Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Posao i karijera

Posao i karijera Od vratara do direktora u tri tjedna
Podforum: Informacije o poslodavcima, Iza katedre

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 05.04.2008., 00:00   #1
Biro i ina pitanja

4.5. mi prestaje ugovor o radu i od 5.5. sam de iure nezaposlen. de facto potpisujem novi ugovor i nastavljam isti posao samo kao honorarac tj. ugovor o djelu, i to će trajat do 6.6.

kako ću u tom periodu biti nezaposlen, imam li pravo na naknadu za biroa? u kojem iznosu? u kolikom maksimalnom trajanju?
__________________
vozi tangentom po točki infleksije
Bilobrkster is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.04.2008., 22:12   #2
ovisi koliko dugo si radio bez prekida u toj firmi... mislim da je 9 mjeseci minimalno vremensko razdoblje ali ti ipak provjeri ak ništ na njihovoj stranici
__________________
Ehre die Alten, verspotte sie nie. Sie waren wie du und du wirst wie sie.
ruzy is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.05.2008., 19:36   #3
Quote:
QUOTE=Bilobrkster;13410610]4.5. mi prestaje ugovor o radu i od 5.5. sam de iure nezaposlen. de facto potpisujem novi ugovor i nastavljam isti posao samo kao honorarac tj. ugovor o djelu, i to će trajat do 6.6.

kako ću u tom periodu biti nezaposlen, imam li pravo na naknadu za biroa? u kojem iznosu? u kolikom maksimalnom trajanju?
[/QUOTE]
Moraš imati 9 mjeseci rada u zadnje 2 godine da bi stekao pravo na novčanu naknadu, duljina naknade ti ovisi o godinama staža i iznosi 1.200kn.
cica5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.05.2008., 00:14   #4

Moraš imati 9 mjeseci rada u zadnje 2 godine da bi stekao pravo na novčanu naknadu, duljina naknade ti ovisi o godinama staža i iznosi 1.200kn. [/QUOTE]

Ukoliko kao honorarac udeš zarađivao više od 1200 kuna nemaš pravo na novčanu naknadu. Ali ipak provjeri, nama su tako rekli na radionici - iako mi nije jasno na koji način dobiju obavijest o honorarnoj plaći - ali rakoše nam da znaju primanja po osnovi honorarnog rada.
Mariela is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.05.2008., 02:45   #5
pa zato sto honorarac dobijes isplatu na racun....i duzan si to unijeti u poreznu prijavu godisnju naravno....a sad kad s nove godine krene porezni broj znat ce kompletno kretanje novca bez obzira predao ti poreznu prijavu ili ne....naravno ovo sve otpada ukoliko je taj rad isplacen na ruke
alemka is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.05.2008., 13:47   #6
Sve ok što se tiče novčane, ali ako ti mjesečno primanje prelazi 1000kn, brišu te iz evidencije biroa i nemaš pravo ni na što. Znači 1001 kn i letiš van.
buzzdot is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:47.