Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Rekreacija

Rekreacija Trčanje, teretana, plivanje, bicikl, joga, planinarenje, oprema, ostali načini dangubljenja

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 27.04.2010., 15:18   #41
Trabatu??
jedva sam svojedobno shvatila hiit, a sad ovo
Mah, držat ću se ja hiit-a Nekako mi je on ionako target sada.
TincH is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.04.2010., 15:43   #42
Quote:
TincH kaže: Pogledaj post
Trabatu??
jedva sam svojedobno shvatila hiit, a sad ovo
Mah, držat ću se ja hiit-a Nekako mi je on ionako target sada.
Tabata - princip treniranja di 20 sec radiš , 10sec se odmaraš .... googlaj pa ćeš vidjet.vrlo jednostavno

HIIT je po mome olakšana tabata...
Inesy is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.04.2010., 16:04   #43
je al bokte, tlaka je mjerit te mini intervale na tabati ako solo vježbaš.
__________________
Bok!
Limeni Nos is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.04.2010., 17:19   #44
Quote:
Limeni Nos kaže: Pogledaj post
je al bokte, tlaka je mjerit te mini intervale na tabati ako solo vježbaš.
pa gle, ima štoperica za kupit koje mogu mjerit intervale , a najjednostavnije je mobitel stavit ispred sebe i štopat...
Inesy is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.04.2010., 19:55   #45
evo mene poslije odrađenog treceg dana Insanity-a
danas je na tapeti bio Cardio Recovery (nema skakutanja nego vjezbe snage + istezanje) - recovery my ass, oznojila sam se isto kao i kad sam skakala okolo prošli dan

boli me sve jos od prvog dana, bol se akumulira a valjda ce popustit uskoro mamicu joj
ali nema odustajanja
miss blondie is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.04.2010., 20:08   #46
Ja sve čekam kad će neki padobranac uletit s pitanjem a šta je to uopće P90X i Insanity
Izgleda da ću morat napravit klona.
Sheeva is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.04.2010., 20:12   #47
Quote:
miss blondie kaže: Pogledaj post
evo mene poslije odrađenog treceg dana Insanity-a
danas je na tapeti bio Cardio Recovery (nema skakutanja nego vjezbe snage + istezanje) - recovery my ass, oznojila sam se isto kao i kad sam skakala okolo prošli dan

boli me sve jos od prvog dana, bol se akumulira a valjda ce popustit uskoro mamicu joj
ali nema odustajanja
da dosta zanimljivo izgleda, probo bi ali hebiga imam treninge svaki dan, nemam kad ubacit ovo, možda probam jedan ciklus svih treninga prek ljeta (al opet imam već pripremljeno drugo nešto za to )

@Sheeva
pa progooglaj, barem su ova dva neopisivo komercijalizirana i nećeš imat problema s traženjem
Inesy is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.04.2010., 20:16   #48
Je, evo čitam već. Štaš, lijenost.
Sheeva is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2010., 09:53   #49
Quote:
Inesy kaže: Pogledaj post
Tabata - princip treniranja di 20 sec radiš , 10sec se odmaraš .... googlaj pa ćeš vidjet.vrlo jednostavno

HIIT je po mome olakšana tabata...
8 × 20 s rada, 10 sec odmora kao neko generalno pravilo, znano kao Tabata protocol.

Temelji se na istraživanju japanskog (kao što ime govori) prof. Tabate sa Tokijskog fakulteta za nešto...
Provedeno na 2 skupinje vježbača, od kojih je jedna skupina radila tabata protocol a druga umjereni aerobni trening na ergometru... Nakon 6 tjedana i provedenih ispitivanja zaključio je da aerobni trening umjerenog intenziteta iako povećava aerobni kapacitet ne utječe na anaerobni dok visoko intenzivni (High-intensity intermittent training = HIIT) poboljšava i aerobni i anaerobni kapacitet , jer intenzivno stimulira oba sistema... 28% povećanje anaerobnog kapaciteta i 14% VO2max.

Dakle Tabata kao što Inesy kaže je isto što i HIIT, a lakoća i težina ovisi o izboru vježbi.

Tko nije probao moja preporuka.

A moja tabata izgleda ovako:

1. Udaranje po boksačkoj vreći (što brže i što jače) 8× 20/10
2. Čučnjevi 8×20/10
3. Udaranje po vreći 8×20/10
4 Sklekovi 8×20/10

Ukupno 16 min...

Eto toliko od mene glede u svezi Tabate.
sepeam is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2010., 11:16   #50
Quote:
Sheeva kaže: Pogledaj post
Ja sve čekam kad će neki padobranac uletit s pitanjem a šta je to uopće P90X i Insanity
Izgleda da ću morat napravit klona.
Ja pitala za insanity

nekako ne vjerujem treningu s tim imenom

Btw, jel ovo tabata ili insanity?
http://www.youtube.com/watch?v=hqOBR_Xbw2I
TincH is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2010., 14:42   #51
Quote:
TincH kaže: Pogledaj post
Ja pitala za insanity

nekako ne vjerujem treningu s tim imenom

Btw, jel ovo tabata ili insanity?
http://www.youtube.com/watch?v=hqOBR_Xbw2I
-A čuj, dobro je složen taj insanity ,pogotovo za generalnu fizičku spremu.
Onaj ko radi klasičan kardio, bolje bi mu bilo recimo da ubaci po 1 trening ovakav umjesto ono valjanje po traci...
naravno, opet tu dolazi faktor motivacije i želje, jer nema smisla u protivnom ni počinjat...

ovo u linku ti je insanity sto posto
Inesy is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2010., 15:35   #52
Tako i izgleda
TincH is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.04.2010., 21:42   #53
ooo niste vi vidjeli šta je ludo sve dok niste Pure cardio probali... to vec u zlostavljanje prelazi

ali tako je jebeno kad znas na kraju da si izdrzao te treninge, i iako si mrtav jedv cekas iduci dan i trening... ovisonost
miss blondie is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.04.2010., 22:20   #54
Quote:
miss blondie kaže: Pogledaj post
ooo niste vi vidjeli šta je ludo sve dok niste Pure cardio probali... to vec u zlostavljanje prelazi

ali tako je jebeno kad znas na kraju da si izdrzao te treninge, i iako si mrtav jedv cekas iduci dan i trening... ovisonost
ma vidio sam onak na preskokce, al nakon 8x vježbi x 4min tabate svaka (32 min tabate) , niš me više nemre iznenadit

pa da, upravo to i je čar treniranja, taj osjećaj ko da si blažen, nafiksan nakon što strgan legneš u krevet
Inesy is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.04.2010., 22:32   #55
joj e, taj tabatu smo radili nakon jednog brutalnog treninga... za kraj. dušu sam ostavio u dvorani, al predobar osjećaj kad znaš da si izdržao.
__________________
A+++
staljin is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.05.2010., 15:37   #56
ja bih trebao pomoc ako je ikako moguće od nekoga tko zna točno za što je koja vježba...naime odlučio sam vježbati po ovome programu, ali problem je što nemam opreme za određene vježbe pa bi trebao nekog da mi kaže koje vježbe imaju isti ili barem sličan učinak nekim od vježbama u programu
bozhan is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.05.2010., 18:31   #57
Quote:
bozhan kaže: Pogledaj post
ja bih trebao pomoc ako je ikako moguće od nekoga tko zna točno za što je koja vježba...naime odlučio sam vježbati po ovome programu, ali problem je što nemam opreme za određene vježbe pa bi trebao nekog da mi kaže koje vježbe imaju isti ili barem sličan učinak nekim od vježbama u programu
napiši vježbe
Inesy is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.05.2010., 20:22   #58
thnx za link, trazilica mi nije izbacila ni jedan rezultat, ne znam zbog cega....

khm, no meni je glavni interes ab ripper kojeg si vidim nahvalio u prvom postu, ali bi pokusao i ostale iz program plana, trenutno pokusavam napraviti kratki overview svih vjezbi, dosta njih mi je novo

jesi li osobno probao izgurati taj ab ripper?
__________________
How sharper than a serpent's tooth; to hear your child make such a fuss.
It isn't fair—it's not the truth—He's fucked up, yes, but not by us.
Eric Prydz is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.05.2010., 20:33   #59
Quote:
Eric Prydz kaže: Pogledaj post
thnx za link, trazilica mi nije izbacila ni jedan rezultat, ne znam zbog cega....

khm, no meni je glavni interes ab ripper kojeg si vidim nahvalio u prvom postu, ali bi pokusao i ostale iz program plana, trenutno pokusavam napraviti kratki overview svih vjezbi, dosta njih mi je novo

jesi li osobno probao izgurati taj ab ripper?
da pa nebi ga hvalio da nisam radio... meni se baš bio ok. Ali ovisi ti za kaj treniraš..ak treniraš sam zbog izgleda onda ti nije uopće potrebno tak nešto neg čisto ono odradiš 3 put tjedno par serija za trbuh...

pa da gle, dobro ti je ak su ti vježbe nove odradit recimo po 10 ponavljanja par serija svaki dan sad još dok proučavaš, čisto ono da dobiješ osjećaj za vježbu...
Inesy is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.05.2010., 21:22   #60
Quote:
Inesy kaže: Pogledaj post
da pa nebi ga hvalio da nisam radio... meni se baš bio ok. Ali ovisi ti za kaj treniraš..ak treniraš sam zbog izgleda onda ti nije uopće potrebno tak nešto neg čisto ono odradiš 3 put tjedno par serija za trbuh...

pa da gle, dobro ti je ak su ti vježbe nove odradit recimo po 10 ponavljanja par serija svaki dan sad još dok proučavaš, čisto ono da dobiješ osjećaj za vježbu...
trkac sam dugoprugas i trbusni zid mi je dosta bitan, iako on dosta ocvrsne ali bih volio jos malo dodati cvrstine treningom. I iz radoznalosti takodjer, da vidim hocu li moci izdrzati sam program, jer mi djeluje dosta intenzivno.
Svojevrsni izazov.
__________________
How sharper than a serpent's tooth; to hear your child make such a fuss.
It isn't fair—it's not the truth—He's fucked up, yes, but not by us.
Eric Prydz is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:19.