Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Fotografija > Fotoaparati i oprema

Fotoaparati i oprema Tvornica fotografija

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 09.10.2012., 23:04   #2741
kad ti je na f11 preplitki dof

ne, stvarno, gledam na onim paradajzima, jako fino odrenderiro pozadinu. To je valjda zato kaj je taj zum mekan do f5,6 Puno je teže napravit mekan bokeh sa oštrim objektivima nego sa neoštrim
__________________
Prof. Farnsworth:"Everyone's always in favor of saving Hitler's brain. But when you put it in the body of a great white shark, ooohh! Suddenly you've gone too far!"
CrniDjuro is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.10.2012., 12:15   #2742
Ne postoji prebogati muškarac i preplitik DOF.

Moram probati i CB i neki portretić. A kaj mi vrijedi fini bokeh ak ne otvorim blendu da se vidi, ha?
__________________
The only problem/with haiku is that you just/get started and then
rh4ps0dy is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.10.2012., 14:22   #2743
Quote:
rh4ps0dy kaže: Pogledaj post
Ne postoji prebogati muškarac i preplitik DOF.
Kaj, prelaziš na veliki format?

Mogla bi ti se sviditi kombinacija Graflex Speed Graphica i Kodak Aero Ektara 7"/2.5.
elkarrde is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.10.2012., 14:58   #2744
Quote:
rh4ps0dy kaže: Pogledaj post
Ne postoji prebogati muškarac i preplitik DOF.
onda se igraš sa krivim formatom, ovo je sve malecko i duboko. plitki dof dobiješ sa fotićima gdje je normalac recimo 150mm...

Quote:
rh4ps0dy kaže: Pogledaj post
Moram probati i CB i neki portretić. A kaj mi vrijedi fini bokeh ak ne otvorim blendu da se vidi, ha?
vjerovala ili ne, bokeh se vidi i sa pritvorenom blendom
__________________
Prof. Farnsworth:"Everyone's always in favor of saving Hitler's brain. But when you put it in the body of a great white shark, ooohh! Suddenly you've gone too far!"
CrniDjuro is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.10.2012., 15:01   #2745
Nemoguće!

A na veliki format prelazim kad naučim fotkati, dakle nikad. Za moje je potrebe i sposobnosti ovo zasad čisto dovoljno, nemam se potrebe ganjat s ko zna kakvom opremom koju neću znati iskoristiti.
__________________
The only problem/with haiku is that you just/get started and then
rh4ps0dy is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.10.2012., 15:35   #2746
hm, pa ista ti je stvar ko i sa manjim formatom, samo imaš plići dof
ono, nađeš si kadar, izmjeriš ekspoziciju, postaviš shutter i blendu i okineš
__________________
Prof. Farnsworth:"Everyone's always in favor of saving Hitler's brain. But when you put it in the body of a great white shark, ooohh! Suddenly you've gone too far!"
CrniDjuro is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2012., 22:23   #2747
Pitanje, kod skeniranja filma, fotke koje dobijem na CD-u su mi presvijetle, veliku večinu moram potamnit u PS-u.
Jel to do skeniranja ili bih trebao nabavit neki filter na objektiv ili fotkat sa recimo -2 ev?
__________________
Capture every day. There will never be another like today.
angelus984 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2012., 23:13   #2748
netko ti je ofrlj skenirao.
__________________
Prof. Farnsworth:"Everyone's always in favor of saving Hitler's brain. But when you put it in the body of a great white shark, ooohh! Suddenly you've gone too far!"
CrniDjuro is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2012., 00:04   #2749
Ako uzmem neki skener za film, Canon, Epson ili neki sl.? Da li bi mogao dobit kvalitetan scan, ili je bolje nosit u neki foto studio koji više pazi na kvalitetu skeniranja?
__________________
Capture every day. There will never be another like today.

Zadnje uređivanje angelus984 : 21.10.2012. at 00:15.
angelus984 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2012., 02:34   #2750
Quote:
angelus984 kaže: Pogledaj post
Ako uzmem neki skener za film, Canon, Epson ili neki sl.? Da li bi mogao dobit kvalitetan scan, ili je bolje nosit u neki foto studio koji više pazi na kvalitetu skeniranja?
Nijedan foto studio kod nas ne pazi na kvalitetu skeniranja.
__________________
"Nije mazohizam, nego autoagresija, sa razlogom, jel'da..."
Shine on Rick.
Vinkovci Staljingrad flickr
Anton is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2012., 03:40   #2751
Quote:
angelus984 kaže: Pogledaj post
Pitanje, kod skeniranja filma, fotke koje dobijem na CD-u su mi presvijetle, veliku večinu moram potamnit u PS-u.
Jel to do skeniranja ili bih trebao nabavit neki filter na objektiv ili fotkat sa recimo -2 ev?
Pa vidis na filmu. Ak je negativ pre eksponiran pozitivi su tanji. Sad dal se to da pri samom skeniranju da ispravljat nisam siguran.
__________________
Albert Einstein:
"Zdrav razum je gomila predrasuda, stečenih do 18 godine zivota."
amadeus65 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2012., 09:13   #2752
Quote:
angelus984 kaže: Pogledaj post
Ako uzmem neki skener za film, Canon, Epson ili neki sl.? Da li bi mogao dobit kvalitetan scan, ili je bolje nosit u neki foto studio koji više pazi na kvalitetu skeniranja?
sve ovisi o tome koliko para želiš potrošit na skeniranje. Ima dobrih skenova, al idu od 50kn po frejmu pa naviše. Ako sam ideš skenirat, pripremi se na značajan utrošak vremena i dosta prtljanja po softwareu koji su dizajnirali inžinjeri

Quote:
amadeus65 kaže: Pogledaj post
Pa vidis na filmu. Ak je negativ pre eksponiran pozitivi su tanji. Sad dal se to da pri samom skeniranju da ispravljat nisam siguran.
mislim da on nezna kaj su "tanji" pozitivi
Dakle, ako su ti negativi jako crni, onda si preeksponirao u fotiću. Sam skener će ti imati problema to skenirat jer nema dovoljni Dmax pa će ti pol filma ispast bijelo i bez detalja. S druge strane, ako je samo ufušan sken, onda ćeš imat detalje u higlitsu ali će ti sve skupa biti presvijetlo.
__________________
Prof. Farnsworth:"Everyone's always in favor of saving Hitler's brain. But when you put it in the body of a great white shark, ooohh! Suddenly you've gone too far!"
CrniDjuro is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2012., 12:08   #2753
nikon 2020

Prodajem nikon 2020 u odličnom stanju, jako očuvan...
+af nikkor 35-70mm1:3.3-4.5
+nikon speedlight sb-23
zainteresirani neka se jave...
kizo24 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2012., 12:15   #2754
nije preeksponirao, jer recimo ova bude svijetlija, a kada sam je u PS-u potamnio, dobila je finu boju.

A što se tiče petljanja po sofware-u, to mi nije neki problem, samo me zanima da li mogu dobit fini scan sa kućnim skenerom, tipa Canoscan 9000f ili možda jeftinijim 5600f.
__________________
Capture every day. There will never be another like today.
angelus984 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2012., 15:34   #2755
a nezna šta da ti kažem, sve ovisi o tome što smatraš finim skenom
ja recimo nisam pretjerano zadovoljan niti sa epsonom v700 i silverfastom, a kamoli sa canoscanovim uradkom...s druge strane, ima apsolutno gomila ekipe koja ne vidi razliku ili im ista uopće nije važna.
Mislim da su meni dovoljno dobri tek Nikon Coolscani zadnjih generacija i opaki bubanj skeneri, samo što za to nemam para tako da hebiga....epson it is.
__________________
Prof. Farnsworth:"Everyone's always in favor of saving Hitler's brain. But when you put it in the body of a great white shark, ooohh! Suddenly you've gone too far!"
CrniDjuro is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2012., 19:31   #2756
Quote:
CrniDjuro kaže: Pogledaj post
a nezna šta da ti kažem, sve ovisi o tome što smatraš finim skenom
ja recimo nisam pretjerano zadovoljan niti sa epsonom v700 i silverfastom, a kamoli sa canoscanovim uradkom...s druge strane, ima apsolutno gomila ekipe koja ne vidi razliku ili im ista uopće nije važna.
Mislim da su meni dovoljno dobri tek Nikon Coolscani zadnjih generacija i opaki bubanj skeneri, samo što za to nemam para tako da hebiga....epson it is.
pod finim skenom smatram detalje, oštrinu, dobru boju...

Ako krenem malo više fotkat sa analognim, definitivno bi si trebao uzet neki skener, epson ili canon.

al prvo moram uložit koju kunu u neki fini FD objektiv
__________________
Capture every day. There will never be another like today.
angelus984 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2012., 19:58   #2757
Imam ja nes FD-ovaca
__________________
Albert Einstein:
"Zdrav razum je gomila predrasuda, stečenih do 18 godine zivota."
amadeus65 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2012., 21:09   #2758
Quote:
angelus984 kaže: Pogledaj post
pod finim skenom smatram detalje, oštrinu, dobru boju...

Ako krenem malo više fotkat sa analognim, definitivno bi si trebao uzet neki skener, epson ili canon.

al prvo moram uložit koju kunu u neki fini FD objektiv
e pa detalje, oštrinu i boju dobit sa desktop skenerom je....netrivijalno. Sa epsonom v700/750 i silverfast ai software-om (guglaj pa ćeš vidjet što je to ) ono što van dobiješ samo po sebi niti je oštro niti je pravilne boje. Pomaže ako imaš kalibrator za skener, pomaže ako si daš truda narihtat postavke za svaki frejm zasebo, i pomaže ako kužiš što ti točno software i hardware rade - no krajnji rezultat jako ovisi o tvojem trudu. Meni u prosjeku treba 2-3h za jednu rolu od 36 snimaka filma.
__________________
Prof. Farnsworth:"Everyone's always in favor of saving Hitler's brain. But when you put it in the body of a great white shark, ooohh! Suddenly you've gone too far!"
CrniDjuro is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2012., 21:58   #2759
Quote:
CrniDjuro kaže: Pogledaj post
e pa detalje, oštrinu i boju dobit sa desktop skenerom je....netrivijalno. Sa epsonom v700/750 i silverfast ai software-om (guglaj pa ćeš vidjet što je to ) ono što van dobiješ samo po sebi niti je oštro niti je pravilne boje. Pomaže ako imaš kalibrator za skener, pomaže ako si daš truda narihtat postavke za svaki frejm zasebo, i pomaže ako kužiš što ti točno software i hardware rade - no krajnji rezultat jako ovisi o tvojem trudu. Meni u prosjeku treba 2-3h za jednu rolu od 36 snimaka filma.
Koristio sam već taj software, imam scanner ali na žalost ne podržava skeniranje filma.
Probat ću jednom otić u Ilicu skenirat film, pa da vidim jel razlika velika između dva studija. Možda će se netko malo više potrudit da ja dobijem kvalitetnije fotke na cd-u. jer nije baš mala investicija uzeti dobar scanner. Al opet, uzeo bi ga jer volim sam napraviti nešto, volim eksperimentirati...

@amadeus, koje imaš? mislio sam si uzet 35-105 f3.5, al to mi je sada još na malom standby-u
__________________
Capture every day. There will never be another like today.
angelus984 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2012., 22:06   #2760
Quote:
angelus984 kaže: Pogledaj post
Koristio sam već taj software, imam scanner ali na žalost ne podržava skeniranje filma.
Probat ću jednom otić u Ilicu skenirat film, pa da vidim jel razlika velika između dva studija. Možda će se netko malo više potrudit da ja dobijem kvalitetnije fotke na cd-u. jer nije baš mala investicija uzeti dobar scanner. Al opet, uzeo bi ga jer volim sam napraviti nešto, volim eksperimentirati...

@amadeus, koje imaš? mislio sam si uzet 35-105 f3.5, al to mi je sada još na malom standby-u
Neće ti se nitko potruditi, osim ako platiš neki sken u visokoj rezoluciji jednog frejma, a i onda, napraviti će po svom nahođenju, ne možda kako bi ti htio. I pitanje je koliko je dobar u tome. Da skratim, bacanje novaca. Svi ovi skenovi za 20-30 kn, su automatika, a i operater to radi automatski.
__________________
"Nije mazohizam, nego autoagresija, sa razlogom, jel'da..."
Shine on Rick.
Vinkovci Staljingrad flickr
Anton is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 03:11.