Natrag   Forum.hr > Društvo > Kutak za školarce i studente

Kutak za školarce i studente Sjedni, 1!!!
Podforumi: Državna matura, Osnovne i srednje škole, Fakulteti i visoka učilišta, Upomoć, spašavajte!

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 16.09.2005., 02:47   #81
heh... prije jedno pet godina moja rang lista po tezini je bila: fer (tehnicki fakulteti), ekonimija ("drustveni") i najlaksi promet... naravno, uzmite u obzir da nikad nisam niti pomislio da postoji nesto kao medicina ili molekularna biologija...

ne zelim se upustati u raspravi koji je najtezi, ali poucen iskustvom mogu reci koji je najlaksi... naime, od kad studiram na tehnickom veleucilistu informatickom odjelu (nikad culi za to ha ?? ) mogu reci da je to lakse od bilo cega...

btw. sjedemo nas 3 na kavi i zajedno imamo 5 razlicitih fakulteta... al svi se slazemo da je ovo smijeh... vjerujte, ima ispita koji se daju poloziti sa 5 ako ucite 30 minuta prije ispita...

iako opet to je samo visa... nije fakultet... al zbilja je najlakse nesto sto postoji... BEZ obzira na afinitete, ucenje/ne-ucenje, dolazak/ne-dolazak na predavanja, ma baz obzira na sve... hmm, trebali bi promovirat to kao: ako ste izgubljeni i nis nemrete polozit, dodite k nama i prolazite bez beda....
vedran72 is offline  
Old 16.09.2005., 08:04   #82
ne može se ocijeniti "težina" fakulteta. ograničavajući čimbenik su sposobnosti i karakteristike pojedinace. ako ti neko područje ne leži, ne moreš ga završit' da se na trepavice postaviš.
s druge strane, postoji problem kvalitete samih institucija... fakultet na kojem caruju mediokriteti koji su zasjeli u svoje klupice i daju blizu samo još lošijima od sebe vremenom postaju otužni fakulteti i pružaju sukladno tome otužnu razinu neuporabljivog "znanja" i moguććnost financijski potpomognutog polaganja... dakle, iz te perspektive postoje "laki" fakulteti... kao i "lake" žene...
ssnjoff is offline  
Old 16.09.2005., 09:57   #83
afiniteti su tu glavna stvar.
studiram pravo u os... dao sam 4 ispita na predroku(5mj, jel) i ostane mi ekonomska politika za uvjet - i ne uspijem ju dat CITAV sesti mjesec, i danas tek izadjem opet... i opet ne znam sto ce biti.
inace, ekonomska politika slovi za najlaksi ispit na godini poslije engleskog.
u isto vrijeme, prijatelj iz srednje studira ekonomiju i postoji opasnost da ce pasti godinu jer nikako ne uspijeva dati trgovacko pravo s prve godine...

osobno mislim da je pravo uzasno lagan fax, samo ako se dobro organiziras - a ni za tu organizaciju nije potrebno umijece, buduci da predavanja nisu obvezna
BootBoy is offline  
Old 23.09.2005., 22:41   #84
najteži su oni fakulteti koje su vam odabrali roditelji ili trendovska situacija, studiraj ono što voliš i ne može biti teško, pa da ga jebeš.
__________________
Nema zdravog izgleda niti zdrave misli bez jednako takvog sna
Mon O Ton is offline  
Old 03.11.2005., 23:59   #85
Quote:
*_spike kaže:
Ne mislim da je Medicina toliko teška, samo na nju idu elitni tatini sineki i kćerkice koje to uopće ne zanima, pa naravno da im je teško. Onaj koga to zanima će savladati. Uz opterećenje štrebanja, ali savladati.
joj spike ma ti si cudo

Naravno da ima ""elite"", ali jaako malo, i vjeruj nece daleko dogurat ako ih ne zanima. Mene npr.zanima, sad sam na 2.godini i od predmeta koje sam do sad imala mozda mi je 1 ili 2 naporan jer me ne zanima toliko a puno traze (kemija i biokemija), ostali su mi super. Al opet, kad se moras spremat za 5 seminara tjedno po 15-50 str.za svaki da te ne znam kako jako zanima nije lako pripremit se, jer je jednostavno luksuz priustit si dan tjedno da ne ucis.
Naravno, daleko od toga da je nesavladivo.

Toliko o tome koliko je pametno komentirat faksove o kojima nemas pojma.

A sta se tice afiniteta, sigurno da se ne vrednuje jednako misljenje nekoga tko je upisao pravo zbog ekipe vs. nekoga koga stvarno zanima i veseli.

Ali fakat je da ekonomija i slicni ostavljaju masu slobodnog vremena i da je dosta pocet ucit max.par tjedana prije roka+dosta toga se rjesi preko kolokvija a na medicini jednostavno ucis od prvog do zadnjeg tjedna ak.godine, filozofski je negjde u sredini a tehnicke ce zavrsit oni kojima matematika i sl. nije bed.
Rajčica is offline  
Old 04.11.2005., 00:14   #86
Quote:
Rajčica kaže:
Ali fakat je da ekonomija i slicni ostavljaju masu slobodnog vremena i da je dosta pocet ucit max.par tjedana prije roka+dosta toga se rjesi preko kolokvija a na medicini jednostavno ucis od prvog do zadnjeg tjedna ak.godine, filozofski je negjde u sredini a tehnicke ce zavrsit oni kojima matematika i sl. nije bed.
Mdaj, ja nemam svaki tjedan 500 vježbi i referata i ne znam čega ne, tako da ne znam o čem pričam

Na medicini je turnusno. Slušaš neki predmet par tjedana i odmah ga daješ, daš, i nastavljaš s drugim, zar ne?

To je 10 puta lakše, nego imati za dati 8 ispita u jednom roku koji traje mjesec dana (meni ove godine npr.). Čisto metodološki, bez obzira na težinu gradiva.
__________________
microstock
*_spike is offline  
Old 04.11.2005., 00:28   #87
Koj se kurac nadjebavate...
Moj fakultet je najtežiji.


__________________
POTPIS
wuk is offline  
Old 04.11.2005., 00:30   #88
Quote:
*_spike kaže:
Mdaj, ja nemam svaki tjedan 500 vježbi i referata i ne znam čega ne, tako da ne znam o čem pričam

Na medicini je turnusno. Slušaš neki predmet par tjedana i odmah ga daješ, daš, i nastavljaš s drugim, zar ne?

To je 10 puta lakše, nego imati za dati 8 ispita u jednom roku koji traje mjesec dana (meni ove godine npr.). Čisto metodološki, bez obzira na težinu gradiva.
to ti mislis, ali vjeruj da bi se vrlo brzo uvjerio u suprotno.
naravno, ne u svim slucajevima.

npr. neki predmeti su "rascjepkani" (poput anatomije koju slusamo i u drugom semestru), zatim neki rokovi se poklapaju sa turnusom nekog drugog predmeta, tako da ti ucenje za onaj prethodni oduzima vrijeme za tekuci, na kojeg onda izadjes tek u nekom drugom roku..

mislim, zavisi kako si isplaniras vrijeme, kako postavljas prioritete i na kraju krajeva kako uopce ucis i koristis vlastiti mozak.

a da ne spominjem los nacin organizacije nastave.. bah...
__________________
How do vaccines cause autism?
Bat Kol is offline  
Old 04.11.2005., 00:38   #89
FER... bez komentara, upravo sam napisao pripremu za jedan predmet i počeo sam polako halucinirati... kome treba droga...
__________________
===Exotic is Narcotic===
=StormRider= is offline  
Old 04.11.2005., 00:41   #90
najteži je moj moj ma ne moj ne moj, nego tvoj, moj, ma ne moj moj a ne moj

moj
ma nemoj ne moj nemoj
moj
__________________
POTPIS
wuk is offline  
Old 04.11.2005., 00:59   #91
Nekad na FER-u, danas na Filozofskom... i moram reći da zapravo nema razlike u težini.

Razlika je u meni - matematike i elektrotehnike me nisu zanimale, dok mi je istom programiranje i na FER-u bilo smiješno lagano, a manje-više sve na Filozofskom me zanima dovoljno za barem pristojan prosjek.

S druge strane, poredbenopovijesna indoeuropska lingvistika radi veće pokolje nego bilo koji predmet na FER-u... samo što je atmosfera faksa takva da ti profesori malo više idu u susret.

I opet: oni koje dotična ie-istika zanima dosta lako prođu i to. Ti ljudi bi jednako pali neku matematiku kao što bi neki matematičar pao anatomiju, neki medicinar ispit na pravu ili neki pravnik ispit iz lingvistike.

Ja bih mogao studirati kemiju, ali ne i fiziku - jedan način razmišljanja mi je blizak, dok drugi nije.
Mogu studirati jezike, ali ne bih mogao ekonomiju. Itd. itb.

Nema teških fakulteta; postoje samo loše odabrani.
__________________
Krumpir Vampir ponovo je tu! Sisat će vam škrob dok vas ne otjera u grob!

math_baby reče: samo toliko da znate da vam cp.tar moze, u dogovoru s nekim od admina promijeniti sadrzaj vaseg bloga ukoliko mu se taj sadrzaj ne svidja!
cp.tar is offline  
Old 04.11.2005., 18:56   #92
Quote:
*_spike kaže:
Na medicini je turnusno. Slušaš neki predmet par tjedana i odmah ga daješ, daš, i nastavljaš s drugim, zar ne?
Ne, nisam u zg negu u ri i nema turnusa, slusam stalno sve i polaze se u ispitnim rokovima (naravno iznimka predrok ako se s necim zavrsi koji tjedan ranije, ali vjerujem da je tako svugdje)

A ti turnusi mi se bas i ne cine jako povoljni - previse informacija iz jednog podrucja u premalo vremena, mogu mislit kako je kad anatomiju ili nesto drugo sta smo mi radili cjelu godinu moras savladat kroz mjesec-dva ili koliko vec. I opet, kako god da je nastava organizirana ne vjerujem da ista olaksava na stvari. Kolicina gradiva ipak uvijek ostaje ista, ne?

Nije mi cilj naglasavanje tezine ili ne znam cega, ali nije mi jasno kako mozes sa svojim studijem bit tako siguran kako je drugima. Vjerujem da tvoj faks nije jednostavan, i frendica mi je tamo, ali opet ne iznosim neke svemirske zakljucke na osnovu nagadjanja ili "metodoloskih" procjena.
Rajčica is offline  
Old 05.11.2005., 10:23   #93
Quote:
pumpkin pie kaže:
Mislim da se ovo odnosi na moj post.
Ja završavam veterinu.
Od dana kad sam upisala, kad ljudi čuju šta studiram,pitaju 2 stvari: jel voliš životinje? Jel teško?
Ja nisam mislila da je teško (neko vrijeme),pošto ništa drugo niasm studirala.Al pošto ja spremam ispite 2-3 mjeseca,sjedim (i stojim!) na faxu od 8am do 3-4-5 pm,pišem seminare,zadaće,idem na kolokvije,nema vraćanja prijavnica,nema dekanskog.Ispitni rokovi su do 30.9. i ni minute duže. Na faxu te nitko ne pita DA LI šta učiš,nego ŠTA učiš.

Na mnogim fakultetima nije ni približno ovoliko.Moja prijateljica sa ekonomije se hvata za glavu nad skripticom od 5o strana. I upiše godinu 1.11. (tako sam skopčala da je moj fax težak)


Iako je ovo već stara rasprava, a napisala sam već negdje što smatram teže, a što lakšem, mislim da imaš jednu krivu predodžbu o ekonomiji.
Vidi na ekonomiji također nema vraćanja prijavnica, nema dekanskog roka, ispitni rokovi za upis redovnih studenata su do 30. rujna-odnosno ispitni rok, a upis studenata je do 15. listopada, dok za izvanredne do 15. prosinca iako će to mislim uskoro i ukinuti. Također postoje teži predmeti koje se treba pretesti kroz knjigu-jedan od tih predmeta su javne financije i marketing (nekada davno se marketing učio iz skripte od 50 stranica-danas se mora naučiti iz knjige. Na 3. godini ako se Upravljanje financijama ne da kroz kolokvij ili na ispit- većina studenata to ostavlja pred diplomu i muči se sa time po pola godine do godinu.
Recimo, meni bi veterina bila teška, jer nemam interesa za to.
I cp. tar je u pravu.

Također, jedna napomena Rajčici, znam da su kolegiji turnusno organizirani u Zagrebu i Osijeku, za Rijeku i ako postoji medicina u Splitu ne znam.
__________________
Od trnja pa do zvijezda
Azaleja is offline  
Old 05.11.2005., 11:39   #94
Quote:
Rajčica kaže:
Ne, nisam u zg negu u ri i nema turnusa, slusam stalno sve i polaze se u ispitnim rokovima (naravno iznimka predrok ako se s necim zavrsi koji tjedan ranije, ali vjerujem da je tako svugdje)

A ti turnusi mi se bas i ne cine jako povoljni - previse informacija iz jednog podrucja u premalo vremena, mogu mislit kako je kad anatomiju ili nesto drugo sta smo mi radili cjelu godinu moras savladat kroz mjesec-dva ili koliko vec. I opet, kako god da je nastava organizirana ne vjerujem da ista olaksava na stvari. Kolicina gradiva ipak uvijek ostaje ista, ne?

Nije mi cilj naglasavanje tezine ili ne znam cega, ali nije mi jasno kako mozes sa svojim studijem bit tako siguran kako je drugima. Vjerujem da tvoj faks nije jednostavan, i frendica mi je tamo, ali opet ne iznosim neke svemirske zakljucke na osnovu nagadjanja ili "metodoloskih" procjena.
znam kako je u rijeci, jer sam i sam proveo jednu godinu tamo..

kod turnusa si dobro rekla, barem dijelom, a to je slucaj preopseznog gradiva.. sam sto se javlja i problem organiziranosti nastave, sto ne spada u ovu temu..
dobro je utoliko sto si, ajmo rec, skoncenentriran samo na taj jedan predmet, pa ne moras razmisljat da li ces stic naucit za vjezbu iz anatomije, a recimo imas i seminar iz npr. fizike koji moras pripremit.
__________________
How do vaccines cause autism?
Bat Kol is offline  
Old 05.11.2005., 20:39   #95
ekonomija je najteza
H5N1 is offline  
Old 05.11.2005., 23:07   #96
Quote:
Lindelia kaže:
ja sam uvijek mislila da je strojarstvo težak faks...

frendica koja studira psihologiju mi je pričala da joj je na psihologiji lakše nego u srednjoj

ta psihologija sigurno nije na FFZG...

Ja potvrđujem da radimo dan i noć i da još nisam stigla uraditi zadaću za koju sam imala 2 tj. zapravo, ni pocela još nisam... a ni na kavi nisam bila u ta 2 tj.!!

bukvalno znamo biti od 8 do 8 na faksu

obicno je za prolaz potrebno 80%

ispiti su po broju stranica obavezne literature zasigurno nadmašili sve ostale fakultete... ako je medicina najteža, a živim od početka faksa sa studentima medicine, šta li je dragi bože onda psihologija...
oni će cijeli život slaviti Guytonovu fiziologiju jer je imala 1300 str... pih.
Ja ne bih nikad upisala medicinu jer mi je to KASNIJE prevelika odgovornost... ono - ne znaš neku sitnicu ili ne reagiraš odmah i gotovo...
istina, ni ja ne mogu reći klijentu koji se želi ubiti - pričekaj da ja pročitam neku literaturu o tome i odem na neke edukacije, pa ćemo onda razgovarati, moraš biti uvijek spreman na sve moguće situacije i probleme, ali ono... mislim... medicina mi je prevelika odgovornost, ali da je najteži faks... ma daj...

neki studenti medicine su odustali na 4. god.(ne sviđa im se to što su medicinari karijeristi) i došli nama i rekli da im je bilo teže napisati jedan naš praktikum (1.god.) nego dati bilo koji ispit na medicini.
ima jedna divna cura koja je s 5,0 prosjekom završila fer... pametna cura, stvarno, radi i studira još i psihologiju... ne redovno, ali cura radi... prije par mjeseci mi je rekla - na feru moraš samo skužit kako što ide i onda to vježbati, a ovdje.......

ja sam mislila da su tehnički fakulteti najteži... al' eto, oni se pokazaše kao da sve prolaze prepisivajući...
mislim da, unatoč tome, arhitektura i građevina bi trebali sloviti i biti najteži fakulteti jer to moraš bit pametan, talentiran i učit puno...
__________________
Kad nešto uistinu želiš, cijeli svijet se uroti da to i dobiješ!
LaraFabian is offline  
Old 05.11.2005., 23:11   #97
i nemoj da mi slucajno ovo komentiraju oni koji uce za ispite iz "skripti"!!!!!!! i oni koji imaju ispod 1000 str. po ispitu!!!!
__________________
Kad nešto uistinu želiš, cijeli svijet se uroti da to i dobiješ!
LaraFabian is offline  
Old 05.11.2005., 23:14   #98
A PROMET MI DJELUJE KAO TEČAJ, DA... TO DA NE ZABORAVIM...
Znam, jer super studentica s prometa nije tijekom cijele god. ni vidjela knjigu, od 9 ujutro do 3 sljedeće jutro je imala društvo i po cijeli dan su se zajebavali - cijelu godinu, svaki dan....
a mene i moju najdrazu studenticu medicine je nervirala strasno!!!!!
i onda moja cima ne dobije dom, a ova da ne kazem sta, dobije...
__________________
Kad nešto uistinu želiš, cijeli svijet se uroti da to i dobiješ!
LaraFabian is offline  
Old 06.11.2005., 09:11   #99
Quote:
LaraFabian kaže:
ispiti su po broju stranica obavezne literature zasigurno nadmašili sve ostale fakultete...

Ajmo se kladit - ja pravo, ti psihologija. Pa da vidimo ciji je tata jaci
Bonnie C. is offline  
Old 06.11.2005., 16:56   #100
LaraFabian, citam i ne vjerujem. Da je meni tesko ko tebi, ja bih se zapitala jesam li upisala pravi fax.
Moj dragi je na psihologiji i par jako dobrih prijatelja. Od čitavog tog faxa jedino ti praktikumi su im zadavali probleme, ali ne nerjesive, jer je za praktikume dovoljno bilo procitati literaturu i proci par proslogodisnjih da vidis o cemu se radi. Kad ti to jos malo postane rutina vidjet ces i sama. Nikako se ne mogu slozit da je psihologija tezak studij. Zahtijeva rad, ali ne bas toliko dramaticno kako ti opisujes. Bas smo nekidan usporedjivali popise literature i na psihologiji se oni uglavnom sastoje od 2-3 knjige, a u dosta slucajeva se radi samo o izabranim poglavljima doticnih.
Ima ih dosta i di je samo jedna knjiga. Kod mene na povijesti dobis popis od 30-40 knjiga pa se ti misli , a na svim ispitima na moja dva smjera, a pretpostavljam i ostalima na FFZG minimum je 80%.

Ajde Lara, bas napisi za koji ispit na psihologiji trebas naucit vise od 1300 stranice bez slika i dodataka, dakle cisti tekst? To je na pravu, npr. minimum.

+ Lara, ne rade svi psiholozi kao terapueti, za to ti cak u vecini slucajeva treba postdiplomski studij i specijalizacija iz klinicke psihologije, a te stvari koje ces morat koristit, kao i vlastitu uravnotezenost koju kao savjetnik moras imati nijedan te faks nece nauciti.
Dustflower is online now  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 18:23.