Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Fotografija

Fotografija Fotografiram. Dakle, svijet postoji.
Podforumi: Foto natječaji, Fotoaparati i oprema, Video

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 13.08.2004., 20:58   #1
Software za obradu fotografija

pozdrav....
dali bi mi neko mogao preporučiti neki dobar program za obrađivanje slika?
imam degitalac pa volim slike na kompu obrađivati..
koji god skinem program ima tipične stvari i svi su skoro isti..dali znate neki dobar?da se može mjenjati pozadina?ili recimo izrezivati djelovi slike..ili tako nešto??
hvala..
__________________
Maggy
Maggy69 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.08.2004., 00:55   #2
Photoshop CS
__________________
microstock
*_spike is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.08.2004., 20:20   #3
sada ču ga probat naći..
hvala
__________________
Maggy
Maggy69 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.08.2004., 20:51   #4
i u paint shop prou(posebno zadnjoj verziji) mozes svasta raditi..
dada79 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.08.2004., 21:31   #5
Re: photo software

Quote:
Maggy69 kaže:
koji god skinem program ima tipične stvari i svi su skoro isti..dali znate neki dobar?da se može mjenjati pozadina?ili recimo izrezivati djelovi slike..ili tako nešto??
hvala..
Izrezivat dijelove slike ti mogu svi, a ne kuzim na sta mislis kao mijenjanje pozadine? Ako pozadina nije poseban objekt, ne mozes je mijenjati, ali mozes izrezati dio slike koji hoces i zalijepit ga na novu pozadinu.
Photoshop je jednostavno institucija za obradu slike, Corelov photopaint je nesto jednostavniji ali i puno ograniceniji, no vjerojatno ce ti i to biti dosta
No Photoshop je institucija, standard, kao i Freehand za dizajn.
banderas is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.08.2004., 01:41   #6
Re: Re: photo software

Quote:
banderas kaže:
No Photoshop je institucija, standard, kao i Freehand za dizajn.
Illustrator?

ps. daj posla
__________________
microstock
*_spike is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.08.2004., 11:44   #7
Re: Re: photo software

Quote:
banderas kaže:

No Photoshop je institucija, standard,
ma nije, samo je razvikaniji (ko i coca-cola )
dada79 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.08.2004., 13:10   #8
Re: Re: Re: photo software

Quote:
dada79 kaže:
ma nije, samo je razvikaniji (ko i coca-cola )
Da, naravno, a u stvari je Jaffa Cola iz pripizdine donje puno bolja. Revolucionarne teenage fore
banderas is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.08.2004., 15:45   #9
Re: Re: Re: Re: photo software

Quote:
banderas kaže:
Da, naravno, a u stvari je Jaffa Cola iz pripizdine donje puno bolja. Revolucionarne teenage fore
ma, nemas pojma

bandi, dodji na icq
dada79 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.08.2004., 16:01   #10
Alo, trebam posla. Letci, plakati, layouti, daj simo!
__________________
microstock
*_spike is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.08.2004., 23:03   #11
Quote:
*_spike kaže:
Alo, trebam posla. Letci, plakati, layouti, daj simo!
Eh, trebam prvo nabaviti novce za platit, a ne ide mi bas u zadnje vrijeme
banderas is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.08.2004., 09:47   #12
koji je najbolji software za uklanjanje 'šumova' na fotki?

???????????
zadnja is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.09.2004., 16:04   #13
adobe i macroedia

photoshop i niti jedan drugi program nije mjerodavan za obradu fotki a pogotovo corel photopaint koj je totalno amaterski i nekvalitetan.

za vrhunske rezultate isključivo photoshop u grafičkoj struci
__________________
hrki
hrki123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.12.2007., 01:39   #14
Quote:
hrki123 kaže: Pogledaj post
photoshop i niti jedan drugi program nije mjerodavan za obradu fotki a pogotovo corel photopaint koj je totalno amaterski i nekvalitetan.

za vrhunske rezultate isključivo photoshop u grafičkoj struci


slazem se..photoshopova glavna namjena je fotografija i njena obrada sto je i bila osnovna ideja i njegova namjena kada je stvoren, ostali alati su se razvijali kroz serije i tako danas photoshop je sto se tiche graficke obrade no.1 program.

sto se tice freehanda meni je to totalno amaterski program i nemoze se mjeriti sa adobe paketima, isto tako ni adobov illustrator nije nesto bolji, jer ga prestize corel draw i to jednostavnoscu i brzinom izvedbe a sve ostale kompleksnije ilustracije moguce je isto obaviti u photoshopu sa istom kvalitetom, medjutim razlika izmedju photoshopa i illustratora je animacija.
photopaint je dobar medjutim slab naspram photoshopa.
zato mi je ponekad smjesno kad se kod poslodavaca da oglas da se trazi rad u photoshopu, corelu, illustratoru i freehandu jer ne kuzim koja je korist freehanda uz ova nabrojana 3.
Marcus deKrieg is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.12.2007., 13:52   #15
Quote:
Marcus deKrieg kaže: Pogledaj post


slazem se..photoshopova glavna namjena je fotografija i njena obrada sto je i bila osnovna ideja i njegova namjena kada je stvoren, ostali alati su se razvijali kroz serije i tako danas photoshop je sto se tiche graficke obrade no.1 program.

sto se tice freehanda meni je to totalno amaterski program i nemoze se mjeriti sa adobe paketima, isto tako ni adobov illustrator nije nesto bolji, jer ga prestize corel draw i to jednostavnoscu i brzinom izvedbe a sve ostale kompleksnije ilustracije moguce je isto obaviti u photoshopu sa istom kvalitetom, medjutim razlika izmedju photoshopa i illustratora je animacija.
photopaint je dobar medjutim slab naspram photoshopa.
zato mi je ponekad smjesno kad se kod poslodavaca da oglas da se trazi rad u photoshopu, corelu, illustratoru i freehandu jer ne kuzim koja je korist freehanda uz ova nabrojana 3.
Sorry ali pojma ti nemas cini mi se. Osnovna razlika je valjda to sto je jedan vektorski program a drugi barata pixelima. Ajd sad pogodi koji je koji....
minja is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.09.2004., 16:25   #16
Corel Photopaint ne nudi toliko koliko Photoshop, ali svejedno može poslužiti čak i profesionalcima. O amaterskoj obradi da ne govorim. S obzirom da je uz to blago rečeno milijun puta jednostavniji od Photoshopa, potpuno ga preporučam.
__________________
Velika je vjerojatnost da će se odgovor na neko bitno pitanje nalaziti izvan okvira našeg razmišljanja.
Jango Fett is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.09.2004., 23:22   #17
Re: koji je najbolji software za uklanjanje 'šumova' na fotki?

Quote:
zadnja kaže:
???????????
Za ovo sto ti pitas (noise) preporucam ti neat image (http://www.neatimage.com) i/ili noise ninju (http://www.picturecode.com/).
__________________
- u zivotu prolazi samo vjeran pas
- da mi je biti morski pas
- ma pas mater
ble is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.03.2007., 16:06   #18
Ultimativni komplet programa za slr.ove - Canon

Dakle, koji vam je setup na pc-u?

Zanimaju me dvije stvari - koje programe koristite za pregledavanje, a koje za obradu slika?

Naime, oni cr2 fajlovi znaju biti i preko 10mb, te su dosta komplicirani da jednostavno pregledavnje poput jpeg slika, pa me zanima čime se vie služite...

Drugo, posjedujem kombinaciju rawshooter + CS2, no imam problema sa učitavanjem cr2 fajlova sa 400D, pa me zanima jel može koja dobra duša nabaciti link sa plaginovima za ova dva programa.

Zasad koristim onaj digital photo professional koji je došao sa foticem za gledanje slika i preko toga importiram u CS2, jer samostalo ne želi učitati sliku.

Pokušao sam gledati slike i sa Irfan view-om, nakon što sam instalirao primjereni plagin, no slike se učitavaju užasno sporo...
Catalyst Group is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.03.2007., 16:25   #19
Adobe Photoshop CS2
Adobe Bridge (za prelistavanje RAW-a prije otvaranja u ACR-u)
Adobe CameraRaw
Photomatix Pro
NeatImage
Panorama Factory
ACDSee 8
__________________
Boris-Photo Web
It's hard enough to remember my opinions, without also remembering my reasons for them! Friedrich Nietzche

Zadnje uređivanje Silent Eyes : 26.03.2007. at 17:05.
Silent Eyes is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.03.2007., 03:29   #20
cr2 je Canonov RAW format. Najbolje rezultate daje ADOBE CAMERA RAW.
NIkad ne slikam samo RAW nego RAW+jpg
camundongo is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:09.