Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje

Život u dvoje Prizori iz bračnog i izvanbračnog života.
Podforumi: Vjenčanja, Rastave

Pogledaj rezultate ankete: Biste li se vjencali sa osobom druge vjere
Da 287 65.83%
Ne 149 34.17%
Glasovatelji: 436. Ne možete glasovati u ovoj anketi

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 03.01.2009., 15:09   #21
Ljudi Bog je jedan a sad kako ga budemo zvali je manje bitno ili kako ćemo se mi tome Bogu molit, a ako jednog dana budem imao sina ili kćer bi će mi bitno da budu ljudi da nikom ne žele zlo i da poštuju različitosti a ne da imaju sve sakramente i svake nedjelje idu na misu i busaju se u prsa da su katolici ako žele bit budisti, pravoslavci ili muslimani meni tako svejedno a šta se tiče rodbine bas me briga sta će mislit i onako ih većinom niti ne poznam
marko86 is offline  
Old 03.01.2009., 15:12   #22
vjencala bih se sa osobom sa kojom dijelim iste svjetonazore, zivotne vrijednosti i sa kojom sam, uopsteno, na istoj talasnoj duzini. posto ja nisam religiozna ne mogu nikako naci zajednicki jezik sa onim koji to jeste.
runolistSA is offline  
Old 03.01.2009., 15:13   #23
da,zasto ne?moji roditelji su u takvom braku,doduse tata mi je poginuo ali mama mu je ostala vjerna svih ovih godina i bas zato sto imam dokaz iz prve ruke vjerujem da takav brak moze uspjeti.brat i ja uceni smo jednako o obije vjere,znamo sto opredjeljenje za svaku donosi sa sobom i imamo priliku odluciti sami sto zelimo.ne smatram to nekim nedostatkom za djecu.moja majka je muslimanka,ali iskreno ne drzi bas do vjere,s druge strane moj otac je,prijesvega pod utjecajem njegove obitelji bio veliki vjernik(veliki krscanin) i to se,iako njega godinama nema i dalje unutar nase obitelji postuje..svi blagdani..kao da je on tu s nama.

problema je bilo sa strane mojih djedova i baka,ali eto...ionako se pokazalo nakraju dobrim sto su branili svoju ljubav,jer te ljude danas puno toga odvaja i medusobno,oni nisu zadovoljni svojim brakovima..
moji roditelji su se odlucili na brak iz pravih razloga i ponosna sam na njih sto su mi time dali jedan pozitivan i zdrav primjer kako nema toga sto moze ljubav dvoje ljudi pobijediti..a vjerujte bilo je tu svacega..
__________________
u magli jos trazim tragove koji vode do tebe
poison girl90 is offline  
Old 03.01.2009., 15:16   #24
bi,ali ne bi prešla na njegovu vjeru.....
emily_ is offline  
Old 03.01.2009., 15:17   #25
Quote:
marko86 kaže: Pogledaj post
Ljudi Bog je jedan a sad kako ga budemo zvali je manje bitno ili kako ćemo se mi tome Bogu molit, a ako jednog dana budem imao sina ili kćer bi će mi bitno da budu ljudi da nikom ne žele zlo i da poštuju različitosti a ne da imaju sve sakramente i svake nedjelje idu na misu i busaju se u prsa da su katolici ako žele bit budisti, pravoslavci ili muslimani meni tako svejedno a šta se tiče rodbine bas me briga sta će mislit i onako ih većinom niti ne poznam
bravo!!!
emily_ is offline  
Old 03.01.2009., 15:20   #26
oprostite sto puno pisem,ali jos bi htjela nadodati da sam se nasla nebrojeno puta u neugodnim situacijama..primjerice kad nekome moras pet puta ponavljati kako ti se zove majka jer od smjeha nije mogao cuti...smjesno je kako se to ona zove..zalim takve ogranicene ljude i zalim sto ce oni jednog dana svoju djecu uciti ocito pogresnim vrijednostima...

razumijem parove koji se boje kako ce primjerice njihovu djecu jednog dana prihvatiti okolina..da bit ce prozvani nemali broj puta zbog toga..ali gledajte na to ovako..da ga/ju ne izazivaju zbog toga...vjerujte nasli bi oni nesto drugo...tako to ide kad roditelji na djecu prenose krive vrijednosti
__________________
u magli jos trazim tragove koji vode do tebe
poison girl90 is offline  
Old 03.01.2009., 15:22   #27
Quote:
depresivna past kaže: Pogledaj post
najprije ispravi naslov...


ja se nikada ne bih vjenčao sa muslimankom ili srpkinjom...sve ostale opcije dolaze u obzir , šveđanke,amerikanke,hrvatice,austrijanke...e ,da isto nikada se ne bih vjenčao sa azijatkinjom ili kmicom
pa može Hrvatica biti i pravoslavne vjere ili i to ne znaš?
emily_ is offline  
Old 03.01.2009., 15:27   #28
Quote:
poison_girl18 kaže: Pogledaj post
oprostite sto puno pisem,ali jos bi htjela nadodati da sam se nasla nebrojeno puta u neugodnim situacijama..primjerice kad nekome moras pet puta ponavljati kako ti se zove majka jer od smjeha nije mogao cuti...smjesno je kako se to ona zove..zalim takve ogranicene ljude i zalim sto ce oni jednog dana svoju djecu uciti ocito pogresnim vrijednostima...

ti su ljudi prvo bez kulture i to nema veze sa vjerom


razumijem parove koji se boje kako ce primjerice njihovu djecu jednog dana prihvatiti okolina..da bit ce prozvani nemali broj puta zbog toga..ali gledajte na to ovako..da ga/ju ne izazivaju zbog toga...vjerujte nasli bi oni nesto drugo...tako to ide kad roditelji na djecu prenose krive vrijednosti
tko se normalan obzire na ono sta selo prica
marko86 is offline  
Old 03.01.2009., 15:30   #29
Cool

da, apsolutno - ako smo na istim ostalim valnim duljinama

ako nismo, što se uopće priča?

pitanje vjere partnera je već toliko puta prežvakano, zijeva!
Yellammadevi is offline  
Old 03.01.2009., 15:38   #30
a cuj..djetetu od kojih 8-9 godina je malo teze objasniti kakvi su to ljudi i da ono nista manje ne vrijedi jer su njegovi roditelji razlicite vjere..ima veze i sa vjerom jer moj prijatelj je bio u vezi god i dva mjeseca i kad su roditelji te cure saznali da je njegov otac musliman zabranili su joj vidanja s njim da ne bi ˇugusioˇˇpravuˇ vjeru u njoj..i kako onda nema veze-ako ti isti ljudi nedjeljom odlaze u crkvu i naizgled se zalazu za medusobno pomaganje i ravnopravnost a svojoj kceri brane vezu s deckom iskljucivo zbog toga sto mu je otac ne cak ni on sam(sto mu je ostavljeno na izbor) druge vjere
__________________
u magli jos trazim tragove koji vode do tebe
poison girl90 is offline  
Old 03.01.2009., 15:38   #31
Quote:
emily_ kaže: Pogledaj post
bi,ali ne bi prešla na njegovu vjeru.....
a što kad bi ti partner pokušao nametnuti svoju vjeru ili jednostavno tražiti od tebe da se odrekneš svoje vjere i da djecu odgajate isključivo prema njegovoj vjeri?
mislim da nije sve tako divno i bajno što se toga tiče,osim naravno ako su oba partnera to raspravila prije braka i usuglasila se sa time.
ali što ako se vjenčate,a partner usprkos vašem dogovoru okrene priču?
Quote:
poison_girl18 kaže: Pogledaj post
oprostite sto puno pisem,ali jos bi htjela nadodati da sam se nasla nebrojeno puta u neugodnim situacijama..primjerice kad nekome moras pet puta ponavljati kako ti se zove majka jer od smjeha nije mogao cuti...smjesno je kako se to ona zove..zalim takve ogranicene ljude i zalim sto ce oni jednog dana svoju djecu uciti ocito pogresnim vrijednostima...

razumijem parove koji se boje kako ce primjerice njihovu djecu jednog dana prihvatiti okolina..da bit ce prozvani nemali broj puta zbog toga..ali gledajte na to ovako..da ga/ju ne izazivaju zbog toga...vjerujte nasli bi oni nesto drugo...tako to ide kad roditelji na djecu prenose krive vrijednosti
nažalost ima ovoga o čemu pričaš jako puno.
moja prijateljica je muslimanka i doselila je ovdje na studij iz ujedinjenih arapskih emirata,i ima dosta neugodnosti što se tiče toga da je druge vjere.
uz prezime joj na fakultetu znaju napisati da je terorist,kad smo jednom došle u birc konobar nas je ignorirao i nije nas htio poslužiti.
morala je prestati nositi maramu na glavi (ne znam kako se to točno zove),jer su ju zamalo istukli.
jadno...

Zadnje uređivanje Roly : 03.01.2009. at 15:43.
Roly is offline  
Old 03.01.2009., 16:35   #32
Quote:
sasketch333 kaže: Pogledaj post
hahahahhaha kad si jadan...
Ako znaš kako ti se zove djedov djed, plaćam ti sto eura. Možda se zove Jovan ili Alija.
PersonaNonGrata is offline  
Old 03.01.2009., 17:07   #33
Quote:
marko86 kaže: Pogledaj post
tko se normalan obzire na ono sta selo prica
A koji normalan zivi sam na tom svijetu?
miladin is offline  
Old 03.01.2009., 17:16   #34
Neobjektivna Anketa

Zasto je neobjektivna?
1. Glasanje i pisanje je anonimno.
2. Glasaju vecinom forumasi izvan svojih maticnih zemalja.
3. Dali bi kada bi?
4. Sve se svodi na doba zaljubljenosti.
miladin is offline  
Old 03.01.2009., 17:53   #35
Quote:
emily_ kaže: Pogledaj post
pa može Hrvatica biti i pravoslavne vjere ili i to ne znaš?
ajd mi pokaži pravu hrvaticu pravoslavne vjere.nemožeš ju pokazat jer ne postoji,osim ako nije mješana.kada je koji katolik prešao na poavoslavstvo??????????nikada!!!!!!!



plus toga,ja kao HRVAT nikada ne bih dozvolio da mi se dijete zove Jovan,Srboljub,Mirsad ,Đemail ili Safeta.Uz toliko lijepih hrvatica,da uzimam nekakvu četnikušu ili baliju za ženu,nema šanse
depresivna past is offline  
Received Infraction
Old 03.01.2009., 18:08   #36
Quote:
depresivna past kaže: Pogledaj post
ajd mi pokaži pravu hrvaticu pravoslavne vjere.nemožeš ju pokazat jer ne postoji,osim ako nije mješana.kada je koji katolik prešao na poavoslavstvo??????????nikada!!!!!!!



plus toga,ja kao HRVAT nikada ne bih dozvolio da mi se dijete zove Jovan,Srboljub,Mirsad ,Đemail ili Safeta.Uz toliko lijepih hrvatica,da uzimam nekakvu četnikušu ili baliju za ženu,nema šanse
da te ne što pitam sretneš curu zgodna fizički ma savršena kao da ju je Bog stvorio po tvojim željama pametna i dobra osoba pristane bit sa tobom ako je oženis ne traži da pređeš na njezinu vjeru već samo da djecu naučite jednako o tvojoj i njezinoj religiji a pa neka oni poslije izaberu ti ces joj reci sorry znaš moj djed i susjed se ne bi složili da oženim muslimanku pa neće ići
marko86 is offline  
Old 03.01.2009., 18:16   #37
ne,treba paziti na to.osim sa Židovkom možda.
Dobroljub_Pavić is offline  
Old 03.01.2009., 18:17   #38
isto i ja kao i emily, također ne bi trpio zlostavljanje zbog vjere koja nije moja, tipa; ne smiješ jesti ovo, radit ovo, disat, seksat se itd.
Smrt_je_pocetak is offline  
Old 03.01.2009., 18:18   #39
treba razlikovati religiju i vjeru:vjera oslobađa,religija zarobljava.
Dobroljub_Pavić is offline  
Old 03.01.2009., 18:44   #40
ne mogu odgovorit na ovo pitanje..
zavisi kakav je on, kakav mu je stav prema vjeri, da li previse forsira tu svoju vjeru itd..
ja sam iz mjesanog braka katolika i pravoslavke.....moji nikada nisu spominjali vjeru niti su forsirali jednu ili drugu... nikada....
kad bi se posvadjali, nikada si nisu predbacivali i spominjali...
meni su pak ostavili na biranje...
mogu bit sta hocu
i hvala im na tome...
__________________
Um klade valja, štela caruje...
panattha is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 23:19.