Natrag   Forum.hr > Informatička tehnologija > Audio i video tehnika

Audio i video tehnika HiFi, TV, HD, satelitska, kamere i ostala potrošačka elektronika
Podforum: Sam svoj elektroničar

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 23.03.2014., 09:18   #1481
Quote:
mento kaže: Pogledaj post
Svojevremeno sam htio neki uređaj koji bi objedinio media player/dvb-t reciever pa bi želio razjasniti jednom za svagda iz svog iskustva sa njime pa reći, da ovaj mygica atv 1100t nije dobar media player u usporedbi sa med8erom a vjerujem i wd uređajima a niti ima bolji dvb-t tuner od recimo starog stronga srt 5203. S nijme dolazi minijaturna antenica koja za divno čudo hvata signal bolje od nekih sobnih antena koje sam imao ali to je nedovoljno dobro u usporedbi s vanjskom antenom. Kad se ovaj uređaj spoji sa vanjskom antenom, na pojedinim kanalima slika je bila puno lošija nego preko stronga tj. "narezuckana" pri vrhu ili dnu ekrana kao da ima "smetnje". Ne znam ima li sada trenutno boljih app za gledanje filmova od onih koje sam probao ali titlovi su bili živi užas a imaju puno manje opcija od med8era. Jedino lako očita podatke iz računala pri home sharingu kad se upišu potrebni podaci i u tome je manje čudljiviji od med8era a to što ima ugrađen wifi pa ne treba zasebno kupovati dongle wifi, zapravo ne znači mi ništa kad pada u osnovnim zadacima koje bi media player i dvb-t uređaj trebao izvršavati. Sve u svemu igračka koju ne bih preporučio, dok ne izađe nešto bolje na androidu.
Da se nadovezem na ovaj post. Naime i ja bi htio neki android uredjaj koji ima dvb-t reciver jer bi na taj nacin mogao snimati tv emisije a da ne budu kodirane kao sto mi je to sad slucaj kad snimam preko tv-a(snimke iskljucivo mogu gledati samo na tom tv-u). Vazno mi je i da se uredjaj povezuje WI-FI sa kucnom mrezom. I meni je kao jedna od mogucnosti zapeo za oko mygica atv 1100t ali kako vidim da korisnici koji ga koriste nisu bas zadovoljni njime od ovoga sto sam nasao na netu tu je jos i Energy Android Smart TV Box ali izgleda po komentarima da ni on ne ispunjava ocekivanja kupaca. Ima li koji uredjaj koji odgovara ovim mojim zeljama a da sam ga u moru guglanja preskocio? Ili mozda neka preporuka za neki dobar uredjaj koji ima ili WI-FI ili tuner na sebi a da ima mogucnost nadogradnje ovoga sto mu nedostaje? Recimo da bi bio dodnosljiv trosak izmedju 1000-1500 kuna za to.
__________________
ne potpisujem ništa tek tako
Sinda is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.04.2014., 09:17   #1482
Media playeri

ne uzimaj android platformu za media player. Androjid je pomodaski sistem zbog mobitela - da je to toliko unaprijeđeno i pouzdano svi bi ti ugrađivali u TV. Ali to nije tako. kraj priče.



imaš Med8ter (400-500-600-1000), popcorn, Wd live i sl i pići s njima - rade ko singerica.

ako je moguće ne korisiti Wi-Fi. nego drot!!!

Zadnje uređivanje DeeJay Dee : 02.04.2014. at 10:31.
k-kekec is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.04.2014., 22:07   #1483
Jel na minixu x5 mini moguce podesiti velicinu fonta kao na mede8eru 500x2

tptalk Pro on SGN2
__________________
Hrky Prodaja:
hrki is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2014., 08:58   #1484
Imam Trekstor TV media player sa 640gb 2,5" hddom i taj hdd je dosta glasan, ima kakvog načina da se utiša (smanjenje vrtnje....)?
tintin1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2014., 10:12   #1485
Malo pojačaj ton i neces čuti HDD.
Ne mogu vjerovati da 2.5inch disk je tako bučan.
Pa nije to WD Black 3.5inch.
Stavi uređaj u ormarić kakav Itd.

Sent from Samsung Galaxy S4 LTE

Zadnje uređivanje DeeJay Dee : 04.04.2014. at 16:11. Reason: Q
tintilinic100 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.05.2014., 19:08   #1486
može li tko preporučiti media player s wifijem, hdd-om, torrent klijentom, iptv streamingom i podrskom za m2ts fileove?
__________________
And I heard a voice in the midst of the four beasts
And I looked and behold, a pale horse
And his name that sat on him was Death... And Hell followed with him.
^Jack^ is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.05.2014., 00:02   #1487
Kaj bi bio IPTV streaming?
nevven is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.06.2014., 10:51   #1488
Postovanje narode ima tko iskustva sa media playerima,ja se dvoumim izmedju
http://www.mede8er.eu/hr/index.php?d=600x3d i
http://www.fantec.de/produkte/heimki...antec_3ds4600/ ili ima nesto trece bolje ? Hvala
Brico_GO is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.07.2014., 21:06   #1489
Imam navedeni STB motorola vip 1910-9 koji sam dobio od Optima telekoma za OptiTV te ga više ne koristim jer sam prešao u Iskon.Problem je što je taj uređaj ˝zaključan˝.Ima 2 usb-a koja ničemu ne služe.Na internetu sam našao taj uređaj za kojeg je navedeno gledanje filmova s usb-a,i nekakve sitnice koje su ovome zaključane.mene zanima dali se može promjeniti firmware tj. maknuti optimin i staviti original pa da ga mogu koristiti samo kao media player.
bo1hanca is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.09.2014., 17:26   #1490
MINIX-NEO-X8-H

UHD ili ti 4K Media player...dođe 1500 kuna barem kod nas.
Zanimljiva stvarčica, jedino kaj mi je upalo u oko kao potencijalni nedostatak je HDMI 1.4 umjesto HDMI 2.0...
a i s obzirom da ga ne spominje, čini mi se da nema niti H.265/MPEG-H HEVC

Iako uskoro stiže OpenHour i cijena je 150 dolara s tim da taj ima H.265/MPEG-H HEVC
A čini mi se da je to player kojeg radi nitko drugi nego popcornhour jer sam ga i našel na njihovoj stranici

Zadnje uređivanje The Best F1 Driver : 03.09.2014. at 17:33.
The Best F1 Driver is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.09.2014., 22:20   #1491
Čuj, ne bih se baš radovao, vidim da su to Android spravice s četverojezgrenim CPU-om što znači da nema hardverski mpeg dekoder...s hevc-om bi moglo bi problema, ovisno o rezoluciji, stupnju kompresije itd itd...
MytByte is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.09.2014., 10:37   #1492
Fini članak o različitim jeftinijim ARM SOC-ovima...
http://www.tomshardware.co.uk/chines...iew-33028.html

RK3288 izgleda zanimljivo, ovo dolje je tablet, ali se po netu već pojavljuju TV boxevi/stickovi s njime....
http://mob.hr/pipo-p1-recenzija/
grunft is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.09.2014., 15:59   #1493
Quote:
MytByte kaže: Pogledaj post
Čuj, ne bih se baš radovao, vidim da su to Android spravice s četverojezgrenim CPU-om što znači da nema hardverski mpeg dekoder...s hevc-om bi moglo bi problema, ovisno o rezoluciji, stupnju kompresije itd itd...
Čisto sumnjam da je moguće da popcorn napravi uređaj koji bu štekal, bez obzira na hardverski/softverski dekoder.
The Best F1 Driver is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2014., 12:18   #1494
Ovako, tražim za svoj WD TV Live (tekuća verzija) usb stick s tv tunerom. Na njihovom sajtu sam našao kompaktibilne uređaje ovdje (gledati pod Live TV) - http://wdc.custhelp.com/app/answers/...d-tv-live#live

E sad, problem je kaj većinu tih uređaja nema kod nas. Jel zna tko da li su kakvi drugi modeli od Slingboxa ili Hauppauge! kompaktibilni?

...ili možda neki treći brend?
Catalyst Group is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2014., 23:40   #1495
Koji bi mi preporučili media player,

Trebam za gledanje filmova s HDD, bilo bi dobro da ima ugrađen HDD ili da se u njega može staviti disk (ali nije nužno). O formatima se baš ne razumijem ali da podržava ove najčešće.

Da mogu puštati MP3-ice na svoje pojačalo.

Da se može spojiti putem UTP kabla i da mogu pristupiti internetu.

Da mogu gledati fotke u što većem broju formata.

Da nije prekompliciran za upotrebu

Da nije preglasan

Možda imam puno zahtjeva ali nadam se da nisu komplicirani i da će mi barem nešto odgovarati.

Hvala unaprijed
__________________
Das Leben ist zu kurz, um schlechten Wein zu trinken

Život je prekratak da bi pio loše vino
marioxp is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2014., 23:44   #1496
Samsung BD-F8900

Sent from my GT-I9505
tintilinic100 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.09.2014., 10:02   #1497
Media playeri

Je li ima šta skuplje ???



Ne treba mi 3D i Blue Ray.



Gledao sam ima ih hrpa ispod 1.000 kn samo ne znam šta da odaberem.
__________________
Das Leben ist zu kurz, um schlechten Wein zu trinken

Život je prekratak da bi pio loše vino

Zadnje uređivanje DeeJay Dee : 12.09.2014. at 15:40.
marioxp is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.09.2014., 10:26   #1498
Quote:
marioxp kaže: Pogledaj post

Gledao sam ima ih hrpa ispod 1.000 kn samo ne znam šta da odaberem.
S ugrađenim HDD-om? jer i to si tražio
MytByte is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.09.2014., 12:53   #1499
Quote:
MytByte kaže: Pogledaj post
S ugrađenim HDD-om? jer i to si tražio
Volio bi da u njega mogu staviti HDD ako neide spojit ću externi HDD.

Ne znam kakvi su ovi s androidom, jel oni samo rade streaming videa s drugog kompjutera ili se na njih može spojiti HDD.

Pozdrav,
__________________
Das Leben ist zu kurz, um schlechten Wein zu trinken

Život je prekratak da bi pio loše vino
marioxp is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2014., 01:18   #1500
Polako sužavam izbor trenutačno u fokusu su mi:
MEDE8ER MED600X3D HD
MEDE8ER MED500X2
TVIX HD Slim S1

Tvix je oko 1.000 kn a MEDE8ER-i oko 1.200 kn

Ima li tko iskustva s njima?

I dalje mi ostaje potpuna nepoznanica Mediaplayeri s Androidom,

Ima li koji Mediaplayer s androidom da se može ugraditi tvrdi disk u njega?

Pozdrav,
__________________
Das Leben ist zu kurz, um schlechten Wein zu trinken

Život je prekratak da bi pio loše vino
marioxp is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 03:43.