Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 01.01.2004., 21:10   #1
Grlobolja / upala grla

Može li mi netko reći zašto dolazi do upale grla? Ono, kad se zacrveni, pa ne mogu ništa piti jer boooli. I čime se to najbolje liječi? Ljudi kažu da grlo "gori" pa je dobro biti hladno. A ja sam mislila da to toga upravo dođe zbog pijenja hladne vode?
Indigo Girl is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.01.2004., 02:00   #2
deci caja od kadulje, deci mlijeka + med. pij sto vrucje mozes prije spavanja
xxGaladrielxx is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.01.2004., 12:07   #3
Dobri, stari, isprobani recept nas pjevaca: crni, mljeveni papar i med stavi na krpu i stavi to na grlo preko noci.

Svaki put kad se probudish stavi malo meda u usta i pusti da se lagano topi u ustima i malo po malo gutaj (ne progutati sve od jednom!). Mozesh smuckati i sok od limuna u med. To je i ukusnije.
Mlijeko izbjegavaj - samo cesh imati vishe sluzi i ceshce cesh morati gutati (bolii i nadrazuje se grlo josh vishe). Pogotovo ne piti mlijeko ako imash povishenu temperaturu!

Caj od sljeza je isto dobar. Svakih petnaest minuta jedan gutljaj.

Ima josh neshto, ali ja osobno to koristim samo kad je u pitanju alarmantno stanje, ono - pred smrt :dvije zlice jabukovog octa i jednu zlicu meda smuckash u cashi vode. Svakih par minuta jedan gutljaj. To je UZASNOG okusa, ali grlobolja prodje u roku par sati.

Masa ljudi koristi sirupe, no meni od toga bude samo gore....Pecka me grlo, nakon toga moram neshto piti i sve opet u krug....
iggix is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.01.2004., 12:10   #4
Re: Grlobolja

Quote:
Indigo Girl kaže:
Može li mi netko reći zašto dolazi do upale grla? Ono, kad se zacrveni, pa ne mogu ništa piti jer boooli. I čime se to najbolje liječi? Ljudi kažu da grlo "gori" pa je dobro biti hladno. A ja sam mislila da to toga upravo dođe zbog pijenja hladne vode?
ili jednostavno sjdi i cekaj da prodje
ja izbjegavam "bakine recepte" naicesce nist od toga
sokre is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.01.2004., 14:12   #5
Re: Re: Grlobolja

Quote:
sokre kaže:
ili jednostavno sjdi i cekaj da prodje
ja izbjegavam "bakine recepte" naicesce nist od toga
Kako znash da nishta od toga ne pomaze ako ih izbjegavash?
iggix is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.01.2004., 15:11   #6
Možeš ispirati čajem od žalfije, ali pitaj u ljekarni kako tačno skuvati i postupiti.
Ne smije se progutati.
Ima dosta recepata zavisno od problema.
Ali i farmaceutska industrija je to riješla tako da bude jednostavnije.
Kupiš sirup od bokvice, ili neke druge trave, zavisno od problema.
Postoje i sredstva za dezinfekciju tih kanala.
Posavjetuj se sa stručnjakom.
Uzroci mogu biti razni, neka bakterija...posljedica nekog drugog poremećaja u organizmu izazavanog virusom..i sl.
Nekad se mora pribjeći i antibioticima, ali umjereno.
A postoje i kapsule bijelog luka, kao prirodni antibiotik, za prevenciju različitih oboljenja.
bipolar2000 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.01.2004., 18:08   #7
Hvala Vam, sad znam kako se lijeci.. A zna li netko zašto uopće dolazi do grlobolje?

Bipolar, spomenuo/la si bakterije? Znaci hladna voda nema veze s tim?
Indigo Girl is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.01.2004., 18:19   #8
Re: Grlobolja

Quote:
Indigo Girl kaže:
Može li mi netko reći zašto dolazi do upale grla? Ono, kad se zacrveni, pa ne mogu ništa piti jer boooli. I čime se to najbolje liječi? Ljudi kažu da grlo "gori" pa je dobro biti hladno. A ja sam mislila da to toga upravo dođe zbog pijenja hladne vode?
kordiceps kao sredstvo za prevenciju svih upala.
jurislav is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.01.2004., 18:46   #9
Upala grla može biti bakterijska i virusna.
 
Odgovori s citatom
Old 02.01.2004., 19:04   #10
Quote:
Indigo Girl kaže:
Hvala Vam, sad znam kako se lijeci.. A zna li netko zašto uopće dolazi do grlobolje?

Bipolar, spomenuo/la si bakterije? Znaci hladna voda nema veze s tim?
Možeš iziritirati grlo ledenom vodom, ili naizmjeničnim uzimanjem vrelih i hladnih napitaka.
bipolar2000 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.01.2004., 23:03   #11
Re: Re: Re: Grlobolja

Quote:
iggix kaže:
Kako znash da nishta od toga ne pomaze ako ih izbjegavash?
ajde razmisli
sokre is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2004., 00:20   #12
Kupi si Propolis i spricaj to u grlo par puta na dan vidjet ces kako ce ti bit bolje
__________________
Boh?
Alyssa is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2004., 11:10   #13
Re: Re: Re: Re: Grlobolja

Quote:
sokre kaže:
ajde razmisli
Cuj, jesi ti koristio ove stvari shto smo mi ostali predlozili?Jesi ti procitao shto sam ja napisala? Jesi ikad neshto od toga upotrijebio? Jesi ikad bio u situaciji da nemash priliku sjediti i cekati da grlobolja prodje sama od sebe?Ajde, kad si vec toliko pametan - uzmi ovo shto smo mi napisali i stavi pod nos bilo kojem lijecniku i vidi shto ce ti reci.

Covjece bozji.....Zar ti mislish da se ljudi javljaju na zdravlje zato da bi prosipali pamet, ili da bi pisali o svojim iskustvima, trazili pomoc ili ponudili pomoc?

Ajde TI sad razmisli i ubuduce, prije nego shto popljujesh necije savjete potrudi se da znash po cem pljujesh.
iggix is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2004., 11:11   #14
Quote:
Alyssa kaže:
Kupi si Propolis i spricaj to u grlo par puta na dan vidjet ces kako ce ti bit bolje
Ovo sam zaboravila!

To je isto SUPER! Moze i na kockicu secera par kapi i onda to istopish uustima.
iggix is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2004., 11:13   #15
Quote:
Indigo Girl kaže:
Hvala Vam, sad znam kako se lijeci.. A zna li netko zašto uopće dolazi do grlobolje?

Bipolar, spomenuo/la si bakterije? Znaci hladna voda nema veze s tim?
Jel te bole krajnici? Ili osjetish bol u zdrijelu? Jesi jako promukla?
iggix is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2004., 18:05   #16
Znači ipak je hladna voda krivac

Iggix, ma ne boli mene grlo, zdrava sam ja Samo pitam da znam što mi je činiti slijedeći put
Indigo Girl is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2004., 19:06   #17
pepin recept

ja sam svoju grlobolju rijesio alkoholom. rakija, votka, jeger, stock... uglavnom, bilo koja zestica prolazi.
i pijes dok se ne srusis. ubijes sve bakterije. a malo i sebe.
Pepi is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2004., 20:29   #18
moja mama je jednom izlijecila anginu bez doktora tako da je otkad je primijetila da joj je sve grlo upaljeno i zagnojeno pojela kilo limuna i teglu meda i bakterije su rekle ´´ova je poludila ubit ce i sebe i nas´´ i drugo jutro je bila ko rozica
ni temperature, ni crvenog grla.. niceg
bipolar, zakaj se caj od kadulje ne smije gutat? mislim, meni je fuj kad grgljam onak jakim cajem pa progutam al ne ubije me. pa caj od kadulje se pije.
__________________
štrumf dok ga daviš pocrveni, pozeleni, poljubičasti,
a kad umre opet je plav ali bljeđe :D
by mishamu
alexxx is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2004., 20:37   #19
Quote:
iggix kaže:
Moze i na kockicu secera par kapi i onda to istopish uustima.
Ovo i ja koristim, a uz to i Granobil pogotovo ako kasljem.
Hladna voda (mislim na onu bas jako hladnu, a ne sobne temperature) nekome skodi nekome ne. To ti je slicno kao i s propuhom. Kljucan faktor je ipak imunitet.
viky is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.07.2004., 16:55   #20
upaljeno grlo

evo vec treci dan .Pocelo je lagano bolit grlo pa mala fibra pa san ležao u krevetu neko vrjeme (38.5 ) sad je temperatura pala ,al me užasno boli grlo kad nesto gutam .

e sad treba mi savjet ...
pijem neki domaci caj (samo da je toplo) , septolete , i ispirem grlo sa limunom ,ali i dalje ne prolazi .Što da napravim imate li kakav savjet. (samo nemojte reci "ajde u doktora")
Ulicni_hodac is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 05:04.