Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje > Žensko zdravlje

Žensko zdravlje Od mjesečnice do menopauze: za ginekološke probleme i pitanja

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 15.01.2003., 14:25   #81
Quote:
iggix kaže:
Ja nikad nisam koristila Diane 35 kao kotracepciju, ali sam ih koristila jaaako dugo! S pauzama svaka tri mjeseca. Shit!
Ja smrsavim svaki puta, nestane bolova za vrijeme menstruacije, nemam problema s dlacicama i sl. Ten bude super.....Ali zadnjih pola godine imam problema s - oticanjem nogu. Tocnije - desnog lista. Pri kraju dana nekad bude duplo deblji od druge noge. I boli ko sam djavo.....Shit!

Margarita, sreco, hvala na ovoj informaciji!

A moj lijecnik ce dobit po nosu, seronja jedan! Jos sam ga pitala pet puta je li to od tableta. "Neeee....To ti je od stresa!". Shupak jedan!
tak nesto ti moze reci samo ako su ti svi nalazi uredu.
__________________
Let the game begin...
Bell@ Baggins * is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2003., 15:44   #82
gledala sam sinoc...tu reportazu

novinarka je sve to zapocela jer su naisli na mrtvozornikov izvjestaj o toj mojoj kolegici koja je tako naprasno umrla...isli su razgovarati s njenom setrom, kojoj je doktor takodjer dao Dane NAKON smrti njene sestre !!!...


istrazivanje ciji su rezultati objavljeni na stranici koju sam postala su u stvari napravljeni u Engleskoj i vec je odaslano upozorenje svim doktorima sirom Canade da ne smiju davati Diane za kontracepciju

u Europi vec 20 godina se zna (tako su sinoc reki) za probleme sa Diane....ali trebali su onda reci i doktorima po ambulantama!!!!

Magic je pogodila u sridu...problem je sto te tablete uopce nisu kontracepcijske....nikad nisu bile odobrene od strane zavoda za zdravstvo ni u jednoj zemlji kao kontracepcijske ali su bile odobrene kao lijek protiv akni....onda ih je ta firma prodavala bolnicama i ambulantama i ljekarnama kao kontracepcijske jer tko ce ih kontrolirat svaki put kad prodaju karton tableta ?!?....to su namjerno radili jer je trziste za kontraceptive puno vece i moze se puno vise zaraditi nego ono za lijecenje akni!

e sad koktel hormona koji je u njima takodje sluzi kao kotraceptiv ali je visoko rizican

firma koja proizvodi Diane nikad nije htjela proci kroz proces odobravanja tih tableta za kontracepciju jer je puno rigorozniji, dugo traje i skup je - mos mislit da se nikad nisu zapitali da li je to s razlogom tako - ipak su kontracepcijske tablete nesto sto se uzima dugo i sto uzima puno zena

onda su razgovarali s doktorom u Njemackoj...preziva se Jorgen...zaboravila sam ime.... i on kaze da su Diane najrizcnije kontracepcijske tablete trenutno jer 65 od 1000 zena razvije probleme....nisu rekli koliko njih umre

za sad se jos ne zna kad ce biti pokrenuita tuzba ovdje u Canadi jer moraju pronaci sve slucajeve smrti izazvane sa Diane

Firma koja ih proizvodi je vec prije bila kaznjavana za reklamiranje Diane kao kontracepcijskih tableta a ne kao sredstva za lijecenje akni


ja sam inace bijesna na doktore ovdje vec dugo...a vidim ni tamo nije bolja situacija

mojoj su setri dali da pije Prevacid...koji sluzi za lijecenje acid reflux desease...gastritis valjda

njoj je sav jednjak bio skoro izgorio od kiseline u zeludcu

i te tablete je ona uzimala skoro 8 mjeseci da bi tek onda slucajno procitala na netu da se smiju uzimati samo 8 tjedana a ako se duze uzimaju mogu izazvati kataraks....naravno da ih je odmah prestala piti...kad je pitala doktoricu ova je rekla da ne zna...a kad joj je moja sestra pokazala upozorenje...samo je rekla...hm, zanimljivo i dala joj druge tablete...pa ti sad njima vjeruj


margarita is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2003., 17:16   #83
Baš dobro što je pokrenuta ova tema.
Istina je da Diane 35 ginekolozi preporučuju kao da se radi o bombonima. Niti te išta pitaju niti te šalju na pretrage (u mom slučaju, a vidim i u slučaju dosta vas ovdje).

Evo, i ja imam te famozne policistične jajnike. I nikakvih problema nikad oko toga nisam imala, osim akni; po vratu, leđima i trbuhu (!!), po licu gotovo i ne.
Dlakava nisam uopće, premda bih isti čas mijenjala dlake za akne.

Uzimala sam Diane ukupno 5 godina (s jednim prekidom od par mjeseci, u kojem su mi se akne vratile u mnogo gorem obliku nego što su ikad bile).
Sad ih više ne uzimam, jednostavno sam prestala, bez konzultacija s ginekologom jer su mi noge i ruke počele naticati, kosa mi je padala, krvna slika je pokazala da mi je razina trombocita visoka. Nisam dobila kile, nego sam se nekako napuhnula, morala sam prstenje skinut jer me žuljalo...
Općenito, Diane mi nisu odgovarale, osim za ten.

Kad sam nedavno bila na pregledu žena je vrisnula: Pa zašto ih više ne uzimaš, pa dobro su ti činile, ten ti je bio fenomenalan, na jajniku nemaš više cista... pa Diane se trebaju nekoliko godina uzimati..i sl.

Sada se osjećam fenomenalno, krvni nalazi uredni (napravljeni na zahtjev moje liječnice, a ne ove koja mi je tablete pripisala), jedino mi padne mrak kad se gledam u ogledalo, ali to sam riješila žaruljom od 10, umjesto 100 W (toplo ih preporučam ) pa ne raskopam svaku točku koju sam prije primjećivala.

Kad sve zbrojim i oduzmem, bolje mi je ovako. Ipak mi se čini bolje biti zdrav, dobro se osjećati i biti aknast, nego pod hormonima, s posljedicama i prekrasnim tenom.
No tko zna, možda promijenim mišljenje kad se više ne prepoznam u ogledalu.
rafaela is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2003., 17:21   #84
Quote:
blondie_30 kaže:
A ...

Gospa Noris; to kaj je EKG OK nema veze sa krvnim ugruscima. EKG pokazuje rad srca. Ak oces provjerit stanje krvi napravi detaljnu krvnu sliku (! trombociti, vrijeme krvarenja, vrijeme zgrusavanja i ostalo vezano uz trombocite - ima hrpa tih pretraga).
Sranje na kvadrat!!!
Na zadnjem sistematskom su mi radili krvnu sliku.
Sve je bilo u redu, osim trombocita, kojih je bilo premalo.
Ponovili su nalaz drugi dan, tad ih je bilo više, iako još uvijek manje od uobičajenog.
Kako sam u to vrijeme uzimala neke tablete protiv alergije, rekli su mi da baš ta vrsta u rijetkim slučajevima može izazvati trombocitopeniju, i nek ih odmah prestanem uzimati, pa za tri mjeseca ponoviti nalaz.

Ja sam još nazvala i ginekologa i pitala ga jel to može biti od Diana - i on je kategorički odbio (a ni ovi u klinic gdje sam radila sistematski uopće nisu spomenuli Diane, iako im piše u kartonu da ih uzimam).

Sam su mi objasnili da manjak trombocita može rezultirati krvarenjem koje se teško zaustavlja, jer su oni odgovorni za zgrušavanje krvi, pa ak ih je malo - krv se sporije i teže zgrušava.
UnExpected is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2003., 17:27   #85
Quote:
rafaela kaže:
Kad sve zbrojim i oduzmem, bolje mi je ovako. Ipak mi se čini bolje biti zdrav, dobro se osjećati i biti aknast, nego pod hormonima, s posljedicama i prekrasnim tenom.
No tko zna, možda promijenim mišljenje kad se više ne prepoznam u ogledalu.
cini se da si donijela dobru odluku samo hrabro, pristici se mogu i drugacije lijeciti ne treba covjek ostaviti glavu zbog toga

btw, sto se tice doktora (molim da se nitko ne uvrijedi, nisu svi losi i neuki i nemarni) citiram mog tatu, lijecnika:

"ako ikako mozes, nastoj ih izbjegavati u sirokom luku"
luca is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2003., 01:03   #86
e kaj da drugo velim ...osim ... hvala cure
vjeverica is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2003., 01:52   #87
Ja nemrem prestat mislit o ovome. Sinoć nisam spavala.

Pila sam to sranje valjda 3-4 godine. A strastveni pušač...

Nakon čitanja bacila sam ljutito punu kutiju pljugi u smeće. Bila sam sinoć vani s pušačima i nije mi ni na sekundu došla želja da zapalim. Nadam se da će se to nastaviti... do kraja mog života.

I na kraju - idem privatniku na razgovor, eventualni pregled. Zanima me drugo mišljenje o svemu ovome.

Ja sam njih pila radi poremećaja, ali to nije bilo toliko strašno, male cistice... Moje cure isto imaju poremećaje pa piju Cilest i sl... Sad sam na 'običnom' Triquilaru ali sve mi se gadi do bola.

Hvala cure, puno hvala...
Tinchi is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2003., 02:54   #88
MA kad malo bolje razmislim ,ne cu vise nis piti.Moze se stitit i bez kontracepcijskih pilula,bez hormona i trovanja razno raznim sranjima.Previse vjerujemo doktorima koji ni sami nemaju pojma o pojmu.Nema ni aspirina,nis
Rita is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2003., 18:02   #89
evo sam nasla kompletan transkript te emisije o Diane sto sam gledala neko vece

Diane 35
margarita is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2003., 18:39   #90
Brrr, a ja bas razmisljala da mozda opet pocnem uzimati anti baby jer mi se nedavno pokvario ten...Imam nekoliko frendova doktora, stovise, neki su i specijalisti za krvozilne bolesti i niti jedan mi nije rekao nista pozitivno o oralnoj kontracepciji. To i jos neka moja iskustva su me skroz odvratila od takve kontracepcije.

Dakle za ten: zivjela glikolna kiselina, dolje ethinyl-estradiol, progesteroni i ostala sr**a
lahor is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2003., 20:54   #91
ja mislim da ipak ne treba previse panicariti. napravite krvnu sliku i ako je situacija s trombocitima OK, ako je vrijeme zgrusavanja krvi OK, cemu panika? koliko vidim pise da se od 75000 cura koje su pile kod 26 ih se razvila tromboza. taj broj meni se ne cini velik ocito je da uzrok trombozi kod njih nisu samo diane.
__________________
Let the game begin...
Bell@ Baggins * is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2003., 15:09   #92
Quote:
lahor kaže:
Brrr, a ja bas razmisljala da mozda opet pocnem uzimati anti baby jer mi se nedavno pokvario ten...
Meni NIKAD ne bi palo napamet da pijem kontraceptivne tablete samo zato shto mi je losh ten...zashto ne pijete tablete za hipertenziju, navodno one jachaju kosu ?
magic is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2003., 15:37   #93
Angry uf uf

Dakle, potaknuta svim ovim natpisima, otisla ja svom ginicu. Naime, ja trosim to cudo vec 4 g. zbog tih policisticnih jajnika i uglavnom nemam nikakvih nuspojava (osim faza cendranja..) i jos sam ziva. Al me svejedno strah..ipak nikad ne znas jel ti bas sad vrluda neki ugrusak i kam ce zavrsiti..
I uglavnom, kaze moj ginic da je to sve bezveze (naravno... ), da bi oni vec sigurno dobili neki dopis da je to stvarno tako stetno i opasno.
Anyway,idem iduci tjedan vadit krv, pa bumo vidli.
kinara is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2003., 18:46   #94
Quote:
magic kaže:
Meni NIKAD ne bi palo napamet da pijem kontraceptivne tablete samo zato shto mi je losh ten...zashto ne pijete tablete za hipertenziju, navodno one jachaju kosu ?
Nije samo ten magic, ja imam dost veliku zbrku s hormonima. Al svejedno necu trpat sintetske hormone u sebe zbog x faktora. Sve dok mi brkovi ne pocnu rast

A inace los ten (ali fakat jako los ten, prepun akni) zajedno s jos nekim simptomima moze biti znak policisticnih jajnika...I objasni ti curi kojoj lice izgleda kao povrsina mjeseca da hoda takva ako joj diane mogu pomoci /nije rijec o meni/....Cura sad izgleda normalno, ali nakon diana i roaccutana. Ne kazem da ja ne bih probala neke alternativne lijekove radije.

Da, Minoxidile se zaista upotrebljava protiv alopecije uzrokovane androgenim hormonima.
lahor is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2003., 19:05   #95
A i farmaceutska industrija je agresivna svojim reklamama. Minoksidil koji se (povremeno) prepisuje za hipertenziju, je neisplativ, ako se usporedi sa minoksidilom koji se moze koristiti i za pojavcanje dlakavosti. Dakle, farmaceutska industrija uvjerava i pacijente i lijecnike da je neophodno lijeciti celavost, da bi se uopce isplatila proizvodnja tog preparata.

Kao nedavno, postojala je jedna antimalaricna supstanca koja bi spasila zivote u sjevernoj Africi, ali to malo (i siromasno) trziste bio je nedovoljan poticaj farmaceutskoj industriji da razvijet preparat i pripremi ga za trziste. Ali kad se spoznalo da bi se njegova nuspojava (smanjenje dlakavosti) moglo iskoristiti i prodati na velikom (i bogatom) Americko trzistu, farmaceutska industrija se odlucila za proizvodnju. Mislim da se radilo o Merck-u, zaboravila sam kako se zove antimalarik o kojem je rijec. Tuzna prica.

U Americi se lijekovi od prije par godina smiju reklamirati. TV i casopisi informiraju ljude i ljudi dodju do lijecnika, zahtijevaju lijek. Ako im lijecnik trazeni lijek, postavlja se pitanje da li je lijecnik pritisnut osiguravajucom kompanijom, pa ne smije prepisati lijek jer je preskup ili je stvarno lijek nepotreban.

U Americi je odlicna stvar da su pacijenti ukljuceni u donosenje odluka o svom zdravlju. To stavlja veliku odgovornost na pacijenta, informirati se iz vise izvora, donijeti odluku, postaviti prava pitanja svom lijecniku...

Usput, Diane 35 nije registrirana u USA.
Shtefitza is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2003., 19:13   #96
Quote:
Shtefitza kaže:

Usput, Diane 35 nije registrirana u USA.
Ali se istovremeno preparati koji sadrzhe hormnone prodaju u supermarketima
magic is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2003., 20:03   #97
btw, da li postoji ijedan lijek koji nije stetan??? U nekim slucajevima, i kod nekih ljudi, i obican Aspirin moze izazvati nezeljene nuspojave.
Diane su ko i svaki hormonalni preparat - treba odvagat sta se time dobiva a koji su rizici.
kinara is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2003., 23:16   #98
Quote:
Shtefitza kaže:
A i farmaceutska industrija je agresivna svojim reklamama. Minoksidil koji se (povremeno) prepisuje za hipertenziju, je neisplativ, ako se usporedi sa minoksidilom koji se moze koristiti i za pojavcanje dlakavosti. Dakle, farmaceutska industrija uvjerava i pacijente i lijecnike da je neophodno lijeciti celavost, da bi se uopce isplatila proizvodnja tog preparata.

Kao nedavno, postojala je jedna antimalaricna supstanca koja bi spasila zivote u sjevernoj Africi, ali to malo (i siromasno) trziste bio je nedovoljan poticaj farmaceutskoj industriji da razvijet preparat i pripremi ga za trziste. Ali kad se spoznalo da bi se njegova nuspojava (smanjenje dlakavosti) moglo iskoristiti i prodati na velikom (i bogatom) Americko trzistu, farmaceutska industrija se odlucila za proizvodnju. Mislim da se radilo o Merck-u, zaboravila sam kako se zove antimalarik o kojem je rijec. Tuzna prica.

U Americi se lijekovi od prije par godina smiju reklamirati. TV i casopisi informiraju ljude i ljudi dodju do lijecnika, zahtijevaju lijek. Ako im lijecnik trazeni lijek, postavlja se pitanje da li je lijecnik pritisnut osiguravajucom kompanijom, pa ne smije prepisati lijek jer je preskup ili je stvarno lijek nepotreban.

U Americi je odlicna stvar da su pacijenti ukljuceni u donosenje odluka o svom zdravlju. To stavlja veliku odgovornost na pacijenta, informirati se iz vise izvora, donijeti odluku, postaviti prava pitanja svom lijecniku...

Usput, Diane 35 nije registrirana u USA.

je stefa sve je to lijepo al ako ti u USA lijecnik napise recept za lijek X a tvoje zdravstveno osiguranje (kao npr Blue Cross) ne pokriva taj lijek ne mozes ga dobiti osim ako sam ne platis i daju ti genericku zamjenu koja ti moze ili ne mora odgovarati

doktori imaju najmanje odlucivanja tko ce sto uzimati od lijekova

sve je u rukama velikih osiguravajucih kompanija

moji roditelji imaju jedno od boljih privatnih osiguranja i opet ima lijekova koje ne mogu dobiti vec samo zamjenu

na primjer ne mogu dobiti Nexium (za zeludac) ali mogu Prevacid - koji je dokazano da izaziva kataraks ali je jeftiniji !!!


neko pita dal ima i jedan lijek da nije stetan...nije to pitanje pitanje je da li su mi sanse da mi se nepozeljne posljedice jave 0,1% ili su mi te sanse 25%...razlika je ogromna


za one kojima je doktor reakao da je sve to brezveze...procitajte list informacija koje svaka bolnica, ordinacij a i lijecnik dobiju kad dobiju novu posiljku tableta pa tako i Diane...mozete ga naci na siteu koji sam postala....problem je sto nemaju vremena sve procitati ali ne bi priznali da ne znaju...radije bi se ubili
margarita is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2003., 08:47   #99
Evo Sladja je dobila Diane 35 i sto da radim?

Svi vi meni ocitate bukvicu kaj ne rabimo zastitu i eto isli smo kod ginekologa i gle on njoj dade Dianu 35 i svi vi me budete ocitali negu drugu bukvicu.....
__________________
GoldenSurferFromCroatia is comming - look busy.
GoldenSurferFromCRO is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2003., 15:15   #100
Quote:
GoldenSurferFromCRO kaže:
Evo Sladja je dobila Diane 35 i sto da radim?

Svi vi meni ocitate bukvicu kaj ne rabimo zastitu i eto isli smo kod ginekologa i gle on njoj dade Dianu 35 i svi vi me budete ocitali negu drugu bukvicu.....
tebi nece ni kompletna bukva pomoc...a ne kakva bukvica
margarita is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 00:42.