Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa

Alternativa Noetički pristup stvarnosti.
Podforumi: Astrologija, Na rubu znanosti, Magija i mistika, Alternativno liječenje

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 10.12.2009., 23:59   #41
temelj je De Mello

De Mellova knjiga Buđenje svijesti je temelj Transurfinga, više nego Tajna. tajna je ok, ali za moj ukus koncepcijski malo isuviše iskomercijalizirana. Transurfing je životniji, ima dio De Mellove duhovnosti i dio kvantno-mehaničkih spoznaja. Sve to drži vodu, znanost i duhovnost sve su si bliže i to je dobro.
kinawoo is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2009., 15:13   #42
Upravljanje stvarnošću

Da li itko ima 4 dio knjige vadima zelanda? Svejedno, moze pdf ili std format.
tom777 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.12.2009., 00:04   #43
Sjecate se onih knjiga "Razgovori s Bogom", pa oni silni nastavci, bio sam ih procitao sve valjda, i odusevio se totalno sa nekim novim i potvrdama starih spoznaja, medjutim nakon nekog vremena je jednostavno sve isparilo.

Nadam se da se to nece desiti sa Transurfingom, jer je nekako pisan bas "kako treba", kao da je nasor regiji pogodniji. Ne znam zasto autor pise ovo sve u 5 ili vise nastavaka, jedna knjiga se cita 1-2 dana najvise, nekako bih volio da kad jednom dovede opis tehnike do kraja izda OneInAll verziju

Ne znam kako vama, ali ali me se nekako sve pobrkalo nakon sto sam procitao ova do sada u nas dostupna 4 dijela, pa planiram poceti citati is pocetka. Osim toga pitam se da li ce autor jednom napraviti i graficki prikaz ove "svoje teorije", ponekada je zbilja tesko pratiti o cemu trenutno prica.

U biti dosta podsjeca na nacin kako fizicari tumace bilo koju temu, ako se ne usvoje temelji svaki daljnji pokusaj shvacanja je skoro pa nemoguc, eto tako volio bih da te temelje autor predstavi onako fino u bojama

Ugodno citanje i iscekivanje 5. dijela iduce godine
uz nadu da Transurfing nece metastazirati u nesto poput ovoga link
Goldy is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2010., 19:03   #44
bas poceo citat i sad jos kad vidim sve ove komentare zvuci mi obecavajuce
mislilac is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2010., 23:26   #45
citam 3. dio... zasad sve pohvale gospodinu Zelandu... 5. dio uskoro u knjizarama
__________________
Da Da izam
Mila Vasilijeva is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2010., 21:11   #46
Thumbs up izašao 5.dio

Izašao je Transurfing 5.dio. Ja sam ga kupila u Planetopiji.
__________________
mermaid
mermaid is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2010., 00:37   #47
ja bi prvi dio ak netko ima u pdf-u
leptirica020 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2010., 12:24   #48
re

Čitam 4. dio. Mislim da je svih 5 u prodaji.
lenileni is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2010., 13:11   #49
Pričitala sam nekoliko knjigica iz serije transurfinga i sve je to lijepo i obećavajuće ali svake godine se pojavi bar jedna ako ne i više "revolucionarnih" knijga i teorija. Mene zanima da li je uspio netko nekakav konkretan pomak napraviti u svom životu upotrebljavajući to što piše Zeland?

Ima li netko da želi podijeliti vlastito iskustvo na temu? Ne mislim pri tome na onu razinu iskustava koja vam se ionako događaju po defaultu, ili bi se ionako dogodili uz malo više truda i zalaganja. Mislim pri tome na stvarno značajne skokove, na prevazilaženje osobnih ograničenja, na probijanje granica koje do sada nikako niste uspijevali probiti.
hanna69 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.03.2010., 15:00   #50
Quote:
hanna69 kaže: Pogledaj post
Pričitala sam nekoliko knjigica iz serije transurfinga i sve je to lijepo i obećavajuće ali svake godine se pojavi bar jedna ako ne i više "revolucionarnih" knijga i teorija. Mene zanima da li je uspio netko nekakav konkretan pomak napraviti u svom životu upotrebljavajući to što piše Zeland?

Ima li netko da želi podijeliti vlastito iskustvo na temu? Ne mislim pri tome na onu razinu iskustava koja vam se ionako događaju po defaultu, ili bi se ionako dogodili uz malo više truda i zalaganja. Mislim pri tome na stvarno značajne skokove, na prevazilaženje osobnih ograničenja, na probijanje granica koje do sada nikako niste uspijevali probiti.
"Tko zna ne govori. Tko govori ne zna" (Anthony De Mello, Svjesnost).
ocean_wind is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.03.2010., 09:30   #51
Quote:
ocean_wind kaže: Pogledaj post
"Tko zna ne govori. Tko govori ne zna" (Anthony De Mello, Svjesnost).
Pa je ipak napisao par knjiga, jelda?

__________________
kokoro arata ni koto ni atare
r0nin is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.03.2010., 12:09   #52
And now something completely different.

Transurfing... zvuči poznato. Jel to onaj tip koji je uzeo onu staru "kako siješ tako ćeš i žeti", zapakirao je u seriju knjiga i dokumentarac o nekakvoj velikoj tajni i pobrao gomilu love?



Indikativno da se cijelo vrijeme govori kako se ne treba pomučiti za vlastite ciljeve. Vjerojatno je zato popularan koncept.

Usput, cijela ideja je totalni plagijat Zelazny-evog Ambera.

One koje zanima malo ozbiljniji pristup tematici kvantne prirode stvarnosti i mogućnosti utjecaja na istu, preporučam The RetroPsychoKinesis Project. Imate i online testove u kojima možete sudjelovati i pomoći u ispitivanju cijelog fenomena.
__________________
I have nothing to say but I shall say it anyway.
----||----
The Last Stand
Cenarius is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.03.2010., 13:31   #53
Quote:
Cenarius kaže: Pogledaj post
Transurfing... zvuči poznato. Jel to onaj tip koji je uzeo onu staru "kako siješ tako ćeš i žeti", zapakirao je u seriju knjiga i dokumentarac o nekakvoj velikoj tajni i pobrao gomilu love?
.
ne
ja završavam 1.dio, taman podigla u knjižnici 2-4.
ono što mi se sviđa su objašnjenja o važnosti , važnost koju dajemo stvarima, ljudima, događajima. čim smanjimo važnost koju pridajemo nečemu, stvari krenu bolje. dio s klatnima također, čak i je lako prepoznati, ali djelovati..malo teže
__________________
Men have two emotions: Hungry and Horny. If you see him without an erection, make him a sandwich.
Pješčani sat is online now  
Odgovori s citatom
Old 11.03.2010., 14:15   #54
Quote:
Pješčani sat kaže: Pogledaj post
ne
ono što mi se sviđa su objašnjenja o važnosti , važnost koju dajemo stvarima, ljudima, događajima. čim smanjimo važnost koju pridajemo nečemu, stvari krenu bolje.
No tada nas više nije niti briga da li stvari idu na bolje ili na gore, kad im ne pridodajemo važnost. Ili im ipak pridodajemo važnost kad mijenjamo vlastita stajališta u očekivanju boljeg stanja stvari? Hmm...

Bez muke nema nauke ljudi.

Ako sumnjate, evo jedan eksperiment: otiđite negdje usred ničega, po mogućnosti u neku pećinu usred pustinje, i tada, kada ste slobodni od svih faktora koji bi mogli pomutiti rezultate, pokušajte utjecati na stvarnost tako da ne umrete od žeđi. Možda padne kiša.
__________________
I have nothing to say but I shall say it anyway.
----||----
The Last Stand
Cenarius is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.03.2010., 14:28   #55
Quote:
Cenarius kaže: Pogledaj post
No tada nas više nije niti briga da li stvari idu na bolje ili na gore, kad im ne pridodajemo važnost. Ili im ipak pridodajemo važnost kad mijenjamo vlastita stajališta u očekivanju boljeg stanja stvari? Hmm...
ja na to gledam ovako:
jedno je dodavanje važnosti(pretjerano) a drugo je uživanje u nečijem društvu ili u nekoj osobi.
na primjer: sviđa ti se netko. dok god je to sviđanje, uživanje u zajedničkim kavama, druženju, bez zamišljenih očekivanja, sve je ok i postoji šansa da se to razvije u nešto( nrp. vezu, ako se to želi). no, ako jedna strana počne stvarati planove i očekivanja( nazvat će, zašto me nije pozdravio danas, što sad znači to što je rekao itd.) , znači daje na važnosti događaju i osobi, time po Zelandu izazivamo balans koji će nas još dalje odbaciti od te osobe.
ne mislim da trebamo potpuno odustati od davanja važnosti nekom/nečem, nego prepoznati kad treba stati s time
__________________
Men have two emotions: Hungry and Horny. If you see him without an erection, make him a sandwich.
Pješčani sat is online now  
Odgovori s citatom
Old 11.03.2010., 14:43   #56
To sve stoji, ali je problem u tome što se taj princip nekako, barem imam takav dojam, pokušava prebaciti na kompletnu stvarnost. Sad, kvantna priroda stvarnosti jest kompleksna i začuđujuća stvar, ali budimo realni - jedno je opustiti se u druženju s nekim i time općenito ostvariti bolju atmosferu koja će cijelu stvar učiniti primamljivijom drugoj osobi, a druga stvar je pokušati primijeniti isti princip na fizičku stvarnost.

Daklem, ja bi rekao da se radi o dobrom pristupu što se tiče međuljudskih interakcija; dok to sve nema nekog efekta kad se ne radi o živim bićima koja mogu osjetiti naš stav. Ne radi se o mijenjanju stvari na nekom fundamentalnom nivou, već o utjecanju na vlastitu i tuđu percepciju nas samih.
__________________
I have nothing to say but I shall say it anyway.
----||----
The Last Stand
Cenarius is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2010., 17:09   #57
Procitala sam svih 5 knjiga Transurfinga, i knjige na slicnu/istu temu: sve od J. Murphyja, Esther i Jerry Hicks (sve 3) i Tajnu, i jos od suradnika na Tajni - J. Canfielda. Mogu samo reci za Transurfing da je to to jer na najjednostavniji i NAJPRIHVATLJIVIJI (ne vjeruj nego PROBAJ, pa tek onda vjeruj!) nacin objasnjava cijeli princip. Smatram da su 4. i 5. knjiga najbitnije, a prve 3 su vise teoretski dio koji se u dvjema zadnjima ponavlja u natuknicama. U svakom slucaju: najvise mi se svidja upravo zbog toga probaj, pa tek onda vjeruj, dok oni gore navedeni autori sugeriraju nepokolebljivu i beskrajnu vjeru, sto je zaista tesko postici. Zasad temeljem svega ovoga drzim 5. knjigu Transurfinga.
__________________
Da Da izam
Mila Vasilijeva is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2010., 10:24   #58
Slažem se s tobom jer je tip ipak i nekakav znanstvenik, fizičar ili što već....
Osim transurfinga svakako je za preporučiti Proces prisutnosti od Browna....knjiga je jednostavna, brutalno otvorena i jasna i primjenjiva bez ikakvih iluzija o bilo čemu....
Da li Transurfing 5 ima gdje za skinuti ili pitam gluposti?
nimita is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.03.2010., 15:02   #59
Quote:
nimita kaže: Pogledaj post
Slažem se s tobom jer je tip ipak i nekakav znanstvenik, fizičar ili što već....
Osim transurfinga svakako je za preporučiti Proces prisutnosti od Browna....knjiga je jednostavna, brutalno otvorena i jasna i primjenjiva bez ikakvih iluzija o bilo čemu....
Da li Transurfing 5 ima gdje za skinuti ili pitam gluposti?
Mislim da nema za skinuti jos, tek je izasla... Ne znam ni ima li prethodnih dijelova, ali ako ima, pretpostavljam da ce i ovaj prije ili poslije...
__________________
Da Da izam
Mila Vasilijeva is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2010., 23:41   #60
Lightbulb



Ma super je ova 5. knjigica bas
Nakon prijasnjih u kojima se objasnjavaju detalji, ova je nekako bas tocka na i ... premda se vec najavljuje slijedeca koja ce pisati o ishrani, osobno nemam nista protiv da ima puno ovakvih slicnih autora i teorija, jer svatko od nas ce s nekim pristupom nesto konketno i napraviti, malo mi je zao jedino sto velika vecina ljudi cijeli zivot gleda vrlo skepticno na sve ovoga tipa ...
Goldy is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 20:09.