Natrag   Forum.hr > Društvo > Pravo > Nekretnine

Nekretnine Vlasništvo, posjed, gruntovnica, porezi i dr.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 12.03.2013., 22:37   #3181
Quote:
Bodulac kaže: Pogledaj post
TKO ZNA NEKA ODGOVORI.
- što se smatra obiteljskom kućom, koliko m2 ili m3 smije obiteljska kuća imati?
U smislu zakona o legalizaciji nema ogranicenja.
mack1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.03.2013., 22:44   #3182
Quote:
H7J6 kaže: Pogledaj post
mack 1, hvala na odgovoru , ali očekivao sam detaljnije !
pitam :može li stambeni objekt imati svoj pomočni koji će biti legal u paketu .
mogu li na dovoljno velikoj čestici biti takva dva stambena sa svojim garažom /drvarnicom objektima. mora li to obaviti jedan podnosioc ili mogu oba korisnika , kad već to vlasnički ništa ne mjenja. ako je ovo nejasno , molim pitanje ili odgovor, bez žurbe .
kako se tretira podrum čija je ploča 0,5m iznad zemlje a tlocrtno povezuje dva objekta (10m2 ) , hvala
1. Da
2. Da
3. Da
4. Po zelji, svaki za sebe je ok
5. Tu imas zez, gdje ti u najgorem slucaju referent moze objekt A, B i podrum tretirati kao jednu zgradu, pa si u banani. Objasni termin povezivati, da li je podrum sagradjen kao samostalan medju zgradama, ima li sredisnji zid?
mack1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.03.2013., 22:51   #3183
Quote:
sanjulis kaže: Pogledaj post
Eto, tako mi je rekao, citiram: "To bi trebalo malo nacrtati, neku malu sličicu." I dalje nije ništa rekao što s tim, nego je neke papire pogledao koje je uzeo iz ladice i rekao da ipak ako kontejner ima do 12 m2 kao ne treba dozvola, ali mi je uvalio taj upit koji treba platiti 20 kn ako hoću odgovor jer kaže da nije siguran dal treba ili ne i samo da me nije gurnuo još, niti doviđenja niti ništa. Glupo mi je ispunjavat taj upit, jer ako nisam na licu mjesta ništa saznala, tko zna da li bi ovako uopće, i ako bi, kada, možda do kraja godine ako bi bilo sreće.



Ako je na to mislio, a vjeruj mi da nije, jer nije imao pojma i sav se pogubio u ona svoja 2-3 lista papira koje je izvadio iz svojeg stola i letimično ih pregledao, onda mi je tako trebao i reći. Jer ja sad znam manje nego sam prije znala, i dalje ne znam kome se obratiti, ako on kao službena osoba za to, ne zna što treba, a što ne.

Znam da se ne smiju kontejneri postavljati na npr. poljoprivredno zemljište, jer nije za to namijenjeno, ali mislim da ne bi trebalo biti problema da se stavi u dvorište u kojem već postoji kuća Taj kontejner se ionako ne bi spajao ni na struju ni na vodu, ne znam da li i to ima kakve veze.
Prvi odlomak ti je vezan na Pravilnik o jednostavnim gradjevinama i radovima, ali nije tocno citiran jer se radi o 15 kvadrata.
Kontejneri se smiju postavljati na poljoprivredno ako je to u skladu sa planom ili prije spomenutim pravilnikom!
mack1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.03.2013., 23:00   #3184
Quote:
H7J6 kaže: Pogledaj post
mack 1, hvala na odgovoru , ali očekivao sam detaljnije !
pitam :može li stambeni objekt imati svoj pomočni koji će biti legal u paketu .
mogu li na dovoljno velikoj čestici biti takva dva stambena sa svojim garažom /drvarnicom objektima. mora li to obaviti jedan podnosioc ili mogu oba korisnika , kad već to vlasnički ništa ne mjenja. ako je ovo nejasno , molim pitanje ili odgovor, bez žurbe .
kako se tretira podrum čija je ploča 0,5m iznad zemlje a tlocrtno povezuje dva objekta (10m2 ) , hvala
Sorry, ali dao si stvarno previše košmarnih i nedovoljno dorečenih podataka. Ovo je složeniji slučaj, zahtijeva uvid u razne dokumente.

Mogu reći samo da može biti koliko hoćeš podnositelja zahtjeva te da oni mogu biti bilo tko jer ova legalizacija se uopće ne bavi pitanjima vlasništva. Isto može biti jedan podnositelj, svejedno.

Quote:
malasam kaže: Pogledaj post
Ne znam je li netko to već ranije pitao, ali molila bih vas ako mi možete reći gdje se točno može pogledati/pročitati koji kvartovi spadaju u koje zone?
Naivno sam gledajući neke karte zaključila da je cijela podsljemenska zona (konkretno Gračani) 4. zona, da bih danas saznala da ipak spada u 2. zonu!!!
Gdje provjeriti?
Iskreno, meni je to teži kunst - po njihovom tekstualnom opisu ja ne razumijem granice zona. Ima interaktivna karta na stranicama Grada Zagreba, vidi.

https://geoportal.zagreb.hr/
__________________
There is another organism on this planet that follows the same pattern. Do you know what it is? A virus.
Human beings are a disease, a cancer of this planet. You’re a plague and we… are the cure.”
Gingerina is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.03.2013., 23:03   #3185
Quote:
mack1 kaže: Pogledaj post
5. Tu imas zez, gdje ti u najgorem slucaju referent moze objekt A, B i podrum tretirati kao jednu zgradu, pa si u banani. Objasni termin povezivati, da li je podrum sagradjen kao samostalan medju zgradama, ima li sredisnji zid?
Točno. Jel taj podrum konstruktivna cjelina sa zgradama?
__________________
There is another organism on this planet that follows the same pattern. Do you know what it is? A virus.
Human beings are a disease, a cancer of this planet. You’re a plague and we… are the cure.”
Gingerina is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.03.2013., 23:16   #3186
Iskreno, meni je to teži kunst - po njihovom tekstualnom opisu ja ne razumijem granice zona. Ima interaktivna karta na stranicama Grada Zagreba, vidi.

https://geoportal.zagreb.hr/[/QUOTE]

Thanks, ali gledala sam već i tamo i nema nikakvih jasnih granica ili raspodjele... možda najpametnije da probam nazvati nekoga i dobiti neku konkretniju informaciju..

__________________
Kad bi barem bilo tako lako....
malasam is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.03.2013., 23:36   #3187
Ja tome pribjegavam, moram priznati
__________________
There is another organism on this planet that follows the same pattern. Do you know what it is? A virus.
Human beings are a disease, a cancer of this planet. You’re a plague and we… are the cure.”
Gingerina is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.03.2013., 23:47   #3188
Upravljanje prostorom - Zone komunalnog doprinosa? Pa što ne valja s tim prikazom, pokazalo se u praksi da prikazane zone ne odgovaraju stvarnosti?
Fitz is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.03.2013., 23:55   #3189
Imam jedno pitanje, pa molim pomoć !
Radi se o građevini (još nije u funkciji), kod koje je došlo do sitnih odstupanja od projekta prilikom izgradnje i sada bi trebali to legalizirati i pretpostavljam napraviti novi projekt izvedenog stanja.
Kako se radi o dvojnom objektu, u kojem je zbog sitnog pomaka prilikom izgradnje unutarnjeg pregradnog zida, došlo do svađe sa suvlasnikom, dakle kada se legalizira postojeće, izvedeno stanje da li se time rješava i to pitanje?
bušić is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.03.2013., 23:56   #3190
Quote:
Fitz kaže: Pogledaj post
Upravljanje prostorom - Zone komunalnog doprinosa? Pa što ne valja s tim prikazom, pokazalo se u praksi da prikazane zone ne odgovaraju stvarnosti?
Fitz, pročitaj tekstualni dio kojim se detaljno od ceste do potoka ili čega već opisuju zone.

Daj pliz neko uputstvo za upotrebu njihove karte.
__________________
There is another organism on this planet that follows the same pattern. Do you know what it is? A virus.
Human beings are a disease, a cancer of this planet. You’re a plague and we… are the cure.”
Gingerina is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.03.2013., 23:59   #3191
Quote:
bušić kaže: Pogledaj post
Imam jedno pitanje, pa molim pomoć !
Radi se o građevini (još nije u funkciji), kod koje je došlo do sitnih odstupanja od projekta prilikom izgradnje i sada bi trebali to legalizirati i pretpostavljam napraviti novi projekt izvedenog stanja.
Kako se radi o dvojnom objektu, u kojem je zbog sitnog pomaka prilikom izgradnje unutarnjeg pregradnog zida, došlo do svađe sa suvlasnikom, dakle kada se legalizira postojeće, izvedeno stanje da li se time rješava i to pitanje?
Uh, vlasnički sporovi se ne riješavaju legalizacijom.
Kakve papire imate za taj dvojni objekt?
__________________
There is another organism on this planet that follows the same pattern. Do you know what it is? A virus.
Human beings are a disease, a cancer of this planet. You’re a plague and we… are the cure.”
Gingerina is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2013., 00:06   #3192
Quote:
Gingerina kaže: Pogledaj post
Uh, vlasnički sporovi se ne riješavaju legalizacijom.
Kakve papire imate za taj dvojni objekt?
objekt je legalan. došlo je do uobičajenih odstupanja prilikom gradnje (pričamo o centimetrima), ali zbog loših međuvlasničkih odnosa (koji su se desili nakon gradnje) je postalo komplicirano.
šta ako sada ne legaliziramo to izvedeno stanje?
bušić is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2013., 00:26   #3193
Koliko shvaćam, do odstupanja je došlo unutar zgrade? I, sorry, ali čini mi se da ovdje treba psihoterapija što je najteže. Nek netko nekome plati nekakvu lovu za te centimetre i bok.

Ako po vanjskim gabaritima, katnosti i namjeni kuća nije odstupila od projekta i akta kojim se dozvoljava građenje, nije potrebna legalizacija.
__________________
There is another organism on this planet that follows the same pattern. Do you know what it is? A virus.
Human beings are a disease, a cancer of this planet. You’re a plague and we… are the cure.”
Gingerina is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2013., 08:30   #3194
KD prijetnje sms porukom

Prevaren sam i prijavio sam to .... u isto vrijeme kontaktirao sam počnitelja i pokušavao dogovoriti mirno rješenje i napisao par ljutitih poruka bez izričitih prijetnji... ugavnom većinom je sve izvučeno iz konteksta....

obavljen obavijesni razgovor... kaj mogu očekivat od ovog kad vidim da sa za ozbiljne i izričite prijetnje dobiva uvjetna kazna
magjar07 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2013., 08:33   #3195
Objasni termin povezivati, da li je podrum sagradjen kao samostalan medju zgradama, ima li sredisnji zid?
@mack1, gingerina .

--- podrum je zasebna cjelina . ima svoja 4 zida i nije konstruktivno vezan za objekte ( ali je izgrađen bez razmaka između A i B ) , tnx
H7J6 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2013., 08:53   #3196
Quote:
mack1 kaže: Pogledaj post
Prvi odlomak ti je vezan na Pravilnik o jednostavnim gradjevinama i radovima, ali nije tocno citiran jer se radi o 15 kvadrata.
Kontejneri se smiju postavljati na poljoprivredno ako je to u skladu sa planom ili prije spomenutim pravilnikom!
Ok, ovaj moj bi se postavio u dvorište gdje ionako već kuća postoji, pa mislim da ne bi tu trebalo biti nekog problema, ali nikad se ne zna.

Poljoprivredno zemljište sam spomenula jer znam da su neki imali prije par godina problema, jer su postavili kontejnere i kamp kućice na polj. zemlj., ali pretpostavljam da to ovisi i od općine do općine.

Vjerojatno su se od onda zakoni mijenjali pa se može kako kažeš ako je u skladu s planom, ne znam.
sanjulis is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2013., 08:56   #3197
Quote:
Gingerina kaže: Pogledaj post
Koliko shvaćam, do odstupanja je došlo unutar zgrade? I, sorry, ali čini mi se da ovdje treba psihoterapija što je najteže. Nek netko nekome plati nekakvu lovu za te centimetre i bok.

Ako po vanjskim gabaritima, katnosti i namjeni kuća nije odstupila od projekta i akta kojim se dozvoljava građenje, nije potrebna legalizacija.
Hvala Gingerina, da istina je psihoterapija bi bila bolja, druga strana ne pristaje na financijsko obeštećenje.

Nema odstupanja po namjeni i katnosti, ali je došlo do sitnih pomaka u vanjskim i unutarnjim gabaritima.
bušić is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2013., 09:12   #3198
Tko kaže da se uvijek dobiva uvjetna.Može i novčana.A može i da se kazneni postupak i ne povede
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2013., 09:16   #3199
Quote:
sivkić kaže: Pogledaj post
Tko kaže da se uvijek dobiva uvjetna.Može i novčana.A može i da se kazneni postupak i ne povede
znači načelno ništa....
magjar07 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2013., 10:25   #3200
Ukoliko onaj kojemu je izrečena prijetnja ne želi postupak onda ništa.
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:22.