Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 03.11.2004., 22:37   #41
Quote:
žirafica kaže:
dižem ovu temu jer trenutno razmatram opciju da obavim preglede i vidim da li su moji krajnici za operaciju
Žirafica!
Baš me zanima kak će tebi pregledati krajnike.....pa tvoj je vrat duuuuuuugačak
Ruda is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.11.2004., 14:08   #42
Operacija Mandula

Kolko je zapravo bolno poslje operacije mandula,i kakav je osjecaj i kolko traje,jer ja se uskoro moram uputiti na nju pa me zanjima nesto...
__________________
It´s Nice To Be Important But , It´s More Important To Be Nice.
Shaggy is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.02.2005., 18:06   #43
Koliko traju bolovi nakon operacije(od prilike) jer sam operiran prije dva dana i bas nije ugodan osjecaj,pa molim vas ako znate pomozite!
__________________
It´s Nice To Be Important But , It´s More Important To Be Nice.
Shaggy is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2005., 21:02   #44
Tonzilektomija (Op. Mandula)

Imam 15 godina i u ponedjeljak su mi operirane mandule,bolovi su mi nakon operacije dosta jaki pa me zanjima kollikobolovi u prosjeku traju i sto ste koristili protiv bolova?Thanx
__________________
It´s Nice To Be Important But , It´s More Important To Be Nice.
Shaggy is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2005., 21:41   #45
Striktno se pridržavaj dobivenih uputa - naročito što se tiče jela. Uzimanje krute, neprikladne hrane rano nakon tonzilektomije redovito uzrokuje bolove.
Ukoliko počneš krvariti, SMJESTA se javi u bolnicu ( ukoliko si sad kod kuće ). Krvarenja nakon tonzilektomija sve su samo ne bezopasna!
Koristi one analgetike za koje znaš da ti pomažu ( ukoliko znaš ). U obzir od "običnih" analgetika dolaze analgin, aspirin, ketonal, voltaren, paracetamol...Analgetik uzmi odmah čim bolovi počnu. Nemoj čekati da bolovi postanu jaki ili neizdrživi. Onda treba puno više vremena da lijek djeluje i bolovi se teže kontroliraju. Lijek usitni, nemoj ga gutati u tableti. Ili pokušaj uzeti lijek pola sata prije jela. Možda razmisliti o blagom sedativu u kombinaciji s analgetikom ( apaurin 2 mg ili slično ). Svakako izbjegavaj izlaske bilo gdje van kuće bez prijeke potrebe a ako moraš van omotaj tri šala oko vrata i usta. Razmisli o korištenju nekog oralnog antiseptika ( ukoliko ga liječnik ne zabranjuje ), recimo Belosept ili nekakav jodni pripravak.
Ukoliko je potrebno mogu se koristiti narkoanalgetici, recimo tramal ili dolantin ( injekcija ), ali samo na preporuku liječnika.
Nemoj pristati na formulaciju da "mora boljeti". Možeš potražiti savjet i u Ambulanti za liječenje boli koje danas više-manje u svim većim bolnicama djeluju pri Odjelima anesteziologije.
__________________
Ovo je mali korak za čovjeka, a velik za čovječuljka!
trebor is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2005., 16:30   #46
kod mene je trajalo 15 dana... i poslije jos neko vrijeme osjecas neugodu... ali sve je to relativno.
charlotte is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2005., 21:29   #47
Kaj nitko nije operirao mandule???
__________________
It´s Nice To Be Important But , It´s More Important To Be Nice.
Shaggy is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2005., 17:40   #48
Ja sam operiro mandule ali prije gro godina....osto sam 3 dana u bolnici i nije me nista bolilo samo znam da sam jeo puno sladoleda
_suRak_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2005., 06:15   #49
Ja sam prije nekih 10 godina vadio mandule.... (pod punom anestezijom)

Uglavnom, bio sam u bolnici 1 dan (24 sata), prva 3-4 dana nisam uopće mogao govoriti i trebalo mi je 2 tjedna da bol pri gutanju u potpunosti nestane. I u tjedan dana sam zbog slabe ishrane izgubio 5 kila.

Što se bolova tiče, nisam uzimao nikakve lijekove, jedino sam u bolnici navečar dobio injekciju (mislim analgina ili tak nečega) da lakše zaspim (jer me grlo boljelo k'o sam vrag).
Toco1980 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.04.2005., 22:24   #50
mandule

Stalno mi se gnoje, al nemam niakvih upala, angina i sl. Jel se zbog toga operiraju il kaj?
to mi traje vec 20 god. i razliictog je intenziteta.
xxGaladrielxx is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.04.2005., 23:06   #51
koliko ja znam, a ne znam mnogo ali opet, ako se gnoje onda je to gnojna angina ne?
kad ih izvadis budi spremna na to da svaki put kad budes bolesna nece te bolit grlo nego pluca i sve ce se "selit sa grla/mandula na pluca"
anyway pitaj doktore
hana is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.04.2005., 23:09   #52
ne, ne. to su suhi bijeli cepici koji se stavarju na njima. samo je neugodno jer te skaklja
xxGaladrielxx is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.04.2005., 23:12   #53
pa da ali cim je gnojno nesto onda je "bolest" ne?
hmm da ne nagadjamo odi na www.coner.hr i pitaj njih
hana is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.04.2005., 23:19   #54
tnx
xxGaladrielxx is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.04.2005., 23:21   #55
Quote:
hana kaže:
koliko ja znam, a ne znam mnogo ali opet, ako se gnoje onda je to gnojna angina ne?
kad ih izvadis budi spremna na to da svaki put kad budes bolesna nece te bolit grlo nego pluca i sve ce se "selit sa grla/mandula na pluca"
anyway pitaj doktore
molim te! meni su operirali mandule kao klinki od 4-5 godina. od onda nema više angina, niti ičeg drugog, pogotovo s plućima. ali kad se prehladim (a dogodi se pogotovo proljeće/jesen) grlo itekako boli!!!
magriz is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.04.2005., 23:23   #56
Quote:
magriz kaže:
molim te! meni su operirali mandule kao klinki od 4-5 godina. od onda nema više angina, niti ičeg drugog, pogotovo s plućima. ali kad se prehladim (a dogodi se pogotovo proljeće/jesen) grlo itekako boli!!!
moj buraz ih isto nema i rijetko je bolestan (prehladen) ali kad je onda je zestoko, bole ga pluca, jako kaslje blabla, nema onih laganih prehladica nego ili "opako" ili nikako
ali sto ljudi sto cudi... ne se srdit
hana is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.04.2005., 23:28   #57
Quote:
hana kaže:
moj buraz ih isto nema i rijetko je bolestan (prehladen) ali kad je onda je zestoko, bole ga pluca, jako kaslje blabla, nema onih laganih prehladica nego ili "opako" ili nikako
ali sto ljudi sto cudi... ne se srdit
istina! moj stari "nikad" nema gripu, osim svake zime
magriz is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.07.2005., 22:56   #58
vadjenje krajnika

dakle ovako...

20 moram ici vaditi krajnike. zanima me kako to izgleda. da li te uspavaju? koliko to traje?
__________________
"Ljubav je jedina snaga koja može neprijatelja pretvoriti u prijatelja!"
(Tupac Shakur)
štogod....
Miss_B is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.07.2005., 19:40   #59
Moguće je s potpunom anestezijom ili lokalnom (injekcija u krajnike, malo neugodno). Sam zahvat traje možda pola sata. Obično se već drugi dan ide doma (ak nema komplikacija), a prva dva dana neprekidno pljuckaš krv i nesmiješ ništa jesti (prvi dan ni piti).... Nakon dva tjedna ko da nije ništa bilo.
Toco1980 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.07.2005., 20:52   #60
Question

I ja ih trebam izvaditi a za 9 dana idem na more, da li bi do tada dovoljno zarasla rana da mogu normalno jest, pit, kupat se i sve ostalo? Ili da pomaknem za na jesen?
__________________
Oko vrata meni debel lanac visi, tetoviranog zmaja ja imam na sisi, srijedom pijem brijem po pivi, srijedom pijem jednom se živi!
Aux1 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 03:12.