Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 18.07.2014., 14:05   #841
pozdrav svima

Nov sam na ovom forumu,ali eto da malo i ja napisem o mom veoma malom i skrtom iskustvu,
Prije 2 meseca ocu je otkriven primarni tumor na levoj strani pluca predlozena je H.T. ali on je odbio tako da smo uzeli neke meleme pre dve sedmice koje koristi svakodnevno,nadam se da ce biti bolje nisam ni sam pametan dali je to pogresno ili ne jedni kazu bolje sto neide na terapiju drugi kazu da bi bolje bilo da je otisao,videcemo rezultate,ako neko zna nesto sto je dobro ili da je mogu da pomognem nek se javi.
Nebojisa is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.07.2014., 14:59   #842
Quote:
Nebojisa kaže: Pogledaj post
Nov sam na ovom forumu,ali eto da malo i ja napisem o mom veoma malom i skrtom iskustvu,
Prije 2 meseca ocu je otkriven primarni tumor na levoj strani pluca predlozena je H.T. ali on je odbio tako da smo uzeli neke meleme pre dve sedmice koje koristi svakodnevno,nadam se da ce biti bolje nisam ni sam pametan dali je to pogresno ili ne jedni kazu bolje sto neide na terapiju drugi kazu da bi bolje bilo da je otisao,videcemo rezultate,ako neko zna nesto sto je dobro ili da je mogu da pomognem nek se javi.
Ovdje te mogu uputiti samo na klasično onkološko liječenje. Što se tiče alterantivnog liječenja to ćeš morat potražiti na PDF alternativno liječenje. Tu je izvan pravila foruma.

Moje iskustvo s altrenativom i izbjegavanje onkološkog liječenja je izrazito loše.
__________________
Kad je baka ovo izrekla, strahovito jeknu cijela dubrava, prestadoše čari u šumi Striborovoj, jer je baki bila draža njezina nevolja, nego sva sreća ovog svijeta.
Ivanicapeca is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.07.2014., 21:57   #843
pozdrav svima
najprije izvinjavam se za moj pruvopis zasto sam iz makedonije...mnogo sam potresen kad sam doznao da moj drug ima na levoj pluci ima taj vrag i da na limfnim zlezdama (ili tako nesto)...pa rekli su mu dokroti da ide na hemoterapije jedno mjesecno...sta to znaci...nije bolje da ta hemoterapija ide brze ili da se ide na operacii? molim vas za neko obrazlozenje...mnogo dam potresan tako je mlad
M20M is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.08.2014., 08:08   #844
Quote:
M20M kaže: Pogledaj post
pozdrav svima
najprije izvinjavam se za moj pruvopis zasto sam iz makedonije...mnogo sam potresen kad sam doznao da moj drug ima na levoj pluci ima taj vrag i da na limfnim zlezdama (ili tako nesto)...pa rekli su mu dokroti da ide na hemoterapije jedno mjesecno...sta to znaci...nije bolje da ta hemoterapija ide brze ili da se ide na operacii? molim vas za neko obrazlozenje...mnogo dam potresan tako je mlad
Reći da netko ima rak pluća i da ima možda metastaze na limfnim čvorovima i da će na kemo nije dovoljan broj informacija da bi se bilo što reklo. Treba biti podrobnije upućen u točnu dijagnozu (tip ca pluća, stupanj maligniteta i stadij bolesti) da bi se bilo što konkretnije reklo i predložilo.
U svakom slučaju ca pluća na ovim prostorima je najučestalija maligna bolest i svugdje se isto liječi, pa sigurno i u Makedoniji. Da se može/moglo odmah operirati sigurno bi to napravili. Moguće je da će prvo dati kemoterapiju da se tumor smanji da im kasnije bude lakše operirati npr. No ovo su moja nagađanja, ništa konkretno ne mogu reći bez točnijih podataka.
__________________
Kad je baka ovo izrekla, strahovito jeknu cijela dubrava, prestadoše čari u šumi Striborovoj, jer je baki bila draža njezina nevolja, nego sva sreća ovog svijeta.
Ivanicapeca is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.08.2014., 19:57   #845
Quote:
Ivanicapeca kaže: Pogledaj post
Reći da netko ima rak pluća i da ima možda metastaze na limfnim čvorovima i da će na kemo nije dovoljan broj informacija da bi se bilo što reklo. Treba biti podrobnije upućen u točnu dijagnozu (tip ca pluća, stupanj maligniteta i stadij bolesti) da bi se bilo što konkretnije reklo i predložilo.
U svakom slučaju ca pluća na ovim prostorima je najučestalija maligna bolest i svugdje se isto liječi, pa sigurno i u Makedoniji. Da se može/moglo odmah operirati sigurno bi to napravili. Moguće je da će prvo dati kemoterapiju da se tumor smanji da im kasnije bude lakše operirati npr. No ovo su moja nagađanja, ništa konkretno ne mogu reći bez točnijih podataka.
aha aha...hvala...ako doznam koju dijagnozu su mu dali pisat cu opet...bas me je mnogo strah da je najgora dijagnoza pa samo to su mu dali :/
M20M is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.08.2014., 22:33   #846
Quote:
M20M kaže: Pogledaj post
aha aha...hvala...ako doznam koju dijagnozu su mu dali pisat cu opet...bas me je mnogo strah da je najgora dijagnoza pa samo to su mu dali :/
a gle, čim je rak i ima metastaze nije dobro, no to ne znači da se ne može liječiti.
Nemoj dizati samo tenzije pred njim i pokazivati svoj strah, to mu najmanje trenutno treba.
__________________
Kad je baka ovo izrekla, strahovito jeknu cijela dubrava, prestadoše čari u šumi Striborovoj, jer je baki bila draža njezina nevolja, nego sva sreća ovog svijeta.
Ivanicapeca is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.08.2014., 11:26   #847
Quote:
Ivanicapeca kaže: Pogledaj post
a gle, čim je rak i ima metastaze nije dobro, no to ne znači da se ne može liječiti.
Nemoj dizati samo tenzije pred njim i pokazivati svoj strah, to mu najmanje trenutno treba.
hvala...pokushacu
M20M is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.08.2014., 22:30   #848
Quote:
Ivanicapeca kaže: Pogledaj post
a gle, čim je rak i ima metastaze nije dobro, no to ne znači da se ne može liječiti.
Nemoj dizati samo tenzije pred njim i pokazivati svoj strah, to mu najmanje trenutno treba.
hocu da vas pitam za kemoterapija, on vec poceo da je prima vec 3 dana, ima gadjenje, povraca...koje su efekti, posle koliko vremena se zna dali ima nesto pozitivno ili ne?
M20M is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.08.2014., 11:48   #849
Quote:
M20M kaže: Pogledaj post
hocu da vas pitam za kemoterapija, on vec poceo da je prima vec 3 dana, ima gadjenje, povraca...koje su efekti, posle koliko vremena se zna dali ima nesto pozitivno ili ne?
Za vrijeme terapije ce mu se povremeno raditi krvni markeri da se orjentacijski prati stanje.Nakon sto odradi tu liniju lijecenja ce se vjerojatno kroz mj.dana raditi pet ct ili neka druga opseznija pretraga pa ce se vidjeti stanje.
__________________
Kad je baka ovo izrekla, strahovito jeknu cijela dubrava, prestadoše čari u šumi Striborovoj, jer je baki bila draža njezina nevolja, nego sva sreća ovog svijeta.
Ivanicapeca is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.08.2014., 13:53   #850
Ja mislim da se nitko sa tom kemoterapijom nije usrećio ni ozdravio.

Nekima je nastupilo kratkotrajno poboljšanje, a onda bi rak opet udario svom snagom.
Gama7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.08.2014., 19:22   #851
Quote:
Gama7 kaže: Pogledaj post
Ja mislim da se nitko sa tom kemoterapijom nije usrećio ni ozdravio.

Nekima je nastupilo kratkotrajno poboljšanje, a onda bi rak opet udario svom snagom.
To je zato sto ljudi uglavnom krenu s lijecenjem u poodmakloj fazi bolesti kada su metastaze otegotna okolnost. Opcenito se kod lijecenja malignih bolestiprvenstveno treba fokusirati na produljenje kvalitetnog zivota, pa ako covjek dozivi remisiju jos bolje.
Osobno poznam jako puno ljudi u remisiji pa tako mama jedne mojevrlo bliske prijateljice zivi u remisiji vec 4 g s dijagnozom mikrocelularnog ca bronha. Srecom,otkriven je prije negoli je metastazirao.
__________________
Kad je baka ovo izrekla, strahovito jeknu cijela dubrava, prestadoše čari u šumi Striborovoj, jer je baki bila draža njezina nevolja, nego sva sreća ovog svijeta.
Ivanicapeca is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.09.2014., 11:53   #852
Evo samo da se kratko javim...

Dakle deda je primio 3 od ukupno 4 ciklusa kemoterapija na koje ide svaka 3 tjedna i prima ih po otprilike 6 sati. Do sada su nalazi svaki put bili dobri pa nije bilo ni odgađanja kemoterapija. Terapiju prilično dobro podnosi, bude mu loše 2-3 dana nakon terapije što je valjda normalno i nakon toga je kao novi. Da mu nije otpala kosa izgledao bi kao potpuno zdrav čovjek. Čak je dobio nekoliko kilograma na težini jer odlično jede, kao i prije kemo. I ono najvažnije, psihički je jako dobro, stalno nešto radi oko kuće i općenito je u stvarno dobrom stanju, pogotovo ako uzmemo u obzir prirodu bolesti.

Ono što nas veseli i daje nam nadu, je da na otpusnom pismu stoji da su svi nalazi do sada bili u redu, za sjenu na plućima je već nakon prve kemoterapije pisalo da je u "vrlo dobroj regresiji", a manji perikardijalni izljev kojeg je imao u potpunosti je nestao isto nakon prve terapije. Isto tako piše da su smetnje sa ventilacijom pluća koje su bile prisutne sada u potpunosti nestale i da nema drugih smetnji.

Doktor je također rekao da je jako zadovoljan i da su nalazi za sada stvarno odlični.

Znamo da nas čeka još puno borbe, ali evo ovo za sada nam svima daje kakvu takvu nadu.

Pozdrav!
Herr Lick is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.09.2014., 12:24   #853
Odlične vijesti! Očito ima odaziva na terapiju. Tako je bilo i u slučaju mame moje kolegice. Odmah se pokazala regresija bolesti i evo je sad već sigurno 4 godine u remisiji cancer free
__________________
Kad je baka ovo izrekla, strahovito jeknu cijela dubrava, prestadoše čari u šumi Striborovoj, jer je baki bila draža njezina nevolja, nego sva sreća ovog svijeta.
Ivanicapeca is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2014., 22:09   #854
opet ja...moj drug nakon 2ga kemoterapija od ukupno 4 (ciklusa, po 5dana)...uradili eho na grudima gde je imao limfni cvorovi isto i na vratu pa ustanovili da se povukle, a na stomaku povucen je za 50%, samo nisu proverili pluca...isto kao prethodni komentari on nakon hemoterapije nekoliko dana je slab pa onda vrati apetit i je mnogo bolje...vashe mislenje?
M20M is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2014., 22:37   #855
Quote:
M20M kaže: Pogledaj post
opet ja...moj drug nakon 2ga kemoterapija od ukupno 4 (ciklusa, po 5dana)...uradili eho na grudima gde je imao limfni cvorovi isto i na vratu pa ustanovili da se povukle, a na stomaku povucen je za 50%, samo nisu proverili pluca...isto kao prethodni komentari on nakon hemoterapije nekoliko dana je slab pa onda vrati apetit i je mnogo bolje...vashe mislenje?
Za sada izgleda da ima odaziva na terapiju i vjerojatno će je dovršiti do kraja. Onda će napraviti kontrolno snimanje (MR/Ct/pet) i vidjeti kako stvari zapravo stoje te što dalje, ako je potrebno
__________________
Kad je baka ovo izrekla, strahovito jeknu cijela dubrava, prestadoše čari u šumi Striborovoj, jer je baki bila draža njezina nevolja, nego sva sreća ovog svijeta.
Ivanicapeca is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2014., 09:53   #856
??

Jučer sam saznala da mi stari boluje od raka pluća(?)
Naime, ja ne znam puno o tome jer ne živim s njim i on daje sve od sebe da me zaštiti od tih vijesti.. Ugl. Odstranili su mu operacijom dio koji je bio negdje u predijelu pluća, i ostao je još jedan, zloćudni dio negdje pored srca...

Bio je na prvoj kemoterapiji(ne znam kakvu vrstu kemo prima, ponavljam, ne znam skoro ništa, a ni on ne govori previše) i nakon 14 dana je oćelavio, tipična nuspojava kemoterapije, znam.
Navodno mu je još ostalo 6 kemoterapija za odraditi i onda se lječnici nadaju da bi se taj rak suzbio time...

Ono što mene zanima je; netko sa sličnim iskustvom i netko tko mi može straight in the face reć, jel to jako gadno ili ne? Kolika je šansa da se to fakat suzbije, a kolika da ne. Znam da tražim puno, i znam da ni sami doktori nemru puno reć i da sam ja banula ovdje s pitanjima ali netko tko je prošao to ili poznaje nekoga, nešto...

Puno bi mi značilo i zahvaljujem!
thoughts is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2014., 10:56   #857
Quote:
thoughts kaže: Pogledaj post
Jučer sam saznala da mi stari boluje od raka pluća(?)
Naime, ja ne znam puno o tome jer ne živim s njim i on daje sve od sebe da me zaštiti od tih vijesti.. Ugl. Odstranili su mu operacijom dio koji je bio negdje u predijelu pluća, i ostao je još jedan, zloćudni dio negdje pored srca...

Bio je na prvoj kemoterapiji(ne znam kakvu vrstu kemo prima, ponavljam, ne znam skoro ništa, a ni on ne govori previše) i nakon 14 dana je oćelavio, tipična nuspojava kemoterapije, znam.
Navodno mu je još ostalo 6 kemoterapija za odraditi i onda se lječnici nadaju da bi se taj rak suzbio time...

Ono što mene zanima je; netko sa sličnim iskustvom i netko tko mi može straight in the face reć, jel to jako gadno ili ne? Kolika je šansa da se to fakat suzbije, a kolika da ne. Znam da tražim puno, i znam da ni sami doktori nemru puno reć i da sam ja banula ovdje s pitanjima ali netko tko je prošao to ili poznaje nekoga, nešto...

Puno bi mi značilo i zahvaljujem!
Gle, maligna dijagnoza sama po sebi je gadna. Da nema šanse, ne bi ga liječili.
Ono što je jako dobro jest da je barem dio odstranjen operacijom.
Kod malignih bolesti se sve temelji na pokušaju i tako treba na to gledati. Neki ljudi uđu u liječenje u užasno lošem stanju po pitanju proširenosti bolesti i odlično odgovore na terapiju da im se sve povuće, a isto tako ima ljudi koju uđu u prvom stadiju bolesti pa im ništa ne pomogne i bolest napreduje i na kraju ih ubije.
Tata je na liječenju, očito ga dobro podnosi i to je u ovom trenutku najvažnije. Što i kako će dalje biti ovisi o jako puno faktora, od tipa ca pluća, do stadija i onog faktora x koji je ne rijetko presudan.

I mali savjet za tvoj mir: nemoj tražiti slučajeve oko sebe jer ćeš početi projicirati sve što se drugome događa na svog tatu, a to će ti unjeti samo nemir u glavu. Svi smo zasebne jedinke s određenim sličnostima. Svima se tijelo bori na sebi svojstveni način i na temelju toga uostalom u mnogome onkolog kreira tijek liječenja pacijenta.
__________________
Kad je baka ovo izrekla, strahovito jeknu cijela dubrava, prestadoše čari u šumi Striborovoj, jer je baki bila draža njezina nevolja, nego sva sreća ovog svijeta.
Ivanicapeca is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.09.2014., 08:33   #858
Evo mene opet

Uglavnom, jučer je deda primio zadnju kemoterapiju (4/4). Pričali smo sa doktorom koji je rekao da nalazi za sada gotovo da i ne mogu biti bolji nego što jesu. Rekao je da je razmatrao mogućnost da mu da još 2 dodatne kemoterapije, međutim nakon što je vidio zadnji nalaz pluća rekao je da nema potrebe za time jer se neoplazma iznimno dobro povukla. Za 3 tjedna ide na PET/CT pregled i nakon toga će odlučiti o daljnjem liječenju, dakle hoće li se ići kirurški ili zračenjem. Rekao je deda da je doktor čak rekao da ukoliko PET/CT nalaz bude dosta dobar, možda čak operacija neće biti ni potrebna. To mi je malo čudno jer u nalazu stoji da je primao neoadjuvantnu kemoterapiju, zar ne bi ona trebala biti liječenje prije operativnog zahvata?
Herr Lick is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.09.2014., 14:14   #859
Quote:
Herr Lick kaže: Pogledaj post
Evo mene opet

Uglavnom, jučer je deda primio zadnju kemoterapiju (4/4). Pričali smo sa doktorom koji je rekao da nalazi za sada gotovo da i ne mogu biti bolji nego što jesu. Rekao je da je razmatrao mogućnost da mu da još 2 dodatne kemoterapije, međutim nakon što je vidio zadnji nalaz pluća rekao je da nema potrebe za time jer se neoplazma iznimno dobro povukla. Za 3 tjedna ide na PET/CT pregled i nakon toga će odlučiti o daljnjem liječenju, dakle hoće li se ići kirurški ili zračenjem. Rekao je deda da je doktor čak rekao da ukoliko PET/CT nalaz bude dosta dobar, možda čak operacija neće biti ni potrebna. To mi je malo čudno jer u nalazu stoji da je primao neoadjuvantnu kemoterapiju, zar ne bi ona trebala biti liječenje prije operativnog zahvata?
Bi, s tim planom se krenulo, no ukoliko se tumor povuče, što točno operirati?
Ne treba trčati pred rudo. Prvo PET/Ct pa će se sve onda vidjeti i prema tome donjeti odluka što i kako dalje.
__________________
Kad je baka ovo izrekla, strahovito jeknu cijela dubrava, prestadoše čari u šumi Striborovoj, jer je baki bila draža njezina nevolja, nego sva sreća ovog svijeta.
Ivanicapeca is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.09.2014., 14:17   #860
Quote:
Ivanicapeca kaže: Pogledaj post
Bi, s tim planom se krenulo, no ukoliko se tumor povuče, što točno operirati?

Ne treba trčati pred rudo. Prvo PET/Ct pa će se sve onda vidjeti i prema tome donjeti odluka što i kako dalje.

Jasno. Hvala puno!


Sent from my iPhone using Tapatalk
Herr Lick is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 20:30.