Natrag   Forum.hr > Društvo > Religija

Religija Religija u društvu
Podforum: Teologija i religijska praksa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 27.07.2014., 22:16   #3321
Quote:
Mag999 kaže: Pogledaj post
Ja da tvrdim?Samo njegovo ime je Latinsko.Neću valjda vjerovati lažnoj biblijsko doktrini.Svatko može provjeriti te podatke na internetu, Grčki- Phospheros. Osim što su rani Kršćani sve ukrali od pagana i same drevne bogove su demonizrali osmislili lažnu doktrinu u kojoj su drevni bogovi etiketirani kao nekakvi odmetnuti anđeli.
Ima podosta Luciferijanskih portala koji tvrde da Lucifer nije nikakav pali anđeo.
Pobuna i pad s neba je drevni mitski motiv koji osim u ugaritskim tekstovima (Athtar- Shahar ben Helal) nalazimo i u SZ Izaiji.
Junia is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.07.2014., 14:22   #3322
Quote:
Fuseli kaže: Pogledaj post
Moram reći da blesavijeg teksta o Sotonizmu od ovoga s dnevno.hr http://www.dnevno.hr/vjera/svjedocan...sotonista.html nisam u životu pročitao...pazi ovo "Anton LaVay bivši orguljaš jedne protestantske zajednice"....
To je istina. Mislim da je to bio kao maloljetnik. I LaVey i A. Crowley su ništa drugo doli izdanak licemjernih i fundamentalističkih kršćanskih zajednica. Ustvari, takve zajednice su pravi uzročnici modernog sotonizma. LaVey i Crowley su samo posljedica.
konjokradica is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.08.2014., 19:34   #3323
uopce se ne kuzim u ovo podrucje..ali moram priznati..potaknuo me jedan dogadaj na razmisljanje..nije vazno sada sto, no istrazivanjem odredenih osoba, njihovih interesa, aktivnosti, stranica po fejsu (lajkanje tipa tog laveya, satan's networka i sl..) te slika raznih simbola..i komentara "hail satan", citanja "magike"; "okrenuvsi hiramov kljuc" itd...zapitala sam se dal su takve osobe uistinu sotonisti koji imaju svoje obrede...i koji imaju poremecene umove ili je to sve nekakav...kako bi rekla..sarkazam??
lanchyl is offline  
Odgovori s citatom Received Infraction
Old 19.08.2014., 19:46   #3324
ti na fejsu se preseravaju

Sent from my ST15i using Tapatalk
hitmanovich is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.08.2014., 03:43   #3325
Quote:
lanchyl kaže: Pogledaj post
uopce se ne kuzim u ovo podrucje..ali moram priznati..potaknuo me jedan dogadaj na razmisljanje..nije vazno sada sto, no istrazivanjem odredenih osoba, njihovih interesa, aktivnosti, stranica po fejsu (lajkanje tipa tog laveya, satan's networka i sl..) te slika raznih simbola..i komentara "hail satan", citanja "magike"; "okrenuvsi hiramov kljuc" itd...zapitala sam se dal su takve osobe uistinu sotonisti koji imaju svoje obrede...i koji imaju poremecene umove ili je to sve nekakav...kako bi rekla..sarkazam??
Zašto misliš da netko ima poremećeni um ako štuje Sotonu a ne Jehovu?
__________________
"Make up your mind. Is Death a friend? Then go joyfully to hunt with it, as I did. If it's an enemy, then fight it. But don't sag here like a wounded cow waiting for predators to finish it off. You are not prey, nor I! If we must die, let us die as wolves!”- Nighteyes
Baphomet is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.08.2014., 20:52   #3326
zato sto se zaista ne razumijem i do sada sve sto sam cula jest negativno..olicenje zla.. sotonske sekte neku curu silovali na groblju..rade cudne stvari, neuobicajene...mislim ne znam dal je to uopce to..ali tako se prica po medijima
lanchyl is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.08.2014., 22:05   #3327
Quote:
lanchyl kaže: Pogledaj post
zato sto se zaista ne razumijem i do sada sve sto sam cula jest negativno..olicenje zla.. sotonske sekte neku curu silovali na groblju..rade cudne stvari, neuobicajene...mislim ne znam dal je to uopce to..ali tako se prica po medijima
to nema veze sa sotonizmom
__________________
Awakening
manchild is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.08.2014., 23:08   #3328
Zašto bi oni koji su izabrali Sotonizam bili poremećeni?To je religija individualne slobode, hedonizma. i tim redom... teistički i nije za svakoga.
Osobno znam za jednoga koji je bio aktivni kršćanin i jednu curu i činili su puno stvari za tog "kršćanskog boga" ali taj bog nikada ništa nije učinio za njih.Koliko su samo love dali u dobrovoljni prilog od svojeg ionako oskudnog financijskog statusa i uvijek je Sve bilo po starom, nezaposleni,bolesni,u čestoj besparici, depresivni, onda kada je postalo jasno da više nema nikakvoga smisla biti kršćanin napustili su tu religiju i kasnije spletom okolnosti ušli u spiritualni Sotonizam (ta Američka organizacija ima i svoj web nisu klinci koji okreću križiće po grobljima) danas su sretni i imaju sređen život.Po tome već vidim da ako itko i radi u duhovnom svijetu to su onda duhovi- Bogovi puta lijeve staze.Ove mnoge druge religije primjećujem, kao da nikada ne odgovaraju na potrebe svog inicijanta.
Fuseli is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.09.2014., 01:05   #3329
pa postoji i stonisticka biblija, kao i sotonisticka crkva
__________________
Awakening
manchild is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.09.2014., 01:11   #3330
samo što je ta biblija stara 50-tak godina
__________________
"Make up your mind. Is Death a friend? Then go joyfully to hunt with it, as I did. If it's an enemy, then fight it. But don't sag here like a wounded cow waiting for predators to finish it off. You are not prey, nor I! If we must die, let us die as wolves!”- Nighteyes
Baphomet is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2014., 00:00   #3331
Bolje da se rasprava o samom Sotoni i njegovim karakteristikama dalje odvija ovdje: https://www.forum.hr/showthread.php?t=769101



U ovoj temi je primaran naglasak na sotonizam kao vid raznih pokreta i skupina/pravaca, te oblik ideoloških, društvenih, filozofskih i sl. promišljanja koja iz toga proizlaze.
Meadow is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2014., 04:59   #3332
Ali kako raspravljati o raznim pravcima koji su ovisni o doživljaju Sotone kao stvarnog entiteta, kao simbola ili kao demona?
__________________
"Make up your mind. Is Death a friend? Then go joyfully to hunt with it, as I did. If it's an enemy, then fight it. But don't sag here like a wounded cow waiting for predators to finish it off. You are not prey, nor I! If we must die, let us die as wolves!”- Nighteyes
Baphomet is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2014., 08:29   #3333
Quote:
Baphomet kaže: Pogledaj post
samo što je ta biblija stara 50-tak godina
a da nije puno vise
niptuck is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2014., 10:28   #3334
Quote:
Baphomet kaže: Pogledaj post
Ali kako raspravljati o raznim pravcima koji su ovisni o doživljaju Sotone kao stvarnog entiteta, kao simbola ili kao demona?
a protiv cega se crkva borila u prvim danima krscanstva - protiv poganskih religija u kojima je lik jarca simbol za plodnost. i crkva se sjetila da ce to uzeti kao simobl zla
__________________
Awakening
manchild is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.09.2014., 13:53   #3335
Quote:
Fuseli kaže: Pogledaj post
Zašto bi oni koji su izabrali Sotonizam bili poremećeni?To je religija individualne slobode, hedonizma. i tim redom... teistički i nije za svakoga.
Osobno znam za jednoga koji je bio aktivni kršćanin i jednu curu i činili su puno stvari za tog "kršćanskog boga" ali taj bog nikada ništa nije učinio za njih.Koliko su samo love dali u dobrovoljni prilog od svojeg ionako oskudnog financijskog statusa i uvijek je Sve bilo po starom, nezaposleni,bolesni,u čestoj besparici, depresivni, onda kada je postalo jasno da više nema nikakvoga smisla biti kršćanin napustili su tu religiju i kasnije spletom okolnosti ušli u spiritualni Sotonizam (ta Američka organizacija ima i svoj web nisu klinci koji okreću križiće po grobljima) danas su sretni i imaju sređen život.Po tome već vidim da ako itko i radi u duhovnom svijetu to su onda duhovi- Bogovi puta lijeve staze.Ove mnoge druge religije primjećujem, kao da nikada ne odgovaraju na potrebe svog inicijanta.
Ne ovisi li teistički sotonizam o kršćanskim tekstovima?
__________________
Quies
Junia is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.09.2014., 13:59   #3336
Quote:
Junia kaže: Pogledaj post
Ne ovisi li teistički sotonizam o kršćanskim tekstovima?
Pa i ne baš, postoje neki kojima je centračno božanstvo egipatski bog Set pa ih neki proglašavaju za teističke sotoniste.
__________________
"Make up your mind. Is Death a friend? Then go joyfully to hunt with it, as I did. If it's an enemy, then fight it. But don't sag here like a wounded cow waiting for predators to finish it off. You are not prey, nor I! If we must die, let us die as wolves!”- Nighteyes
Baphomet is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.09.2014., 14:01   #3337
Quote:
manchild kaže: Pogledaj post
a protiv cega se crkva borila u prvim danima krscanstva - protiv poganskih religija u kojima je lik jarca simbol za plodnost. i crkva se sjetila da ce to uzeti kao simobl zla
A možda taj simbolizam jarca ipak seže malo dalje u prošlost....

http://hr.wikipedia.org/wiki/%C5%BDrtveni_jarac

http://en.wikipedia.org/wiki/Scapegoat

Možda je sotona/jarac samo nedužna žrtva nad kojom se iskaljuje potisnuti bijes vjernika
__________________
"Make up your mind. Is Death a friend? Then go joyfully to hunt with it, as I did. If it's an enemy, then fight it. But don't sag here like a wounded cow waiting for predators to finish it off. You are not prey, nor I! If we must die, let us die as wolves!”- Nighteyes
Baphomet is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.09.2014., 14:07   #3338
Quote:
Baphomet kaže: Pogledaj post
Pa i ne baš, postoje neki kojima je centračno božanstvo egipatski bog Set pa ih neki proglašavaju za teističke sotoniste.
Ok, postoji različitost. Što je s onima koji ipak jesu, kako oni to interpretiraju, recimo odnos Boga i sotone?
__________________
Quies
Junia is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.09.2014., 17:40   #3339
Quote:
Junia kaže: Pogledaj post
Ne ovisi li teistički sotonizam o kršćanskim tekstovima?
Ne...Spiritualnih Sotonističkih grupa ima puno.Ovisno o doktrini...JOS (www.joyofsatan.org) se razlikuje od neke druge, Order of Nine Angles http://www.o9a.org/grupe JoS su slični prije ovima; (www.enkiea.org) doktrina se sastoji od učenja da je Sumerski bog Enki Sotona.
Sotonisti učenja -Diane Vera vjeruju u Sotonu kao biće ali ne i u to da čovjek ima dušu.Učenja Diane Vera-e se razlikuju od onih Maxine Dietrich (osnivačice JoS-a) Svi koje sam nabrojao ne vjeruju ni na koji način u bogove Abrahamskih religija niti im pridodaju ikakvo znčenje.I njihovi pokreti nisu odgovor na kršćanstvo.Krist jedva da se i spominje u doktrini ovih s Order of Nine Angles.
Još ću reći da Ea Koetting jedini ponekad koketira i s anđelima u smislu da ih priziva za pomoć (ako zatrebaju) iako je on teistički Sotonist ali "čudnog" učenja.Koetting mi je simpatičan lik i pisac ali Američkog stila da kažem; "pomaknute ozbiljosti".
Fuseli is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.09.2014., 17:53   #3340
Quote:
Zašto bi oni koji su izabrali Sotonizam bili poremećeni?To je religija individualne slobode, hedonizma. i tim redom... teistički i nije za svakoga.
To sam i ja cuo od vise njih...nije za svakoga.
Navodno u krscanstvo su svi pozvani,a u sotonizam su pozvani samo odabranni.Onako kako sam shvatio(ta ekipa zna zabrijati u fakat tesku filozofiju),ta energija,entiteta,bice,sto li ,bira tebe.Netko moze biti iniciran,raditi rituale,uciti i raditi sve tocno,ali nema efekta jer ga ta energija ne prihvaca...a netko do rezultata dode ebeno brzo jer je prihvacen.
Nemam iskustva...taj put nije moj put,ali nisam mrzitelj.Svatko sebi bira kaj mu pase.
bubi mir is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 00:25.