Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kućni ljubimci > Psi

Psi Najbolji prijatelji

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 08.08.2008., 12:53   #61
Quote:
crnasilvac kaže: Pogledaj post
Ja imam jedan problem.... Mom shi tzu se cesto petlja dlaka pa moram stalno rezati cvorove..na korjenu repa sam joj odrezala cvorove i sad stalno hoda sa repom savijenim u stranu...nisam je nigdje porezala pa mi nije jasno zasto to radi..ako neko zna...please helpajte!!!
ovako...

vidim da su i pojedini vlasnici shih tzua napisali neke netočne informacije...

kao prvo, shih tzu se mogu kupati svakih 10-15 dana, ali isključivo blagim šamponima za pse...ove pedigre gluposti zaboravite, ja osobno koristim šampon od zelene gline koji je koncentrat pa se razmuti sa vodom, košta nekih 70 kn i osobno ga preporučam...

što se tiče tih čvorova...to ti je problem te famozne poddlake...ukoliko želiš imati dugodlakog shih tzua, neophodno je svakodnevno ga četkati i češljati...ako se ponekad čvor i napravi, on se ne kida, već se polako otpetlja sa češljem...

mogu se pohvaliti da sam vlasnik najdugodlakijeg shih tzua u Zadru, pa si dajem za pravo da mogu kompetentno odgovoriti na ovo pitanje

btw, moj Chen je nedavno 3 dana pokušava pariti ženku shih tzua, ali nisu uspili jer ona ima 4 kg, on 8, i kad bi je zajaha, ona bi pala

tako da je moj dragi veterinar 3 dana baca drkicu, i tri dana smo je vodili na umjetno oplodnju, i sad ćemo za nekih 28 dana na ultrazvuk da vidimo oće li moj Chen po prvi put postati tata...a volija bi da postane....

ako koga zanima što o pasmini neka slobodno pita, a ovih ću dana staviti nove slike
Chen is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.08.2008., 13:15   #62
Quote:
Chen kaže: Pogledaj post
tako da je moj dragi veterinar 3 dana baca drkicu,
Smartie is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.08.2008., 13:37   #63
Quote:
crnasilvac kaže: Pogledaj post
Ja imam jedan problem.... Mom shi tzu se cesto petlja dlaka pa moram stalno rezati cvorove..na korjenu repa sam joj odrezala cvorove i sad stalno hoda sa repom savijenim u stranu...nisam je nigdje porezala pa mi nije jasno zasto to radi..ako neko zna...please helpajte!!!
ja sam taj problem rijesila trimerom, kojim mu izvucem podlaku. tako da ostane samo sjajna dlaka, i nakon toga izgleda kao da sam ga tek okupala i
nemam nikakvih problema sa cesljanjem.
liliput99 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.08.2008., 15:01   #64
pa znam da ga treba cesljati svaki dan al moja se po cijele dane igra vani i valja po svemu i svacemu :-)) tako da se njeni cvorovi moraju rezati ( bar oni koji se ne daju otpetljati).. al nikad do sad nije savijala rep tako u stranu..i sad cijelo vrijeme tako hoda...
crnasilvac is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.08.2008., 15:01   #65
i hvala za savjet s trimerom trebala bi to probati :-)
crnasilvac is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.08.2008., 11:05   #66
ma znam kako ti je, i moj kad dodje sa vana izgleda kao mala svinje. a cvorova najvise bude ispod sapica( "pazuh"), oko repa i ispod usiju. i ja sam prije sve te cvorice rezala, ali sada nema potreba za tim .
jednom u 7 dana ga dobro istrimam, izvucem jedno kilu dlake i onda ga svaki dan pocesljam po jednom ako se sjetim(ako se i ne sjetim ne naprave se cvorovi).koristim i nercovo ulje za dlaku, pa ga s tim malo spricnem da mi bude meksi
evo mog princa u osisanom izdanju:

liliput99 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.08.2008., 19:08   #67
Presladak je :-)) stvarno nema boljih pasa od shi tzua :-))
crnasilvac is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.08.2008., 13:58   #68








Chen is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.08.2008., 14:50   #69
Moja je kćer odušeeevljenaa shi-tzuom i to je oduševljenje prenijela i na mene u zadnjih mjesec dana.Mene je već nagovorila,a još smo u pregovorima sa nonom (bakom) koja živi sa nama,a životinje joj nisu baš najmilije.Jedva smo je nagovorili za kunića.Ispočetka joj se nije sviđala ideja životinje u kući međutim nakon 10 dana naš zeko joj je postao najmiliji član.

Ako uzmemo Shi-tzua šišati ćemo ga jer su mi ljepši tako,a ne namjeravam ga voditi na izložbe.Iz Splita smo,i ako tko zna kojega uzgajivaća u blizini neka kaže na PM.
Čula sam da ne laju baš puno pa me interesira jel to istina.

Pre cute su mi .
murtila is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.08.2008., 09:20   #70
Cool

Što se tiče lajanja,ne znam kakva su iskustva drugih ljudi,ali moj shih-tzu vrlo rijetko laje,ma,gotovo nikad...Kad smo ga uzeli kao bebicu,bili smo u podstanarskom stanu,i skrivali smo ga i od susjeda i od gazdarice,nije ga bilo za čuti...Susjedi su se čudili kad bi nas sreli na hodniku,s pitanjima tipa:"Pa kako to,on nikad ne laje,pa mi ga ne čujemo"..Sad ima 10 mjeseci i laje eventualno kad netko pozvoni na vrata,a to samo jednom do dvaput da ipak pokaže tko je gazda u kući..A suludi napadi lajanja kao kod maltezera-ne postoje..Ispravite me ako griješim..
blanche26 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.08.2008., 11:15   #71
Chen, psi su ti preslatki. Ovaj crno bijeli je isti moj(kad nije osisan). Imaju jako lijepe njuskice.
Ja sam iz Sarajeva, i ovdje im dosta shih tzua , pogotovo muzjaka koji su puno veci od mog(oko 8kg), i njuskica im je drugacija( citaj ruznija). Moj ima 5kg, ima 4 godine, ma pravi laf!
Zanima me, jesu li oba shih tzua tvoji, i jel ti tesko sa dva psa? Mi razmisljamo da si uzmemo jos jednog, ili eventualno da sparimo mog sa nekom zenkicom, pa da mu potomak zivi sa nama...
Sto se tice lajanje, laje samo kad neko zvoni na vrata.

liliput99 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.08.2008., 14:23   #72
Quote:
liliput99 kaže: Pogledaj post
Chen, psi su ti preslatki. Ovaj crno bijeli je isti moj(kad nije osisan). Imaju jako lijepe njuskice.
Ja sam iz Sarajeva, i ovdje im dosta shih tzua , pogotovo muzjaka koji su puno veci od mog(oko 8kg), i njuskica im je drugacija( citaj ruznija). Moj ima 5kg, ima 4 godine, ma pravi laf!
Zanima me, jesu li oba shih tzua tvoji, i jel ti tesko sa dva psa? Mi razmisljamo da si uzmemo jos jednog, ili eventualno da sparimo mog sa nekom zenkicom, pa da mu potomak zivi sa nama...
Sto se tice lajanje, laje samo kad neko zvoni na vrata.
ne, moj je samo Chen, ovaj tricolor, a ovaj drugi pas je Tibby, njegova nesuđena...ka što sam napisa, prije tjedan dana je Chen donirao svoje sjeme jednoj mini kujici od 4 kg, pošto se nisu uspili spariti prirodnim putem, a Tibby bi se trebala tjerati krajem ovog miseca, tako da moj Chen možda nešto i ubode

štenca sa tom mini kujicom ćemo pokloniti ženinoj sestri, a ukoliko dođe do parenja sa Tibby, tog bi ostavili sebi, jer su ta dva shih tzua, dakle, Chen i Tibby, definitivno dva najlipša shih tzua u Zadru, a i šire

živimo u stanu od 55 m2, i par dana je ta mini kujica bila kod nas, i ne vidim zašto se ne bi moglo sa dva psa, pogotovo tako mala...
Chen is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.08.2008., 17:14   #73
valjda ce se i ovom mom vise posrecit.
jadnicak, za sada mu je jedina "drugarica" jastuk, koji danonocno mrcvari
liliput99 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.08.2008., 14:04   #74
malo smo i mi zaspali, lito, vamo, namo...evo dvi slike zasad, a danas ćemo se malo potruditi oko foto sessiona...i da, izgleda da Chen postati tata, 1.9. je ultrazvuk, ali je ženkica dobila u par dana 65 deka i počela se čudno ponašati :figa

http://img84.imageshack.us/img84/5430/dsc06673cx4.jpg

http://img155.imageshack.us/img155/8218/dsc06667dl8.jpg

Zadnje uređivanje Misery's Crown : 19.08.2008. at 14:07. Reason: Prevelike slike
Chen is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.08.2008., 15:45   #75
Cestitam! Nadam se da ce biti puno unuka
Inace, Chen je presladak, pravi macho
Nego, je li ko probato royal canin hranu za shih tzue? Ja to tek danas ugledala u radnji, svom kupila eukanubu, sensitive skin da vidim da li ce se manje cesati...
liliput99 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2008., 10:08   #76
ja koristim royal canine ultra sensible...hrana je jako dobra, nju mi je vet preporučija baš kad je Chen ima problema sa češanjem...

btw, primijetija sam da se zadnjih dana Chen opet malo više češka nego što bi triba, izgleda da mu je neko nešto bacija sa stola, tako da je sad opet na isključivo RC...
Chen is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2008., 21:05   #77
mh....moj cesto dobije nesto sa stola, komadic piletine ili teletine recimo....
al ovih dana sam to ukinula, sad cu da vidim kako ce reagovati na eukanubu.
inace uz tu hranu, mu dajemo malo i cezara i mladog sira. on to sve smaze!
od poslastica najvise voli pedigree shmackose, tako nekako
liliput99 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2008., 01:32   #78
Danas sam u gradu vidjela jednog crno-bijelog Shi-tzua. Eto to je prvi put da sam ga vidjela uzivo i kcer mi ga je pokazala jer me eto..jos uvijek nagovara [ odnosno.baku..ja sam nagovorena ].Taj crno-bijeli mi je bas bio presladak i eto ..malo sam se raspitala..itd...Gospođa je bila susretljiva..i sve nam je objasnila..Eto ja sam potencijalni budući vlasnik
Evo kćer...mi danas rekla da ako prođe razred sa 5,0 bili mogli nabavit malenoga.. =] ...To mi je pokazalo koliko je zagrijana jer je spremna..godinu dana čekati..
Vidit ćemo što će baka reč na to jer po meni može u kuću već sutra.
Ajmo vlasnici što ste utihnuli...jel može koja slikica od vaših ljubimaca??
murtila is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2008., 16:39   #79
na prethodnoj stranici ima slika chena i moje crno bijele bebice
evo jos par:




necete se pokajati ako si uzmete jednog slatkisa! to je jako mirna i zahvalna pasmina!
liliput99 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.09.2008., 17:11   #80
Thumbs up

Pozdrav svim ljubiteljima i ponosnim vlasnicima shih tzua!

Hvala na svim iscrpnim informacijama i sličicama koje je uživancija gledati. Naletjela sam na vaše komentare i iskustva u pravo u vrijeme, prije 10ak dana. Moja je odluka o kupnji shih tzua bila malo klimava, zato što nikad nisam imala psa, a i živim u stanu na prvom katu, al želja za preslatkim psićem je jednostavno prevladala i prihvatila sam se posla. (čitaj nagovaranja supruga!)
I evo je, Maza stara 10 tjedana stigla je prije 7 dana i spava mi u krilu dok se registriram na forum da vas pozdravim i izrazim svoju radost!!
bboop is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:59.