Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Književnost

Književnost Čitam, dakle jesam
Podforumi: Mali literarni kutić, Klub knjige

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 01.01.2011., 17:50   #41
Quote:
xandreax kaže: Pogledaj post
Ja obožavam Zagorkine povijesne romane..
i ja
odeta is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.01.2011., 22:41   #42
Quote:
odeta kaže: Pogledaj post
i ja
Super mi je Vitez slavonske ravni - Divljan!
xandreax is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.01.2011., 18:18   #43
nekad sam volio povijesno/pustolovne romane kao što ih je pisao Alexander Dumas,ali danas čitam isključivo krimiće,pa ako su smješteni u neko povijesno doba tim boljeosad najbolji su mi od Rite Monaldi i Francesca Sortija (Imprimatur,Secretum,veritas Salajeve sumnje),John Maddox roberts (SPQR serija),J.Sydney Jones-Zrcalo bez odraza,Michael Gregorio-Kritika kriminalnog uma,Boris Akunin-serija o inspektoru Fandorinu (levijatan je najboljiu seriji),...
lexluthor84 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.01.2011., 20:11   #44
Ah Dumas, drag mi je bio roman Crna lala,
mislim da bi to bilo po naski crni tulipan...
chani is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.01.2011., 20:38   #45
Quote:
chani kaže: Pogledaj post
Ah Dumas, drag mi je bio roman Crna lala,
mislim da bi to bilo po naski crni tulipan...
da,nažalost ga nisam nikad čitao.ali sam gledao neki crtani fiml iz osamdesetih prema koji se djelomično temeljio na tom romanu.Zvao se zvijezda sa Seine (prijevod s talijanskgo,a crtani je bio japanska produkcija).Bio je dosta ozbiljan i krvav (radilo se o francuskj revoluciji).
lexluthor84 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.01.2011., 21:39   #46
Geza Gardonyi-Rob Huna i Egerske zvijezde
odeta is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2011., 11:41   #47
Preporučujem od Kena Folletta - "Stupovi zemlje" te od Philippe Gregory "Bijela kraljica" - Elizabeth Woodville i "Crvena Kraljica" - Margaret Beaufort (koja čini mi se nije još prevedena) inače prve dvije objavljene od šest knjiga o Plantagenet dinastiji
*nailla* is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2011., 19:40   #48
Meni su najbolji romani Sienkiewicza, posebno Quo vadis i Križari....
PatriotSLO is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2011., 05:19   #49
Quote:
*nailla* kaže: Pogledaj post
Preporučujem od Kena Folletta - "Stupovi zemlje" te od Philippe Gregory "Bijela kraljica" - Elizabeth Woodville i "Crvena Kraljica" - Margaret Beaufort (koja čini mi se nije još prevedena) inače prve dvije objavljene od šest knjiga o Plantagenet dinastiji
kakvi su "Stupovi zemlje"?Na koricama u recenziji piše da je to mješavina žanra,povijesni roman s elementima misterije i ljubavi..Ja već neko vrijeme razmišljam na tu knjigu,samo me straši njen veliki broj stranica.A u knjižnici su dobili na talijanskom i svojevrsni nastavak.
lexluthor84 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2011., 12:38   #50
pa upravo tako "Stupovi zemlje" - mješavina povijesnog, iako je možda više nekakva mješavina drame, trilera , ljubavnog smještena u razdoblje vjerskih i obiteljskih konflikata. nisam je još pročitala do kraja već do pola ( imam ovu englesku verziju koja je ogromna ali isplativija od dviju hrv.) ali definitivno se isplati pročitati.
inače snimlje na je i serija nedavno po tji knjizi...
*nailla* is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2011., 11:14   #51
Quote:
*nailla* kaže: Pogledaj post
pa upravo tako "Stupovi zemlje" - mješavina povijesnog, iako je možda više nekakva mješavina drame, trilera , ljubavnog smještena u razdoblje vjerskih i obiteljskih konflikata. nisam je još pročitala do kraja već do pola ( imam ovu englesku verziju koja je ogromna ali isplativija od dviju hrv.) ali definitivno se isplati pročitati.
inače snimlje na je i serija nedavno po tji knjizi...
Hvala.jednog ću je dana posuditi u knjižnici i početi čitati,pa da vidim.od Folletta nisam nikad niš čitao,nekako me ne privlači.sad čitam povijesni vanaturistički roman Williama Dietricha "Rosettin kamen",i super mi je,mješavina misterije,povijesnog i nadnaravnog.
Jeli tko čitao Lemperierov riječnik od Norfolka,pa da mi kaže ako se isplati čitati ili ne.
lexluthor84 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2011., 11:52   #52
Quote:
lexluthor84 kaže: Pogledaj post
Hvala.jednog ću je dana posuditi u knjižnici i početi čitati,pa da vidim.od Folletta nisam nikad niš čitao,nekako me ne privlači.sad čitam povijesni vanaturistički roman Williama Dietricha "Rosettin kamen",i super mi je,mješavina misterije,povijesnog i nadnaravnog.
Jeli tko čitao Lemperierov riječnik od Norfolka,pa da mi kaže ako se isplati čitati ili ne.
ja sam ga citala i iskreno ti kazem nisam nista razumela.ne ti ga preporucujem.
odeta is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2011., 15:01   #53
Quote:
lexluthor84 kaže: Pogledaj post

Jeli tko čitao Lemperierov riječnik od Norfolka,pa da mi kaže ako se isplati čitati ili ne.
pokušala. dosadno. nerazumljivo. a izgledalo je privlačno u početku. ne preporučujem.


je li tko čitao Prenositelj svjetla, Bernard Tirtaux? meni odlična knjiga, dugo se nisam mogla sjetiti imena da je pročitam ponovo. mješavina povijesti, putovanja, knjiga o ljudima i katedralama...
(jedino, mislim da postoji neko staro izdanje koje je dobro prevedeno, naišla sam na izdanje iz 2000. i kupila ni ne pogledavši, ali prijevod je čudan. ako se dobro sjećam sve je pisano iz 3. l. prezenta, bilo mi je totalno teško uživjjeti se...)

Iscjelitelj
G. G. Kay nije baš povijest, ali vješto upleteni povjesni detalji u fantastiku.
oboje čitam kada mi treba bijeg iz sadašnjosti.
vall is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2011., 17:39   #54
Hvala.i meni je lemperierov riječnik po radnji izgledao zanimljiv,ali nisam bio siguran,bio sam ga jednom posudio ali sam odustao.mislio sam ga opet uzeti ali sam prije želio vidjeti kakva su mišljenja drugi.
lexluthor84 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2011., 23:01   #55
U potrazi sam za jednom knjigom o kojoj znam samo sljedeće:
- roman je
- pristojne debljine (300-400 str?)
- napisan najkasnije 1950., jer je već tada postojalo jedno izdanje
- događa se u doba Atlantide, na Atlantidi (nije baš povijesno, ali je vezano, ajmo reći )
- ima i elemenata ljubavi i elemenata bitki, dakle - ima svega
- autor je stran, nikako domaći

Zna li tko o čemu bi se moglo raditi? Ako ne zna, bi li me mogao uputiti na pravo mjesto?
Nikakvo googlanje i pretraživanje kataloga nije pomoglo.
Regnikolarna is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2011., 16:17   #56
Philipa Gregory-serija knjiga o Tudorima

obožavam
__________________
Pješčani sat: Daj si operi ta moderatorska usta sapunom. Kakvo je to ponašanje? || makyca: Radije sama, nego ženica. || QuercusRobur: Žirko niti kao beba nije baš kakao u pelenu, nego odmah na WC. || hours: JPK nije napisao ništa nečuveno pametno
Simpsolina is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2011., 16:38   #57
Quote:
Regnikolarna kaže: Pogledaj post
U potrazi sam za jednom knjigom o kojoj znam samo sljedeće:
- roman je
- pristojne debljine (300-400 str?)
- napisan najkasnije 1950., jer je već tada postojalo jedno izdanje
- događa se u doba Atlantide, na Atlantidi (nije baš povijesno, ali je vezano, ajmo reći )
- ima i elemenata ljubavi i elemenata bitki, dakle - ima svega
- autor je stran, nikako domaći

Zna li tko o čemu bi se moglo raditi? Ako ne zna, bi li me mogao uputiti na pravo mjesto?
Nikakvo googlanje i pretraživanje kataloga nije pomoglo.
da nije ovaj možda A. Beljajev POSLEDNJI ČOVEK ATLANTIDE
lexluthor84 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2011., 18:21   #58
Quote:
lexluthor84 kaže: Pogledaj post
da nije ovaj možda A. Beljajev POSLEDNJI ČOVEK ATLANTIDE
i meni je palo na um taj roman
odeta is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2011., 22:59   #59
Hmm, moguće je, ali moram provjeriti kod kolege koji je čitao tu knjigu i koji mi ju je opisao (ja mu samo pomažem u potrazi ).
Čini mi se kao knjiga koju je malo teško nabaviti...?
Regnikolarna is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2011., 14:39   #60
Među najbolje domaće pisce povijesnih romana svrstala bih na prvo mjesto Mariju Jurić Zagorku, pogotovo njezinu "Gričku vješticu" te Augusta Šenou ("Seljačka buna"... ). Što se tiče strane književnosti, definitivni mi je favorit Philippa Gregory. Ona je Zagorka na engleski način.
Bosanka 100% is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:37.