Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje > Žensko zdravlje

Žensko zdravlje Od mjesečnice do menopauze: za ginekološke probleme i pitanja

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 28.03.2008., 11:33   #21
Zato što je on protiv ikakvih tableta u trudnoći i dojenju,bilo da se radi o običnom paracetamolu ili bilo čemu
pink5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.03.2008., 11:40   #22
Aha.
Ja sam mislila da je nesto drugo u pitanju.
Donekle razumijem tvog ginekologa. Ja sam isto protv ikakvih lijekova dok dojim.

Meni su te pilule preporucene, a da ih nisam ni trazila. Ono kao savjet-da mi je to najbolje. Nakon poroda, 2,5 mjeseca, isla na redovitu kontrolu i tad mi je ginekolog preporucio Cerazette, jer kao nesmijem prvu godinu zatrudniti jer sam rodila na carski.
Jessica is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.03.2008., 11:42   #23
Quote:
pink5 kaže: Pogledaj post
Ma htjela sam staviti mirenu,ali je on rekao da ne može,jer dojim pa hormoni...a u brošuri piše da je dojilja može koristiti. Moj ginić je po tom pitanju čudan,ni u trudnoći mi nije preporučio nikakve prenatale kao sve je to kemija. Mislim da nijedna njegova trudnica ne pije ništa u trudnoći,jer smatra da dodatni vitamini mogu samo naštetiti,kao što rekoh njemu je sve to kemija. Jel ima koja cura da je dojila,a imala ugrađenu spiralu? Da li to može utjecati na mlijeko?
Ja sam pitala za Mirenu ali kako sam ja njega razumila neće mi nju stavit već neku drugu,spominjao je nešto bez hormona,ne znam ni ja,bila sam u filmu radi nekih drugih stvari pa ga nisam ni saslušala kako Bog zapovida. I pitala sam za Maybe baby jel valja išta,rekao mi je da nije pouzdan. I moj ginekolog isto izbjegava previše kemije,al dobro,opet mi je rekao u trudnoći da uzimam i Folacin i Prenatal i kad je tribalo antibiotik. Al inače ako ikako može izbjeć lijekove,on će to i napravit. I bolje
Nefertiti111 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.03.2008., 12:24   #24
Quote:
Jessica kaže: Pogledaj post
Cerazette pilule-mozes koristiti dok dojis. Uzimaju se svaki dan, nema pauza.

Ja ih nisam uzimala iako mi ih je ginekolog preporucio.
To su jedine(za sada) kontracepcijske pilule za zene koje doje.
ok...ako budem dojila (nadam se da hoću) uzimam to...ako ne onda "obične" pilule...
al spirala,podvezivanje-nema sanse...aj se toga bojim (jbga,papak sam-da)
__________________
GEMINI
mateeaa=) is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.03.2008., 12:39   #25
A jel se te cerazzete mogu koristiti ako nije žena dobila mengu?
Ja evo dojim, mala ima 4 mjeseca i još nisam dobila mengu. Prije trudnoće sam pila kontracepcijske tabletice i to mi je bilo zakon pa bi i sad opet nastavila, ali trenutno ne mogu jer dojim. Kondome mrzim pa nam je preostala rikverc metoda. Međutim, trta me da ne bi princeza neplanirano dobila bracu ili seku.
abilan is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.03.2008., 14:32   #26
plodni dani.
a braco i seka su uvijek dobrodosli.
Tajwy is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.03.2008., 15:38   #27
Evo što ja znam- Mirena je isto kao spirala s time da ispušta hormone što skraćuje vrijeme i količinu mjesečnice, i ublažava bolove i druge simptome PMS-a, košta 1.500kn, a za žene iznad 35 je plaća socijalno (besplatna je). Obična spirala oko 500kn, sa "ugradnjom" i tu smo među najjeftinijima u Europi, mada se ona u nekim zemljama više i ne koristi. Obje spirale stavljaju se jedan dan iza najjačeg krvarenja, obično 3 ili 4 dan mjesečnice, jer su tada jajovodi najčistiji, prohodni i pregledni za ultrazvuk.
Ja trenutno čekam da mi se popravi Papa, tako da mogu ugraditi običnu spiralu (imala sam dvije trudnoće u dvije godine, beba 7mj). Tablete mi nije nikakve htio dati nego kaže-draga moja, gumice...(kondomi).
Isto tako mi je rekao da se Mirena "ne isplati" ako ju planiram skinuti za koju godinu, i da će mi isti posao obaviti i obična spirala za tih 2, 3 ili 4 godine.
petra593 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.03.2008., 16:56   #28
Quote:
abilan kaže: Pogledaj post
A jel se te cerazzete mogu koristiti ako nije žena dobila mengu?
Ja evo dojim, mala ima 4 mjeseca i još nisam dobila mengu. Prije trudnoće sam pila kontracepcijske tabletice i to mi je bilo zakon pa bi i sad opet nastavila, ali trenutno ne mogu jer dojim. Kondome mrzim pa nam je preostala rikverc metoda. Međutim, trta me da ne bi princeza neplanirano dobila bracu ili seku.
Koliko je meni poznato, mozes ih koristiti i ako jos nisi dobila mengu. Znaci, nema pauza, uzimas ih svaki dan. Tako da ti menga netreba

Kazem, ja ih nisam koristila, pa negovorim iz iskustva, nego prenosim sta mi je ginekolog rekao.

Rekao mi je da ih pocnem piti odmah i da tek nakon mjesec dana sam zasticena. Znaci prvi mjesec dana nisi zasticena, morala bi uporedo i kondome koristiti.

Eto toliko ja znam o tome. A ti vidi sto ce tebi tvoj gin. reci.
Jessica is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.03.2008., 18:39   #29
Hvala!
abilan is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.03.2008., 22:53   #30
jel tih cerazzete ima kod nas?

e, i jel mi može objasnit netko nešto što me zanima, a ne znam odgovor sama
dakle, žena ako doji ne mora nužno dobiti mjesečnicu prvih par mjeseci nakon poroda, no to ne znači da nije plodna i da je zaštićena od trudnoće. e, sad, mene zanima kak nema menstruacije ako ima ovulacije?
__________________
mogli bismo
Lali Puna is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.03.2008., 23:09   #31
Quote:
Lali Puna kaže: Pogledaj post
jel tih cerazzete ima kod nas?

e, i jel mi može objasnit netko nešto što me zanima, a ne znam odgovor sama
dakle, žena ako doji ne mora nužno dobiti mjesečnicu prvih par mjeseci nakon poroda, no to ne znači da nije plodna i da je zaštićena od trudnoće. e, sad, mene zanima kak nema menstruacije ako ima ovulacije?
Vidiš, baš zanimljivo pitanje, i mene je to interesiralo. Evo, kopiram jedan stari komentar s foruma:
Quote:
Dojenje je prilicno nepouzdana kontracepcijska metoda, jer ovulacija ipak dolazi prije menstruacije, a nema nacina da se utvrdi kada ce prva ovulacija, pa se tu lako potrefi dan i zatrudni. Ne mozes bas racunati, ah, sad dojim, sigurno necu ovulirati jos 6 mjeseci. Mozda neces, a mozda i hoces.
ksenija_2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.03.2008., 23:13   #32
to znam - da dojenje ne štiti i da ovulacije svejedno ima
ali, ako ne dođe do oplodnje, šta se dogodi s tim jajašscem ak nema menstruacije?
__________________
mogli bismo
Lali Puna is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.03.2008., 23:13   #33
Evo još jedan zanimljiv tekst: Ekološko dojenje
ksenija_2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.03.2008., 23:16   #34
Quote:
Lali Puna kaže: Pogledaj post
to znam - da dojenje ne štiti i da ovulacije svejedno ima
ali, ako ne dođe do oplodnje, šta se dogodi s tim jajašscem ak nema menstruacije?

Koliko sam ja shvatila poanta je u tome da dojilja ne može nikako znati unaprijed kad će joj se dogoditi prva ovulacija i u tom grmu leži zec (čitaj: zato je dojenje nepouzdana kontracepcijska metoda). A ako se ovulacija dogodi, bit će i menstruacije, bez iznimke (osim, naravno, ako opet nije došlo do začeća ). Elem, nema ovulacije bez menstruacije
ksenija_2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.03.2008., 23:40   #35
...ja prakticiram ovo eko dojenje( prvi put čujem za taj naziv), a mengu sam dobila nakon 2 mjeseca i od tada je redovita...
__________________
trebam novo telo
gica is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.03.2008., 23:45   #36
Quote:
ksenija_2 kaže: Pogledaj post
Koliko sam ja shvatila poanta je u tome da dojilja ne može nikako znati unaprijed kad će joj se dogoditi prva ovulacija i u tom grmu leži zec (čitaj: zato je dojenje nepouzdana kontracepcijska metoda). A ako se ovulacija dogodi, bit će i menstruacije, bez iznimke (osim, naravno, ako opet nije došlo do začeća ). Elem, nema ovulacije bez menstruacije
ahaaaaaaaaaa!
tnx!
__________________
mogli bismo
Lali Puna is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.03.2008., 12:53   #37
meni je pak ginićka rekla da je ionako vrijeme da prestanem dojit i da za dva tjedna dođem na pretrage da mi prepiše kontracepcijske (mala je tad imala 11 mjeseci), što sam naravno odbila. čula sam za te mini pilule, no njih mi uopće nije spomenula. no sa ili bez pilula nema ništa bez kondoma, tako da sam samo dodala i rikverc na kondome da budem sigurnija pa mi pilule i ne fale.
__________________
i'm so cool i shit icecubes.
MissLestrange is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.03.2008., 12:55   #38
Quote:
gica kaže: Pogledaj post
...ja prakticiram ovo eko dojenje( prvi put čujem za taj naziv), a mengu sam dobila nakon 2 mjeseca i od tada je redovita...
hmmm... ekološkim dojenjem se naziva ono dojenje kada dojilja nema menstruacije i u tom smislu ne može zatrudniti jer dojenjem odgađa ovulaciju/menstruaciju (čitaj: nema uopće ovulacije/menstruacije). drugim riječima, ekološko dojenje je kontraceptivna metoda ako si ti dobila već mengu i ako ti je redovita, onda nije riječ o ekološkom dojenju, nego samo dojenju
ksenija_2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.03.2008., 13:03   #39
Quote:
Lali Puna kaže: Pogledaj post
jel tih cerazzete ima kod nas?

e, i jel mi može objasnit netko nešto što me zanima, a ne znam odgovor sama
dakle, žena ako doji ne mora nužno dobiti mjesečnicu prvih par mjeseci nakon poroda, no to ne znači da nije plodna i da je zaštićena od trudnoće. e, sad, mene zanima kak nema menstruacije ako ima ovulacije?
nema ovulacije...al stvar je ui tome da ćeš ovulirat (cca 15 dana pred M) a nećeš to znat..kad dobiješ prvu otprilike ćeš znat kad je O (ja sam svoju skužila po obilnom iscjetku)

ja dobila 10,5 mj nakon poroda M.....
__________________
relax - nothing is in control
mandy is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.03.2008., 13:04   #40
Quote:
gica kaže: Pogledaj post
...ja prakticiram ovo eko dojenje( prvi put čujem za taj naziv), a mengu sam dobila nakon 2 mjeseca i od tada je redovita...
i mi smo eko dojili....
__________________
relax - nothing is in control
mandy is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:28.