Natrag   Forum.hr > Društvo > Kutak za školarce i studente

Kutak za školarce i studente Sjedni, 1!!!
Podforumi: Državna matura, Osnovne i srednje škole, Fakulteti i visoka učilišta, Upomoć, spašavajte!

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 03.03.2011., 09:52   #1001
Quote:
mali-zeko kaže: Pogledaj post
u marulica neces upast sa ispod 58 ako i s toliko...nazor mozda nesto manje.a ne znam u koju se to gimnaziju mozes sa 50 bod upisat???ako zelis znanje za fax upisi mioc ili nazor..ako zelis lincarit upisi marulic
Interesirala sam se: MIOC 59, Marulić 58, Nazor 57. Jezične neću, klasične pogovoto, jer više volim matematiku i kemiju. Možda će mi za Nazora faliti 1 bod. Zato me interesira Prirodoslovno-tehnička gimnazija u ST. Ne znam koliko je kvalitetna, a od strukovnih Elektrotehnička, samo se bojim elektrotehničke jer ne znam što ću za četiri godine. Koliko je ona kvalitetna i koliko znanje daje za fax. Molim pliz ako mi netko može dati pametan savjet.

Zaboravila sam napomenuti da je Prirodoslovno-tehnička u ST prošlu godinu imala zadnjeg upisanog sa 53 boda. Što će biti ove godine s bodovima tko zna?

Zadnje uređivanje Lady_D : 04.03.2011. at 03:23.
trtarošica is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2011., 21:05   #1002
Quote:
trtarošica kaže: Pogledaj post
Zaboravila sam napomenuti da je Prirodoslovno-tehnička u ST prošlu godinu imala zadnjeg upisanog sa 53 boda. Što će biti ove godine s bodovima tko zna?
Nema šanse da je Marulić primao s 50,
ove godine su bile samo takve navale na gimnazije, mislim da je I. gimnazija upisala učenike s 58+ bodovima.
__________________
Sve što živi ožiljak ima...
Mysterious girl is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2011., 22:31   #1003
Opća u Križanićevoj - jel valja?
Mrrina is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2011., 13:29   #1004
Quote:
Mysterious girl kaže: Pogledaj post
Nema šanse da je Marulić primao s 50,
ove godine su bile samo takve navale na gimnazije, mislim da je I. gimnazija upisala učenike s 58+ bodovima.
Molim te pročitaj samo jedan post naviše, pa ćeš vidjeti da ne spominjem Marulića s 50 bodova. Sve ti lipo piše, Marulić-58, Nazor-57, MIOC-59, a za nadodati i I. Jezična 58 bodova. Jedino prirodoslovno-tehnička je bila 53 boda, a zatim i klasična i II. jezična, ali to me ne zanima. Samo sam htjela da mi netko da savjet kakva je ova prirodoslovna, daje li kakve temelje.
trtarošica is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2011., 19:52   #1005
Quote:
trtarošica kaže: Pogledaj post
Molim te pročitaj samo jedan post naviše, pa ćeš vidjeti da ne spominjem Marulića s 50 bodova. Sve ti lipo piše, Marulić-58, Nazor-57, MIOC-59, a za nadodati i I. Jezična 58 bodova. Jedino prirodoslovno-tehnička je bila 53 boda, a zatim i klasična i II. jezična, ali to me ne zanima. Samo sam htjela da mi netko da savjet kakva je ova prirodoslovna, daje li kakve temelje.
Ali sam ti odgovorila na neki od tvojih postova ranije di si napisala da si čula da su se u općoj upisivali s 50 bodova. Na to sam napisala da je nemoguće, samo šta nisam quotala
Prirodoslovno - tehnička i nije nešto. Čula sam dosta mišljenja da se tamo upisuju samo da bi se moglo reći da idu u gimnaziju. Kakve temelje daje, to ne znam.
Šta misliš koliko bi bodova trebala imati?
__________________
Sve što živi ožiljak ima...
Mysterious girl is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2011., 08:28   #1006
Quote:
Mysterious girl kaže: Pogledaj post
Ali sam ti odgovorila na neki od tvojih postova ranije di si napisala da si čula da su se u općoj upisivali s 50 bodova. Na to sam napisala da je nemoguće, samo šta nisam quotala
Prirodoslovno - tehnička i nije nešto. Čula sam dosta mišljenja da se tamo upisuju samo da bi se moglo reći da idu u gimnaziju. Kakve temelje daje, to ne znam.
Šta misliš koliko bi bodova trebala imati?

Trebala bih imati oko 55, 56. To mi je malo za MIOC, a jezičnu ne želim. Nisam spominjala opću za 50, jer moj stariji brat je tek završio Nazora, pa znam koliko bodova treba. A pošto sam čula da ova prirodoslovno-tehnička ima sličan program MIOCU i treba manji broj bodova, a novija je škola pa ne znam kakva je, samo sam htjela savjet. Inače, mislim da 55 ili 56 bodova nije loše. Također smatram da je bedasto misliti da u gimnaziju mogu ići samo oni sa 59 i više bodova. Ne smatram se ništa lošijom, jer sve ovisi kakvu osnovu završiš. Znam one kojima treba puno manje rada, a da dođu do bolje ocjene. Kada je moj brat upisivao prije pet godina srednju u MIOC su primali sa 56 bodova. Svi njegovi prijatelji srednju su završili bez problema i sada su super studenti, a nisu imali 59 bodova. Mislim da one kao mene sa 55 ili 56 bodova ne bi trebalo degradirati kao one "bitno je upisati se u gimnaziju".
trtarošica is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2011., 18:12   #1007
Quote:
trtarošica kaže: Pogledaj post
Trebala bih imati oko 55, 56. To mi je malo za MIOC, a jezičnu ne želim. Nisam spominjala opću za 50, jer moj stariji brat je tek završio Nazora, pa znam koliko bodova treba. A pošto sam čula da ova prirodoslovno-tehnička ima sličan program MIOCU i treba manji broj bodova, a novija je škola pa ne znam kakva je, samo sam htjela savjet. Inače, mislim da 55 ili 56 bodova nije loše. Također smatram da je bedasto misliti da u gimnaziju mogu ići samo oni sa 59 i više bodova. Ne smatram se ništa lošijom, jer sve ovisi kakvu osnovu završiš. Znam one kojima treba puno manje rada, a da dođu do bolje ocjene. Kada je moj brat upisivao prije pet godina srednju u MIOC su primali sa 56 bodova. Svi njegovi prijatelji srednju su završili bez problema i sada su super studenti, a nisu imali 59 bodova. Mislim da one kao mene sa 55 ili 56 bodova ne bi trebalo degradirati kao one "bitno je upisati se u gimnaziju".
Apsolutno. Nije uopće bitno koliko imaš bodova, jer to na kraju tek u srednjoj izađe na vidjelo kakav je tko. Moja prijateljica se upisala u gimnaziju sa 56 bodova, bila je među zadnjima. Jedna druga cura iz mog razreda se upisala sa 64 boda. Prijateljica prolazi s 5 bez problema, a ova cura od 64 ide po popravnima.
Ne bih ja uspoređivala MIOC I PTŠ, MIOC je najbolja škola u Splitu, bez sumnje. Ostvaruju najbolje rezultate na maturi, na natjecanjima...PTŠ je slaba...možda jer je još nova, ne znam.
__________________
Sve što živi ožiljak ima...
Mysterious girl is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2011., 13:53   #1008
Cool

Quote:
Mysterious girl kaže: Pogledaj post
Apsolutno. Nije uopće bitno koliko imaš bodova, jer to na kraju tek u srednjoj izađe na vidjelo kakav je tko. Moja prijateljica se upisala u gimnaziju sa 56 bodova, bila je među zadnjima. Jedna druga cura iz mog razreda se upisala sa 64 boda. Prijateljica prolazi s 5 bez problema, a ova cura od 64 ide po popravnima.
Ne bih ja uspoređivala MIOC I PTŠ, MIOC je najbolja škola u Splitu, bez sumnje. Ostvaruju najbolje rezultate na maturi, na natjecanjima...PTŠ je slaba...možda jer je još nova, ne znam.
Ma, znam ja da se one ne mogu uspoređivati. Samo me strah da ne falim. Jer ako upišeš gimnaziju koja ti ne daje dobru pripremu, onda si tek falija, jer si onda nigdi, a za strukovne se ne mogu odlučiti. Medicinska nema dovoljno matematike, ekonomska te usmjeri samo na ekonomiju, upravna opet samo na pravo. Samo me strah da sa svojih 56 bodova neću moći izabrati dobru gimnaziju. Malo mi je i za MIOC i za Nazora, ali bit će šta bude. Neću se uopće opterećivati.
trtarošica is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.03.2011., 23:23   #1009
Quote:
trtarošica kaže: Pogledaj post
Ma, znam ja da se one ne mogu uspoređivati. Samo me strah da ne falim. Jer ako upišeš gimnaziju koja ti ne daje dobru pripremu, onda si tek falija, jer si onda nigdi, a za strukovne se ne mogu odlučiti. Medicinska nema dovoljno matematike, ekonomska te usmjeri samo na ekonomiju, upravna opet samo na pravo. Samo me strah da sa svojih 56 bodova neću moći izabrati dobru gimnaziju. Malo mi je i za MIOC i za Nazora, .
Točno to. Kod svih budućih prvaša postoji strah da se neće upisati, ali na kraju uvijek ispadne dobro.
A uvijek možeš u jezičnu, iako si rekla da ne bi htjela, ali ne znam zašto.
__________________
Sve što živi ožiljak ima...
Mysterious girl is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2011., 12:54   #1010
Quote:
Mysterious girl kaže: Pogledaj post
Točno to. Kod svih budućih prvaša postoji strah da se neće upisati, ali na kraju uvijek ispadne dobro.
A uvijek možeš u jezičnu, iako si rekla da ne bi htjela, ali ne znam zašto.
Ne bih htjela u jezičnu zbog toga što jezike volim tako, tako. Draža mi je matematika, kemija. Danas, sutra ne znam baš koliko će mi jezici značiti u životu, a za matematiku sam čula da je u jezičnoj nikakva. I baš zbog toga sam jezičnu otpisala. Možda je ipak ostavim za rezervu, a klasična ne dolazi nikako u obzir zbog grčkog i latinskog četiri godine. To mi baš nije potrebno i baš za jezičnu smatram da bi bila moj izbor "samo da bude gimnazija", jer grčki mi baš nije od životne važnosti.
trtarošica is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2011., 22:56   #1011
Quote:
trtarošica kaže: Pogledaj post
Ne bih htjela u jezičnu zbog toga što jezike volim tako, tako. Draža mi je matematika, kemija. Danas, sutra ne znam baš koliko će mi jezici značiti u životu, a za matematiku sam čula da je u jezičnoj nikakva. I baš zbog toga sam jezičnu otpisala. Možda je ipak ostavim za rezervu, a klasična ne dolazi nikako u obzir zbog grčkog i latinskog četiri godine. To mi baš nije potrebno i baš za jezičnu smatram da bi bila moj izbor "samo da bude gimnazija", jer grčki mi baš nije od životne važnosti.
Kažeš da voliš kemiju i matematiku. Ne idi onda u jezičnu (iako i oni rade slično, sve je to gimnazija). Jesi razmišljala o http://www.psvprelog.hr/ ?
__________________
Nitko nikada nije postigao nešto zaista veliko, a da se nije izložio riziku.
Denis Waltley
petty_crime is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2011., 10:27   #1012
Quote:
petty_crime kaže: Pogledaj post
Kažeš da voliš kemiju i matematiku. Ne idi onda u jezičnu (iako i oni rade slično, sve je to gimnazija). Jesi razmišljala o http://www.psvprelog.hr/ ?
A di ću ja u Prelog iz Splita. Malo mi je daleko. Ipak hvala na savjetu.
trtarošica is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2011., 18:42   #1013
Quote:
trtarošica kaže: Pogledaj post
Ne bih htjela u jezičnu zbog toga što jezike volim tako, tako. Draža mi je matematika, kemija. Danas, sutra ne znam baš koliko će mi jezici značiti u životu, a za matematiku sam čula da je u jezičnoj nikakva. I baš zbog toga sam jezičnu otpisala. Možda je ipak ostavim za rezervu, a klasična ne dolazi nikako u obzir zbog grčkog i latinskog četiri godine. To mi baš nije potrebno i baš za jezičnu smatram da bi bila moj izbor "samo da bude gimnazija", jer grčki mi baš nije od životne važnosti.
A pa dobro onda, sve ovisi šta voliš.
Ma ustvari, svi ti imaju isti program u gimnazijama šta se tiče prirodnih predmeta, samo šta ti se taj program, npr. matematike, u jezičnoj obavi kroz 3 sata tjedno, u općoj kroz 4, a u MIOC-a sa 6...
al ako želiš poslije studirati nešto od prirodnih, onda ti je najbolje MIOC ili opća.
__________________
Sve što živi ožiljak ima...
Mysterious girl is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2011., 21:43   #1014
Quote:
trtarošica kaže: Pogledaj post
A di ću ja u Prelog iz Splita. Malo mi je daleko. Ipak hvala na savjetu.
Onda ovo: http://www.prirodoslovna.hr/ smjer naravno prirodoslovna gimnazija. Ako ništa tu je MIOC.

Quote:
Mysterious girl kaže: Pogledaj post
A pa dobro onda, sve ovisi šta voliš.
Ma ustvari, svi ti imaju isti program u gimnazijama šta se tiče prirodnih predmeta, samo šta ti se taj program, npr. matematike, u jezičnoj obavi kroz 3 sata tjedno, u općoj kroz 4, a u MIOC-a sa 6...
al ako želiš poslije studirati nešto od prirodnih, onda ti je najbolje MIOC ili opća.
Pa nije baš potpuno isto. MIOC ima po 4-5 sati matematike dok prirodna gimnazija ima kao i opća (4-4-3-3). U prirodnoj gimanziji imaš kemiju 4 sata tjedno (teorija 2 sata, praktične vježbe 2 sata) MIOC ima samo 2 sata kemije, također i biologija u prirodnoj je pojačana, a i fizika (mislim da je ista kao u MIOC-u). U svakom slučaju ova gimnazija je dobra ako si sklona svim prirodnim predmetima, samo malo manje simpatiziraš matematiku.
__________________
Nitko nikada nije postigao nešto zaista veliko, a da se nije izložio riziku.
Denis Waltley
petty_crime is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2011., 16:19   #1015
Quote:
petty_crime kaže: Pogledaj post
Onda ovo: http://www.prirodoslovna.hr/ smjer naravno prirodoslovna gimnazija. Ako ništa tu je MIOC.



Pa nije baš potpuno isto. MIOC ima po 4-5 sati matematike dok prirodna gimnazija ima kao i opća (4-4-3-3). U prirodnoj gimanziji imaš kemiju 4 sata tjedno (teorija 2 sata, praktične vježbe 2 sata) MIOC ima samo 2 sata kemije, također i biologija u prirodnoj je pojačana, a i fizika (mislim da je ista kao u MIOC-u). U svakom slučaju ova gimnazija je dobra ako si sklona svim prirodnim predmetima, samo malo manje simpatiziraš matematiku.
Ne znam u kojem gradu živiš, ali splitska prirodoslovna i nije baš na najboljem glasu.
MIOC ima 6 sati tjedno matematike, čula sam kod nekih prijatelja.
__________________
Sve što živi ožiljak ima...
Mysterious girl is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2011., 17:05   #1016
Kasnije se želim baviti medicinom i oftalmologijom.
Koju školu da odaberem: Prirodoslovna gimnazija (Osijek), Klasična, ili prirodoslovno - matematička?
Lent11 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2011., 17:38   #1017
Quote:
Mysterious girl kaže: Pogledaj post
Ne znam u kojem gradu živiš, ali splitska prirodoslovna i nije baš na najboljem glasu.
MIOC ima 6 sati tjedno matematike, čula sam kod nekih prijatelja.
što nije 6 sati tek u 4. razredu?
ili je to tako samo kod nas
__________________
Ako te muči neka misao,nalaziš je svud,sve je izražava,čak je mirišeš u zraku.Jedini način da se oslobodi jest da se izrazi.
BrokeBM is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2011., 18:01   #1018
Quote:
BrokeBM kaže: Pogledaj post
što nije 6 sati tek u 4. razredu?
ili je to tako samo kod nas
Meni je prijateljica rekla da ima 6 sati
__________________
Sve što živi ožiljak ima...
Mysterious girl is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2011., 18:52   #1019
A čuj, ako ti gledaš samo što je na glasu,a ne ono što ti se sviđa onda idi u MIOC. Glupo je da postavljaš tu pitanja šta bi kad već hoćeš da ideš u školu ''na glasu''. -.-''
__________________
Nitko nikada nije postigao nešto zaista veliko, a da se nije izložio riziku.
Denis Waltley
petty_crime is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2011., 19:00   #1020
Quote:
petty_crime kaže: Pogledaj post
A čuj, ako ti gledaš samo što je na glasu,a ne ono što ti se sviđa onda idi u MIOC. Glupo je da postavljaš tu pitanja šta bi kad već hoćeš da ideš u školu ''na glasu''. -.-''
Ma ne postavljam ja pitanja, ja sam srednju davno upisala.
__________________
Sve što živi ožiljak ima...
Mysterious girl is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:46.