, ali uvez s ravnim hrptom na onako debeloj knjizi je zadnja glupost. Tu se trebalo ići na zaobljeni hrbat jer bi knjiga bolje izgledala i lakše bi se listala.
Meni se ni inače Fibrina izdanja previše ne sviđaju baš zbog lošeg uveza i stripove koji me zanimaju radije nabavljam na engleskom.
Cat Claw sam nabavio jer se u ovom izdanju nalaze sve epizode.
SolidSnakeHR is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.08.2023., 16:34   #14
pa neznam sto da ti kazem za fibru i uvez,meni je ona top od svih izdavaca,trenutno br 1,kvaliteta i cijena
kupujem i ja dosta na engleskom,ali ako mogu birati uvijek biram na HR,primjer kupim Batmana od Fibre pa onda jos i DC ,volio bih da je Batman fibrin malo manji format
CAT sam uzeo iz znatizelje,a onda me razocaralo ,nije mi legla prica pa i ovo sve drugo,no da je odlicno uradjeno sve stoji
uzeo sam npr, Hombre boja i cb i tu sam se zajeba,dosta je bilo i cb al dobro,nek stoji u kolekciji
panamere is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.08.2023., 21:50   #15
Evo i objašnjenja u vezi ostavljanja originalnog jezika od strane izdavača Marka Šunjića.


Quote:
Kad smo dogovarali ovo izdanje, Bane je pristojno ponudio opciju da Fibra „prevede“ strip na hrvatski, što sam ja, naravno, kategorički odbio. Cat Claw, iliti Ket Klou, kako god da vam je draže, napisana je laloškim srpsko-hrvatskim (ili, kako to Bane voli podbadati svoje lokalne nacionaliste, vojvođanskim jezikom) i velik dio gore spomenutog Katinog šarma leži upravo u tom lokalnom koloritu. Dio Fibrine publike nije bio baš oduševljen ovim mojim izborom, ali ja i dalje čvrsto vjerujem da sam donio pravu odluku. Mislim, zamislite na primjer da netko sinkronizira/prevede Velo misto ili Gruntovčane na srpski. Na što bi to sličilo?
__________________
Tú tranquilo y yo nervioso.Arre!
Altairfan is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.08.2023., 00:50   #16
Quote:
Altairfan kaže: Pogledaj post
Evo i objašnjenja u vezi ostavljanja originalnog jezika od strane izdavača Marka Šunjića.
Da, Marko je u pravu jer pitanje je koliko bi to bilo smiješno u prijevodu. A i na Fibrinim stranicama bio je pdf s prvih tridesetak stranica koji se mogao prelistati, tako da nitko nikoga nije prisiljavao na kupovinu.
Uostalom sjećam se novog izdanja Maxmagnusa u kojem nije bio Brixyjev prijevod - novi prijevod jednostavno nije bio smiješan, a ja sam se ponadao kako ću imati kolekciju Maxmagnusa u tvrdom uvezu.
SolidSnakeHR is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.08.2023., 21:27   #17
Quote:
Altairfan kaže: Pogledaj post
Evo i objašnjenja u vezi ostavljanja originalnog jezika od strane izdavača Marka Šunjića.
ovo sto on mijesa kruske i jabuke(VELO MISTO usporediti s ovom bezvezarijom je ZLOCIN) sve govori o njemu
voli naš Sunje da se KATICA prodaje i u srviji,lakse ce proci prava .... ai ovi "njegovi" s one strane ce jos vise navijati za njega naravno nemam nista protiv njegove politike,njegova firma nek radi sto hoce no ovo je cisti primjer kako zaraditi na izdanju i priko Drine ili Dunava kako neko voli
panamere is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:10.