Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kozmetika

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 27.10.2010., 19:13   #41
Quote:
Elektra kaže: Pogledaj post
Meni još nisu stigle 2 narudžbe poslane oko 20.09. U petak pokrećem dispute za jednu, a onda sljedeći tjedan i za tu drugu ako ne stigne
Meni isto iz HK, 19.09, večras u ih obavijestiti da ću drugi tjedan podignuti dispute.
Estee Lauder is offline  
Old 27.10.2010., 19:21   #42
Quote:
mika8 kaže: Pogledaj post
Mene su tražili da verificiram tek kad sam došla blizu 260$:
We wanted to let you know that you’re just $42.47 USD away from hitting your initial PayPal sending limit of $260.00 USD. This is the maximum amount of money you can send or use for purchases before you need to become Verified

Ne znam da li se je u međuvremenu mijenjalo - ovo moje je bilo u srpnju.
I mene su tražili kada sam došla do granice od 250$ da verificiram. Samo mi je čudno kako neke traže, a neke ne.
margot is offline  
Old 27.10.2010., 21:08   #43
meni je jučer došao paketić iz sad-a poslan 28.9. al dobro, dobila sam kod za 10%off pri idućoj narudžbi
__________________
you own me...
Andariel is offline  
Old 28.10.2010., 01:10   #44
Quote:
mish mali kaže: Pogledaj post
Kad očekivati cheap shippan 13.10
Meni je prošlog tjedna stigao za 10 dana, tako da, očekuj svaki tren
Pacificgirl is offline  
Old 28.10.2010., 09:47   #45
evo danas sam i službeno dobila svoj prvi poziv od carine za kozmetiku,naime tako na pozivu piše,kozmetika i sad ja njih zovem da pitam na što se točno odnosi a babac mi neće reći. ja sam joj rekla da imam kao svoj paket i od frendice a ona kaže nek joj faxiram oba računa al stvar je u otme što ja imam najmanje 5 paketa koje očekujem i koje bi oni mogli cariniti i glupo mi je da im sve račune faxiram,oderat če me ko mačku.
šta da sad radim,jel nebi oni menui ipak morali reći na što se točno odnosi poziv?

e da i stigao mi je i paket sa feeluniqua koji je ogroman i koji je po vrijednosti skuplji od ovih koji još nisu stigli,il su na carini i za njega mi nisu ništa,mislim njihjove procjene su smiješne al sve ok dok to ide u našu korist.
al hoću reći da mi je taj paket sa feel-a isto dosta kasnio,više ni oni nestižu za 6-7 dana kao na početku.
jasmine is offline  
Old 28.10.2010., 10:07   #46
Quote:
jasmine kaže: Pogledaj post
evo danas sam i službeno dobila svoj prvi poziv od carine za kozmetiku,naime tako na pozivu piše,kozmetika i sad ja njih zovem da pitam na što se točno odnosi a babac mi neće reći. ja sam joj rekla da imam kao svoj paket i od frendice a ona kaže nek joj faxiram oba računa al stvar je u otme što ja imam najmanje 5 paketa koje očekujem i koje bi oni mogli cariniti i glupo mi je da im sve račune faxiram,oderat če me ko mačku.
šta da sad radim,jel nebi oni menui ipak morali reći na što se točno odnosi poziv?

e da i stigao mi je i paket sa feeluniqua koji je ogroman i koji je po vrijednosti skuplji od ovih koji još nisu stigli,il su na carini i za njega mi nisu ništa,mislim njihjove procjene su smiješne al sve ok dok to ide u našu korist.
al hoću reći da mi je taj paket sa feel-a isto dosta kasnio,više ni oni nestižu za 6-7 dana kao na početku.
Normalno da bi ti morali reći o čemu se radi, ja svaki put pitam (uvik imam više paketa koje očekujem) i kažu mi. Pravi se luda i pošalji im račun sa najmanjim iznosom...

Moja iskustva do sada su da su muški carinici puuuuuno bolji od ženskih koje su teško zlo
ellast is offline  
Old 28.10.2010., 10:19   #47
Quote:
ellast kaže: Pogledaj post
Moja iskustva do sada su da su muški carinici puuuuuno bolji od ženskih koje su teško zlo
Nažalost, ovo vrijedi za sve Žena je ženi vuk.
__________________
x
Elektra is offline  
Old 28.10.2010., 10:27   #48
pa da bilo bi glupo da mi nekaže na što se točno odnosi,sad ću muža nagovoriti da mi on nazove.
a ovo za žene je živa istina,kad god sam putovala negdje i kad vidim da je ženska na carini odmah sam znala da smo nadrapali.
jasmine is offline  
Old 28.10.2010., 10:49   #49
Quote:
Elektra kaže: Pogledaj post
Nažalost, ovo vrijedi za sve Žena je ženi vuk.
Moje zadnje iskustvo sa carinom:

Naručila sam torbu za 25 $ Steve Madden na rasprodaji. Dolazi mi poziv od carine i ja joj proslijedim mailom račun. Na to mi ona odgovara da sam krivotvorila račun da torba sigurno puno više vrijedi i da će je vratiti nazad. Onda sam poludila, otišla na carinu i njezin šef mi je oslobodio pošiljku i izvinio se. Morala sam samo platiti trošak carinskog pregleda...
ellast is offline  
Old 28.10.2010., 12:59   #50
2 paketa s jagode stigli 7. dan od narudžbe
madeira is offline  
Old 28.10.2010., 13:41   #51
jao cure meni danas šok za šokom.jutros primim pozv od carine a maloprije me zovu iz fedexa da imaju jedan moj paket i da šta će s njim. radi se o paerfemu sa Haquhair-a iznos je bio veći od 80 funti i to je išlo fedexom a nisam imala pijma da to ide tako i kaže mi ženska da mi troškovi izašli oko 500kn.
e sad kažemi ona da ga mogu vratiti al muči me to dal će u tom slučaju hquhair vratiti novce?
da stvar bude gora to su mi cure naručile kao poklon za rođendan i gle sad u što se to pretvorilo.
jasmine is offline  
Old 28.10.2010., 14:51   #52
Pa ne ide tako inače, na HQ Hairu moraš apgrejdat za FedEx u opcijama kod checkouta. Za parfem će ti obični shipping biti 4,5 funte + neki service charge oko 8,5 funti, a kad klikneš FedEx upgrade još 8,5 funti.

Evo npr. skuplji parfem:

Product Colour Size Qty Price £
Escentric Molecules Escentric 02 100ml 1 68,00

Goods Total 68,00

Subtotal 68,00

Shipping 4,50
FedEx Delivery Upgrade 8,50 (znači, kod običnog shippinga, tj. Standard delivery charge, ova FedEx stavka se ne pojavljuje, ako nju želiš, moraš kliknut na kvadratić za FedEx)
Service Charge 8,50
Less Your Sales Tax (VAT) Saving - 0,00

Final Total £ 89,50


Ako su oni samoinicijativno slali FedExom, svakako nemoj primiti i traži povrat, ako je ipak išlo FedExom zbog takvog odabira cura (što bi bilo zato što su cure htjele da stigne sigurno i da u svakom trenutku mogu vidjeti gdje je paket, i mene bi to kopkalo da nekome naručujem tak nešto skupo, poslala bih mu item pod tracking brojem ipak, a ne običnom poštom), opet se žali i reci da su to neočekivano veliki i nerazumni troškovi, i da ipak izađu u susret jer se radilo o poklonu, jer to je oko 60 funti carine i poreza. Samo ne znam kako to izvesti, jer bi u pravilu morala prihvatiti paket pa o svom trošku poslati njima neželjeni item, i to s tracking brojem. Eventualno da odbiješ to primiti pa im napišeš mail, nek ti kopiraju taj račun pa ga slikaj/skeniraj i priloži, izračunaj im u funtama i da je to jednostavno previše, da u slučaju da si znala da će troškovi biti takvi, ne bi naručila, tj. nek to napiše onaj koji je naručio, uz ogromno snebivanje + da je htio da tako skup item koji je poklon ide uz tracking, te da obično tracking Royal Maila International Signed For bude 15 funti 8ovo još treba provjeriti na stranicama Royal Maila), pa otkud sad ovakvi ogromni troškovi FedExa, bla, bla, jel.

Kad vraćaš nešto, moraš im slati na način da paket ima tracking, naime, to sami zahtijevaju (vidi pod Customer Service).

Uglavnom,ne bih se čudila da su sami poslali FedExom jer kao aerosoli se ne smiju izvoziti izvan UK, al onda su morali to napisati u mailu, da ne mogu drukčije to dostaviti.

A sam FedEx, koji deratori
Suey is offline  
Old 28.10.2010., 14:55   #53
joj draga radi se baš i o tom parfemu koji navela kao primjer. neznam ni sam šta ćemo,nadama se da ćemo uspjeti nešto riješiti.
sad neznam kako dalje jer ja sam se javila ženi iz fedexa i rekla da to neću prihvatiti i sad ona traži da joj se pošalje mail u kojem će biti naveden razlog vraćanja paketa i sama je rekla da kao mogućnost imamo da napišemo da nas nema il neće biti u zemlji i da nemožemo prihvatiti paket al šta ako oni nakon toga opet pošalju paket. mislim sad pitanja i teorija imam 100 a ko zna šta je ispravno.
jasmine is offline  
Old 28.10.2010., 15:19   #54
Jasmine, ništa ti toj iz fedex-a nemoj pisati, jednostavno im reci ne prihvaćam i to je to. Još će te pokušati oderati da ti platiš povrat ili nešto, grozni su.
A tamo pošalji mail , reci da su ti poslali službom koju nisi tražila ni htjela, objasni koji su ti troškovi, traži povrat novca.
Baš mi je žao
Soleiol is offline  
Old 28.10.2010., 15:58   #55
Nije nam zaračunat FedEx u računu; evo kopirano s računa koji su mi na mail poslali:
Goods Total: £68.00
Discount: -£6.80 (to je onaj kod koji mi je Suey rekla)
Shipping: £4.50
Service Charge: £8.50
Less Your Sales Tax (VAT) Saving: £1.01
__________________
If you can"t convice them, confuse them...
Mopsly is offline  
Old 28.10.2010., 19:27   #56
Quote:
ellast kaže: Pogledaj post
Moje zadnje iskustvo sa carinom:

Naručila sam torbu za 25 $ Steve Madden na rasprodaji. Dolazi mi poziv od carine i ja joj proslijedim mailom račun. Na to mi ona odgovara da sam krivotvorila račun da torba sigurno puno više vrijedi i da će je vratiti nazad. Onda sam poludila, otišla na carinu i njezin šef mi je oslobodio pošiljku i izvinio se. Morala sam samo platiti trošak carinskog pregleda...
koja teska sramota... to samo kod nas ima.
Vjerojatno joj se svidjela torba pa je htjela napakostiti,mozda bi si ju i zadrzala ali dovoljno je da joj ti nisi bila simpaticna ili da ima los dan.
Odgoj u Hrvatskoj i radna disciplina
Kao da si joj ti kriva sto je izabrala takav posao ili sto je potplacena
Tocno, muski su vecinom uvijek lezerniji i pristupacniji i lakse se dogovoriti, pa i kad se radi o muskome koji dobije poziv na carinu,ne samo cariniku, nije stvar gledanja u dekolte.
chiasm is offline  
Old 30.10.2010., 13:17   #57
bok cure!
ja sam naručila paket sa e.l.fa 23.9 ali paket se izgubio i rekli su mi da će mi vratiti novce, pa me zanima za koliko otprilike sjednu novci na račun? je li netko imao sličnu situaciju? tnx
malinica is offline  
Old 30.10.2010., 13:47   #58
Quote:
malinica kaže: Pogledaj post
bok cure!
ja sam naručila paket sa e.l.fa 23.9 ali paket se izgubio i rekli su mi da će mi vratiti novce, pa me zanima za koliko otprilike sjednu novci na račun? je li netko imao sličnu situaciju? tnx
obično ti sjedne kroz neka tri dana, s tim da računaš malo dulje ako je vikend ili blagdani
__________________
Čitajte naš blog Bunch of Girls! Imamo i Facebook!
doriana gray is offline  
Old 30.10.2010., 14:16   #59
Quote:
doriana gray kaže: Pogledaj post
obično ti sjedne kroz neka tri dana, s tim da računaš malo dulje ako je vikend ili blagdani
super onda, hvala ti
malinica is offline  
Old 30.10.2010., 22:03   #60
jel kupovao ko skoro s abbamarta? ja sad nesto kupovala i shipping su mi zaracunali samo 3.00$ prije je bilo vise, oko 4-5$ + po svakom itemu nesto oko 0.25$, zar ne? ali sad sam kupovala samo kistove za sjenila, pa je mozda zbog toga manji shipping?
__________________
Live Love Laugh
Jelena1985 is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 05:12.