Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Automobili

Automobili Život na kotačima
Podforumi: Nautika, Motori i skuteri, Autoplin

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 13.01.2010., 14:54   #21
Quote:
johny5 kaže: Pogledaj post
Valjda zat što ne postoji..
A ne...bas je VW izbacio TDI-a iz prodaje!?
efodiks is offline  
Old 13.01.2010., 14:56   #22
Quote:
efodiks kaže: Pogledaj post
A ne...bas je VW izbacio TDI-a iz prodaje!?
Pa jasno da ga je izbacio. u 6-ci kuca common rail srce..
johny5 is offline  
Old 13.01.2010., 14:57   #23
Da, ali je TDI!
efodiks is offline  
Old 13.01.2010., 15:00   #24
Quote:
efodiks kaže: Pogledaj post
Zar nije to TFSI??? Ili je to isti k...?
Znam da ovaj novi Golf R takodjer ima TSI(umjesto VR6), kao i stari audi S3.

@Unstable, stvar je vrlo jasna.
Golf V TDI = veca usteda
Golf VI TSI = novi auto(bolji auto, veci gust, bolji motor), no veca potrosnja.

No i popust nije los...? Zakaj ne uzmes Golf VI 1.9 TDI?
Golf VI TDI je bio prva opcija, medutim citao sam i cuo da ga "ubija" gradska vožnja(po gradu se voizim 90% vremena). To je takoder novi motor na bazi starog, al' po meni, najveca poznata mana mu je DPF (filter krutih čestica). Ne samo njemu nego i drugim, novijim dieselima.
U taj auto ide posebno ulje, cija je litra oko 180 kn, nekakvi aditivi a kad se skroz zastopa, moras ga mjenjat... cifra od cca. 8000 kn.
Najgore je sto im ne treba puno da se zastopaju, neki su imali problema vec na 5000 km. Da ne pricam o proceduri regeneracije tih filtera. Totalna muka.
Golf VI 1.6 TDI zato po meni ne dolazi u obzir.
Unstable is offline  
Old 13.01.2010., 15:00   #25
Quote:
efodiks kaže: Pogledaj post
Hmm, pa GTI ima 2.0 i 200ks...znaci veca naprezanja nego 1.4, stoga je dobra referenca.
Pogledaj 1.4 TSI sa 160ks, mislim da nije prevelika razlika u cijeni.
Uvjerenja sam da je drugačiji pristup izrade 2.0T u odnosu na 1.4T, tj. siguran sam da 2.0 bolje podnosi sva naprezanja.
__________________
Be Water My Friend
get is offline  
Old 13.01.2010., 15:07   #26
Quote:
Unstable kaže: Pogledaj post
U interesu mi je kad dajem vec toliko novaca kakva-takva sigurnost u trajnost i pouzdanost motora.
Zato sam dosao na tu rabljenu peticu.
Osim što sam napravio nešto km sa passatom 2.0 TDI sa 140 ks i golfom V 1.9 TDI sa 105 ks, nemam drugog iskustva, pa ne bih previše komentirao, ali...

...ako dobro razumijem, došao si do rabljenog golfa V, samo zato jer si skeptičan prema novim motorima u VI-ici? Pa si onda od svih motora u VI-ici, više "prisilno" izabrao 1.4 tsi, jer ti se čini kao vjerojatno najmanje kvarljiv?

Ako je zaista tako, opusti se čovječe i uzmi auto i motor koji ti paše, a priče pusti po strani.
__________________
Vratite nam krvopiju!!!
palj is offline  
Old 13.01.2010., 15:16   #27
Quote:
palj kaže: Pogledaj post
Osim što sam napravio nešto km sa passatom 2.0 TDI sa 140 ks i golfom V 1.9 TDI sa 105 ks, nemam drugog iskustva, pa ne bih previše komentirao, ali...

...ako dobro razumijem, došao si do rabljenog golfa V, samo zato jer si skeptičan prema novim motorima u VI-ici? Pa si onda od svih motora u VI-ici, više "prisilno" izabrao 1.4 tsi, jer ti se čini kao vjerojatno najmanje kvarljiv?

Ako je zaista tako, opusti se čovječe i uzmi auto i motor koji ti paše, a priče pusti po strani.
Kao sto sam gore napisao.. dosta sam citao i o potrosnji i o samim problemima na TSI-u po stranim forumima. Ima svakakvih prica a i filmica na youtubeu. Medutim, to se vecinom odnosi na ove 1.4 motore sa 160ks. Ima jedan forum od EOS-a sa tim motorom sa nizom problema. Vecinom pojava nekavih zvukova nakon male km, potrosnja ulja i td.
Kad dajem toliki novac, ne zelim srljat samo da bih imao šesticu.
Najveci plus rabljene petice je taj provjereni motor.. a i 2008. god, znaci zadnja godina proizvodnje koja "garantira" da su bug-ovi vecinom uklonjeni.
Mozda jesam malo paranoican ali, radi se o dosta novaca.
Unstable is offline  
Old 13.01.2010., 15:30   #28
tek' it or liv' it

potpisao Banditos
__________________
Be Water My Friend
get is offline  
Old 13.01.2010., 15:34   #29
joj joj ljudi
1.9TDI ne postoji više u GOLF VI, sad ga je zamjenio novi motor 2.0 sa 110KS
i dosao je novi slabiji 1.6 TDI
2efodiks: nije isti k... TFSI - turbo + kompresor, TSI only turbo
maloljetnik is offline  
Old 13.01.2010., 15:40   #30
Quote:
maloljetnik kaže: Pogledaj post
joj joj ljudi
1.9TDI ne postoji više u GOLF VI, sad ga je zamjenio novi motor 2.0 sa 110KS
i dosao je novi slabiji 1.6 TDI
2efodiks: nije isti k... TFSI - turbo + kompresor, TSI only turbo
Ja bih rakao da je 1.9 TDI zamjenjen sa 1.6 TDI-em. 1.6 TDI mozes dobit sa 90 ks i sa 105 ks kao sto je prije bilo slucaj sa 1.9.

TFSI su motori koji se ugraduju na Audije. Mislim da je veca razlika izmedu TSI i TFSI motora... drugacija tehnologija.
1.4 TSI (160ks) - kompresor+turbo
1.4 TSI (122ks) - turbo
To je pisano valjda 100 puta
Unstable is offline  
Old 13.01.2010., 15:41   #31
Ne znam da li ti je poznato no VW daje 4 godine jamstva na sve svoje modele.
Kaj se tice TSI-a...cemu tolika briga? To su novi motori u koje VW ulaze dosta novca i ocito zele osim odlicnih diesel motora imati i benzince...stoga sumnjam da moze nesto strasno biti...eventualno neki cvrci sto kazes, no to nije vezano za motor. Ti motori idu u cijelu grupaciju VW-a...moraju biti pouzdani.
No problem je kod nas sto su 99.999% Golfova TDI... , a vidim da i sam naginjes prema istom.
efodiks is offline  
Old 13.01.2010., 15:43   #32
Golf V je sasvim ok, ovisi što voliš i koliko si spreman novaca uložit u auto, no nije zanemarit i to da je novi auto najbolji auto.
enterprais is offline  
Old 13.01.2010., 15:45   #33
Quote:
Unstable kaže: Pogledaj post
Golf V
2008. Comfortline, 1.9 TDI (105 ks) 24000 km
Alu felge... jedini "nedostatak" sto su 15"
121 000 kn sa prijenosom

Golf VI
1.4 TSI (122ks) cca. 150 000 kn sa uracunatih 15% popusta ( ne pitajte kako )
-znaci.. ima solidnu opremu.
Ovako što se tiče cijene,(gubitka cijene) skoro ti je potpuno svejedno kojega uzmeš jer će im podjednako pasti cijena. naime ova 5-ca je vjerojatno jako dobra no isto tako i skupa, 6-cu dobivaš relativno povoljno ako je nakrcana opremom, s obzirom na popust ok je.
Za točno 5 godina golf 5 tdi će vrijedi oko 7,5 tisuća eura, a golf 6 tsi oko 11 tisuća eura. To su procjene bazirane na vanjskom tržištu na koje ćemo i mi dotad doći, za golf 5 je dosta sigurna procjena, a golf 6 tsi bi trebao biti isto oko 11, pogotovo ak se taj motor pokaže dobar. Zasad ovi noviji modeli golfa tsi drže dobro cijenu 3 godine nakon izlaska. Uzmi to u obzir jer to je fenomen koji vrijedi samo za vw i u ovakvim slučajevima polovni auto gubi na cijeni gotovo kao i da uzmeš novog.
johny5 is offline  
Old 13.01.2010., 15:53   #34
Quote:
efodiks kaže: Pogledaj post
Ne znam da li ti je poznato no VW daje 4 godine jamstva na sve svoje modele.
Kaj se tice TSI-a...cemu tolika briga? To su novi motori u koje VW ulaze dosta novca i ocito zele osim odlicnih diesel motora imati i benzince...stoga sumnjam da moze nesto strasno biti...eventualno neki cvrci sto kazes, no to nije vezano za motor. Ti motori idu u cijelu grupaciju VW-a...moraju biti pouzdani.
No problem je kod nas sto su 99.999% Golfova TDI... , a vidim da i sam naginjes prema istom.
Evo neki linkovi da ne ispadnem bas toliko paranoican

http://www.vweosclub.com/forums/showthread.php?t=1952

http://www.youtube.com/watch?v=bcz2a...eature=related

Ima toga poprilicno. Imas pravo, naginjem TDI-u. A sa druge strane, dosta mi je vibracija i zvuka diesela. Do nedavno sam imao cetvorku 1.9 TDI PD (101ks)
Unstable is offline  
Old 13.01.2010., 15:59   #35
Quote:
johny5 kaže: Pogledaj post
Ovako što se tiče cijene,(gubitka cijene) skoro ti je potpuno svejedno kojega uzmeš jer će im podjednako pasti cijena. naime ova 5-ca je vjerojatno jako dobra no isto tako i skupa, 6-cu dobivaš relativno povoljno ako je nakrcana opremom, s obzirom na popust ok je.
Za točno 5 godina golf 5 tdi će vrijedi oko 7,5 tisuća eura, a golf 6 tsi oko 11 tisuća eura. To su procjene bazirane na vanjskom tržištu na koje ćemo i mi dotad doći, za golf 5 je dosta sigurna procjena, a golf 6 tsi bi trebao biti isto oko 11, pogotovo ak se taj motor pokaže dobar. Zasad ovi noviji modeli golfa tsi drže dobro cijenu 3 godine nakon izlaska. Uzmi to u obzir jer to je fenomen koji vrijedi samo za vw i u ovakvim slučajevima polovni auto gubi na cijeni gotovo kao i da uzmeš novog.
Djelomicno se slazem s tobom... medutim, naveo sam gore primjer Golfa VI TSI sa njuskala... evo link..
http://www.njuskalo.hr/auti/vw-golf-...e-oglas-788905

Ja bih uzeo slican, sa nesto vise opreme. Oglas stoji oko 2 mj.
Auto je star oko godinu dana i ima malu km a vec je izgubio 38 000 kn na cijeni. Sa dizelom je ipak drugacija situacija.
Naravno da ce se situacija promjenit ako se TSI pokaze kakvim ga prezentiraju. Al' treba onda cekat i vidjet
Unstable is offline  
Old 13.01.2010., 16:05   #36
Quote:
get kaže: Pogledaj post
Al smo se prosvirali, auuu

najbolji u zapremini do 1400ccm i to onaj od 160KS, a slabiji je drugi i tu se vjerojatno ocjenjuju karakteristike motora, ne i sama kvaliteta.
bas..ja malo vise nasjeo na svu tu propagandu o 1,4 tsi i prvenstveno radi njega i uzeo leon..o koja greska..ok,trosi smijesno malo za tu konjazu i moj rezim voznje,al meni 1,6 mazdin atmosferac bio i agilniji i nekako potentniji..bolje vukao od manjih okretaja..bolji za svakodnevni rezim voznje je tsi,al ako ga pozelis koji put cesce odvrtiti,nemam osjecaj kakav imao kod mazde..iako bio slabiji za 20-tak konjica i dosta nm..mislim,dobar je to motor,al ocito pod dojmom i prica ovdje ja ocekivao previse..vec sad razmisljam do gabreka ga odfurat
__________________
Gdje je najteže,gdje je najgore,tu treća bojna ratuje..Na našim leđima,stotine bitaka..Slava nam ne treba,neka ide drugima..Dok oni pjevaju,mi lijemo krv..3 bojna-neprobojna
patriot is offline  
Old 13.01.2010., 16:06   #37
"About a week ago the car started to make a metallic sound every time I press the accelerator petal."

To ništa ne govori o motoru.

Filmic:

Jedan od komentara kaze ovo:
"that "ticking" noise is nothing more than the fuel injectors of the car.. they sound like that due to the high speed in which they deliver fuel... durrrr.... do your research before you ask if it's a diesel car you twat!!"
No i to nije bitno, jer do sada nisu zabiljezene nikakve tvornicke greske koje bi povukle odredjenu seriju iz proizvodnje. Jedino sto je meni cudno je to da taj TSI zvuci ko diesel.
Sto se tice pouzdanosti ne bih se previse zamarao, vec bi sebi jasno definirao da li zelim dizlo ili benzinca.
efodiks is offline  
Old 13.01.2010., 16:13   #38
Quote:
patriot kaže: Pogledaj post
bas..ja malo vise nasjeo na svu tu propagandu o 1,4 tsi i prvenstveno radi njega i uzeo leon..o koja greska..ok,trosi smijesno malo za tu konjazu i moj rezim voznje,al meni 1,6 mazdin atmosferac bio i agilniji i nekako potentniji..bolje vukao od manjih okretaja..bolji za svakodnevni rezim voznje je tsi,al ako ga pozelis koji put cesce odvrtiti,nemam osjecaj kakav imao kod mazde..iako bio slabiji za 20-tak konjica i dosta nm..mislim,dobar je to motor,al ocito pod dojmom i prica ovdje ja ocekivao previse..vec sad razmisljam do gabreka ga odfurat
Vozio sam tog leona sa 125ks... moram rec da sam se i ja iznenadio sto se tice agilnosti motora.
Al' nekako mislim da je u golfu nesto drugaciji motor(mozda grijesim)... na youtubeu stvarno sticu te TSI-jeve cak oko 8.nes sec do 100. Ima gro filmica... svi se cude kako dobro auto ide.
Ne znam... i potrosnja vlasnika Leona, Golfa je drugacija.
Unstable is offline  
Old 13.01.2010., 16:14   #39
Quote:
efodiks kaže: Pogledaj post
"About a week ago the car started to make a metallic sound every time I press the accelerator petal."

To ništa ne govori o motoru.

Filmic:

Jedan od komentara kaze ovo:
"that "ticking" noise is nothing more than the fuel injectors of the car.. they sound like that due to the high speed in which they deliver fuel... durrrr.... do your research before you ask if it's a diesel car you twat!!"
No i to nije bitno, jer do sada nisu zabiljezene nikakve tvornicke greske koje bi povukle odredjenu seriju iz proizvodnje. Jedino sto je meni cudno je to da taj TSI zvuci ko diesel.
Sto se tice pouzdanosti ne bih se previse zamarao, vec bi sebi jasno definirao da li zelim dizlo ili benzinca.
Ima nesto u tome... Da je 1.9 TDI u sestici, uzeo bih ga odmah .
Unstable is offline  
Old 13.01.2010., 16:14   #40
Quote:
Unstable kaže: Pogledaj post
Ja bih rakao da je 1.9 TDI zamjenjen sa 1.6 TDI-em. 1.6 TDI mozes dobit sa 90 ks i sa 105 ks kao sto je prije bilo slucaj sa 1.9.

TFSI su motori koji se ugraduju na Audije. Mislim da je veca razlika izmedu TSI i TFSI motora... drugacija tehnologija.
1.4 TSI (160ks) - kompresor+turbo
1.4 TSI (122ks) - turbo
To je pisano valjda 100 puta

ne ne i ne, nisi u pravu, nije samo kod audija
a šta je s motor 1.4 TFSI kod golfa V
naravno da je drukcija tehnologija kad je još kompresor dodan, i sto posto je TFSI turbo + kompresor
a sto se tice 1.6 da je zamjenio 1.9, tu si u pravu, ja sam se zabunio
maloljetnik is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 23:04.