Natrag   Forum.hr > Društvo > Kutak za školarce i studente

Kutak za školarce i studente Sjedni, 1!!!
Podforumi: Državna matura, Osnovne i srednje škole, Fakulteti i visoka učilišta, Upomoć, spašavajte!

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 02.09.2005., 21:00   #1
Exclamation Rangiranje fakulteta po 'težini'

Neki dan pričam s frendom koji je upisao strojarstvo i on tvrdi da se na strojarstvo ni ne prijavljuje puno ljudi jer je težak fakultet. Ja se sva začudila jer je u mojoj glavici Strojarski ležao negdje u rangu sa Prometnim. nemojte me napadat, svatko ima svoje glavice i ne dobivamo svi iste informacije.

Za medicinu svi kažu da je teška.

Tu po forumu pišu kako se na arhitekturi ne stigne ni spavat.

Meni pričali da ću imat pune ruke posla sa psihologijom.

I tako dalje u nedogled.

Zanima me za koji se fakultet netko od vas usudi reć da je lak i Zašto, a zanimljivo bi bilo i vidjet neke vaše osobne ljestvice faksova po toj groznoj 'težini', naravno uz komentare i argumente.

misery- is offline  
Old 02.09.2005., 21:04   #2
A gle, ak se ne primiš posla odmah na početku, onda će ti svaki bit težak.
H3MAT0M is offline  
Old 02.09.2005., 21:10   #3
Zapravo me na topic potaknuo neki post na Ženskom kutku u kojem je neka napisala da završava jedan od težih fakulteta. i gdje je sad težina u takve izjave ako to može bit i medicina i pravo i dif (stvarno ne znam kak se to sad službeno zove). jer, nije čak ni dif lak svakom od nas

pa ajmo onda kroz raspravu rangirat te fakultete, nema nam druge.
misery- is offline  
Old 02.09.2005., 21:15   #4
ja sam uvijek mislila da je strojarstvo težak faks...

frendica koja studira psihologiju mi je pričala da joj je na psihologiji lakše nego u srednjoj
Lindelia is offline  
Old 02.09.2005., 21:19   #5
Težinu možeš definirati gledajući prosječnog pripadnika nekog skupa. Meni bi, recimo, Matematika bila iznimno teška, a Psihologija pljuga, dok bi neki Matematičar samo odmahnuo kada bih mu spomenuo Psihologiju i štrebanje. Ovisi o afinitetima, pa zato moraš napraviti neki eksperimentalni prosjek i tek onda možemo raspravljati o težini. A nije da mi se anketira 50 000 mladih hrvata i hrvatica.

Isto tako, težinu možeš gledati po opterećenju kojeg faks stvara na tvoje vrijeme. Kolika je satnica, jesu li obavezna predavanja, seminari...

Ne mislim da je Medicina toliko teška, samo na nju idu elitni tatini sineki i kćerkice koje to uopće ne zanima, pa naravno da im je teško. Onaj koga to zanima će savladati. Uz opterećenje štrebanja, ali savladati.

Po tuđim iskustvima, mislim da su Arhitektura, FER, PMF-math, PMF-phy i PMF-chem najteži.
__________________
microstock
*_spike is offline  
Old 02.09.2005., 21:25   #6
Pa evo, moje mišljenje je da u teže fakultete spadaju:
- medicina
- tehnički faksevi (fer, strojarstvo, građevina, arhitektura...)
- teologija (tako sam čuo)
- dif
- veterina

Medicina zato jer je fakat opširna, najduže traje, pa još specijalizacija...
Tehnički faksevi zato jer imaš hrpu vježbi, programa, projekata za napraviti i fakat imaš posla za drugi potpis. A uz to masu toga ne možeš samo biflati napamet, jer moraš i kužiti stvari. Imaš puno fizike i matematike.

Ono kaj čujem od svih je to da je ekonomija najlakši faks i to zato jer uz njega možeš imati još hrpu drugih aktivnosti i sve stogneš. Navodno ti nije ništa obavezno, osim kaj moraš napraviti par seminara.

Za ostale fakseve nemam informacije, pa to prepuštam drugima.
H3MAT0M is offline  
Old 02.09.2005., 21:32   #7
slažem se s tobom, H3MAT0M

dodala bih još farmaciju na popis... stomatologiju...

i pravo mi se ne čini lagano jer se baš mora biflati skoro napamet. nakon nekog vremena se umoriš...
Lindelia is offline  
Old 02.09.2005., 21:34   #8
možda i neki jezici nisu laki... npr. njemački na filozofskom. o tome čujem horor priče.
Lindelia is offline  
Old 02.09.2005., 21:35   #9
Quote:
H3MAT0M kaže:
Pa evo, moje mišljenje je da u teže fakultete spadaju:
- medicina
- tehnički faksevi (fer, strojarstvo, građevina, arhitektura...)
- teologija (tako sam čuo)
- dif
- veterina
slažem se sa prva dva, ali teologija je smijesna - frend mi studira i bez problema navuce prosjek 4,8
52X32X52 is offline  
Old 02.09.2005., 21:36   #10
Quote:
Lindelia kaže:
slažem se s tobom, H3MAT0M

dodala bih još farmaciju na popis... stomatologiju...

i pravo mi se ne čini lagano jer se baš mora biflati skoro napamet. nakon nekog vremena se umoriš...
Mislim da farmacija nije toliko teška.

A, ako već spominjete tehničke fakultete, mogli ste spomenuti i PMF/PBF/Biokemiju.
__________________
microstock
*_spike is offline  
Old 02.09.2005., 21:38   #11
Quote:
*_spike kaže:
A, ako već spominjete tehničke fakultete, mogli ste spomenuti i PMF/PBF/Biokemiju.
Stavih 3 točkice, nisam se sjetio PMF-a
H3MAT0M is offline  
Old 02.09.2005., 22:30   #12
ni ja
Lindelia is offline  
Old 02.09.2005., 23:21   #13
Koliko znam PMF ne spada u grupaciju tehničkih fakulteta. Ali da je težak, je. Pogotovo matematika i fizika. Mislim da odjeli tipa geografije možda i nisu toliko. Iako to sve ovisi o studentu. Meni bi ekonomija vjerojatno bila koma. Ne vjerujem da bi mi se dalo biflati sve te podatke. A na prepisivanju nikad nisam bio jak .
__________________
Different is not necessarily better, and is a poor goal to aim for without good reason and some skill.
nesho is offline  
Old 03.09.2005., 00:11   #14
Quote:
52X32X52 kaže:
slažem se sa prva dva, ali teologija je smijesna - frend mi studira i bez problema navuce prosjek 4,8
ne znači da nije teška

učiti grčki, hebrejski, sistematsku teologiju, povijest crkve, filozofiju, patrologiju, i još milijun toga ne zvuči baš lako
Lindelia is offline  
Old 03.09.2005., 00:14   #15
Quote:
Lindelia kaže:
možda i neki jezici nisu laki... npr. njemački na filozofskom. o tome čujem horor priče.
to bi mi bio uzitak
__________________
!! Nocu je hladnije nego vani !!
ivan_maks is offline  
Old 03.09.2005., 07:00   #16
wao, FOIa nigdje, znači da je moj budući fax lagan?

imam jednu knjigu doma, jedan predmet, jedan semestar, i ima 700 stranica...

ako je to lagano, kakva je onda kvragu arhitektura/psihologija/pmf/medicina?
__________________
We don't stop playing because we grow old...
We grow old because we stop playing
s.a.y is offline  
Old 03.09.2005., 10:21   #17
Quote:
s.a.y kaže:
wao, FOIa nigdje, znači da je moj budući fax lagan?

nemoj se zavaravat...nijedan faks nije "lagan" ima boljih (kvalitetnijih) fakseva i gorih...al ak ne radis apsolutno nista, onda ti je sve tesko
__________________
!! Nocu je hladnije nego vani !!
ivan_maks is offline  
Old 03.09.2005., 12:51   #18
Ovako : slažem se sa H3atom-om da je svaki fax težak na svoj način, ali po meni ako treba rang težih fakulteta, bilo bi ovako:

1) Tehnički faxxevi (FER, strojarstvo)
2) PMF-svi smjerovi, osim možda geografije, makar i ona bi mogla biti teška
3) Ne smatram da je medicina baš teška, jer stvarno se može svladati u roku bez problema, ali na 3, 4,5 i 6 godini imaju više prakse i uče kroz praksu teoriju-tako sam čula.

Za novinarstvo sam čula da je jako lagano, bez problema se može navući prosjek više od 3, 5

QUOTE]H3ATOM kaže: Ono kaj čujem od svih je to da je ekonomija najlakši faks i to zato jer uz njega možeš imati još hrpu drugih aktivnosti i sve stogneš. Navodno ti nije ništa obavezno, osim kaj moraš napraviti par seminara. [/QUOTE]

Ovisi koji si smjer, a nekome je ekonomija teža od medicine , takvu sam čula usporedbu, da je ekonomija teža od prava i medicine, jer na medicini nema matematike, statistike i itd, a da ima profesora koji ćete zagorčavati život ima na svakom faxu.

Za FOI ne znam kakav je

Inače, svaki fax je na svoj način težak.
__________________
Od trnja pa do zvijezda
Azaleja is offline  
Old 03.09.2005., 14:40   #19
1. tehnichki apsolutno (mislim da je strojarstvo fakin' teshko, FER, gradjevina,arhitektura )
2. medicinski (medicina, stomatologija-iako san cula od cure koja ju studira da su prve tri godine koma al da te zato na 4. i 5. uce kako zgrtat lovu i da malo gubi smisao svaki trud dotad farmacija-nije teshka samo je uzasno teshko upast jer se pishe prijemni mekom olovkom )
3. PMF (matematika, fizika , molekularna isto-valjda zbog teze fizike kako spajk kaze )

al ja mislim da s dobrom organizacijom i nekakvim koliko toliko redovitim uchenjem sve ispadne onak ne lagano nego uskladjeno s ostalim aktivnostima )
__________________
it's not like you're gonna track me down, right?
Hedonism_Girl is offline  
Old 03.09.2005., 15:05   #20
Quote:
Azaleja kaže:
, jer na medicini nema matematike, statistike i itd, a da ima profesora koji ćete zagorčavati život ima na svakom faxu.
heh... al ima fizike (na prvoj godini). mislim da na zadnjoj ima i statistike.

medicina je teška, kak ne bi bila? ali mislim da je na drukčiji način teška od FER-a, npr. puno štrebanja. jako puno. mislim, ne možeš ni na koji drukčiji način naučiti anatomiju. biflaš, biflaš latinske nazive. ali čula sam da nije anatomija najteža na prvoj godini nego - kemija! zbog nje se pada godina. (na zagrebačkom medicinskom faksu.)

a i pravo je štrebanje totalno.

pretpostavljam da i predmeti poput povijesti i tako to...

Lindelia is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:27.