Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo > Banke, osiguranja, krediti

Banke, osiguranja, krediti Ja ne radim za novac. Ja radim za kamatu.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 15.03.2008., 15:03   #201
Hvala Johnny Bravo
SadStatue is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.04.2008., 19:56   #202
Moja VIsa Electron, ZABINA, ima 4-ero znamenkasti broj odmah ispod broja kartice,i broj je identičan prvim znamenkama broja kartice. Da li je to CVV?
londres is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.04.2008., 23:03   #203
Nije. I inače, CVV ima 3 broja. Jedino Amex ima 4.
mokry is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.04.2008., 19:59   #204
ah, eto da i ja davim glupim pitanjima

ovako, imam otvoren žiro račun u pbz-u i dobila sam karticu na kojoj piše "visa electron" i ona ima na poleđini taj slavni cvv broj, ali vidim da svi pišete da treba devizni račun, pa hm, da li ja moram otvoriti devizni ili naprosto mogu na žiro uplatit 100 eura i to je to, tj. da li se opće može strana valuta uplatit na žiro račun? ne kužim se u u te račune opće, pa helpajte pliz
deprived_soul is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.04.2008., 20:01   #205
Ma dosta ti je taj račun. Samo na njega uplatiš kune.
mokry is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.04.2008., 20:10   #206
weeeeee znači da će mi paypal kod kupnje skinut kune s tog računa, a prodavaču uplatit eure jel?
deprived_soul is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.04.2008., 22:18   #207
Da.
mokry is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.04.2008., 22:19   #208
samo pazi ... da te porezna ne bi pitala za zdravlje slijedeće godine
__________________
neno1966 kaže: Stvari treba naučiti upotrebljavati i ne zloupotrebljavati. ♥
Lavica02 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2008., 23:52   #209
Master, Visa ili American?

Planiram kupovati preko Ebay-a, a za to mi treba neka od navedenih kartica. Kako se ja u kartice ne razumijem previše, treba mi mala pomoć u odabiru. Vjerujem da postoje neke razlike. Ono što meni treba je da mi ne daje mogućnost minusa jer bih a) zaglibila koliko je to moguće b) da me ne odere Ebay il tkoveć, i da za korištenje iste treba pin (moguće da je American eliminirana). Usput, studentica sam (Visa studentska?)
Zahvaljujem
StuckMojo is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2008., 00:13   #210
imamo temu pa selim ...
__________________
neno1966 kaže: Stvari treba naučiti upotrebljavati i ne zloupotrebljavati. ♥
Lavica02 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.05.2008., 15:14   #211
Evo malo pojašnjenja oko kupovine s raznim kreditnim i debitnim karticana preko Neta...

Sa Electronom se može kupovati preko Interneta samo ako je banka izdavatelj kartice to dozvolila. Druga stvar, na kartici mora biti otisnuto svih 16 brojeva (taj broj zove se PAN - Personal Account Number) i naravno napoleđini kartice mora biti otisnut CVV/CVC broj.

Međutim, to što na kartici ima CVV nije garancija da će transakcija proći na Netu. Informacija da li se s karticom može kupovati preko Interneta u nalazi se u Općim uvjetima od banke za taj proizvod.

Isto vrijedi za sve kreditne kartice (Visa i MasterCard) iako u pravilu kreditne kartice imaju po defaultu omogućenu kupovinu preko Neta, ali i tu ima izuzetaka.

Npr. s Maestro karticom nije moguće kupovati preko Interneta.

PIN se koristi kao autorizacija transakcije samo i isključivo samo na prodajnim mjestima gdje je korisnik kartice osobno prisutan. Prilikom Internet transakcija, telefonske ili kataloške prodaje trgovac vas NIKADA ne smije tražiti PIN. Ukoliko se to ipak desi prijavite ga Policiji jer se radi o kartičnoj prijevari...
__________________
Reality is almost always wrong...
laci is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.07.2008., 14:20   #212
Zna li netko ima li Visa Electron od deviznog računa od Hypo Alpe Adria banke CVV broj?
PIPBoy 2000 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.07.2008., 21:51   #213
Quote:
PIPBoy 2000 kaže: Pogledaj post
Zna li netko ima li Visa Electron od deviznog računa od Hypo Alpe Adria banke CVV broj?
Mislim da ima, ali da ne možeš s njom plaćati preko NET-a. Nisam sigurna, bolje provjeri još jednom.
__________________
Sorry, but my karma just ran over your dogma.
Teta2U is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.08.2008., 01:24   #214
Quote:
PIPBoy 2000 kaže: Pogledaj post
Zna li netko ima li Visa Electron od deviznog računa od Hypo Alpe Adria banke CVV broj?
Visa Electron od Hypo banke ima CVV broj
ali je nemozes koristiti za kupovinu preko interneta
voditeljica1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.08.2008., 16:32   #215
moze prijedlog za kreditnu karticu?

iliti nesto slicno....
za recimo prilicno kreditno sposobnu osobu, ukratko za koju za i protiv, zasto?, eventualno 2 rijeci o sebi, inace vidjene informacije dostupne na netu, zanima me malo blize misljenje.. unaprijed zahvaljujem..
tulip is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.08.2008., 16:42   #216
moj savjet ako si kreditno sposobna osoba, ni jedna, ako želiš takva osoba i ostati
szakal is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.08.2008., 19:21   #217
Quote:
tulip kaže: Pogledaj post
iliti nesto slicno....
za recimo prilicno kreditno sposobnu osobu, ukratko za koju za i protiv, zasto?, eventualno 2 rijeci o sebi, inace vidjene informacije dostupne na netu, zanima me malo blize misljenje.. unaprijed zahvaljujem..
moj prijedlog je Diners
Diners Club kartica prepoznatljiva je kartica Diners Cluba, koja svakom korisniku osigurava standardne pogodnosti. Kao član Diners Cluba bezbrižno možete koristiti svoju karticu na više od devet milijuna prodajnih mjesta diljem svijeta i pritom uživati u svim pogodnostima koje je samo za vas osigurao Diners Club. Među najatraktivnijim svakako je besplatni Nagradni program, po kojem je Diners Club jedinstven među kartičarima. U Nagradnom programu sudjeluju svi članovi Diners Cluba koji redovitom potrošnjom i podmirivanjem svojih mjesečnih računa skupljaju nagradne bodove, temeljem kojih osvajaju vrijedne darove po vlastitom izboru. Upisnina za Diners je 120 kn, a godišnja članarina je 225 kn.
A dobra je i AMEX ali su kamate i naknade vece za amex je upisnina 125 kn, a članarina 250 kn. Diners se lakše dobije
voditeljica1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.08.2008., 19:45   #218
Quote:
voditeljica1 kaže: Pogledaj post
Kao član Diners Cluba bezbrižno možete koristiti svoju karticu na više od devet milijuna prodajnih mjesta diljem svijeta
na 9 mil. možeš a na x drugih ne možeš u Lidl-u npr.
Amex također ne prolazi na dosta mjesta zato ako te ne zanimaju nagradni programi, co-brand kartice i slično onda svakako Visu ili Mastercard.
neno1966 is online now  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2008., 20:18   #219
Ja bih isto preporučio master ili visu, pogotovo ak putuješ van HR.

evo, recimo u njemačkoj, prošao sam neznam ni ja više koliiko bankomata u frankfurtu niti jedan ne prihvača diners, jedini koji sam našao je onaj na glavnom kolodvoru

u hotelu su mi rekli: diners...tko je to? nikad čuli....ne može

sa amexom do nedavno nisi mogao platiti ni cestarinu za tunele u austriji

sa masterom i visom nikad problema
__________________
Edgar The Titanodur Master i Titanodur su zaštičena imena Edgar Investa. Sva prava pridržana
Edgar Consulting OPG za proizvodnju krastavaca, distribuciju toplote i optimizaciju duvanja dio je Edgar Investa
Edgar is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2008., 21:00   #220
Quote:
voditeljica1 kaže: Pogledaj post
A dobra je i AMEX ali su kamate i naknade vece za amex je upisnina 125 kn, a članarina 250 kn. Diners se lakše dobije
Ma odakle ti to da su kamate i naknade za Amex vece nego za Diners? To nije istina - upravo je suprotno. Diners ima lihvarske kamate, gotovo maksimalne koje zakon dozvoljava. U 90% slucajeva kada uzimas Diners na rate beskamatno zaracunaju ti naknadu od 1.5% pod manipulativne troskove. Amex takve naknade nema kada se uzima beskamatno na rate. Amexi i Diners imaju iste naknade za obrocno placanje - 1.5%, s razlikom sto Diners zaracunava lihvarske kamate od nekih 14%, a Amex puno normalnije od 10%.

Osim toga, preko Amexa mozes dobiti gotovinski kredit u roku od deset minuta, bez ikakve administracije i papirologije, a uvjeti su tek nesto nepovoljniji nego da se gotovinski kredit dize u bankama.

Amex vs. Diners dilema uopce ne postoji - prema mom misljenju, Amex je puno puno bolja kartica.

Sto se pak tice inozemstva, ne slazem se da su Mastercard i Visa puno bolji od Amexa. Istina, bankomati su puno, puno pristupacniji i vise ih ima za Visu/Mastercard nego za Amex, no gotovinu sam preko Amexa uspio dobiti u nekim totalno uvrnutim mjestima i zemljama gdje za Visu i Mastercard jednostavno nema bankomata (npr. srednja i juzna Amerika). Da ne spominjem slucajeve po Turskoj gdje su svi bankomati ispraznjeni, pa me spasio Amex emergency cheque. Diners tu necu niti spominjati jer on u inozemstvu vrijedi manje od plastike od koje je kartica napravljena.
__________________
The only way of finding the limits of the possible is by going beyond them into the impossible. (A. Clarke)

Obnovljeni astronomski blog
El Tomo is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:47.