Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kućni ljubimci > Psi

Psi Najbolji prijatelji

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 17.03.2011., 15:52   #801
Quote:
Smartie kaže: Pogledaj post
pa ne bi ga nazvala ružnim ili čak nelijepim, no činjenica da mi dođe otprilike do pupka me baš ne "pali"
em si verbalno opaka em imaš dva metra!
meni je Cesar baš nekako cuddly. mali, vragolasti, meksički medo

ot: ja sam se zgrozila kad sam vidjela onu ogrlicu sa šiljcima okrenutim unutra mi smo divni, dragi, spašavamo jadne pse, bla, bla i onda ta ogrlica? mislim, wtf?!
__________________
Karton Macht Frei. by Tyndall ©
MyPoison is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.03.2011., 16:01   #802
ma da..ma taj element je i mene šokirao, upravo to...spašavamo pse pa ih stavljamo na bodljikavu davilicu...
__________________
"Za mudru osobu cijeli je svijet učitelj, a za budalu je cijeli svemir pun neprijatelja"SplitskeSape Tužna svakodnevna priča
Pimpinell@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.03.2011., 16:09   #803
Quote:
MyPoison kaže: Pogledaj post
em si verbalno opaka em imaš dva metra!
Visoka jesam, al 2 metra sigurno nemam

Quote:
meni je Cesar baš nekako cuddly. mali, vragolasti, meksički medo
Ma nosi si ga u krevet onda
Smartie is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.03.2011., 16:32   #804
Quote:
Pimpinell@ kaže: Pogledaj post
ma da..ma taj element je i mene šokirao, upravo to...spašavamo pse pa ih stavljamo na bodljikavu davilicu...
ma užas. takva ogrlica još na isprepadanom, nesigurnom psu. svašta!

Quote:
Smartie kaže: Pogledaj post
Visoka jesam, al 2 metra sigurno nemam
Ma nosi si ga u krevet onda
ništa ja ne vjerujem dok ne vidim

hehehehe tko zna na kaj je taj sposoban u krevetu! toliko spominje riječ dominacija da se malo bojim
__________________
Karton Macht Frei. by Tyndall ©
MyPoison is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.03.2011., 17:03   #805
Quote:
MyPoison kaže: Pogledaj post
ništa ja ne vjerujem dok ne vidim
buš vidla

Quote:
hehehehe tko zna na kaj je taj sposoban u krevetu! toliko spominje riječ dominacija da se malo bojim
fakat mali ftič vel'ki krič
Smartie is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.03.2011., 17:36   #806
Da li ovu emisiju gledate na HTV2 ili nekom drugom programu?
pepson is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.03.2011., 18:05   #807
c-c-c vama je malo jedna chat tema a ??

Na HRT 2 ili na NG četvrtkom ili petkom
__________________
"Za mudru osobu cijeli je svijet učitelj, a za budalu je cijeli svemir pun neprijatelja"SplitskeSape Tužna svakodnevna priča
Pimpinell@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.03.2011., 20:02   #808
gledo sam danas emisiju..namucio se s malim bahatim buldogom
__________________
vlastorucni
Adrenalinnnnnn is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.03.2011., 21:07   #809
i ja gledam na NG, ali ne znam da emitira i HRT2, kada je na HRT2 kojim danom i u koliko h. ja to obožavam gledati.... ne mogu vjerovat da to sve može napraviti, ispraviti i naučiti psa, tj osloboditi ga straha koji ima cijeli život, a on to riješi u jednom danu, nevjerojatno!!!
__________________
Bolje je da vas mrze zbog nečega što jeste, nego da vas vole zbog nečega što niste!!!
ivona.plesejura is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.03.2011., 21:13   #810
sad si ko moja stara kad provali wow vidis kako on zna ovo ono i onda to ona pokusa na psu, a lu ima pogled koji je tebi vrag
al za pogledat mi je ok, nema veze sa cesarom vec mi fascinantno sto sve ljudi naprave od pasa, kako uspiju od psa napravit destruktivne mališane ili jos gore da jedu stol, capaju ukucane itd. cudno mi to sve
__________________
four wheels move the body — but two wheels move the soul #bikerzone
typhoid_mary is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.03.2011., 09:58   #811
emisija mi je zakon (i opcenito svi dokumentarci o zivotinjama) iz razloga jer covjek prikazuje male tajne velikog majstora,te vjerujem da nema njega i opcenito ostalih saptaca da bi sve te zivotinje davno bile rip, jedna stvar na tv-u je varljiva a i mislim da svi zbog nekog osjecaja kako je to zapravo jednostavno prikazano dobe feeling da svatko moze biti saptac a iza toga se krije puno vise od trikova-unutarnja ravnoteza samog saptaca i dugogodisnje iskustvo sa zivotinjama kroz poznavanje anatomije,psihe (opcenito, nebitno o kome se radi,kad udjes jednom u neciju psihu imas veliku moc nad njim) samih pasmina / vrsta zivotinja itd.. ono sto je dobro prikazano je to koliko se covjek zapravo iznenadi kako je to jednostavno kad razmisljas pravilno kao vodja copora.
space_xd is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.03.2011., 10:11   #812
baš to je meni smiješno. sad svi misle da je to jednostavno kao pucneš prstima i sve sjedne na mjesto. mislim, ja sam sebe ulovila u jednom takvom ispadu ali sam kasnije (hvala bogu) skužila da sam bila totalni idiot pa mi tako što više ne pada na pamet. Ferra je bila mala i svega se bojala a neki pas srednje veličine je bijesno izletio iz dvorišta i napao nas. Bila sam s cimericom. Kako je Ferra bježala a i mi smo odlazili od njega ja sam protumačila (kao novopečeni gledatelj dog visperera koji je pogledao 2 epizode ) da je to jer mu pokazujemo slabost uzmicanjem. Pošto nije odustajao ni nakon 500-tinjak metara ja sam predala Ferru cimi i odlučila se s njim suočiti ono ala Cesar Style Stala sam pred njega i kako se on zalijetao na mene i pokušavao me zaobići ja nisam uzmicala pred njim i nisam mu dala da prođe. Što je najgore upalilo je. Pas mi se pokorio i otišao je mirno nakon minute mog stava. Kad je otišao u kućicu i legao se ja sam otišla svojim putem. Bila sam sva ponosna. Tek mi je poslije palo na pamet: Isuse! Pa kaj je meni? Ja se suprostavljam ljutim psima koji me napadaju po cesti? Idiot...
Eto dokaza koliko je TV opasna stvar
__________________
Karton Macht Frei. by Tyndall ©
MyPoison is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.03.2011., 10:37   #813
Kak ga je jučer ugrizo buldog
__________________
Yearning again only to be myself
Tourniquet_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.03.2011., 10:42   #814
Quote:
MyPoison kaže: Pogledaj post
ja sam sebe ulovila u jednom takvom ispadu ali sam kasnije (hvala bogu) skužila da sam bila totalni idiot pa mi tako što više ne pada na pamet.
A koja ti je bila druga opcija? Bježanje? Garantiram da bi to loše završilo. Opcije u takvoj situaciji su ili stajati na mjestu ili bježati. Ovo drugo bi bila daleko gora varijanta. Dakle, napravila si dobru stvar, dobro si odreagirala, a idiot bi bila da si se dala u trk.


Quote:
Tourniquet_ kaže: Pogledaj post
Kak ga je jučer ugrizo buldog
Meni je fascinantno kako on nije uopće na to odreagirao - kapa dolje!
__________________
I gotta pretty little mouth underneath all the foaming...
pljuc123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.03.2011., 10:50   #815
Quote:
pljuc123 kaže: Pogledaj post
A koja ti je bila druga opcija? Bježanje? Garantiram da bi to loše završilo. Opcije u takvoj situaciji su ili stajati na mjestu ili bježati. Ovo drugo bi bila daleko gora varijanta. Dakle, napravila si dobru stvar, dobro si odreagirala, a idiot bi bila da si se dala u trk.
ma jasno da ne bi bježala, to znam još od malih nogu ali pokušala bi ga otjerati nečime ili uzeti neki štap da ga odgurnem ili nešto. iskreno, da nisam gledala Cesara ne bi mi palo na pamet da se tako goloruka suprostavljam psu veličine goldija koji me očito pokušava napasti. ne kažem da je postupak bio kriv, nego da sam zapravo dobila krila na temelju jedne emisije koju sam odgledala. nisam imala apsolutno nikakvog iskustva ni sa psima ni sa procjenjivanjem njihovog ponašanja u tom trenutku. zapravo sam jako riskirala i moglo je loše završiti. prije mi to ne bi palo na pamet ni u najluđim snovima
__________________
Karton Macht Frei. by Tyndall ©
MyPoison is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.03.2011., 10:51   #816
Quote:
pljuc123 kaže: Pogledaj post

Meni je fascinantno kako on nije uopće na to odreagirao - kapa dolje!
Baš sam to i ja jučer komentirala..nije uopće ni pokazao da ga boli, a sigurno ga je ..zakon.
al kak su vlasnici buldoga mutavi , kak su se mogli dovest do toga da ih vlastiti pas grize..
__________________
Yearning again only to be myself
Tourniquet_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.03.2011., 10:52   #817
Quote:
pljuc123 kaže: Pogledaj post
A koja ti je bila druga opcija? Bježanje? Garantiram da bi to loše završilo. Opcije u takvoj situaciji su ili stajati na mjestu ili bježati. Ovo drugo bi bila daleko gora varijanta. Dakle, napravila si dobru stvar, dobro si odreagirala, a idiot bi bila da si se dala u trk.
Točno. Za to ti ne treba CM (dovoljni su Tarzan i Mowgli ). No, činjenica je da se takvi psi, ako ništa drugo, zbune kad im se suprotstaviš. I na livadi, kad mi se učini da igra među psima počinje prelaziti granice igre, a već znamo pse s kojima se to redovito događa, samo što ova moja budala svakoga pokušava udobrovoljiti, dreknem NE pa svi stanu. Uglavnom se radi o psima čiji vlasnici ne prate što im pas radi niti su ih se ikad potrudili odgajati pa ih jedno glasno NE itekako iznenadi. Što je dovoljno da adrenalin počne padati. Isto i kad pas izleti iz dvorišta: ako nije treniran za napad na ljude, a najvjerojatnije nije, jer bi ona bio iza zatvorenih vrata i čekao da se uljez popne preko ograde, usmjerava se na psa pa gurneš svoju beštiju iza sebe i ne daš mu da dođe do nje. Dakako, sve pod uvjetom da i tvoj pas nema namjeru uzvratiti - onda nemaš šanse.
Didi is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.03.2011., 11:07   #818
Quote:
MyPoison kaže: Pogledaj post
ma jasno da ne bi bježala, to znam još od malih nogu ali pokušala bi ga otjerati nečime ili uzeti neki štap da ga odgurnem ili nešto.
U nekim situacijama bi to bila pametna reakcija, međutim sve ovisi sa kakvim psom imaš posla. Psi će, kao i većina drugih grabežljivaca prije napasti ako se osjete ugroženi (napad i mahanje sa štapom), nego ako stojiš na mjestu, ne uzmičeš i svojim ponašanjem mu ne daješ motiva za napad. U takvoj situaciji će se prije okrenuti i otići nego što će nasrnuti na tebe.
Pas na kojeg mašeš nečime može se osjetiti ugroženim i krenuti će na tebe po sistemu "napad je najbolja obrana", pogotovo ako njegova agresija proizlazi iz straha i nesigurnosti. Ako naletiš na psa koji je ikad u životu radio sa markirantom, tome će tvoje mahanje štapom biti komanda za napad jer su takvi psi obučeni da ne reagiraju dok god je markirant/uljez miran i stoji na mjestu.
__________________
I gotta pretty little mouth underneath all the foaming...
pljuc123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.03.2011., 11:11   #819
ma ovo je bio neki mješanac. teško da je imao ikakvih susreta sa markirantima. uf! gledala sam taj trening u školici za pse sa rotovima. ne daj bože
__________________
Karton Macht Frei. by Tyndall ©
MyPoison is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.03.2011., 11:25   #820
Quote:
MyPoison kaže: Pogledaj post
Stala sam pred njega i kako se on zalijetao na mene i pokušavao me zaobići ja nisam uzmicala pred njim i nisam mu dala da prođe. Što je najgore upalilo je. Pas mi se pokorio i otišao je mirno nakon minute mog stava. Kad je otišao u kućicu i legao se ja sam otišla svojim putem. Bila sam sva ponosna. Tek mi je poslije palo na pamet: Isuse! Pa kaj je meni? Ja se suprostavljam ljutim psima koji me napadaju po cesti? Idiot...
Eto dokaza koliko je TV opasna stvar
da je pas osjetio tvoj strah i te kako bi nadrapala,ali mozak ti je u tom trenu negirao strah i dosao tek poslije kad si si prevrtjela film.
Sad zamisli da nisi o tome razmisljala o tome naknadno nego da si isla izazivat sudbinu i junacit se okolo -naj..bi prvom prilikom kad bi se nasla sa pasminom sa kojom se nebi mogla suociti ili np.psom koji je lutalica jer se definitvno nije za igrati (pogotovo ne sa psima koje ne poznajes) sa takvim stvarima kad smo puni adrenalina jer nas je tv nabrijao.
space_xd is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 07:57.