Natrag   Forum.hr > Društvo > Ženski kutak

Ženski kutak Mi smo babe. Otpor je đžabe.
Podforumi: Kokošinjac, Slikovnica

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 24.02.2003., 13:06   #21
...ne samo to! Kad sam malo prosurfala, nashla sam sljedece: Organskim bojama za bojanje tekstila bojiti se može: pamuk, jeans, svila, vuna, viskoza, prirodna svila i poliamid.

Ovo je konkretno za proizvod MONY iz Sesveta.
magic is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2003., 13:12   #22
Ja sam puno puta bojala u crno (ali samo u crno) iskljucivo pamucne stvari i bilo je OK (bez flekica ili da kasnije pusta boju). Davno je to bilo i ne sjecam se vise s kojom bojom.

Inace, nekoliko puta mi je frendica nosila neke stvari koje sadrze i sintetiku na farbanje u jednu nasu tvornicu odjece (tamo joj je netko radio) i ispalo je super

Koliko znam i bolje kemijske cistionice rade isto.

Ako se dobro sjecam Varteks ima kemijske cistionice u sklopu vecih ducana (ili tvornickih ducana). Mozda ih mozes zicati da ti to pofarbaju u crno.

Btw. ''bem te smotanu; kupis novu haljinu i odmah je hoces farbat --> probaj u ducanu zamjenit za crnu
blondie_30 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2003., 13:16   #23
Quote:
magic kaže:
...ne samo to! Kad sam malo prosurfala, nashla sam sljedece: Organskim bojama za bojanje tekstila bojiti se može: pamuk, jeans, svila, vuna, viskoza, prirodna svila i poliamid.

Doslo moderno doba... Domacice surfaju... Zenski kutak ispunio je svoju misiju...
__________________
Teško je pobjeći od gamadi.
lebowski is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2003., 13:19   #24
Kaj se chudish

Ja ni ruchak ne kuham bez neta
magic is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.07.2014., 21:39   #25
Trebam savjet u vezi bojanja tkanine prirodnim bojama, naime prilikom pranja sa detrđentom na 40 ºC boja se ispere.
Uspijem dobiti savršenu nijansu boje na tkanini poslije ispiranja hladnom vodom, no temperatura i detrđent ispiru boju. A ako želim obojiti majicu koju nosim, bitno mi je da je mogu i oprati.

Ima li tko kakav savjet kako snažnije fiksirati (prirodnu) boju u tkaninu?
Preferirao bih nekakav prirodan način, ali i nekakve sintetičke metode bi bile dobrodošle.
Curious Person is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 23:11.