Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa

Alternativa Noetički pristup stvarnosti.
Podforumi: Astrologija, Na rubu znanosti, Magija i mistika, Alternativno liječenje

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 04.06.2012., 15:51   #81
Quote:
Beljki kaže: Pogledaj post
Koliko znas ljudi koji se bave toliko meditacijom i koliko ih pere sudje "umom", stob reko telek'net'cki?

Od gomile ljudi koje znam da cijeli zivot rade sadhanu bome nisam se previse toga nagledao, tu i tamo nesto se desi (neprovjereno, dakle moze biti i izhalucinirano), ali to nije neka kontrolirana stvar niti moc/sposobnost/sto bilo.

S druge strane oni koji mozda i imaju potencijal nesto izvesti u tom smislu (naglasavam opet mozda, nikad ne znas sto je muljaza, ali ima istuacija dovoljno kvalitetno istrazenih za svoje vrijeme i uvjete da ostavljaju tu mogucnost) ispada da nisu nis posebno vjezbali, cak da cesto nisu bile neke odvec duhovne osobe, random talenat


Btw smjestaja cudne su stvari sa tim cakrama i nadijima. Razliciti izvjestaji, pozicioniranja isl i u iskustvima i u spisima.. Iako je mozda to primjetnije kod nekih drugih cakri. A da ne govorimo o razlikama u tumacenjima sto one uopce predstavljaju od toga da su mistifikacije fizickih pojava (zljezdi) do potpunih pastrakcija i (arhetipskih?) simbola psihe bez stvarne fizicke (materijalne ili suptilnije) egzistencije.

Pa si misli

evo neki clanak za cakroljupce

http://www.beezone.com/AjnaChakra/chapter_3.htm
Možeš ti proučiti svu građu, izjave i znanstvene radove o plivanju, od prapovijesti do danas...

Uđi u vodu, Beljki pa ćemo onda o plivanju!


__________________
Istom,kad otvorimo treće oko spoznajemo što je laž !
Deus is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.06.2012., 16:05   #82
[QUOTE]
Quote:
krena kaže: Pogledaj post
http://www.ugkrishnamurti.org/ug/money-maxims/
1. Money matters most in life.
Ako si odabrao da služiš novcu, likuj! Upravo ti na grbači jaše i mamuzaju te oni koji su ti ga kao gospodara i nametnuli!

A sam bog će znati, zašto je još Isus rekao: " Ne možeš služiti dva gospodara; Boga i novac!"


__________________
Istom,kad otvorimo treće oko spoznajemo što je laž !
Deus is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.06.2012., 17:02   #83
Quote:
Deus kaže: Pogledaj post
Možeš ti proučiti svu građu, izjave i znanstvene radove o plivanju, od prapovijesti do danas...

Uđi u vodu, Beljki pa ćemo onda o plivanju!


ispred mene je laptop na stolicu sa kotacima. Za nekoga sa otvorenim trecim okom trebalo bi, po vasim pricama, to bit lako pomaknut. Ucini to i pokazi da si usao u vodu, za razliku od nas, i da to nisu blebetanja bez podloge
__________________
SMISAO ZIVOTA !!!
Beljki is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.06.2012., 18:20   #84
Quote:
Beljki kaže: Pogledaj post
ispred mene je laptop na stolicu sa kotacima. Za nekoga sa otvorenim trecim okom trebalo bi, po vasim pricama, to bit lako pomaknut. Ucini to i pokazi da si usao u vodu, za razliku od nas, i da to nisu blebetanja bez podloge
Pošto nikada, niti sam vidio zrakoplov kako polijeće niti sam u njemu letio, svatko tko mi želi dokazati da zrakoplov leti i može me u let povesti, neka svojom letjelicom sleti u "moje selo malo" i to mi dokaže!

Sve vidljivo i nevidljivo postoji samo ako ja tome svjedočim!


__________________
Istom,kad otvorimo treće oko spoznajemo što je laž !
Deus is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.06.2012., 18:36   #85
Quote:
Deus kaže: Pogledaj post
Možeš ti proučiti svu građu, izjave i znanstvene radove o plivanju, od prapovijesti do danas...

Uđi u vodu, Beljki pa ćemo onda o plivanju!
Pa daj ti prvo zaplivaj da vidimo kako plivaš, a ne mudro sa obale se hvaliti kako lijepo i graciozno u vodi izgledaš a vodu vidio samo u čaši
Scythe is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.06.2012., 19:24   #86
Quote:
Scythe kaže: Pogledaj post
Pa daj ti prvo zaplivaj da vidimo kako plivaš, a ne mudro sa obale se hvaliti kako lijepo i graciozno u vodi izgledaš a vodu vidio samo u čaši
Saživjeli ste se s pričama barona, Minhauzena pa bih Vam kao, ja trebao reči što je istina !?

Mislio sam da, možda, ovdje zalaze ljudi koji vode razgovore s osnove osobnih iskustava, ali "pričam ti priču"...

Nažalost ovaj je tvoj komentar, jedan teški demagoški sofizam sa svim elementima laicizma. S obale dakle, inertnog tjelesnog stajališta, posmatraš ti. Beljkija sam već pozvao u vodu, a sada pozivam i tebe da svi zajedno zaplivamo, jer ja već plivam. Ako ne želite ući, bar dopustite da uđu oni koji to žele i uživaju oni koji su već ušli. Ne podhebavajte s "obale"!

__________________
Istom,kad otvorimo treće oko spoznajemo što je laž !
Deus is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.06.2012., 19:36   #87
Ajd, pošto si tako mudar i pametan zapliva prvi da vidimo da li je uopće moguće plivati pa ćemo mi za tobom
__________________
"Make up your mind. Is Death a friend? Then go joyfully to hunt with it, as I did. If it's an enemy, then fight it. But don't sag here like a wounded cow waiting for predators to finish it off. You are not prey, nor I! If we must die, let us die as wolves!”- Nighteyes
Baphomet is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.06.2012., 20:56   #88
Quote:
Baphomet kaže: Pogledaj post
Ajd, pošto si tako mudar i pametan zapliva prvi da vidimo da li je uopće moguće plivati pa ćemo mi za tobom
Nemoguće Baphy! Ja, kao što rekoh već plivam, ali vi to ne vidite, a i kad biste vidjeli, ne biste mogli u vodu, jer ste na obali pustili korjenje.

__________________
Istom,kad otvorimo treće oko spoznajemo što je laž !
Deus is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.06.2012., 22:59   #89
Quote:
Deus kaže: Pogledaj post
Pošto nikada, niti sam vidio zrakoplov kako polijeće niti sam u njemu letio, svatko tko mi želi dokazati da zrakoplov leti i može me u let povesti, neka svojom letjelicom sleti u "moje selo malo" i to mi dokaže! :cnerek:

Sve vidljivo i nevidljivo postoji samo ako ja tome svjedočim! :50n4:


:ns
Glupa demagoska isprika i kako bi ti rekao cisti sofizam, mozes izmisliti i sto suprotnih usporedbi... uostalom zrakoplov ne moze sletiti u selo niti tvrdi da to moze, dok se ovdje tvrdi da oko daje neke konkretne mogucnosti koje bi trebale bit provjerljive "u selu". Sto se tice "plivanja" sa meditacijom sam poceo u osnovnoj skoli, to je sad prilicno godina, svakih par godina u indiji po asramcinama, instruktor yoge, vecina ljudi sa kojima se druzim ima takodjer dugogodisnju praksu, neki daleko ekstremniju nego si vecina nas moze zamisliti... I zaista neki imaju iznimna iskustva ponekad, ali bas nitko nema nekava tako jasno definirana i kontrolirana.

Dakle iako sam okruzen ljudima koji se redovno od djetinjstva bave plivanjem, kao sto se bavim i ja, nisam bas previse toga vidio. Sporadicna iskustva, neka subjektivno snazna, ali vanjske manifestacije su rijetke.

Dakle ja to u plivaca bas ne vidjam, a ti tvrdis sa visine kako samo treba zaplivat pa pretpostavljam da kod tebe ferceraju te oci, ono bar 6 pari

Pa moguce je da smo mi svi uzasni antitalenti za plivanje, al ocito bolje od toga ne mozemo, pa bi bilo lijepo da je netko tko je probudio sve te fenomenalne potencijale to i pokaze, da nas inspirira i da jadni ne izgubimo nadu Zasto bi to bilo dovodjenje aviona u selo, a ne recimo radijskog signala sto je svakako izvedivo?

Btv da se o avionima samo prica i da te price ne mogu provjeriti i da nakon desetljeca medju entuziasticnim areonauticarima i dalje ne vidim niti jednog bio bih sumnjicav i prema njima

Quote:
Deus kaže: Pogledaj post
Nemoguće Baphy! Ja, kao što rekoh već plivam, ali vi to ne vidite, a i kad biste vidjeli, ne biste mogli u vodu, jer ste na obali pustili korjenje. :ne znna::cernek:

:ns
Zanimljiva logika. Otvaranje oka daje neke mjerljive rezultate. Ti imas otvoreno oko. Al kad se pita da se ti mjerljivi rezultati pokazu odgovor je "idite plivat".

Nis, idem trazit da mi daju olimpijsko zlato za skok u dalj, ja tvrdim da skacem tri put dalje od sadasnjeg svjetskog rekorda, a ako netko slucajno sumnja to je njegov problem jer mu se ne pliva, valjda ukljucujuci i profi atleticare
__________________
SMISAO ZIVOTA !!!

Zadnje uređivanje Beljki : 04.06.2012. at 23:12.
Beljki is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.06.2012., 07:47   #90
Quote:
Deus kaže: Pogledaj post
Saživjeli ste se s pričama barona, Minhauzena pa bih Vam kao, ja trebao reči što je istina !?

Mislio sam da, možda, ovdje zalaze ljudi koji vode razgovore s osnove osobnih iskustava, ali "pričam ti priču"...

Nažalost ovaj je tvoj komentar, jedan teški demagoški sofizam sa svim elementima laicizma. S obale dakle, inertnog tjelesnog stajališta, posmatraš ti. Beljkija sam već pozvao u vodu, a sada pozivam i tebe da svi zajedno zaplivamo, jer ja već plivam. Ako ne želite ući, bar dopustite da uđu oni koji to žele i uživaju oni koji su već ušli. Ne podhebavajte s "obale"!

Moj komentar je odgovor na tvoje nezgrapne paralele, i ako je to demagogija i sofizam, onda je ti prodaješ u većim pakiranjima i češće (pogledaj svoje zadnje postove u ovoj temi). Ovo što ti radiš je red herring, ali evo direktnog pitanja, pa ako na njega ne odgovoriš direktno već ponovno kreneš u pejorativne i zaobilazne komentare bar ćemo znati da ne "plivaš" već si potonuo...

"Gdje počinje demostracija moći, tu prestaje duhovnost!"

To si ti rekao. Pitanje je: Kako ti uopće znaš da imaš nekakve specijalne moći kao konsekvencu otvaranja trećeg oka?
Scythe is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.06.2012., 08:50   #91
Quote:
Beljki kaže: Pogledaj post
Nis, idem trazit da mi daju olimpijsko zlato za skok u dalj, ja tvrdim da skacem tri put dalje od sadasnjeg svjetskog rekorda, a ako netko slucajno sumnja to je njegov problem jer mu se ne pliva, valjda ukljucujuci i profi atleticare
Opet nisi shvatio, trebaš otić' plivat a ne skakat
__________________
"Make up your mind. Is Death a friend? Then go joyfully to hunt with it, as I did. If it's an enemy, then fight it. But don't sag here like a wounded cow waiting for predators to finish it off. You are not prey, nor I! If we must die, let us die as wolves!”- Nighteyes
Baphomet is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.06.2012., 08:58   #92
[QUOTE=Deus;39838012]
Quote:

Ako si odabrao da služiš novcu, likuj! Upravo ti na grbači jaše i mamuzaju te oni koji su ti ga kao gospodara i nametnuli!

A sam bog će znati, zašto je još Isus rekao: " Ne možeš služiti dva gospodara; Boga i novac!"


Zato je on imao blagajnika Judu Iskariotskog
krena is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.06.2012., 09:47   #93
a jel deus, kom se ti klanjas na kraju svakog posta?
cundrlik is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.06.2012., 13:36   #94
Quote:
Quote:
Beljki kaže: Pogledaj post
Glupa demagoska isprika i kako bi ti rekao cisti sofizam, mozes izmisliti i sto suprotnih usporedbi... uostalom zrakoplov ne moze sletiti u selo niti tvrdi da to moze, dok se ovdje tvrdi da oko daje neke konkretne mogucnosti koje bi trebale bit provjerljive "u selu".
Beljki, ja nisam pobijao tvoje stajalište suprotnošču, već parafrazom onoga što ti već u sebi imaš; tvojeg osobnog stajališta. Baviš li se dakle i doista yogom, to ti o mojem pristupu sve govori.

Quote:
Sto se tice "plivanja" sa meditacijom sam poceo u osnovnoj skoli, to je sad prilicno godina, svakih par godina u indiji po asramcinama, instruktor yoge, vecina ljudi sa kojima se druzim ima takodjer dugogodisnju praksu, neki daleko ekstremniju nego si vecina nas moze zamisliti... I zaista neki imaju iznimna iskustva ponekad, ali bas nitko nema nekava tako jasno definirana i kontrolirana.
I što je onda po tebi ili tvojim prijateljima to "čudesno treće oko"?

Quote:
Dakle ja to u plivaca bas ne vidjam, a ti tvrdis sa visine kako samo treba zaplivat pa pretpostavljam da kod tebe ferceraju te oci, ono bar 6 pari
Ništa ja niti tvrdim niti ću ikada tvrditi! Poručujem samo da o ovoj temi možemo raspravljati jedino po osnovi osobnih iskustava. U protivnom sve će se
svoditi na prepucavanja o osnovnim pojmovima, a to je onda nepotrebno gubljenje vremena.

Quote:
Pa moguce je da smo mi svi uzasni antitalenti za plivanje, al ocito bolje od toga ne mozemo, pa bi bilo lijepo da je netko tko je probudio sve te fenomenalne potencijale to i pokaze, da nas inspirira i da jadni ne izgubimo nadu Zasto bi to bilo dovodjenje aviona u selo, a ne recimo radijskog signala sto je svakako izvedivo?
Niste Vi nikakvi antitalenti, ali Vas, očigledno, Vaši "učitelji" nisu podučili o tome da "šumu u koje ulazite" čini drveće. Posljedica je ostvarenje poslovice;
" Od šume ne vidite drveće".

Ovo s radio signalom je izuzetno dobra primjedba no ovdje se radilo o tome da ti moraš i vidjeti da bi vjerovao.

Quote:
Btv da se o avionima samo prica i da te price ne mogu provjeriti i da nakon desetljeca medju entuziasticnim areonauticarima i dalje ne vidim niti jednog bio bih sumnjicav i prema njima
Eto potvrdio si moju prethodnu konstataciju.Moraš vidjeti...Što rekoh ne porekoh!


Quote:
Zanimljiva logika. Otvaranje oka daje neke mjerljive rezultate. Ti imas otvoreno oko. Al kad se pita da se ti mjerljivi rezultati pokazu odgovor je "idite plivat".
Treće je oko, oko koje i ti imaš. Tražiš li tako i, dok spavaš ili su ti oči sklopljene, da ti netko drugi priča i dokazuje što se iza tvojih kapaka dešava? Ili možda otvaraš svoje oči i o tome sam sudiš?

Quote:
Nis, idem trazit da mi daju olimpijsko zlato za skok u dalj, ja tvrdim da skacem tri put dalje od sadasnjeg svjetskog rekorda, a ako netko slucajno sumnja to je njegov problem jer mu se ne pliva, valjda ukljucujuci i profi atleticare
Je li moguče da uopće ne razumiješ što ti hoću reči ili samo bezlično izvrčeš stvari. Ja te pozivam da i ti uđeš u vodu i dobiješ to zlato, jer za razliku od situacije iz tvojeg deplasiranog primjera, na ovom ga mjestu ima za svakoga tko ga istinski želi.

__________________
Istom,kad otvorimo treće oko spoznajemo što je laž !
Deus is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.06.2012., 13:42   #95
[QUOTE=krena;39847373]
Quote:
Deus kaže: Pogledaj post

Zato je on imao blagajnika Judu Iskariotskog
Krena,

Šalu na stranu, Juda je proročanski, ZASTRAŠUJUČI PROROČANSKI LIK NOVOG ZAVJETA!

__________________
Istom,kad otvorimo treće oko spoznajemo što je laž !
Deus is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.06.2012., 13:48   #96
Quote:
cundrlik kaže: Pogledaj post
a jel deus, kom se ti klanjas na kraju svakog posta?
I Tebi i svakome onome tko čita moje upise i na taj mi način iskazuje štovanje. Zahvaljujem se na tome što, na ovaj ili onaj način, prihvačate moje misli i djelite ih samnom.

__________________
Istom,kad otvorimo treće oko spoznajemo što je laž !
Deus is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.06.2012., 15:59   #97
Kako čovjek zna da je otvorio svoje "treće oko"?

I je li njegov fizički korelat doista epifiza?
Mr. Beam is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.06.2012., 16:08   #98
[QUOTE=Deus;39851679]
Quote:
krena kaže: Pogledaj post

Krena,

Šalu na stranu, Juda je proročanski, ZASTRAŠUJUČI PROROČANSKI LIK NOVOG ZAVJETA!

Pa zbog toga mu je Krist dao još jednu nezahvalnu funkciju u svojoj zajednici: da drži kesu, skuplje milodare i da troši po potrebi zajednice ili siromaha.

A judina uloga je bila unprijed predodređena. Izgleda da on nije mogao na nju djelovati, jer se ne bi ispunila pisma.
krena is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.06.2012., 16:10   #99
Quote:
cundrlik kaže: Pogledaj post
a jel deus, kom se ti klanjas na kraju svakog posta?
Bolje je da se klanja, , nego da
krena is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.06.2012., 17:59   #100
Quote:
Deus kaže: Pogledaj post
Sve ovo što si rekao, i više je nego točno. Na žalost, točno je i da to što si tekao nisi razumio!

Osoba koja nije na duhovnom putu ograničena je svojim neznanjem, a onaj tko na duhovnom putu jest, "ograničen" je svojim "znanjem".

Onaj tko nema (sa)znanja o glazbi, glazbu može samo slušati.Slušaj pozorno! Spoznat ćeš jednom da je glazbu moguče čuti i bez zvukova izvana. Da ona postoji i izvan ljudske percepcije...


Vidim da Bibliju citiraš a kako ju ja ne poznajem dobro već napamet tu i tamo otvorim poneku stanicu, pitala bih te jeli zabilježeno u njoj kako je neki "običan" čovjek demonstrirao svoje moći? Ako i nije, onda je Isus.

Zašto bi duhovan čovjek ono pronađeno trebao sakrivati ako bi cilj bio pokazati da je nevidljivi svijet stvaran kako bi ga i ostali počeli istraživati, ne zato da bi bili super junaci već približili se svojoj prirodi?
sto_sad is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 02:19.