Natrag   Forum.hr > Informatička tehnologija > Mobilna tehnologija

Mobilna tehnologija Podforumi: Android, Android aplikacije, iOS, iOS aplikacije, Usporedbe mobitela

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 12.10.2013., 13:14   #61
a s mobitela na mobitel?

Jedan put sam uključio dijelenje veze s mog android zetejca na iphone u dužini nekih 3 minute. Naprosto nevjerovatno koliko mi je uzelo MB-ova, 80 MB za 3 minute Jeste da se vrtija YT, ali samo 3 minute?!?

Ja sam 099 a taj iphone je 091....
Nosonja_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.10.2013., 17:47   #62
Nema veze od kojeg je operatera mob koji se spaja. HD video ili velika slika uzima jednako MB-a na kompu i na mobitelu. Nije bitna veličina ekrana nego rezolucija medija koji se gleda.


Sent from my iPhone 3gs using Tapatalk pro
davor2210 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.10.2013., 18:44   #63
Davore, nisam najbolje shvatio, moj mob ima svega 153 pixela po inču, iphone zasigurno ima mnogo više, igra li to kakvu ulogu

Zadnje uređivanje assassin : 12.10.2013. at 22:09. Reason: Maknut nepotreban citat
Nosonja_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.10.2013., 19:11   #64
Quote:
davor2210 kaže: Pogledaj post
Nema veze od kojeg je operatera mob koji se spaja. HD video ili velika slika uzima jednako MB-a na kompu i na mobitelu. Nije bitna veličina ekrana nego rezolucija medija koji se gleda.


Sent from my iPhone 3gs using Tapatalk pro
Jesi siguran? Ja na lapu preko sticka godinama na 1366x768 i na mobu nokia e51 320x240 i da je ista potrošnja? Ti se šališ?

Daj to nekome drugome piši nemoj meni koji sam stalno na mobilnom netu i koji niti nema adsl i niti mi treba.
Tigrov friend is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.10.2013., 20:21   #65
Još neka pitanja mada ne baš sasvim vezanu uz temu, al da pitam ipak..

Evo sad instalirah mini operu na mog androidčića ponukan zaista malom potrošnjom mb-ova u usporedbi s dužinom korištenja na nokiji 2700 classic koja koristi operu mini kao preglednik. Doduše koliko vidim odi to ima veze i s malim ekranom i istom takvom rezolucijom na 2700-ici, na operi mi se svidjalo i što si moga vidit koliko trošiš megabajta, tj prilikom svakog učitavanja pokazivalo je u onoj plavoj traci koliko MB-ova odlazi. Na androidu je drugačije, samo se pokaže učitavanje, tj ne pokazuje koiko je MB-ova učitala, može li se to kako srediti?

Troši li na androidu Opera manje od standardnog preglednika???
Nosonja_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2013., 09:03   #66
Quote:
Tigrov friend kaže: Pogledaj post
Jesi siguran? Ja na lapu preko sticka godinama na 1366x768 i na mobu nokia e51 320x240 i da je ista potrošnja? Ti se šališ?

Daj to nekome drugome piši nemoj meni koji sam stalno na mobilnom netu i koji niti nema adsl i niti mi treba.
Ja imam iphon 3GS sa rezolucijom 320/480 i kad skinem sliku koja je 2400/1600 ona je teška možda 1MB (pišem napamet). Nije bitno kolika je rezolucija displeja u tom slučaju.


Sent from my iPhone 3gs using Tapatalk pro
davor2210 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2013., 17:52   #67
Izgleda da je rezolucija itekako bitna, ili da je mobitel hardverski što slabiji Podijeli vezu danas s samsungom chat 357, znači dummy phoneom. Vrtili YT par minuta, fejsali dvadesetak minuta i jedva mi skinulo 10 MB...
Nosonja_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2013., 18:45   #68
Ti si na svome ZTEu napravio WiFi mrežu na koju se iPhone spojio, a YouTube aplikacija po defaultu prikazuje klipove u HQ kada si spojen na WiFi, a LQ kada si spojen preko mobilne mreže. Znači itekako je moguće da si toliko potrošio.
moba2007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2013., 19:25   #69
Quote:
davor2210 kaže: Pogledaj post
Ja imam iphon 3GS sa rezolucijom 320/480 i kad skinem sliku koja je 2400/1600 ona je teška možda 1MB (pišem napamet). Nije bitno kolika je rezolucija displeja u tom slučaju.


Sent from my iPhone 3gs using Tapatalk pro
U tome slučaju nije ali je u običnom surfu; na ekranu manje rezolucije su i slike manje rezolucije i manje troše prometa.

Nisam vam ja kriv što imate velike potrebe surfa po dimenzijama malim ekranima mobitela pa vam ispade taj surf skup tj. vrlo brzo prisjedne. Naravno pišem o 3G.
Tigrov friend is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.10.2013., 14:22   #70
msveric- premješteno u temu o L3.
Ubuduće pogledaj postojeće podforume i pravila i koristi tražilicu.
__________________
Često postavljena pitanja: Android, iPhone
Pravila: Mobilna tehnologija i telefonija i Usporedbe mobitela.
Mjesto za oglašavanje mobitela.
assassin is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2013., 22:01   #71
pomoććć

Pozdrav svim pametnima.

Molim vas imam Nokiu e71 i dobila sam Asus HD7 i njega bi nekako povezala sa svojom nokiicom, ako može naravno. Sad molim sve vas pametne da mi pomognete kako bi to učiila. Dakle ima nokia i wifi i asus ali kako to povezat ???? Mislim naravno da mi nokia bude kao hotspot i idem s asusom na internet.
bolix is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.11.2013., 16:46   #72
molim pomoć jer nisam baš tehnički "potkovan".

naime, imam Xperiu S i prije izvjesnog vremena susjed mi je dao šifru svoje Wi-FI mreže jer ja nemam priključak za internet.
e sada, htio bih i laptop spojiti na mrežu ali susjeda ne vidim već neko vrijeme da ga opet pitam za šifru a ne znam mogu li to izvući iz moba?
je li moguće na primjer, mobitel spojiti na wi-fi i uključiti ga kao mobilnu pristupnu točku (ruter) a onda laptop spojiti na mob koji je već prethodno spojen ne wi-fi?

Nadam se da je dovoljno jasno?
flowchart is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.11.2013., 17:26   #73
To se zove tethering,
skini si neku aplikaciju s Google play.
__________________
tomisličak is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2013., 15:22   #74
probao jučer ali bezuspješno.
zapravo ne znam dali radim ispravno.

na mob sam instalirao app WiFi Tethering OpenGarden i pokrenuo, pokušao s laptopa spojiti na mob ali kao da mob ima nekakvo ograničenje. Kada pokušam uključiti na mobu opciju "mobilna prostupna točka" onda se automatski isključi wi-fi

Može li netko objasniti koji je točan postupak jer očito da nešto radim krivo ili iz nekog razloga nije moguće spojiti.
flowchart is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2013., 15:39   #75
Slobodno proslijedi upit na WiFi Tethering - aplikacije i problemi
i tamo nastaviš raspravu o svom problemu.
__________________
tomisličak is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2014., 19:08   #76


Mene zanima dal mi netko može objasniti dal ovaj mobitel ima tu funkciju korištenja neta s moba na kompu:
Samsung Galaxy Pocket Neo S5310

Mob mi stvarno služi samo za poruke/ pozive/ radio/ mail i da ga povremeno povežem s kompom i potrošim nešto mb-a neta , pa niti ne gledam neke skuplje opcije
__________________
"When people say love hurts, they say it just to make themselves feel better.
Good things in life never hurt!"

Zadnje uređivanje tomisličak : 06.02.2014. at 20:31. Reason: umetnut link u poveznicu
nilly is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2014., 00:11   #77
Ima tu mogućnost.
Ako tražiš neki savjet vezan uz kupovinu mobitela, pitanje postavi ovdje.
__________________
Object reference not set to an instance of an object
akoj is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.06.2014., 14:07   #78
Ponovno aktiviram temu!

Imam mobitel Samsung SGHD980 koji nema OS niti WIFI. Zanima me postupak kako se spojiti preko navedenog mobitela koji ima internet da bi na laptopu HP mogao surfati s internetom od mobitela?

Hvala
neodoljivi1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.06.2014., 14:20   #79
Koristeci EDGE se bas i neces usrecit. Ali USB kabelom spojis mob i kroz software koji instaliras na PCu podesis vezu.
__________________
BOOMSHAKALAKA!!
RC Da Kookee is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.06.2014., 14:23   #80
Koji software bi trebalo instalirati na PC-u?

Zadnje uređivanje assassin : 17.06.2014. at 20:14. Reason: Maknut nepotreban citat
neodoljivi1 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 04:10.