Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje > Sam svoj majstor

Sam svoj majstor Radionica u kući

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 18.10.2007., 00:40   #41
Quote:
tiare kaže: Pogledaj post
Nadam se da si dobro otvorio "četvere" oči i uši i pripazio kako ti radi pločice.

Moje iskustvo: jedna razvikana zagrebačka firma renovirala mi je stan.
Kupaone - živi fušeraj. U obe kupaone (skupe) jacuzzi kade cure, jer ih nije stručnjak montirao, nego neki fušer.

Pločice na podu u kupaonama ostale nefugirane, tj. tako šlampavo isfugirane da su dva majstora buljeći u čudu u njih tvrdila da nisu fugirane, druga dvojica da jesu, meni se isto činilo da nisu (btw i na uspravnim fugama na zidnim pločicama nisu fuge bile uredno isfugirane do dolje, do poda, nego je završni centimetar ili 2 cm ostavljeno nekako šlamperski nefugirano)...Kad sam se požalila gazdi koji se konačno jedan jedini put udostojao doći u stan pogledati, on je nakon što se zabuljio u pločice i i sam nije kužio jel jesu il nisu fugirane(?) rekao da izgleda da nisu fugirane i majstorima rekao "ajde, isfugirajte konačno te pločice", a nakon što je on otišao se tip koji kakti "nadzire" gradnju izderao na mene da su pločice normalno isfugirane i da kaj ja hoću, da se neće više fugirati. Da samo napomenem, radi se o skupim i finim pločicama koje sam masno platila u istoj firmi i -shodno tome - sam barem očekivala neki finiji rad, a ne fušeraj - fine i lijepe pločice ružno isfugirane i šlampavo postavljene!

Nakon tjedana i tjedana navlačenja, firma ipak pristaje da mi pošalje nekog keramičara da nanovo fugira podne pločice, koje su očito 1. put bile totalno fušerski fugirane.

Tip isfugirao pod, ali na 3/4 zida je završnih centimetar-dva (vertikalno) iznad poda ostao nefugiran (još od prije)...i tip koji je sad isfugirao pod je na nekim mjestima to fugirao s ovom bojom s kojom se fugirao pod (tamnijom od zidnih fuga), no to je ostalo puno tamnije nego na podu, a da ne govorim kako je u kontrastu sa svijetlim fugama na zidu - izgleda skoro pa crno. Na većini ostalih zidnih pločica ostao je taj dio (vertikalnih cm-2) nefugiran - sve skupa izgleda jako fušerski i neuredno.
Pitam se jel imaju ti ljudi oči, jel imaju ikakve estetske kriterije!!!
Kaj da sad napravim? Da zovem nekog da mi uredno isfugira taj završetak vertikalnih fugi, ali tko će mi dolaziti za tak mali posao? A s ovom firmom i njihovim fušerskim majstorima više ne želim imati posla.

PS: Ispričavam se kaj sam to tak konfuzno objasnila, ali ja sam u totalnom stresu i na rubu srčanog udara zbog tih debila!

Previše je fušera u tim poslovima...I što je najgore,oni znaju napravit,ali ne žele...Ja sam došao do kraja keramike i shvatio da mi ventili,kad ih postavim, ili stoje u koso ili su preduboko unutra,tako da nijedna rozeta ne paše već sam morao one od radijatora staviti da bi to koliko toliko zakamuflirao,i to na produžetke,mislim...I zove me danas pseto,kojem ni kavu nisam dao da plati,da me pita "kako je?"...Ja mu odgovorim da dođe,da slika svoj rad,da mu bude preporuka ubuduće...Čudi se,nije mu tobože jasno...Zid gdje treba doći kada nije pod 90 stupnjeva,zbog cijevi koju nije dovoljno uštemao u zid...Mislim,to zaslužuje da ga se veže za stup i bičuje kao vola,a ne da mu se plati....Ali ja sam mu i platio...Samo,znao sam ja sve to,i da sam njih 40 zvao nijedan ne bi napravio kako treba,u tome je stvar...

Jedan moj poznanik prodaje trenutno stan,pa će kao investirati u neku gradnju kuće.Čovjek se ne kuži previše u sve to,kao ni ja uostalom,ali sam mu toplo preporučio da se ne upušta u to jer će mu je sagraditi od gipsa i šećera čim im okrene leđa...Sve je to fušeraj.Te "majstore" od sada smatram za keiminalce,iako je i sam Al Kapone bio bolji od njih,jer si od njega znao šta možeš očekivati,a jednom od ovih bitangi u najboljoj namjeri povjeriš adaptaciju vrijednu 15,000 kuna i za to mu platiš još 7,000 a on ti to mrtav hladan upropasti...Mislim...Nisam mu dao da zove mobitelom,nisam se cjenkao,višak materijala dovod -odvod dao sam mu,što nije naravno odbio,kavu nisam dao da plati,a još sam i pomogao...Šta sam još trebao???...I opet je napravljeno nesavijesno,isfušareno...

Nije ni čudo da guta tu prašinu i da je stalno u financijskim problemima pored svih pljački i fušarenja koje čini...Ako Gospodin usliši moje kletve,a nadam se da neće,neće mu lako biti.Ja sam ga u momentu bijesa kada sam shvatio da je neke stvari krivo učinio prokleo najgorim mogućim riječima...Prije bi se ubio nego činio to ljudima što taj majmun čini,prije bi se objesio o štrik.Da mi netko povjeri 15 000 kn i da mu ja to isfušarim???A on me plati još 7 000,tj,1 000 u prosjeku dnevno,što nema ni vrhunski kirurg,a kamo li neki priučeni mjastor...Pa mislim...To je dno od samog dna,nešto najmizernije na što se čovjek može spustiti...


Eto,to su moja iskustva sa kupatilom,vodoinstalacijom i keramikom...Nije sve ni gotovo,pošto treba još podne i prvi red zidnih...Pod se cementirao estrihom.Fušer je htio odmah ići sa pločicama na pod,ali sam ja vidio na netu da se estrih mora sušiti minimum 28 dana jer bi u protivnom cement gnjilio ispod estriha.Ali briga fušera,njemu ja samo da uzme lovu i da bježi...Ali nećeš fušeru!!!Nisam dao da se radi.Postavio sam kadu,lavabo,školjku i ubacio veš mašinu na estrih,pa kad prođe 28 dana onda se može dalje.U međuvremenu ću izolirati pod...Fušeru ne treba ništa,ni sušenje cementa ni izolacija,njemu je samo da opljačka i izgubi se zauvijek...Sutra da pusti cijev od vode ništa mu ne bi mogao,pošto nema ni za papar,a radio je,naravno,na crno...

Ma neka,neka samo fušare,jer kada to ne bi radili bili bi ljudi...A ovako su ono što jesu,a to im je lijepa kazna...Čast onima koji nisu takvi...

Mogao bih još puno o tim namjernim fušarenjima što se dotičnog kupatila tiče,ali za kraj ću pohvaliti jednog pravog majstora.Došao je naime majstor da bi poravnao zidove,i to na moje inzistiranje.Čovjek je to odradio savršeno,sve pod devedeset,osim gdje mu taj majmun nije dao sa tom cijevi koju nije ugurao dovoljno duboko...Čovjek je to savršeno ožbukao,a fušeru to nije kao ni trebalo,on bi ljepio pločice na neravan zid,dok bi veće rupe puno ljepilom za pločice...Mislim...povraća mi se od tih odvratnih gadosti...
alen is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2007., 00:45   #42
Quote:
Xenia 13 kaže: Pogledaj post
Tiare, zlatno pravilo koje sam naučila na vlastitoj koži: nedaj lovu dok sve nije završeno kako treba. Kad sam god platila unaprijed,izmaltretirali su me do besvijesti.
Možeš li to pofugirat sama, vjerujem da nećeš to uraditi gore od "majstora"?
A šta i da mu se ne plati u npr.mom slučaju???...Oni bi se mijenjali 6 mjeseci a ja bi bio bez kupatila...Kako god,ti lešinari dobiju svoje...I da se radi o nehotičnim greškama,ja bi to shvatio i ne bi mi bilo krivo,ali to je namjerno fušarenje,nesavjestan rad po sistemu:Uzmi lovu i bježi...Jedva čekam da sutra dođe,ako ne prevari ,da mukažem da se ne bavi sa tim i da ima na umu da netko štedi par godina da bi mu povjerio adaptaciju kupatila...Užasno je to šta su spremni učiniti...
alen is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2007., 00:52   #43
Ajme, Alene, sad mi je lakše, kad vidim da ima netko tko isto tako pati i šizi kao ja (i to iz istih razloga!!!!!!!!! ). Iako, nije mi drago što šiziš, da me krivo ne shvatiš, jer po sebi vidim kako se to odražava na fizičko/duševno zdravlje - ja sam već tjednima stalno loše, prehlada prešla u bronhitis, vučem se ko krepana mačka, nemam volje ni za što, depra, psihički u komi, stalno me oblijeva hladan znoj (to je sve psihosomatski znam - poludila sam!). A tko me uništio? Debili! Da je bar netko pametan.

I ovo što ti kažeš: da oni to zapravo ZNAJU napraviti, ali neće - vjerujem, i stalno mislim isto tako...tjednima već na isti taj način razmišljam. Oni sigurno VIDE isto to što i ja vidim - pa nemaju oči na guzici, a nešto malo mozga u glavi valjda imaju. I zašto onda to što svojim očima vide NE ŽELE ispraviti i napraviti kako treba!?
__________________
faraway paradise
Tiare Flower is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2007., 00:55   #44
Quote:
tiare kaže: Pogledaj post
Da, nismo ni mi sve do kraja htjeli isplatiti kad smo vidjeli fušeraja i fušeraja po stanu. Ali, eto što smo dobili na reklamacije, opisala sam - majstor ti kao dođe nešto popraviti, pa opet sfuša... I tako fušanju i šlamperaju nema kraja, nerviranju nema kraja, a živci odlaze li odlaze...i vrijeme prolazi, a stalno živiš u nekakvom šlamperaju, prašini, sr@nju, a majstori dolaze kak se sjete, nikad nemaš mira, a opet ništa ne naprave...Tako da nije samo u novcu stvar, nego uzmu ti na tone živaca i imaš osjećaj da su ti skratili život za 30 godina.
Da, vjeruj mi, sad sam poludila, probat ću isfugirat sama. (Muž se ne nudi da će on to napraviti, jer je i on poludio i čini se da nema živaca više za ništa, a i duplo se više nervira kad vidi kako se ja nerviram ). Tako da ću izgleda morat oprobati svoju kreativnost. Kaj da napravim? Izgrebem taj fušeraj s nožićem van, izmiješam tu fugir-masu pa probam to sama nekako sprtljati!? Tak kak su oni napravili mogu i ja (mislim - tak loše)...Jedino kaj ja razaznajem boje za razliku od njih, pa možda nešto bude.
Jako mi je žao da ste tako prošli jer točno znam kako se osjećate...Oni jadni,sve i da hoće, ne mogu bolje.Ne zato što ne znaju,jer znaju i te kako,već zato što su invalidi,teški bogalji u svojoj duši...Ja im želim samo to,da žanju što su sijali...Samo to,kao i sam sebi što želim...A živce previše zbog takvog ološa ne treba gubiti,nisu vrijedni ničijeg zdravlja,pa sve da opet treba ponoviti isto i uz istu cijenu,naravno,sa nekim drugim majstorima...
alen is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2007., 01:00   #45
Quote:
tiare kaže: Pogledaj post
Ajme, Alene, sad mi je lakše, kad vidim da ima netko tko isto tako pati i šizi kao ja (i to iz istih razloga!!!!!!!!! ). Iako, nije mi drago što šiziš, da me krivo ne shvatiš, jer po sebi vidim kako se to odražava na fizičko/duševno zdravlje - ja sam već tjednima stalno loše, prehlada prešla u bronhitis, vučem se ko krepana mačka, nemam volje ni za što, depra, psihički u komi, stalno me oblijeva hladan znoj (to je sve psihosomatski znam - poludila sam!). A tko me uništio? Debili! Da je bar netko pamatan.

I ovo što ti kažeš: da oni to zapravo ZNAJU napraviti, ali neće - vjerujem, i stalno mislim isto tako...tjednima već na isti taj način razmišljam. Oni sigurno VIDE isto to što i ja vidim - pa nemaju oči na guzici, a nešto malo mozga u glavi valjda imaju. I zašto onda to što svojim očima vide NE ŽELE ispraviti i napraviti kako treba!?

Ma gledaj,mene ulovi ono...momentalno,ali se ne brinem previše,neću da gubim živce,pa sve i da opet treba ponovno praviti i platiti sa nekim drugim majstorom.Ali,kada sam bio u momentu ludila prokleo sam ga najgorim mogućim riječima...I sutra ako dođe,tj.danas,lijepo ću mu sve dati na znanje i tražiti ga da se izjasni o fušarenju.I naravno,dati ću mu do znanja da je pokvaren kao čovjek - da je ljudski šljam.
alen is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2007., 01:08   #46
Quote:
alen kaže: Pogledaj post
Ma gledaj,mene ulovi ono...momentalno,ali se ne brinem previše,neću da gubim živce,pa sve i da opet treba ponovno praviti i platiti sa nekim drugim majstorom.Ali,kada sam bio u momentu ludila prokleo sam ga najgorim mogućim riječima...I sutra ako dođe,tj.danas,lijepo ću mu sve dati na znanje i tražiti ga da se izjasni o fušarenju.I naravno,dati ću mu do znanja da je pokvaren kao čovjek - da je ljudski šljam.
Da, kužim, i ja sam padala u napast da ih gurnem niz štenge, recimo, kad ih ujutro vidim na vratima, i onda ih odozgo gađam njihovim lojtrama. Htjela sam gazdi reći da fotografira taj fušeraj kod mene i onda pokazuje svojim budućim mušterijama za preporuku. Onda sam se opet pokušavala iskulirati, spojiti s mozgom da će sve to ipak jednom proći, ali ipak sam totalno izgubila živce.

Ne mogu vjerovati da netko može biti tako neodgovoran, bezobrazan...kao da te namjerno zajebava. Jer ne mogu pojmiti da netko namjerno želi ispast toliki debil. Pa zna da ću o njemu suditi na osnovu njegovog rada i otkud onda tolika nonšalancija!? Izgleda da i uz takvo fušarenje ipak imaju dovoljno posla, pa si to mogu priuštiti!
__________________
faraway paradise
Tiare Flower is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2007., 01:10   #47
Quote:
tiare kaže: Pogledaj post

I ovo što ti kažeš: da oni to zapravo ZNAJU napraviti, ali neće - vjerujem, i stalno mislim isto tako...tjednima već na isti taj način razmišljam. Oni sigurno VIDE isto to što i ja vidim - pa nemaju oči na guzici, a nešto malo mozga u glavi valjda imaju. I zašto onda to što svojim očima vide NE ŽELE ispraviti i napraviti kako treba!?

A to što svjesno fušare...Gledaj.Prošle godine trebalo je raditi crijep na krovu,onaj najviši,sjemenjak,što povezuje dvije strane krova.Krov je u dva dijela pa je fušer rekao da će raditi u dava puta,u dvije nedjelje.Dobro.Naručilo pseto materijal,za svaku stranu krova - koje su potpuno jednake,po 14 crijepova sjemenjaka - tri vreće pijeska,vreća cementa i vreća vapna.Donijelo se to i počeo fušer raditi.Na jednu stranu krova,u prvu nedjelju,potrošio je dvbije - tri vreće pijeska,vreću cementa i pola vreće vapna,a za drugu stranu krova nedjelju poslije potrošio je vreću pijeska,trećinu vreće cementa i nešto malo vapna...Fušer je lijepo počeo,ali završio kao zadnje govno...Krov je naravno trenutno ok,ali će jedna strana doći u stanje raspada za 5 god,dok će druga držati i 30...

Takvi su to ne/ljudi...Glavno da je ološ uzeo novce i da se najeo fušerskoga kruha,a za krov baš ga briga,neće njemu biti na trošak kada popusti,niti će njemu prokišnjavati...Ali opet,ako netko mora biti tako jadan i pokvaren,pa neka bude on.Ja to ne želim raditi niti bi radio ljudima ili njemu samom,ni u kojem slučaju...
alen is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2007., 01:16   #48
Ne znam, to bi sve trebalo imenima i prezimenima ovako na forum, pa da im se napravi "reklama". Al', opet bi oni našli mušterije.
__________________
faraway paradise
Tiare Flower is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2007., 01:19   #49
Quote:
tiare kaže: Pogledaj post
Da, kužim, i ja sam padala u napast da ih gurnem niz štenge, recimo, kad ih ujutro vidim na vratima, i onda ih odozgo gađam njihovim lojtrama. Htjela sam gazdi reći da fotografira taj fušeraj kod mene i onda pokazuje svojim budućim mušterijama za preporuku. Onda sam se opet pokušavala iskulirati, spojiti s mozgom da će sve to ipak jednom proći, ali ipak sam totalno izgubila živce.

Ne mogu vjerovati da netko može biti tako neodgovoran, bezobrazan...kao da te namjerno zajebava. Jer ne mogu pojmiti da netko namjerno želi ispast toliki debil. Pa zna da ću o njemu suditi na osnovu njegovog rada i otkud onda tolika nonšalancija!? Izgleda da i uz takvo fušarenje ipak imaju dovoljno posla, pa si to mogu priuštiti!

Moje objašnjenje toga bilo bi...Gledao sam nekidan TV intervju sa Igorom Mandićem gdje on kaže,da je jako malo toga dobrog u ljudima...I mislim da je to upravo to...Opet kažem,da je to neka pogreška koju se nije moglo izbjeći ili se jednostavno desila,pa dobro,shvatio bi,nisam toliki prefekcionista,ali kada je to niz grešaka,kako to objasniti???...Ološ,šljam,pljačka i ozakonjeni kriminal.Ja drugog objašnjenja nemam.I neka im je sa srećom...Dobar im tek.Neka im je u slast fušerski kruh koji jedu...Samo im jedno želim,a to je da ih ne stignu kletve ljudi kojima su upropastili planove i investicije,kojima su uzeli godine i godine života...
alen is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2007., 01:25   #50
Quote:
tiare kaže: Pogledaj post
Ne znam, to bi sve trebalo imenima i prezimenima ovako na forum, pa da im se napravi "reklama". Al', opet bi oni našli mušterije.

Hej,nema tu pomoći...Zamisli neku jadnu bakicu kojoj je puknula cijev u kupatilu.Ona mora raditi kompletnu izmjenu cijevi,a uz to i odvod,pa i keramiku...I takva jadna zove preko oglasa "majstora" da joj to odradi...Za forum nije nikad čula a kompjuter je negdje vidjela ...Ma sve se to zna,masu se ljudi žali,otpadaju im fasade,cigle sa kuća...Fušeri fušare berz predaha..."Ključ u ruke"...A kad otključaš....strava i užas...
alen is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2007., 01:28   #51
Ako danas dođe pseto kako je reklo javiti ću vam njegov komentar...Živo me zanimaju odgovori...Ja nakon svega smrada nisam htio zvati,ispod časti bi mi bilo,jer,zna on +jako dobro šta je uradio,baš ono što sam ja vidio...I dugo mu je trevbalo da se javi,cijelih 10 dana..Pekla ga savijest,inače ne bi ni sada...Ili mu treba još novaca što će dobiti ako evbentualno on dovrši posao...Ne znam...Biti će ovo drugo...
alen is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2007., 01:39   #52
Quote:
alen kaže: Pogledaj post
Opet kažem,da je to neka pogreška koju se nije moglo izbjeći ili se jednostavno desila,pa dobro,shvatio bi,nisam toliki prefekcionista,ali kada je to niz grešaka,kako to objasniti???...Ološ,šljam,pljačka i ozakonjeni kriminal.
Gle, upravo zbog toga da se ne natežemo s gomilom majstora i fušera onako "na sitno" uzeli smo firmu...razvikanu... i sklopili s njom ugovor za sve radove u stanu. I onda šta dobiješ? Isti drek. Gomilu neodgovornih i nesposobnih kretena, koji kao ne rade za sebe nego za gazdu, pa ih to valjda dodatno demotivira. Dve kupaone - dve kade - obadvije cure. Pitaš ih: "Pa dobro, jeste li pustili vodu u kadu nakon što ste je montirali? Jeste li je isprobali da li curi?". Tipovi bulje u mene ko kreteni, ko da ih pitam jesu li bili na Marsu i kažu mi: "Nismo"...

Kažem: "Zašto je pod u kupaoni neisfugiran?", na to jedan od majstora meni kaže (onak sav sretan da može ogovarat): "Je, stvarno su vam grozno napravili kupaonu, koji je to fušeraj!".
Drugi kaže: "Pa meni se čini da je to isfugirano!".
Treći kaže: "Neeee, to nije isfugirano!".
Četvrti kaže: "Ma isfugirano je, ali jako loše!".... (mislim - to su sve majstori raznih profila koji su se motali po stanu, od malera do vodoinstelatera)...
Ja poludim, muž pozove gazdu, gazda dođe nakon valjda 10 dana i kaže: "Nije isfugirano, isfugirajte to još danas!"
Gazda ode, ja pitam "nadzornog": "Onda, kad ćete isfugirati taj pod?". A on, sav zelen od bijesa, meni bezobrazno i cinično kaže:"KOJI POD?" Ja kažem: "Pa ovaj na kojem stojimo", jer bili smo u kupaoni, a on bijesno kaže: "Ništa nećemo isfugirati, sve je fugurano!" Ja kažem: "Ali vaš šef je prije pola sata rekao da ćeto to danas isfugirati!": A on meni kaže: "Nije on to rekao!"

Kade u 2 mjeseca deset puta miču i demontiraju, pa opet stavljaju na mjesto. Oblijepe ih s 50 kila silikona (nove skupe jacuzzi kade), jer kao ispravno su instalirane samo treba silikona po rubovima. Dalje curi...Poplava svaki dan, briši, peri, pretvoriš se u čistačicu...nikad reda u stanu.
Onda dođu drugi tipovi i kažu: "Ne, treba skinut sav taj silikon i pošteno ih instalirati" i skida mi 10 sati tonu silikona...usere čitav stan sa silikonom...pa opet nešto petlja...pa opet nije dobro.

Onda mi, dok se ja nerviram i bespomoćno to gledam, dođe maler i prišapne mi: "Gospođo, nemojte se ljutiti, ali mogu vam nešto reći? Taj dečko koji vam je radio te kade uopće nije vodoinstalater, nego nešto pomaže gazdi oko administracije, ali gazda vam nije imao koga poslat, jer se posvadio s vodoinstalaterom, pa je prislio njega da dođe to radit...tako da nemojte se čuditi što kade cure, jer on to nikad do sada nije radio, niti to zna raditi".
__________________
faraway paradise
Tiare Flower is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2007., 12:50   #53
Quote:
tiare kaže: Pogledaj post
Gle, upravo zbog toga da se ne natežemo s gomilom majstora i fušera onako "na sitno" uzeli smo firmu...razvikanu... i sklopili s njom ugovor za sve radove u stanu. I onda šta dobiješ? Isti drek. Gomilu neodgovornih i nesposobnih kretena, koji kao ne rade za sebe nego za gazdu, pa ih to valjda dodatno demotivira. Dve kupaone - dve kade - obadvije cure. Pitaš ih: "Pa dobro, jeste li pustili vodu u kadu nakon što ste je montirali? Jeste li je isprobali da li curi?". Tipovi bulje u mene ko kreteni, ko da ih pitam jesu li bili na Marsu i kažu mi: "Nismo"...

Kažem: "Zašto je pod u kupaoni neisfugiran?", na to jedan od majstora meni kaže (onak sav sretan da može ogovarat): "Je, stvarno su vam grozno napravili kupaonu, koji je to fušeraj!".
Drugi kaže: "Pa meni se čini da je to isfugirano!".
Treći kaže: "Neeee, to nije isfugirano!".
Četvrti kaže: "Ma isfugirano je, ali jako loše!".... (mislim - to su sve majstori raznih profila koji su se motali po stanu, od malera do vodoinstelatera)...
Ja poludim, muž pozove gazdu, gazda dođe nakon valjda 10 dana i kaže: "Nije isfugirano, isfugirajte to još danas!"
Gazda ode, ja pitam "nadzornog": "Onda, kad ćete isfugirati taj pod?". A on, sav zelen od bijesa, meni bezobrazno i cinično kaže:"KOJI POD?" Ja kažem: "Pa ovaj na kojem stojimo", jer bili smo u kupaoni, a on bijesno kaže: "Ništa nećemo isfugirati, sve je fugurano!" Ja kažem: "Ali vaš šef je prije pola sata rekao da ćeto to danas isfugirati!": A on meni kaže: "Nije on to rekao!"

Kade u 2 mjeseca deset puta miču i demontiraju, pa opet stavljaju na mjesto. Oblijepe ih s 50 kila silikona (nove skupe jacuzzi kade), jer kao ispravno su instalirane samo treba silikona po rubovima. Dalje curi...Poplava svaki dan, briši, peri, pretvoriš se u čistačicu...nikad reda u stanu.
Onda dođu drugi tipovi i kažu: "Ne, treba skinut sav taj silikon i pošteno ih instalirati" i skida mi 10 sati tonu silikona...usere čitav stan sa silikonom...pa opet nešto petlja...pa opet nije dobro.

Onda mi, dok se ja nerviram i bespomoćno to gledam, dođe maler i prišapne mi: "Gospođo, nemojte se ljutiti, ali mogu vam nešto reći? Taj dečko koji vam je radio te kade uopće nije vodoinstalater, nego nešto pomaže gazdi oko administracije, ali gazda vam nije imao koga poslat, jer se posvadio s vodoinstalaterom, pa je prislio njega da dođe to radit...tako da nemojte se čuditi što kade cure, jer on to nikad do sada nije radio, niti to zna raditi".

Grozno je za čitati ovo što pišeš a kamo li za doživjeti...Ja sam isto razmišljao kako i šta.Imao sam neku ponudu "ključ u ruke" ali sam mislio da će fušeri ući u kupatilo,zatvoriti se i da će mi dati ključ za 6 dana.Ovaj kojeg sam uzeo učinio mi se solidan,tj.prevarila me njegova slatkorječivost.Sve što sam tražio bilo je:"Da.nema problema" i sl...Što se njega tiče mislio sam da ću moći imati kakvu takvu kontrolu nad njim.Ali...Kada sada vratim film sjetim se prvog kontakta,kada smo se sreli.Čovjek je došao u solidnom automobilu,otvorena vrata,sunčane naočale,lijeva ruka preko koljena a na ruci sat(rukavi naravno zavrnuti)...Činio mi se kreten u redu.Dao sam mu neke stvari do znanja i sve je prihvatio...Ali,kada je počeo,nakon što je odradio odvod,već na prvom završnom komadu vidio sam da malo koso stoji,da će ventil od vodokotlića biti ukošen.Upozorio sam ali je ispalo da se to može korigirati na silu i zažbukati...Drugi veći problem je nastao kada je fušer završio hladnu vodu i počeo spajati toplu.U jednom trenu crkla mu je ta varilica kojom spaja cijevi.Naravno,ona najjeftinija iz Peveca.I šta sad???Debil zove brata električara koji mu odgovara da će doći kući mrtav umoran oko ponoći i da neće moći popravljati.On pak kaže da će je negdje iznajmiti,ako ima za najam uopće.Bilo je negdje oko 16 sati.Prekinemo sa radovima i ja ujutro zovnem nekog vodoinstalatera preko oglasa i pitam da li ima taj aparat za varenje.Čovjek kaže da ima i pita koliko ću platiti.Ja mu kažem da donese i tlačnu i da će dobiti 500 kn ali da odmah dođe,da ne stoje radovi...Došao taj drugi i donio taj aparat,dao fušeru a fušer zavario tih par cijevi i spojio toplu vodu...U svoj toj situaciji meni na kraj pameti nije bilo da provjerim taj zid koji treba biti obavezno pod 90 stupnjeva,a koji nije jer je fušerčina postavila cijev od tople vode tako da sprječava mogućnost štemanja zida u pravi kut...A taj koji je donio tu varilicu,nije donio tlačni aparat,već samo barometar koji mjeri pod kojim je pritiskom voda.I kao ako 15 min ne padne,dobro je...I tom sam dao na kraju 400 kn...A što se tiče tlačne,debilni fušer,kada sam ga pitao,rekoa je da on radi tlačnu obavezno,i to cijelu noć,za kao svaku sigurnost...Ja mu nafilao tu tlačnu na 9 bara i ujutro našao na malo manje od 4.Provjerim cijevi i vidim da na spojevima nigdje ne pušta...I taj aparat mu je malo jači...Kreten ima neku bušilicu na koju bi stavio neki komad kako bi napravio krug u pločici,za ventile i sl...Buši majmun sa njom a u bušilici sijevaju munje...Naravno,i bušilica vrhunska,kao i sav njegov alat...Ne znam kako ga tone ubije.Spasilo bi i njega a i mnoge koji zatraže njegovu uslugu...Ja sam mu iskeširao 700 eura za fušeraj,a nije ni dovršio,pa mogao je barem kupiti poštenu bušilicu,varilicu i tlačnu probu...Ma knjigu bi mogao napistai o tom "pedantnom i savijesnom majstoru"...Ona dva ventila ispod lavaboa,za toplu i hladnu vodu...ti ventili su spojeni na produžetke od pa 6 cm svaki...Onda znaš koliko je debil promašio...Naravno,odvod i ta dva ventila su mu tako simetrični,da sam mu rekao da samo izreže jedan pravokutnik u polčici 10 puta 15-20 cm...I prokopao sam rupu do izlaznog ventila,tih 6 cm,da mogu vidjeti pušta li,curi li i td...Sreća pa postoje te maske kojim mogu prikriti to remek djelo vodoinstgalacije i keramike...Ma užasno,grozno...Opet kažem,prije bi se ubio nego to ljudima radio,a kamo li da bi im za takovo nešto otimao novce...


Najbolje od svega mi ej to što je fušer rekao da on svako kupatilo,kada ga napravi,obavezno slika...A baš bi volio da danas dođe,pa da mu predložim slikanje...I jučer sam mu preko telefona rekao da ne zaboravi foto aparat,da ima šta slikati,ventile,zid pod 90 i sl...

Jedan dan je bio odgodio radove,kao nekog vozi na aerodrom...Ja kažem "dobro,ne gori",a fušer kaže:"Gori,kako ne,treba mi lova"...Eto šta je njemu na pameti...Zato i je takav kakav je,a što više grabi sve manje ima...Ne nedosataje mu jedino prašine koju guta...Ne znam na kraju šta reći,teško je biti pametan...Za novac uopće nisam pitao,samo sam htio da ispadne dobro.I napomenuo sam debilu da mi je puno i 50 kuna ako ne bude ok,a da se ne želim cjenkati pošto znam da nezadovoljan majstor neće odraditi kako treba...Ali badava,jer platio ili ne,velikoj firmi ili sitnom seoskom đilkošu,ispadne na kraju isto - FUŠARENJE...Neka,ja ću prežaliti,za 5 god mogu opet,ali se duboko nadam samo to,da će takvi smradovi žnjeti ono što su i sijali...A opet kažem,sve da mi netko i u zlatu plaća.ne bi se bavio time ako ne bi bio u stanju napraviti posao savijesno i pedantno,onako kako i treba...I sad sam opet toliko nabrijan da bi,da ga ne trebam robijati,bio u stanju...Ma bolje i da ne govorim šta...Prokleti,smrdljivi,odvratni odvratni fušer...

Ni račun nisam tražio.U tom slučaju mogao bi zvati inspektora pa da to prijavim...I ja sam idiot...A baš bi ga sa zadovoljstvom prijavio,pa taman se sudili 10 godina i na odvjetnika potrošio još 10 000 kn...
alen is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2007., 17:37   #54
često se podovi u hodnicima i kupaonama ne fugiraju, nego se ovisno o boji pločica fuge zapunjuju ljepilom..
ja sam sebi postavljam pločice a na stubištu sam zvao, imam kompića keramičara, vrhunskog majstora, skup je ali napravi dobro..
što se tiče fušeraja ima ga svugdje, jer svatko se upusti u poso, pa ljudi gledaju jeftinije a pravi majstori su najčešće skuplji i često pretrpani s poslom..
bježati od jeftinog posla i na brzaka..
i pravi majstor ak se žuri će sfušat..
bolje izbrojiti 20% više love i čekati nego cijeli život gledati neravne zidove, itd..
Ivan M. is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2007., 18:18   #55
Quote:
Ivan M. kaže: Pogledaj post
često se podovi u hodnicima i kupaonama ne fugiraju, nego se ovisno o boji pločica fuge zapunjuju ljepilom..
ja sam sebi postavljam pločice a na stubištu sam zvao, imam kompića keramičara, vrhunskog majstora, skup je ali napravi dobro..
što se tiče fušeraja ima ga svugdje, jer svatko se upusti u poso, pa ljudi gledaju jeftinije a pravi majstori su najčešće skuplji i često pretrpani s poslom..
bježati od jeftinog posla i na brzaka..
i pravi majstor ak se žuri će sfušat..
bolje izbrojiti 20% više love i čekati nego cijeli život gledati neravne zidove, itd..

Izbrojali smo mi puno love, nemaš frke, nismo tražili jeftino...skupa je to firma, (a nismo ni mislili šparati na radovima, htjeli smo pošten i solidan posao, kvalitetan, platiti više, ali da bude dobro)...ali svejedno su radili fušerski.
Eto, zezneš se i s "jeftinim" i sa "skupim" majstorima. Sve to ovisi o tome koliko je čovjek, dotičan majstor, pošten i koliko sam drži do sebe, svog umijeća i svog posla. Sve to ovisi o karakteru - ako si pošten, profesionalan i odgovoran sam se ždereš ako znaš da nisi svoj posao pošteno obavio.
__________________
faraway paradise
Tiare Flower is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2007., 22:23   #56
Eh malo mimo teme al valjda će mi se oprostit. Nedavno su mi nešto popravljali na krovu i trebali su raskriti jedan dio i naravno skinuti snjegobrane i kasnije sve to vratiti ali se glavnom baji valjda nije dali ponovo kačit snjegobrane pa ih je sakrio jedno 20 kom.
Mogla bih pisati do ujutro, jedan keramičar mi je na 1,5 m širokom hodniku napravio pad od 2 cm, to ni slijepac nebi uspio. I onda smo razbijali i tražili novog da to popravi..Ajd ovaj zadnji je bio zakon, već sam ga negdje nahvalila. Uglavnom, Tiare i Alene znam kako vam je, naoružajte se živcima ako vam je još što ostalo i dalje u radne pobjede.
Tiare, fugirat ćeš sigurno bolje od njih, izgrebi nožićem, zamiješaj fugir masu-ne prerijetko i polako zapuni, nije problem. Sretno
Xenia 13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2007., 00:06   #57
Quote:
Xenia 13 kaže: Pogledaj post
Eh malo mimo teme al valjda će mi se oprostit. Nedavno su mi nešto popravljali na krovu i trebali su raskriti jedan dio i naravno skinuti snjegobrane i kasnije sve to vratiti ali se glavnom baji valjda nije dali ponovo kačit snjegobrane pa ih je sakrio jedno 20 kom.
Mogla bih pisati do ujutro, jedan keramičar mi je na 1,5 m širokom hodniku napravio pad od 2 cm, to ni slijepac nebi uspio. I onda smo razbijali i tražili novog da to popravi..Ajd ovaj zadnji je bio zakon, već sam ga negdje nahvalila. Uglavnom, Tiare i Alene znam kako vam je, naoružajte se živcima ako vam je još što ostalo i dalje u radne pobjede.
Tiare, fugirat ćeš sigurno bolje od njih, izgrebi nožićem, zamiješaj fugir masu-ne prerijetko i polako zapuni, nije problem. Sretno

Ah,preboljeti će se i to fušarenje...A što je najbolje tog majmuna koji je meni fušario ne treba ni kazniti.Cijeli će život gutati prašinu i nikad ništa neće imati, kao što ni sada nema...A da ne govorim da će mu malo tko reći hvala na učinjenom ili ga ponovno zvati...Meni je napravio do pred kraj i teško da ću ga zvati da dovrši;sa posla prije otjeran je...Eto mu subine...A obećao sam tom nitkovu ako ok odradi kupatilo da ću mu dati balkone i kuhinju da odradi...Ali više od svega bih volio da me posjeti pa da mu uz predočenje kažem par riječi,mada ni to ne bi puno pomoglo,jer taj za čast,moral ili kakovu odgovornost ne želi da zna...Ali,kako u svakom zlu ima i dobra,lijepa je spoznaja da ti je jedan takav ološ samo na tren prošao kroz život i da sa njim nikada ništa više imati nećeš...Sve i da mi ovog trena puknu vodovodne cijevi ne bi nazvao to govno,pa ni da mu kažem da je popustilo ono što je radio...
alen is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2007., 07:38   #58
Ja sam općenito mišljenja da se počice najviše isplati raditi sam. Posao je fakat banalno jednostavan, prvi put kad sam radio, čitav zid u kuhinji sam sredio u dva popodneva.

Zapravo, počeo sam se diviti majstorima kako su u stanju toliko preko kurca odraditi taj posao da zajebu stvar...
__________________
Zli zeleni kefir
Ego is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2007., 08:43   #59
Quote:
Ego kaže: Pogledaj post
Ja sam općenito mišljenja da se počice najviše isplati raditi sam. Posao je fakat banalno jednostavan, prvi put kad sam radio, čitav zid u kuhinji sam sredio u dva popodneva.

Zapravo, počeo sam se diviti majstorima kako su u stanju toliko preko kurca odraditi taj posao da zajebu stvar...
Ma je ako imaš smisla. Ja i muž sad već masu stvari radimo sami jer i kao početnici napravimo bolje od MAJSTORA.
Doduše pločicese nije usudio jer nikad ih nije radio a prostorija je bila oko 70 m2 i pločice rustika, nemogu se slagat na križiće i nije mi žao platit ali kad plaćam i ne žalim se na cijenu onda brate to i napravi kako treba.
A i muž je već pop..... i ko kobac je nad njima, ja također i čim nešto nevalja kidaj i ajmo iznova. Lovu dobiju kad sam zadovoljna i kad je gotovo. Par put smo dali pol love unaprijed, nisu ni došli, onda ga moraš molit, ma nemoj, zašto ga plaćam ako ću ga molit?
Čak mogu zahvalit pojedinim majstorima kako su me lijepo odškolovali pa nisam više takav naivac.
Xenia 13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2007., 15:03   #60
Quote:
Xenia 13 kaže: Pogledaj post
Čak mogu zahvalit pojedinim majstorima kako su me lijepo odškolovali pa nisam više takav naivac.

Da, imaš pravo, to je najveća korist - stvarno se svašta naučiš.

Hvala ti na podršci, Xenia , da, probat ću sama popraviti ovo s fugama.
Hvala vam svima, ljudi, lakše mi je kad sam s vama malo izmijenila iskustva (i traume).
__________________
faraway paradise
Tiare Flower is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 18:50.