Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Televizija > Sapunice

Sapunice meksičke, španjolske, američke, hrvatske - nije važno, gledamo ih sve, ma što god drugi rekli o tome

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 25.09.2005., 15:53   #61
Quote:
Vanja oko panja kaže:


Ovaj mali je srbijanski glumac, ne kuzim, Hrvatska nema glumaca???

A opet, kad vidim buljooku, za nju je Nenad aspirin.


Novost u "Ljubavi u zaleđu" je i angažman dvoje srpskih glumaca: Nenada Stojmenovića i Maje Novelić.

Njih smo uzeli jer su likovi koje glume doselili iz Beograda u Zagreb i bilo bi neprirodno da ih glume hrvatski glumci, pa da se muče s akcentom - objašnjava Majetić.

Re-Invented is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2005., 16:01   #62
Evo cijelog članka iz "Večernjeg lista". Scenarij pišu neke dvije djevojke.

Snimanje nove sapunice "Ljubav u zaleđu" ubrzano se odvija u studiju Jadran filma i nekoliko mjesta u Zagrebu. Emitiranje na Prvom programu HTV-a počinje trećeg listopada u istom terminu (18.35) koji je imala i "Villa Maria". Budući da seriju (koju neki zbog nogometne tematike optužuju da kopira "Žene nogometaša") zbog istog tima, producenata, glumaca, studija... uspoređuju s "Villom Marijom", potražili smo ekipu kako bi saznali koja je razlika i koji će biti odmaci od prve hrvatske sapunice.
Kako se nosi s visokim očekivanjima zbog "Ville Marije" upitali smo i šefa producentske kuće AVA Romana Majetića. - Nosim se s tim isto kao što sam se nosio prije "Ville Marije". Čak i sa istom sumnjom. Tada sam puno riskirao unoseći svu svoju vjeru u projekt. Danas je jedino lakše jer su sve televizijske kuće navalile da ju kupe na neviđeno, pa nismo imali problema s potragom. U svemu ostalom jednako je teško, ali je velik izazov. Zanimalo nas je kako će iskoristiti iskustva s prve serije kako bi drugu učinili boljom.

- Ponajprije će biti bolji rad na vizualnom identitetu i posvećenost glumcima. Prošli smo školu, sad se lakše bavimo drugim stvarima. Scenarij je bolji, likovi su razrađeniji i manje plošni, a i više je glavnih likova. Scenografija je skupa, ali svi smo izuzetno zadovoljni stylingom Marije Cvitanović. Također, puno smo uložili i u tehniku, pa sad sve snimamo svojim kamerama. Kad bih danas radio "Villu", sve bi bilo bolje. Iako smo i sada imali porođajnih muka, ipak smo prvi dan snimili šest puta više materijala negoli prvog dana "Ville Marije". - Novost u "Ljubavi u zaleđu" je i angažman dvoje srpskih glumaca: Nenada Stojmenovića i Maje Novelić.



Njih smo uzeli jer su likovi koje glume doselili iz Beograda u Zagreb i bilo bi neprirodno da ih glume hrvatski glumci, pa da se muče s akcentom - objašnjava Majetić. - Glumci su nam se na setu požalili kako rade od jutra od mraka jer svakodnevno snimaju u prosjeku 25 scena. Usporedno rade dvije ekipe: na čelu one koja se bavi studijskim scenama (11 setova: stanovi glavnih likova, longe bar, novinska redakcija, wellnes, frizerski salon, dvorana za vježbanje...) nalaze se Branko Ivanda i Zorislav Tomić, a na vanjskim je lokacijama (Akademija likovnih umjetnosti, Dinamov stadion, Studentski centar, unajmljeni stan...) Zoran Budak. Početkom tjedna dvije su se ekipe sastale i počele dugotrajne procese montaže - priča Majetić.

Zanimalo nas je hoće li "Ljubav u zaleđu" trajati dulje od jedne sezone, kao što je bio slučaj s prvom sapunicom. - Za ovu sezonu napravit ćemo 185 epizoda od 45 minuta i nadamo se novoj sezoni. Radili smo velike pritiske i želje za nastavak "Ville Marije", ali je to bila zaokružena priča koju se više nije moglo razvlačiti. Nadamo se da će ova serija trajati dulje - izrazila je svoje želje glasnogovornica obiju serija Anđelka Budić. Nakon razgledavanja studijskih setova uputili smo se na Akademiju likovnih umjetnosti gdje je druga ekipa snimala glavnu glumicu Ivu Visković, u seriji slikaricu Ninu Radić. Iako joj to nije prvo pojavljivanje na televiziji (igrala je epizodnu ulogu u "Bumerangu"), priznaje kako ju je iznenadilo što je upravo ona odabrana i da nije još spremna na publicitet.



- Mislim da će me veća popularnost uhvatiti nespremnu, ali daj Bože malo taštine, dobro će doći - iskrena je Iva, koja je zbog uloge "zamrznula" drugu godinu studija na Akademiji dramskih umjetnosti. Također nam je priopćila kako se u privatnom životu ne druži s nogometašima. - Još se nisam zagledala niti u jednoga, ali nemam ništa protiv njih - sa smiješkom odgovara dvadesetjednogodišnja glumica. Na Akademiji smo otkrili i malu tajnu, svojevrsnu Nininu dublericu, slikaricu Moranu Raguž koja radi slike koje će se u seriji pojavljivati kao Ninine. - Sve slike koje vidite u seriji rad su mojih ruku, a za potrebe snimanja posudila sam i svoj atelje, koji je u seriji Ninin - objašnjava nam akademska slikarica. Rekla je i kako je ta likovno-dramska suradnja nastala zahvaljujući prstu sudbine.

- To je uistinu sudbinski slučaj. Na jednoj sam izložbi slučajno upoznala scenografkinju serije koja mi se nekoliko mjeseci kasnije javila s prijedlogom za suradnju. U "Villi Mariji" Dunja, a u "Zaleđu" Marija, glumica je Nada Gačešić Livaković. Kako ona uspoređuje svoje dvije uloge? - Uloge su bitno različite. Tamo sam glumila bolesnu majku koja je neprestano bila u krevetu, a ovdje se stalno uređujem, idem na fitnes, na tečaj slikarstva... Iskustvo iz "Ville Marije" mi je sjajno, zato i jesam ovdje. Danas ne mogu proći ulicom da me netko ne prepozna. Iako nova serija ima velika očekivanja, neće biti razočaranja - kaže Nada Gačešić Livaković i dodaje kako ni ona nije veliki ljubitelj nogometa. - Gledam sport, naročito reprezentacije, ali nisam obožavatelj.
Osnovne razlike u odnosu na 'Villu Mariu'
- S obzirom na to da je riječ o obiteljskoj sagi, puno je više glavnih likova
- Istovremeno se radi na snimanju i postprodukciji
- Veća pozornost je posvećena vizualnom identitetu serijala (scenografija, kostimografija, styling, šminka...)
Re-Invented is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2005., 16:57   #63
Quote:
Ovaj mali je srbijanski glumac, ne kuzim, Hrvatska nema glumaca???
njega znam iz mjesovitog braka, a ko je ta maja
beautiful_garbage is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2005., 23:39   #64
Quote:
Vanja oko panja kaže:


Ovaj mali je srbijanski glumac, ne kuzim, Hrvatska nema glumaca???

Pa kaj da je iz Srbije? Meni je to baš fora i mislim da će ta dva glumca iz Srbije biti pravo osvježenje u seriji. Pa i u Villi Mariji je bio neki Srpski glumac u zadnjim epizodama, što nije?
Kolovare is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2005., 23:59   #65
Quote:
Kolovare kaže:
Pa kaj da je iz Srbije? Meni je to baš fora i mislim da će ta dva glumca iz Srbije biti pravo osvježenje u seriji. Pa i u Villi Mariji je bio neki Srpski glumac u zadnjim epizodama, što nije?
To je njihova kazališna glumica i glumit će mamu od ovog lika tj. ženu od Darka Janeša.
Re-Invented is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.09.2005., 00:01   #66
Hoćete više pogoditi taj naslov topica??? Što se tiče srpskih glumaca,a šta ja znam,meni je sve to malo nategnuto... Mislim,nemam ja ništa protiv,ali izgleda mi kao da su rekli:ajmo ubacit srpske glumce da gledanost serije bude još veća u SCG
__________________
TV ovisnik
Dodo85 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.09.2005., 00:22   #67
A ja odlično govorim srpski pogotovo beogradski zavarala bi svakog Srbina.
 
Odgovori s citatom
Old 26.09.2005., 10:59   #68
scenografiju radi bivsa zena od Majetica, ona koju je on ostavio zbog buljooke. Ali sad se svi super slazu.
cutecat is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.09.2005., 13:41   #69
Quote:
cutecat kaže:
scenografiju radi bivsa zena od Majetica, ona koju je on ostavio zbog buljooke. Ali sad se svi super slazu.
Pa vidiš da je to obiteljski biznis.
Možda im buljooka dodje ko neka maskota.
Re-Invented is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.09.2005., 16:40   #70
Opa, buljooka je usla u manage a trois, hoce i to biti na malim ekranima??? mada, iskreno, ne zelim gledati buljooku dok joj ulazi u dupe, zamislite te oci

Inace, neko je gore dobro zakljucio, srpske glumce se angazira iz razloga sto ce serija biti prodata srbijanskim tv kucama (a kome drugom i moze).
Na Pinku vec ide najava za seriju, pocinje isti dan kada i na HTV-u.

Sve u svemu zabavno ce biti.
Vanja oko panja is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2005., 18:55   #71
Evo link na službene stranice:

http://www.ava.hr/ljubav/
__________________
TV ovisnik
Dodo85 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2005., 20:24   #72
Quote:
Dodo85 kaže:
Evo link na službene stranice:

http://www.ava.hr/ljubav/
Stranice super izgledaju!
Kolovare is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2005., 22:23   #73
Krece za koji dan! Can't wait to see it!
Raven.87 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2005., 23:14   #74
Guba!
 
Odgovori s citatom
Old 29.09.2005., 00:07   #75
Evo i sadržaja prve epizode:

1. epizoda

Maja s dvjema prijateljicama, Tanjom i Lanom, bodri iz uzvaničke lože na tribinama svog dečka, nogometaša Marka Marušića. Tanja i Lana teško skrivaju ljubomoru prema prijateljici koja je upecala najperspektivnijeg i najzodnijeg maldog hrvatskog nogometaša. Slikarica Nina Radić započinje zajednički život s dečkom Teom koji radi kao DJ. Nogometni klub Agram dobio je novog trenera Petra Maleka. Marko se iznenadi kada sazna da su Malek i njegov otac koji je poginuo u prometnoj nesreći bili nerazdvojni prijatelji.
Kolovare is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2005., 00:09   #76
Quote:
Kolovare kaže:
Evo i sadržaja prve epizode:

1. epizoda

Maja s dvjema prijateljicama, Tanjom i Lanom, bodri iz uzvaničke lože na tribinama svog dečka, nogometaša Marka Marušića. Tanja i Lana teško skrivaju ljubomoru prema prijateljici koja je upecala najperspektivnijeg i najzodnijeg maldog hrvatskog nogometaša. Slikarica Nina Radić započinje zajednički život s dečkom Teom koji radi kao DJ. Nogometni klub Agram dobio je novog trenera Petra Maleka. Marko se iznenadi kada sazna da su Malek i njegov otac koji je poginuo u prometnoj nesreći bili nerazdvojni prijatelji.
Samo znam da se srbima neće svidjeti ime nogometnog kluba
__________________
TV ovisnik
Dodo85 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2005., 00:30   #77
Quote:
Dodo85 kaže:
Samo znam da se srbima neće svidjeti ime nogometnog kluba
A i to me zaboli kaj će se srbima svidjet ili ne.
Na novoj TV stalno čujem ono brekanje u srpskoj sapunici pa njih isto baš briga dal se to nama svidja ili ne.
Re-Invented is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2005., 23:53   #78
Quote:
Re-Invented kaže:
A i to me zaboli kaj će se srbima svidjet ili ne.
Na novoj TV stalno čujem ono brekanje u srpskoj sapunici pa njih isto baš briga dal se to nama svidja ili ne.
Ma znam,samo moja izjva je povezana s tim da oni tu seriju pokušavaju što bolje uvaliti i SCG gledateljima,pa zato kažem Ali zaboli me šta im se neće svidjeti Iako sam mrzio kad su Dora i drugi stalno kajkali,nekako mi je bilo drago što Srbi to moraju slušati,wahahahaha....
__________________
TV ovisnik
Dodo85 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.09.2005., 02:03   #79
Čula sam da su je kupili na neviđeno.
 
Odgovori s citatom
Old 30.09.2005., 09:16   #80
jezik

Čuo sam da će srbi pričati srpski i u LJUZ
anaid is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:24.