Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 04.10.2007., 23:55   #201
Quote:
extreme kaže: Pogledaj post
ovo zvuči strašno....
Ma nije strašno, nego priroda... ebga, tak sam građena
Al nije ništa opasno nego samo taj grč toliko boli. Al fala bogu to mi je samo tu i tamo, ne prečesto.
__________________
potpis. zadovoljni?
Brančika is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2007., 11:50   #202
slažem se da su to ciste na jajnicima. ja sam imala takvih problema sve dok nisam počela piti kontracepcijske pilule. one reguliraju menstrualni ciklus pa se ciste pojavljuju, ali nema bolova i menga dolazi redovito.

mnoge cure imaju neredoviti ciklus, ali ih ništa ne boli. mene je jako boljelo, nisam mogla ni hodati, ni ležati, ništa. cista se jednostavno stvarala na nezgodnom mjestu...

Reina is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2007., 12:56   #203
Quote:
reina kaže: Pogledaj post
slažem se da su to ciste na jajnicima. ja sam imala takvih problema sve dok nisam počela piti kontracepcijske pilule. one reguliraju menstrualni ciklus pa se ciste pojavljuju, ali nema bolova i menga dolazi redovito.

mnoge cure imaju neredoviti ciklus, ali ih ništa ne boli. mene je jako boljelo, nisam mogla ni hodati, ni ležati, ništa. cista se jednostavno stvarala na nezgodnom mjestu...

koliko vremena treba da se razvije cista? bila sam kod ginićke prije ljeta i nije bilo cisti ni nikakvih drugih probema???

p.s. danas boli puno manje....

p.p.s. i dalje se nadam da je samo neki turbo pms... Boga
extreme is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2007., 14:14   #204
nemoj se zezat... tak je i mene bolelo, pa sam zavrsila na hitnoj... bila je upala slijepog crijeva u pitanju.... s tim da nisam imala nikakve mucnine... od svih simptoma upale slijepog crijeva imala sam samo bolove, uzasne... i jedva sam hodala... u bolnici su me furali u invalidskim kolicima....

s druge strane, mozda si se samo nahladila...

moj savjet ti je u svakom slucaju-puno caja i tostiranog kruha.
__________________
.
-ana- is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2007., 01:27   #205
Bolovi u trbuhu - pitanja

Bok!
Već zadnjih par dana osjećam bol u želucu. I to na nekoliko mjesta. Na vrhu trbuha, točnije ispod rebara sa lijeve i desne strane trbuha (nema bolova po sredini trbuha). Pa zatim na momente u donjem desnom dijelu trbuha, tipična bol kod upale crvuljka (slijepo crijevo). Onako na momente probadajuća blaga bol kao da me bockaju iglice u crijevima. Inače dva dana sam bio nadut i blago zatvoren, te sam imao tvrđe stolice, danas sam čak imao i prolijev . Sličan slučaj mi se je desio i prošle godine, doduše bez ove boli u regiji crvuljka, pa sam bio zatvoren nekoliko dana. Išao sam doktoru i on je rekao da je to bilo onda zbog hemeroida, tj. imam unutarnje hemeroide. A čak prije 3 godine sam imao takvu nadutost i bolove i završio sam na injekcijama na hitnoj pa mi nisu mogli utvrditi što mi je, poslali me na abdominalni ultrazvuk i nalazi su bili dobri. Nemam pojma, najviše me brinu ti povremeni bolovi na mjestu slijepog crijeva, nemam niti nisam imao temperaturu, nisam povraćao niti mi se povraća samo sam blago nadut i osjetim da me lagano bocka dolje desno. Pa kaj je moguće da mi je crvuljak upaljen? Na dodir kad jače stisnem taj dio želuca osjetim bockanje, doduše nešto slična bol je kad ju usporedim sa stiskanjem i lijeve donje strane želuca. Postao sam paranoičan. Najgore od svega je što nemam zdravstvenog osiguranja, te sad na jedvite jade ga pokušavam složit a baš mi i ne ide, jer nisam zaposlen, itd... Što ako završim u bolnici? Ta bi me operacija mogla koštati desetke tisuća kuna? I šta sad? Da krepam ko zadnji cucak? Nemam pojma više, kako ići na pregled, koji pregled u koju privatnu kliniku? Koliko košta ultrazvuk i vađenje krvi u privatnim klinikama.Stanujem u okolici Zagreba. Nemam pojma, lud sam totalno. Paranoja me zgrabila, ljudi molim vas recite mi što da radim, možda mi se sati i minute odbrojavaju....
__________________
oink ! oink ! buit ! buit !
paYuta is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2007., 13:35   #206
e pa kad se slijepo crijevo upali ili pukne ne daj bože,ne možeš baš pisat post nego juriš u hitnu,a i to je problem jer su bolovi takvi da se jedva digneš s poda-refleksno je bol na lijevoj strani trbuha ili čitav trbuh boli, i koči noge-uglavnom desnu,muka ti je ,dušu bi povratio...a kako izgleda početak upale crvuljka,ne znam,ali mislim da onda leukociti moraju biti povišeni...



nadam se da neće biti upala crvuljka kod tebe

amis is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2007., 14:38   #207
Aha, samo da nadodam kako me žgaravica sad isto tih par dana hoće udavit. Da nije do kiseline?
__________________
oink ! oink ! buit ! buit !
paYuta is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2007., 01:24   #208
pa prije bih rekao da se radi o nadutosti kojoj uzrok može bit više stvari,reče da imaš šuljeve...vjerojatno imaš funkcionalne smetnje crijeva,malo nepravilnu peristaltiku,povećano nakupljanje zraka...jel bolovi ikad budu tipa grčeva?
upala crvuljka nije isključena ali nije akutna svakako,ako je UZV i krvna slika bo. kako se hraniš? kakva je sad stolica?
__________________
dežurni doktor
ante dumbledore is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2007., 18:03   #209
Quote:
ante dumbledore kaže: Pogledaj post
pa prije bih rekao da se radi o nadutosti kojoj uzrok može bit više stvari,reče da imaš šuljeve...vjerojatno imaš funkcionalne smetnje crijeva,malo nepravilnu peristaltiku,povećano nakupljanje zraka...jel bolovi ikad budu tipa grčeva?
upala crvuljka nije isključena ali nije akutna svakako,ako je UZV i krvna slika bo. kako se hraniš? kakva je sad stolica?
Dakle ovako, grčevi se javljaju u sredini trbuha jedino trenutke prije odlaska na obavljanje the big nužde. Mislim, to su opet klasični grčevi koji se po meni uvijek tako manifestiraju kada normalno me tjera na WC. S time, da ponekad, samo od sebe, onako ful lagano osjetim ubode, kao "boc-boc" u doljnjem desnom dijelu trbuha. A na opip , tj. pritiskanjem prstiju po krajnjem desnom rubu trbuha, od smjera prsnog koša pa skroz do kukova znam naletit po toj cijeloj duljini na lagano probadanje. No opet, napominjem da slično probadanje imam (doduše nešto blaže) i kada radim istu dijagnozu i po lijevom rubu trbuha (od prs. koša pa do kukova). Ma kaj se tiče hemića, imao sam prošlo ljeto jedan turbo zatvor od par dana da sam skroz prolupo od toga. Inače, ovak sam malo svinjske građe (otuda i nick payuta) , imam nekih 120kg na svojih 190cm visine, nije baš pohvalno. A jedem sve živo i neživo, doduše sad zadnjih par dana otkako me to zafrkava samo jedem rižu, juhu,dvopek, pijem čajeve, itd... Momentalno, stolica mi je jako slična mojoj "klasičnoj" stolici, inače možda to nije normalno ali ja uvijek i to godinama obavljam the big nuždu barem dva puta dnevno. Kao standard, jučerašnja stolica, recimo... je bila onako polutvrda, a druga poslije nje je bila onako mekša rijeđa ali ne kao neki vodenasti turbo prolijev, to nikako ne.. Prolijev sam imao prekjučer nakon dan-dva blažeg zatvora. Eto sad dok sjedim za kompom i tu tipkam osjećam kako se u donjoj desnoj strani trbuha nešto kao dešava, ne više kao grčevi ili bol, već kao blago ožarenje, peckanje, kako da to velim, kužim da tu nekaj nije kako treba biti. Sutra idem se naručit u jednu polikliniku za UZV abdomena pa ćemo vidjeti.

P.S. Malo sam slab sa tim medic. terminima, što je akutna upala? Te da li se može na UZV 100% vidjeti u kakvome je stanju crvuljak?
__________________
oink ! oink ! buit ! buit !
paYuta is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2007., 18:18   #210
Bok!

Evo, možda te malo utješi, ali i ja ti već par dana muku mučim s trbuhom. Samo mene probada s lijeve strane. Zapravo, ne mogu reći da me probada nego više da žulja.
Od prošle nedjelje imam upalu sinusa. U utorak mi je u nakon jela bilo čudno, samo mi je žuborilo u trbuhu i imala sam užasne plinove. Tako i sljedeći dan. A onda: imam redovito stolicu, ali dosta tvrdu i ne u komadu, nego onako, dio po dio, a nakon toga imam osjećaj da nisam do kraja obavila. Takav osjećaj imam cijeli dan,a kad nešto pojedeem naduta sam strašno i to kao s lijeve strane jače i uz to žuljanje.
Kad sam spomenula doktorici, rekla je da se ne zabrinjavam s tim. Ali mene zabrinjava.
A danas mi teta u ljekarni kaže da vlada neka viroza. Samo, ja sam mislila sa je viroza prije proljev!

Ako netko ima savjet
mišica27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.10.2007., 09:55   #211
Quote:
paYuta kaže: Pogledaj post
Bok!
Već zadnjih par dana osjećam bol u želucu. I to na nekoliko mjesta. Na vrhu trbuha, točnije ispod rebara sa lijeve i desne strane trbuha (nema bolova po sredini trbuha). .
Tako se meni manifestira često, kažu žuč (kad ne radi dobro). Naročito se javlja kad jedem masno (na masti nešto pečeno, npr.).
Inače, imam sporu probavu, tako da sam sklona nadutosti...ali svakako mi žuč još to otežava jer ne pomaže želucu da razgradi sve kako treba...promijenila sam način prehrane i lakše mi je...
__________________
Nije važno jesi li nokautiran. Važno je - dižeš li se!?
reader is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.10.2007., 15:57   #212
crijevni grčevi su čest "problem" u općoj populaciji, nastaju kao posljedica povećanja tlaka u lumenu crijeva i poslejdičnog nadražaja živčanih završetaka
nije ništa zabrinjavajuće, može si čovjek pomoći regulacijom prehrane,ako nekog zabrinjava tvrda stolica onda treba(nakon isključenja organske bolesti) probat prvo sa novim režimom hranjenja a onda po potrebi i omekšivače stolice,npr Na dokusat
__________________
dežurni doktor
ante dumbledore is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2007., 10:10   #213
Promijena načina, režima i količine prehrane uvelike mijenja (olakšava) i metabolizam i probleme sa stolicom!
Ja sam ih uvela i problemi su mi se sveli na minimum...kad nešto pobrkam (na putu, u gostima itd), opet se "začepim"!
__________________
Nije važno jesi li nokautiran. Važno je - dižeš li se!?
reader is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2007., 10:24   #214
Molim te, jel bi mogla u osnovnim crtama reći što si promijenila??
Ja inače pazim što jedem, ali stvarrno sam u zadnje vrijeme zaboravila na jogurte, žitarice, malo više vode....
mišica27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2007., 12:33   #215
ja sam prosli tjedan imala blago povisenu temperaturu (cetvrtak i petak), a u subotu jos i jake grceve i bolove u cijeloj trbusnoj supljini. prvo sam mislila da sam se otrovala s hranom (povracala sam, ali nisam imala proljev), ali jucer mi se to opet dogodilo (nedjelja je bila ok, samo blaga nadutost). jedino sto povezuje oba slucaja jest da se to dogodilo nakon seksa. oba puta. za vrijeme seksa me nije nista boljelo ni smetalo.
sto bi meni moglo biti? zvala sam hitnu nocas da ih pitam sto da radim, rekli su mi da u zagrebu vlada neka viroza i da je vjerojatno to to.
carre is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2007., 13:53   #216
Quote:
carre kaže: Pogledaj post
ja sam prosli tjedan imala blago povisenu temperaturu (cetvrtak i petak), a u subotu jos i jake grceve i bolove u cijeloj trbusnoj supljini. prvo sam mislila da sam se otrovala s hranom (povracala sam, ali nisam imala proljev), ali jucer mi se to opet dogodilo (nedjelja je bila ok, samo blaga nadutost). jedino sto povezuje oba slucaja jest da se to dogodilo nakon seksa. oba puta. za vrijeme seksa me nije nista boljelo ni smetalo.
sto bi meni moglo biti? zvala sam hitnu nocas da ih pitam sto da radim, rekli su mi da u zagrebu vlada neka viroza i da je vjerojatno to to.
Interesantna stvar, jer ja sam često u Zagrebu i može bit da sam nešto opako pobrao u zraku. Jer su mi još tri moja frenda se žalila na mučnine i bolove u trbuhu unatrag tjedna dana. Ali kako god da okreneš, odoh ja na UZV. Ziher je ziher, ljudi moji.
__________________
oink ! oink ! buit ! buit !
paYuta is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2007., 15:40   #217
Tu sam na forumu saznao da postoji nekakvo voće zvano "noni" i da njegov sok djeluje uspješno protiv crijevnih tegoba. Ima li još tko kakvih iskustava na tu temu?
__________________
oink ! oink ! buit ! buit !
paYuta is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2007., 17:11   #218
Evo me !
Bio danas na UZV. I tako, imam good news i bad news.
Good news: crvuljak nije upaljen.
Bad news: pronađena tri polipa unutar žuči.

Okej, dakle striček doktor mi je rekao citiram: " imaš uredne žučne vodove te žučnu vrećicu sa tri polipa od 3,5mm a sve ostalo u redu". Dao mi je recept za neki lijek da me malo otvori zbog tvrde stolice.

Stoga, poštovani korisnici foruma i znalci medicinske dijagnostike. Ja nisam niti malo upućen u medicinske pojmove te stvarno neznam što su polipi. Ja često vežem polipe uz rak debelog crijeva gdje kad se dijagnosticiraju to ide sistemom: " O.K. you have polyps in your guts, Surprise! You are about to die a long and painful death!" . Stoga, mene zanima sa kakvim se nivoom hazarda ja tu suočavam? Je li to tumor? Hoću li krepat od toga? Doktor mi je rekao da se ne brinem previše i da se vidimo na kontroli za 6mj. Makar ja znam da su doktori dosta slatkorječivi pa si brijem da mi je to rekao tek tolko a problem je zacijelo ozbiljniji nego što se čini. Stoga opet molim, da mi se objasni iskreno kaj je tu u igri. Je li to može počet rast i razvijat se u mega-smrtonosni-sotonski tumor? Da li se to može danas/sutra operirati? Da li se toga čovjek nakon operacije zauvijek riješava? Da li će mi radi toga žuč izvadit? Je li postoje izvanzemaljci, itd... Možete iz ovoga teksta naslutiti da sam u totalnoj panici i strahu od tih god damn polipa. Da li ljudi i dalje žive sa time a da ne operiraju? Kako to uopće nastaje? Aaaaaaaaaa!!!!!!!!!!!!!! Lud saaaaaaaaaammmmmmmmm!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!:hebe mu:
__________________
oink ! oink ! buit ! buit !
paYuta is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2007., 14:27   #219
bump!
__________________
oink ! oink ! buit ! buit !
paYuta is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2007., 20:16   #220
posto vidim dase situacija u tvom stomaku razigrava obzirom na nove nalaze eto da i ja dam nekakav komentar
Vecina bolova pocinje u predelu epigastrijuma bez obzira na uzrok bolova. to se definise kaonespecificni bol tv. celijacni bol .
on moze poceti kao gastroenteritis obican i tako se nastaviti nishodno ka debelom crevu narocito ako si neki nervozan tip osobe.
tj bol migrira u ICR tzv ileocekalni prostor gde je i "slepic"tzv apendiks
za apendiks je ipak najvazniji klinicki nalaz i ponekad bolovi mogu biti samo bockanje jer postoji fekolit u apendiksu jer tada nema upale. 50% slucajeva pocinje migriranjem bolA u ICR a 50% pocinje odmah dole u ICR,
tako da tu ponekad nije jasna situacija , da li je apendicitis u pitanju ili nesto drugo,obzirom da si musko jajnik-cista ti sigurno nije pukla.
moguce da jedes negde na nekom kiosku na divljaka pa si pored pljeskavice dobio i bonus salmonelicu.
ako imas bolove nocu koji te bude negde od ponoci do 2 h izjutra moze se lako desiti da imas nekakav ulkus, gastropatiju ili cak pankreatitis.(ovo vidi ako imas zute pege ispod ociju). Tada se bolovi mogu spustiti nize kao i zbog razvoja transudata koji obicno silaziporedcreva parakolicno desno krozz tzv parakolicni jarak kao reakcija creva na patnju.vidi dali imas bolove na prazan stomak , ili kad jedes. naravno bilo bi dobro da sa nekim ozbiljno popricas o svom problemu da ne ispadnes hipohondar.
polipi žk., hm mene da pitas ja bih ti odmah predlozio operativni tretman.
nadam se da moj haotican odgovorna tvoj delimican opis bolova mALO ublažava doživljaj realnosti i pokazuje blži uzrok bolova.
osnovni znaci za apendiks hm nisu ni leukociti ni temperatura,, tj. mtad je vec ocigledno elem kad stavis ruku na mesto gde bi treebalo da je apendiks pa otpustis naglo ruku tad zaboli uffff , mada nije bas sve tako jednostavno, npr.
neki hirurg Voskresensky je davno nekad smislio da ako povuces sa leve strane kosulju pacijenta i on dobije bolan grc teba ga operisati od apendicitisa hmmm medicina je skup varijacija koje ni ti ne mozes sam sve opisati cak i a hoces ali mozes pitati rodbinu i roditelje kako je njih boleo apendiks i da li su ga operisali pozdrav
p.s. naravno kolon iritabile sa levestrane i to je mzdatvoj uzrok bolova ali najpre popricaj sa nekim ako bas ne verujes..
__________________
sve sto kazem bice upotrebljeno protiv mene.
abuxl is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 23:19.