Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 21.06.2022., 10:21   #1
Slezena - hemangiom, hematom, tumor

Pozdrav, nema slične teme, a zanimala bi me iskustva ako netko ima s ovakvim sličnim tvorbama na slezeni. Čisto da razmijenimo iskustva iako su ovakva stanja vrlo rijetka te ih se slučajno dijagnosticira budući nema bolova.
Uplaseni is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.06.2022., 11:40   #2
Quote:
Uplaseni kaže: Pogledaj post
Hvala vam svima što ste se uključili u ovu raspravu. Ja sam paničar i dosta se karcinoma zaredalo odjednom oko mene pa onda gnjavim tu na forumu čim dobijem nalaz.
Vidjet ću što i kako dalje sljedeći tjedan, ako ništa, budem gurao i po hitnoj na Rebru. Svi mi kažu da je karcinom slezene ultra rijedak, ali eto, MR nije pokazao niti da je hemangiom niti karcinom pa sam sav unezvjeren i ne mogu normalno funkcionirati dok ne otkrijem što je.
Pa nikad u životu nisam bio na infuziji, prvi put imao braunilu u životu sada radi kontrasta i sada mi je šok što sve ovo moram prolaziti.

Poslano s mog Samsung S21 Ultra koristeći Tapatalk
Evo ovako bila sam jedna od onih koja je bilo rijetko bolesna.A kada krene krene.Nazalost u obitelji imala sam 2 pok.onk.bolesnika -jedan je zivio 6 godina-'prognoza je bila 2ije godine.Drugi je zivio 2ije godine.A nazalost sve vise ima karcinoma,samo prije niste to zamjecivali.Po prvi puta su Vam nasli nesto -na sto niste racunali.Tako nisam ni ja racunala na prikrivenu prirodenu srcanu manu,dok se skoro nisam ugusila-uvjeravajuci da je na psih.bazi -takoder.O ostalim stvarima neuroloskim i inim ;bolje da ne pocnem.A primjecujete vise jer niste prije imali kontakta.Kako bi se reklo za sve uvijek postoji prvi puta od infuzije i kontrasta.Nabrojiti cu Vam koje su Vam pretrage prosla pa da vidite u sklopu predoperacijske pretrage.Pa Vam je ovo mala mica maca,a uskoro cete vidjeti da ovo nije nista.
__________________
Od trnja pa do zvijezda
Azaleja is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.06.2022., 11:53   #3
Quote:
Uplaseni kaže: Pogledaj post
Hvala vam svima što ste se uključili u ovu raspravu. Ja sam paničar i dosta se karcinoma zaredalo odjednom oko mene pa onda gnjavim tu na forumu čim dobijem nalaz.
Vidjet ću što i kako dalje sljedeći tjedan, ako ništa, budem gurao i po hitnoj na Rebru. Svi mi kažu da je karcinom slezene ultra rijedak, ali eto, MR nije pokazao niti da je hemangiom niti karcinom pa sam sav unezvjeren i ne mogu normalno funkcionirati dok ne otkrijem što je.
Pa nikad u životu nisam bio na infuziji, prvi put imao braunilu u životu sada radi kontrasta i sada mi je šok što sve ovo moram prolaziti.

Poslano s mog Samsung S21 Ultra koristeći Tapatalk
Ako mozete kupite si bojanku za odrasle i bojice.Pomaze.Evo ovako prosla sam naravno standard kks,zatim kod neurologa: eeg,eeg nakon nnn,'ct,'mr mozga-'davnih dana.Zatim sve vezano za vratne zile.Kod mene se mr mozga trazi da se tu i tamo ponovi.Sada se ceka jos nesto-a to Vam necu spominjati.Prosla sam jednu ginekolosku operaciju.Pretrage za srce su bile za predoperaciju: uzv srca,zatim tee-uzv koji ide kroz jednjak,'gastroskopiju,vadenje krvi iz prepona,zbog drugih krvi kontroliram secer.I mogu dalje.I jos uvijek radim i radim.Neuroliski dio najvjerojatnije su mi ostecene neke funkcije koje nisu prepoznate kao neki neprepoznati neuroinfekt koji ostecuje neke posljedice,s tim da sam imala sumnje na jos neke rijetke bolestine koje se javljaju 1 prema milijun.I cak jos neke stvari za elektrokardioverziju i koronografiju sam radila i jos svasta nesto.Zaboravila sam vise i sama i msct.I itd.Zivitr zivot,'mozda nikad ne saznate sto Vam je zivot.
__________________
Od trnja pa do zvijezda
Azaleja is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.06.2022., 16:31   #4
Takoder mogu Vam reci da bez slezene se moze zivjeti.Kolega je imao tesku prometnu nesrecu,radio je i radi,i zivi bez slezene.
__________________
Od trnja pa do zvijezda
Azaleja is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:45.