Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje

Život u dvoje Prizori iz bračnog i izvanbračnog života.
Podforumi: Vjenčanja, Rastave

Pogledaj rezultate ankete: Biste li se vjencali sa osobom druge vjere
Da 287 65.83%
Ne 149 34.17%
Glasovatelji: 436. Ne možete glasovati u ovoj anketi

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 15.01.2009., 18:34   #81
Quote:
asundaasunda kaže: Pogledaj post
gledaj, ako bi muslimani Bogom smatrali Isusa Krista, onda bi smo imali istu vjeru, al ti meni nadji jednog takvog i ja cu pocet klanjat
Zar nije Isus Krist sin Božji, a ne Bog?




Ne znam bih li mogla. Sigurno ne bih mogla biti s licemjerom.
Suzanna is offline  
Old 15.01.2009., 23:13   #82
Ja se nikada nebih mogao vjenčat sa osobom druge vjere ili narodnosti ,jer kada čujem izraze tipa ''đez'ba ,šta ima'' ili ''šta je bre,nemoj da se đigerišeš,uopšte nisi maksimalan'' poludim i mišljenja sam da sve dotepence treba preko Save ili još bolje u Savu.A slovence u Sutlu.E da,u Savu i Sutlu treba naselit krokodile.E,da,i ovi usrani kinezi mi idu na kurac,njih pa sve treba potopit u onoj njihovoj posranoj Žutoj rijeci,Jangcekjang ili kak već.I sve pedere treba riješit jednom za svagda,i treba konačno riješit i židovsko pitanje za sva vremena...imam ideju kako..židove hranit psima lutalicama,a pse lutalice židovima,pa dok se međusobno ne potamane.odmah smo se riješili i pasa lutalica i vječne kanalizacije ljudskog roda,židova,židova i opet židova...i japanci i indijci mi idu na kurac,dabogdasepoubijali onim svojim usranim atomskim bombama,a afriku treba potopit za sva vremena,da se konačno izbrišu i svi nigeri sa zemaljske kugle...


Kroatien uber alles,sieg heil,white power

potpis:



HRVAT uber alles
depresivna past is offline  
Received Infraction
Old 16.01.2009., 07:10   #83
Kom trebaju ta .ranja

Ja katolik a žena pravoslavka. Znači blagdani na sve strane. Uz to je ženina mama muslimanka a moja budistkinja!? Prekrasno! Tako demokratski! Suvremeno.
tanki7 is offline  
Old 16.01.2009., 08:25   #84
Quote:
depresivna past kaže: Pogledaj post
Ja se nikada nebih mogao vjenčat sa osobom druge vjere ili narodnosti ,jer kada čujem izraze tipa ''đez'ba ,šta ima'' ili ''šta je bre,nemoj da se đigerišeš,uopšte nisi maksimalan'' poludim i mišljenja sam da sve dotepence treba preko Save ili još bolje u Savu.A slovence u Sutlu.E da,u Savu i Sutlu treba naselit krokodile.E,da,i ovi usrani kinezi mi idu na kurac,njih pa sve treba potopit u onoj njihovoj posranoj Žutoj rijeci,Jangcekjang ili kak već.I sve pedere treba riješit jednom za svagda,i treba konačno riješit i židovsko pitanje za sva vremena...imam ideju kako..židove hranit psima lutalicama,a pse lutalice židovima,pa dok se međusobno ne potamane.odmah smo se riješili i pasa lutalica i vječne kanalizacije ljudskog roda,židova,židova i opet židova...i japanci i indijci mi idu na kurac,dabogdasepoubijali onim svojim usranim atomskim bombama,a afriku treba potopit za sva vremena,da se konačno izbrišu i svi nigeri sa zemaljske kugle...


Kroatien uber alles,sieg heil,white power

potpis:



HRVAT uber alles

A ti osobno poznaješ jako puno židova i crnaca i očito su ti ti ljudi nešto strašno učinili....
Evo, baš mi te žao.
*tina* is offline  
Old 16.01.2009., 11:15   #85
[QUOTE=depresivna past;18203161]Ja se nikada nebih mogao vjenčat sa osobom druge vjere ili narodnosti ,jer kada čujem izraze tipa ''đez'ba ,šta ima'' ili ''šta je bre,nemoj da se đigerišeš,uopšte nisi maksimalan'' poludim i mišljenja sam da sve dotepence treba preko Save ili još bolje u Savu.A slovence u Sutlu.E da,u Savu i Sutlu treba naselit krokodile.E,da,i ovi usrani kinezi mi idu na kurac,njih pa sve treba potopit u onoj njihovoj posranoj Žutoj rijeci,Jangcekjang ili kak već.I sve pedere treba riješit jednom za svagda,i treba konačno riješit i židovsko pitanje za sva vremena...imam ideju kako..židove hranit psima lutalicama,a pse lutalice židovima,pa dok se međusobno ne potamane.odmah smo se riješili i pasa lutalica i vječne kanalizacije ljudskog roda,židova,židova i opet židova...i japanci i indijci mi idu na kurac,dabogdasepoubijali onim svojim usranim atomskim bombama,a afriku treba potopit za sva vremena,da se konačno izbrišu i svi nigeri sa zemaljske kugle...

covjece....pa sta reci za osobu poput tebe? bolje ne trosit rijeci, ali opet, krepat cu ak ti ne kazem. kako uopce mozes imati takvo misljenje? i ti si neki katolik. da ti bar sin peder bio, a kcer ti se udala za crnca muslimana.
strasno. svi ljudi se jednaki, i nemozes ih dijeliti prema boji koze ili narodnosti. ako je dobra osoba, briga me da je i sa samog Marsa.
ok, ne moras se zenit tim ljudima, ali ne moras ni pljuvati po njima.
Lali2007 is offline  
Old 16.01.2009., 11:26   #86
Quote:
depresivna past kaže: Pogledaj post
Ja se nikada nebih mogao vjenčat sa osobom druge vjere ili narodnosti ,jer kada čujem izraze tipa ''đez'ba ,šta ima'' ili ''šta je bre,nemoj da se đigerišeš,uopšte nisi maksimalan'' poludim i mišljenja sam da sve dotepence treba preko Save ili još bolje u Savu.A slovence u Sutlu.E da,u Savu i Sutlu treba naselit krokodile.E,da,i ovi usrani kinezi mi idu na kurac,njih pa sve treba potopit u onoj njihovoj posranoj Žutoj rijeci,Jangcekjang ili kak već.I sve pedere treba riješit jednom za svagda,i treba konačno riješit i židovsko pitanje za sva vremena...imam ideju kako..židove hranit psima lutalicama,a pse lutalice židovima,pa dok se međusobno ne potamane.odmah smo se riješili i pasa lutalica i vječne kanalizacije ljudskog roda,židova,židova i opet židova...i japanci i indijci mi idu na kurac,dabogdasepoubijali onim svojim usranim atomskim bombama,a afriku treba potopit za sva vremena,da se konačno izbrišu i svi nigeri sa zemaljske kugle...


Kroatien uber alles,sieg heil,white power

potpis:



HRVAT uber alles
Zbog ovakvih stavova i izjava, gadi mi se uopće pomisao kako sa nekim depresivnim pastom živim ispod istog neba, i dišem isti zrak. Lali2007 ti je lijepo rekla što bi te moglo očekivati u nekoj budućnosti, a i ja se iskreno nadam da će se opet obistiniti da se svaka loša želja i vibra, čovjeku vrate kao bumerang u glavu. I ti si, kao katolik? Bože sačuvaj me takvih vjernika!!
HAL3 is offline  
Old 16.01.2009., 15:04   #87
Quote:
Suzanna kaže: Pogledaj post
Zar nije Isus Krist sin Božji, a ne Bog?




Ne znam bih li mogla. Sigurno ne bih mogla biti s licemjerom.
Isus Krist je pravi Bog i pravi covjek. On je i Bog i sin Bozji u jednom.
asundaasunda is offline  
Old 16.01.2009., 23:29   #88
Quote:
PersonaNonGrata kaže: Pogledaj post
Ako znaš kako ti se zove djedov djed, plaćam ti sto eura. Možda se zove Jovan ili Alija.
hahahaha......bravo!!!!
Crna dalija is offline  
Old 16.01.2009., 23:51   #89
Quote:
sasketch333 kaže: Pogledaj post
slazem se uvjerljivo s tobom
A što ako je amerikanka srpkinja ili muslimanka?
__________________
NEZNANJE JE MOĆ
Crnikim is offline  
Old 17.01.2009., 10:39   #90
Quote:
gel za kosu kaže: Pogledaj post
Biste li se+
...a sve ovisi koje vjere,iako vjera nema nista s tim tko je kakva osoba,trudim se ne imati predrasuda ali se one,nazalost,same namecu...nekime tko je vjere slicne katolickoj,ok ali ostale?ne zelim vrijedati ali su neke vjere upravo prefanaticne za moja mjerila pa bih ipak jako dobro razmislila..
__________________
Nista nije samo po sebi dobro ili lose,ovisi samo sto o tome mislimo...
practicalwoman is offline  
Old 18.01.2009., 13:50   #91
Ja sam u prvom redu čovjek i cijenim svaku dobru osobu bila ona vjernik ili ne.
Lošim i bolesnim umovima ni vjera neće pomoći da postanu bolji.
Prijatelje i partnera biram po tom principu, odnosno tko cijeni mene kao osobu i ima razumijevanja i tolerancije prema meni, osjećao bi se kao zadnje gov.o da i ja bar ne pokušam uzvratiti na isti ili sličan način.

Kad mi je pokojni djed umro imao je ogroman sprovod u svom kraju jer su ga ljudi iznimno poštovali i cijenili. I tada sam doživio nešto što kao mali klinac nisam mogao shvatiti, a to je da je nakon završenog pogreba mome ocu došao hodža i zamolio ga ako to ne bi bila uvreda da na grobu moga djeda obavi svoj muslimanski obred jer mu je moj djed bio jako veliki prijatelj i iznimno ga je cjenio i poštovao kao osobu iako nije bio muslimanske vjere.
Tada to nisam shvaćao, ali nakon rata i svega što se desilo na ovim prostorima, tog bi hodžu volio ponovo vidjeti ako je živ, jer to su za mene prave ljudske vrijednosti. Kad cijeniš sve ljude koji su dobri pa bili oni i druge vjere.

Čovjek ne može birati da li će se roditi kao hrvat, srbin, musliman, cigan..... ali zato može birati kako će proživjeti svoj život i sa kim.
 
Old 18.01.2009., 20:08   #92
ako ga volim, vjera mi uopće ne igra ulogu...
ayra75 is offline  
Old 18.01.2009., 23:30   #93
Quote:
ivak kaže: Pogledaj post
Ja znam da je činjenica da se gotovo uvijek pripadnici islama na kraju ipak skrase sa pripadnicom islama(kao da uvijek ipak traze 'svoje' bas zbog tih vjerskih razlika)..čak sam se i raspitivala o tome, i stvarno tako i je..nisam pripadnica te vjere, samo imam podatke o tome..
Nije točno,ja imam dosta prijatelja muslimana(Bošnjaka i Albanaca) koji su poženili žene raznih nacija i vjeroispovjesti. Vidim da je dosta ljudi skeptično prema muslimanima,a za to stvarno nema razloga.I uglavnom nisu tjerali svoje žene da pređu na islam.
babaluj is offline  
Old 19.01.2009., 14:45   #94
Ne znam malo mi je glupo kad ti dodes kod nekoga kucu i ne znas oces li cestitati bozic ili bajram ili nesto trece. Jednom sam se zajebo i cestitao bozic covjeku koji ga ne slavi i tako doveo i sebe i njega u neugodnu situaciju. Mozda sam tradicionalan ali nikad nebih sa osobom druge vjere. I nastojat cu da se uopce ne u tu osobu.
__________________
tko sam ja
stampida is offline  
Old 20.01.2009., 09:48   #95
ne bih se vjenčala s nekim tko bi mi htio krstiti dijete dok je maloljetno niti tko bi inzistirao na tome da mi se dijete truje u Crkvi svake nedjelje slušajući one propovijedi licemjernih farizeja odnosno katoličkih svećenika.

a nedaj Bože da bih se udala za nekoga tko bi mi djetetu obrezao pišulinca samo radi neke svoje glupave besmislene tradicije koja je izgubila svoj smisao valjda još u prošloj eri.

zapravo se mene i ne tiče toliko u što partner vjeruje jer imam dovoljno godina i obrazovanja da me nitko ne izmanipulira u tom segmentu...
jedino što me muči jesu moja djeca koju bih trebala iz dana u dan gledati kako postaju tupava i oglupljena pričama kako će mu otpasti ruka od masturbacije u pubertetu ... isuse... ne želim razmišljati o tome...

ne. ne bih se udala za nekoga drukčije vjere niti vjeroispovijesti jer nisam uopće na ti niti s katolicima niti s muslimanima...
(pričam o vjernicima koji uistinu drže do vjere jer ima hrpa nominalnih vjernika koji nemaju apsolutno nikakve veze s vjerom...pa tako smo i moj dečko i ja kršćani jer su nas eto okaljali tim krštenjem dok smo bili slabi i nemoćni... pa mi isto nećemo učiniti našem djetetu...)
__________________
"All I know is the child is my warrant and if he is not the word of God, then God never spoke..."
Death-of-Art is offline  
Old 20.01.2009., 13:42   #96
Quote:
Death-of-Art kaže: Pogledaj post
ne bih se vjenčala s nekim tko bi mi htio krstiti dijete dok je maloljetno niti tko bi inzistirao na tome da mi se dijete truje u Crkvi svake nedjelje slušajući one propovijedi licemjernih farizeja odnosno katoličkih svećenika.

a nedaj Bože da bih se udala za nekoga tko bi mi djetetu obrezao pišulinca samo radi neke svoje glupave besmislene tradicije koja je izgubila svoj smisao valjda još u prošloj eri.

zapravo se mene i ne tiče toliko u što partner vjeruje jer imam dovoljno godina i obrazovanja da me nitko ne izmanipulira u tom segmentu...
jedino što me muči jesu moja djeca koju bih trebala iz dana u dan gledati kako postaju tupava i oglupljena pričama kako će mu otpasti ruka od masturbacije u pubertetu ... isuse... ne želim razmišljati o tome...

ne. ne bih se udala za nekoga drukčije vjere niti vjeroispovijesti jer nisam uopće na ti niti s katolicima niti s muslimanima...
(pričam o vjernicima koji uistinu drže do vjere jer ima hrpa nominalnih vjernika koji nemaju apsolutno nikakve veze s vjerom...pa tako smo i moj dečko i ja kršćani jer su nas eto okaljali tim krštenjem dok smo bili slabi i nemoćni... pa mi isto nećemo učiniti našem djetetu...)
nisam mogla ne primjetit ovo

licemjerno je zazivat ime onoga u kojeg ne vjerujes
__________________
Što je bilo, bilo je, a nikad nece biti što bilo nije
loretalu is offline  
Old 20.01.2009., 16:08   #97
Quote:
loretalu kaže: Pogledaj post
nisam mogla ne primjetit ovo

licemjerno je zazivat ime onoga u kojeg ne vjerujes
tko je rekao da ja ne vjerujem u isusa?

pa vjerujem i u Cezara i u Hitlera i u Druga Tita. kako onda ne bih vjerovala u Isusa koji je povijesna ličnost kao navedena trojica???

svašta... koju logiku imaš... koliko ti je godina?
__________________
"All I know is the child is my warrant and if he is not the word of God, then God never spoke..."
Death-of-Art is offline  
Old 21.01.2009., 01:21   #98
Quote:
Death-of-Art kaže: Pogledaj post
tko je rekao da ja ne vjerujem u isusa?

pa vjerujem i u Cezara i u Hitlera i u Druga Tita. kako onda ne bih vjerovala u Isusa koji je povijesna ličnost kao navedena trojica???

svašta... koju logiku imaš... koliko ti je godina?
Mogla si onda napisati i Isusa velikim slovom ne samo cezara, hitlera i druga tita.
__________________
tko sam ja
stampida is offline  
Old 21.01.2009., 09:20   #99
Vrlo vjerojatno se ne bih udala za nekoga tko je druge vjere.

Aut catholicus, aut nihil!
aletheia is offline  
Old 21.01.2009., 09:40   #100
moj muz ima drugu vjeru,koliko moju postujem toliko i njegovu.dobar je covjek i to je meni najbitnije.
Cakana34 is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:14.