Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Automobili

Automobili Život na kotačima
Podforumi: Nautika, Motori i skuteri, Autoplin

Pogledaj rezultate ankete: Imate li GPS?
Da 100 57.47%
Ne, ali je u planu 53 30.46%
Ne, niti ga mislim kupiti 21 12.07%
Glasovatelji: 174. Ne možete glasovati u ovoj anketi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 18.08.2014., 12:15   #181
Quote:
Congo kaže: Pogledaj post
Hvala na ispravci.
Mislim da je moje pitanje sada puno jasnije.
Sory, al moral sam. "Ubolo me u oko"!
leo4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.08.2014., 10:34   #182
Pozdrav,

Zamolio bi za pomoc buduci da se ne razumijem u GPS uredjaje i nisam do sada imao ni jedan.

Za tjedan dana krecem na put pa je malo hitno da odlucim sta cu...
Ne treba neki fensi, veliki ili super moderni GPS uredjaj, nego da se samo mogu snaci u (velikom) gradu u kojem sam prvi put.

Gledam po trgovinama pa ne nalazim nista ispod 500-600kn. Na njuskalu ima ali nisam siguran koliko je to pametno.

Mobitel mi naravno ima GPS, ali ne znam koliko je on bas precizan... kineska je kopija (s3 ili s4) pa sam cuo da zato ima los gps. Da li je to istina ili sam nesto krivo radio? jer kad sam ga testirao sa nekim free appom za navigaciju poludio je, pokazivao je svasta, samo ne cestu po kojoj vozim. Da li ga mozda treba rootati pa staviti neku pravu aplikaciju ili sa kineskom kopijom nema srece po tom pitanju?

Ono sto znam je da mi trebaju karte Hr, Slo, Aus, Madj, Ita, Bih, Srb, Rum. Navodim imena jer ne znam sto znaci karta Europe, tj koje drzave pokriva i sl.

Buduci da nisam uspio naci za posuditi, izgleda da cu ga morati kupiti. Imate li kakve preporuke.. nesto jeftino sto cu doslovno 10 dana koristiti i onda tko zna kada opet... mozda tek nagodinu, pa mi se ne isplati puno love davati za njega. Samo da ne lutam po npr. Becu i gubim sate nego da najblizim putem dodjem do stana.

Bitno mi je da je sto jeftinije rjesenje, da se ne moram satima zezati sa stavljanjem novih karata jer nemam vremena, a moze biti i crno-bijeli 2d prikaz, meni svejedno, samo da vidim gdje sam i gdje trebam skreniti.


Svaka pomoc dobrodosla,
hvala!
Congo is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.08.2014., 22:39   #183
Quote:
Congo kaže: Pogledaj post
Pozdrav,

Zamolio bi za pomoc buduci da se ne razumijem u GPS uredjaje i nisam do sada imao ni jedan.

Za tjedan dana krecem na put pa je malo hitno da odlucim sta cu...
Ne treba neki fensi, veliki ili super moderni GPS uredjaj, nego da se samo mogu snaci u (velikom) gradu u kojem sam prvi put.

Gledam po trgovinama pa ne nalazim nista ispod 500-600kn. Na njuskalu ima ali nisam siguran koliko je to pametno.

Mobitel mi naravno ima GPS, ali ne znam koliko je on bas precizan... kineska je kopija (s3 ili s4) pa sam cuo da zato ima los gps. Da li je to istina ili sam nesto krivo radio? jer kad sam ga testirao sa nekim free appom za navigaciju poludio je, pokazivao je svasta, samo ne cestu po kojoj vozim. Da li ga mozda treba rootati pa staviti neku pravu aplikaciju ili sa kineskom kopijom nema srece po tom pitanju?

Ono sto znam je da mi trebaju karte Hr, Slo, Aus, Madj, Ita, Bih, Srb, Rum. Navodim imena jer ne znam sto znaci karta Europe, tj koje drzave pokriva i sl.

Buduci da nisam uspio naci za posuditi, izgleda da cu ga morati kupiti. Imate li kakve preporuke.. nesto jeftino sto cu doslovno 10 dana koristiti i onda tko zna kada opet... mozda tek nagodinu, pa mi se ne isplati puno love davati za njega. Samo da ne lutam po npr. Becu i gubim sate nego da najblizim putem dodjem do stana.

Bitno mi je da je sto jeftinije rjesenje, da se ne moram satima zezati sa stavljanjem novih karata jer nemam vremena, a moze biti i crno-bijeli 2d prikaz, meni svejedno, samo da vidim gdje sam i gdje trebam skreniti.


Svaka pomoc dobrodosla,
hvala!
Najjeftinije rješenje obično je i najgore rješenje s kojim ćeš se baš i morati satima zezati. Kao što se zezaš s tom jeftinom kineskom kopijom nečega.
Najskuplje rješenje je ono s kojim se najmanje zezaš i koje radi odmah iz prve i bez greške.
Zato uvijek nađi nešto između, nešto što je najpovoljnije rješenje.
Što će ti GPS koji će ti usred Beča krepati? A bio je najjeftiniji...
__________________
Human
Human1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.09.2014., 08:11   #184
Quote:
Congo kaže: Pogledaj post
Bitno mi je da je sto jeftinije rjesenje, da se ne moram satima zezati sa stavljanjem novih karata jer nemam vremena, a moze biti i crno-bijeli 2d prikaz, meni svejedno, samo da vidim gdje sam i gdje trebam skreniti.


Svaka pomoc dobrodosla,
hvala!
Nije to baš tako jednostavno i teško da može proći bez zezanja. A i karte ti trebaju i za istočnu i za zapadnu Europu a one obično idu odvojeno.
Namjeravaš proći 8 država u 10 dana?
neno1966 is online now  
Odgovori s citatom
Old 01.09.2014., 12:35   #185
Kupi Nokiu Lumiu 520, mislim da je oko 500kn na Njuskalu. Ona ima Here mape i Here navigaciju koja je u rangu sa Garminom jer koristi karte od Navteqa. Mape skidas,po regijama svijeta i zemljama. Imas je dozivotno i takoder su ukljucene nadogradnje karata. Nece ti koristiti mobilni internet jer su mape skinute u uređaj. Upališ GPS i deri.



P.S. Ima i tetu koja prica hrvatski jezik pa ne bi trebalo biti straha
__________________
''Za onoga koji čeka, sekunde izgledaju kao vječnost''

Zadnje uređivanje m.inic : 01.09.2014. at 12:40.
m.inic is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.09.2014., 18:48   #186
da,to je najbolje riješenje...jedino što bih ja preporučio navigaciju ''iGo''...po meni najbolja
Mortiis is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.09.2014., 18:12   #187
pozz
evo i ja slicno pitanje ko congo
ne kuzim se u navigaciju,treba mi za zenu koja je tek pocela vozit

kaj preporucate za zakeljit na saljbu da prica "turn left,turn right"
koje mape mi trebaju(trebam hr i eu) i da li/kako se mape updejtiraju
gledao malo po njuskalu al kak se ne kuzim,ne znam ni kaj da gledam

thx
useless is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2014., 00:31   #188
Procitaj moj post gore.

A druga stvar je koliko ti je dubok novcanik. Doduse to je najbitnije.
__________________
''Za onoga koji čeka, sekunde izgledaju kao vječnost''
m.inic is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2014., 01:42   #189
procitao sam ali ne bih telefon nego bas navigaciju za auto
skidao sam za samsung i iphone aplikacije i karte al nije mi funkcioniralo kako je trebalo
love?ne znam ni sam ,naravno ne zelim nis skupo,platio bi najmanje sto mogu za nesto sto ce ispunjavat svrhu
i ak mi neko moze objasnit to s kartama...prvo kaj trebam gledat da ima(trebam eu/hr/a moze i prema istoku) i kak se to updejtira?

thx
useless is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2014., 10:08   #190
Quote:
useless kaže: Pogledaj post
procitao sam ali ne bih telefon nego bas navigaciju za auto
skidao sam za samsung i iphone aplikacije i karte al nije mi funkcioniralo kako je trebalo
love?ne znam ni sam ,naravno ne zelim nis skupo,platio bi najmanje sto mogu za nesto sto ce ispunjavat svrhu
i ak mi neko moze objasnit to s kartama...prvo kaj trebam gledat da ima(trebam eu/hr/a moze i prema istoku) i kak se to updejtira?

thx
Pa prvo trebaš kupiti nešto a onda o updejtanju, nije za sve sustave isto. Za koje namjene ti točno treba?
neno1966 is online now  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2014., 11:04   #191
Quote:
neno1966 kaže: Pogledaj post
Pa prvo trebaš kupiti nešto a onda o updejtanju, nije za sve sustave isto. Za koje namjene ti točno treba?
vise sam misli na kom principu updejtanje radi?sta ako se ne updejtam,koristim vise manje sve mape al bez updejta?

treba mi za zenu strankinju za zagreb/okolicu/hr...i za oboje kad putujemo u europu

ima neki garmin u elipsu za 800kn,budem pogledao danas
useless is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2014., 11:12   #192
Quote:
useless kaže: Pogledaj post
vise sam misli na kom principu updejtanje radi?sta ako se ne updejtam,koristim vise manje sve mape al bez updejta?

treba mi za zenu strankinju za zagreb/okolicu/hr...i za oboje kad putujemo u europu

ima neki garmin u elipsu za 800kn,budem pogledao danas
Ja uvijek preporučujem Garmin jer kartu možeš otvoriti na kompu i putne točke jednostavno prebaciti u uređaj. Ništa se neće desiti ako ne updejtaš samo što nećeš imati ucrtane nove ceste tj. ono što se u međuvremenu proijenilo. Imaš u hak shopu Garmin nuvi 42 za 769 kn.
neno1966 is online now  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2014., 13:06   #193
hvala
evo guglam pa idem pogledat,slicna ponuda ova oba duckasa

al pise:
AdriaROUTE (rutabilna cestovna karta HR, BiH, SRB, CG, RKS, MK i AL) - micro SD/SD
jel to znaci da nema eu ili se eu podrazumijeva?
useless is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2014., 13:34   #194
Nema, ako ima eu onda to i piše.
neno1966 is online now  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2014., 14:51   #195
evo kupio ovu iz elipsa,ima centralnu europu i ex yu

hvala jos jednom
useless is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 09:59.