Natrag   Forum.hr > Društvo > Povijest > Vojna povijest i tehnologija

Vojna povijest i tehnologija Od praćke do ratova zvijezda.

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 11.02.2009., 18:39   #2001
Kak su lepi......
Opasne Misli is offline  
Old 11.02.2009., 20:16   #2002
Quote:
lappino kaže: Pogledaj post
"39-godišnji Đakovčanin" "s 19 godina otišao u domovinski rat"...WTF?!?
Kad je to počeo Domovinski rat?
Sto bi rekao onaj lik iz Allan Forda ta matematika je neka gadna prevara ali svladat cu je kad tad
__________________
Si vis pacem para bellum
chuturasti is offline  
Old 12.02.2009., 08:33   #2003
Quote:
Opasne Misli kaže: Pogledaj post
Ma definitivno!

von Tegetthoff is offline  
Old 12.02.2009., 14:08   #2004
Jel misle naši opiturat vozila(borbena i neborbena)u maskirnu shemu i postoji li kakav NATO standard za to Čini mi se da su sva NATO vozila u 3 boje,griješim li
Ri-con is offline  
Old 12.02.2009., 14:12   #2005
Quote:
chuturasti kaže: Pogledaj post
Sto bi rekao onaj lik iz Allan Forda ta matematika je neka gadna prevara ali svladat cu je kad tad
tek kad su ga počeli pljačkati
__________________
Πόλεμος πάντων μὲν πατήρ ἐστι πάντων δὲ βασιλεύς, καὶ τοὺς μὲν θεοὺς ἔδειξε τοὺς δὲ ἀνθρώπους, τοὺς μὲν δούλους ἐποίησε τοὺς δὲ ἐλευθέρους
von_ungern is offline  
Old 12.02.2009., 22:16   #2006
Quote:
Ri-con kaže: Pogledaj post
Jel misle naši opiturat vozila(borbena i neborbena)u maskirnu shemu i postoji li kakav NATO standard za to Čini mi se da su sva NATO vozila u 3 boje,griješim li
Jesu uvijek u igri tri boje ali mislim da tu nema propisane ili od svih neke posebno usvojene sare i vrste boja te svaka zemlja farba svoje kako misli da je najbolje Ameri vise ni nemaju sare. Vozila su im jednobojna moze se vidjeti jedino marinske anfibije ofarbane u sareno i oklop iz osamdesetih koji je farban u zelenoj maskirnoj sari i pustinjskoj sari ali nisam primjetio da i danas koriste isto.
Meni osobno se najvise svidjaju Svedske sare dvije nijanse zelene i crna sa ostrim kutevima i plohama.

http://upload.wikimedia.org/wikipedi...isu_NA_110.JPG
__________________
Si vis pacem para bellum
chuturasti is offline  
Old 12.02.2009., 22:17   #2007
Quote:
von_ungern kaže: Pogledaj post
tek kad su ga počeli pljačkati
Famozna recenica "Zasto je tvoja hrpa veca od moje a brojio si isto kao i meni"
__________________
Si vis pacem para bellum
chuturasti is offline  
Old 12.02.2009., 23:39   #2008
Quote:
chuturasti kaže: Pogledaj post
Famozna recenica "Zasto je tvoja hrpa veca od moje a brojio si isto kao i meni"


1. tebi, 1 meni
2. tebi, 2 meni
3. tebi, 3 meni....

....

najjači strip
šršlo88 is offline  
Old 13.02.2009., 19:31   #2009
Quote:
šršlo88 kaže: Pogledaj post


1. tebi, 1 meni
2. tebi, 2 meni
3. tebi, 3 meni....

....

najjači strip
Je ali sad ce mo stat to je malo OT a vec je zbog mene otvaran novi topic pa nebih htio da iskusim i zatvaranje jednog posto sam nov na forumima ali da je fore je
__________________
Si vis pacem para bellum
chuturasti is offline  
Old 13.02.2009., 20:26   #2010
Quote:
lappino kaže: Pogledaj post
"39-godišnji Đakovčanin" "s 19 godina otišao u domovinski rat"...WTF?!?
Kad je to počeo Domovinski rat?

Quote:
chuturasti kaže: Pogledaj post
Sto bi rekao onaj lik iz Allan Forda ta matematika je neka gadna prevara ali svladat cu je kad tad
Odlazak u HV 07/1991 - mjesec/godina rodjenja 11/1971, pa sad racunajte....
sicer2005 is offline  
Old 13.02.2009., 22:06   #2011
Quote:
sicer2005 kaže: Pogledaj post
Odlazak u HV 07/1991 - mjesec/godina rodjenja 11/1971, pa sad racunajte....
Mislim da je covijek imao punih 20 godina 1991 u 11 mjesecu pa jebga stvarno je otiso u rat sa 19godina i 8 mjeseci kazem ja da je ta matematika neka gadna prevara lol al sam ispo glup
Samo ja nikada ne kazem da imam 12 godina u kalendarskoj godini kada navrsavam 13 ali to sam ja
__________________
Si vis pacem para bellum
chuturasti is offline  
Old 13.02.2009., 23:52   #2012
Quote:
sicer2005 kaže: Pogledaj post
Odlazak u HV 07/1991 - mjesec/godina rodjenja 11/1971, pa sad racunajte....
Nemam ja problema što je išo u rat s 19, nego s ovime: "mjesec/godina rodjenja 11/1971" ...
Pa ajmo sad ponovo: "39 godišnji"...
lappino is offline  
Old 14.02.2009., 14:36   #2013
Quote:
lappino kaže: Pogledaj post
Nemam ja problema što je išo u rat s 19, nego s ovime: "mjesec/godina rodjenja 11/1971" ...
Pa ajmo sad ponovo: "39 godišnji"...
Da li su godinu vise...tocnije 38 godina i 4 mjeseca...hahaha!!!!
sicer2005 is offline  
Old 15.02.2009., 10:20   #2014
Čovjek je sa 19 god i 8 mj otišao u rat, znači u svojoj 20 god života, a sada ima 38 god i 4 mjeseca - živi u svojoj 39 godini života.

Eto, novinarka je pogriješila i što sad, nije ona htjela pomaknuti početak DR, svakome se desi pogreška. Kakav je smisao ove rasprave?

Obratite pažnju kako se "profesionalac" igra sa puškom dok spremno drži prst na obaraču.
ac_thunder is offline  
Old 15.02.2009., 15:45   #2015
Quote:
ac_thunder kaže: Pogledaj post
Čovjek je sa 19 god i 8 mj otišao u rat, znači u svojoj 20 god života, a sada ima 38 god i 4 mjeseca - živi u svojoj 39 godini života.

Eto, novinarka je pogriješila i što sad, nije ona htjela pomaknuti početak DR, svakome se desi pogreška. Kakav je smisao ove rasprave?

Obratite pažnju kako se "profesionalac" igra sa puškom dok spremno drži prst na obaraču.
Nemojte kaj zameriti...ali:
ajmo opet od početka: "mjesec/godina rodjenja 11/1971"
Otišao u rat "sa 19 god i 8 mj".
Ajmo malo matematike. Koliko onda danas ima godina?
Trideset i SEDAM godina i četiri mjeseca. A ne 38!
(Da ne govorimo o 39... )
Zašto mi je to uopće upalo odmah u uho: kad je počeo DR, imao sam punih 21 godinu. A danas još nisam napunio 39. Pa me zanimalo kako onaj koji je bio mlađi od mene 1991. odjednom postaje stariji od mene 2009...
lappino is offline  
Old 15.02.2009., 17:04   #2016
Quote:
lappino kaže: Pogledaj post
Nemojte kaj zameriti...ali:
ajmo opet od početka: "mjesec/godina rodjenja 11/1971"
Otišao u rat "sa 19 god i 8 mj".
Ajmo malo matematike. Koliko onda danas ima godina?
Trideset i SEDAM godina i četiri mjeseca. A ne 38!
(Da ne govorimo o 39... )
Zašto mi je to uopće upalo odmah u uho: kad je počeo DR, imao sam punih 21 godinu. A danas još nisam napunio 39. Pa me zanimalo kako onaj koji je bio mlađi od mene 1991. odjednom postaje stariji od mene 2009...
Daj molim te čemo ovo. Ima 37 god i 4 mj, znači da živi svoju 38 godinu života.

Žena se zajebala, ti i ja i svi ostali su se zajebali. I što sad, kakve to veze ima sa Stanjem i modernizacijom OSRH?
ac_thunder is offline  
Old 16.02.2009., 10:41   #2017
Fotogalerija hrvatskih vojnika u Čadu.
Opasne Misli is offline  
Old 16.02.2009., 23:32   #2018
Quote:
ac_thunder kaže: Pogledaj post
Obratite pažnju kako se "profesionalac" igra sa puškom dok spremno drži prst na obaraču.
Paznja obracena uvijek biti spreman za nedaj Boze moze zatrebat a prst nije na obaracu i eto ti zla

Nego dali ste primjetili na poljskoj patriji instaliran NSV 12,7 mislim na ovu galeriju slika nasih iz Cada dobra pljuca.
__________________
Si vis pacem para bellum
chuturasti is offline  
Old 18.02.2009., 23:46   #2019
Eto i MORH izbacio par slikica patrie...nema poptrebe za linkom, svi znate gdje je....

nego; pise fino da ce biti 50% hrv. komponenti u patriama iz ĐĐ-a, moram priznat da mi to zvuci jaaaakooo "populistički" tj. eto da masa vidi....

Zanima me sto mislite dali ce i koliko biti razlike u patriama iz svedske i patriama iz ĐĐ-a... ajde vi sta ste vozili ili se vozili u oklopu recite dali ima kakve razlike u vozilima proizvedenim npr. u Jugi i istim, a proizvedenim u cccp-u ili na zapadu...
__________________
A znate li zbog cega se vodi ovaj rat, ova bitka?
A od kud znam? Sta ja znam? Kol'ko ja kuzim to ovi kao 'oce da se odcjepljuju, a mi im kao ne damo...
AMARU is offline  
Old 19.02.2009., 00:16   #2020
Quote:
AMARU kaže: Pogledaj post
Eto i MORH izbacio par slikica patrie...nema poptrebe za linkom, svi znate gdje je....
a unutra sjede ministar i načelnik stozera Lucic u USAF koznoj jakni(prastari model A2) iz drugog svjetskog rata koja je "po svim propisima" dio slubene odore casnika hrvatske vojske-ne

koji jad i sramota kad imamo takve likove na vojnom vrhu. kak si jedan casnik s vrha-general moze dopustit da se sece nepropisno odjeven i to jos u takvoj opskurnoj jakni? ameri se negdje sprdaju s njim nakon nekog sastanka ili vjezbe. vidjeh na morhovim stranicama i onog kaj je poginul u italiji na skijanju isto u takvoj koznoj jakni u afganistanu skupa sa nekim amerikancima na slici... pustinjske hlace i kozna jakna.
to se valjda furaju na bil klintona kad je sletil u zg u A2 koznoj jakni sa old ironside 1AD oznakom na rukavu... no bil klinton je CIVIL a ovi se biseri igraju john waynea

ps
jakna je inace sasvim dobra no za civila a ne za nacelnika stozera i slicne zvijeri
Or7 is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 19:15.