Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 15.07.2014., 18:22   #161
9
a evo sada upravo pročitah i objašnjenje Administratora. Dakle, redom:
Ni ja sam nisam imao pojma što mi se događa kada sam primjetio da
mi očni kapak treperi učestalo skoro tri tjedna u ožujku 2004. I tada radim kobnu grešku; upišem simptome u tražilice i dolazi podatak da su to fascikulacije koje mogu biti izraz NMD ili ALS-a. Nažalost je tražilica prvo izbacila neki tekst iz našeg medicinskog udžbenika. Da sam barem došao odmah na američki Forum www.aboutbfs.com. Uštedio bih mjesece groznog uzrujavanja i gomile nepotrebnih i osobno plaćenih, jako skupih, pregleda. Fascikulacije nisu POČETAK ALS-a već KRAJ a prije toga je prisutna ZAMJETNA mišićna slabost. Odlazi i nikada se ne vraća (nema recidiva) fina motorika prstiju. Ukoliko je Bulbarni oblik kao inicijalni (dosta rijetka pojava) onda započinje sa NEMOGUČNOŠĆU gutanja i suvislog govora. JAKO RIJETKO se događa da ALS "napadne" ljude ispod 40 godina! Rizična grupa su muškarci 40-60 godina. Incidencija je, inače, 2-4 slučaja na 100.000 a smrtnost je 90% unutar 5 godina a 99% unutar 10 godina od prvih znakova bolesti. Krucijalni pregled je običan neurološki a za potrdu dijagnoze može se raditi EMNG, najčešće ekstremiteta. Ja sam u svojem neurotičnom ludilu u 2004/05 napravio čak sedam EMNG-a. Sada znam da je bio dovoljan samo jedan, prvi, da se odbaci suspekcija na NMD (ALS). Evo, prije mjesec dana sam napravio kontrolni EMNG nakon 5 godina i nalaz je jednak kao i tada što znači da ne postoje naznake ALS-a kod mene. Ali nisam samo EMNG radio u 04/05 već i CT, MR, razne krvne testove, ELISA test, test na celijakiju i Crohnovu bolest i još mnogo toga. Mijenjao sam privatne Neurologe jer nisam vjerovao nikome.
Sada ću pažljivo pročitati vaša pisma i posebno odgovoriti svakome. Budite dobrodošli i osjećajte se slobodno da mi uputite i privatnu poruku. Ovako, "od oka", mislim da nitko od vas nema razloga za zabrinutost![/QUOTE]
happaylife is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.07.2014., 12:31   #162
Quote:
kismo kaže: Pogledaj post
Izluđuje me ovo titranje i poskakivanje mišića na nozi. Noćas sam se i probudila oko 2 i osjetila titranje.
Danas sam otišla kod neurologice ( takav pristup još nisam susrela, jedva da me pogledal, išta pitala, uzela neku anamnezu. Pregled je trajao 3 minute i zaključak da su to benigne fascikulacije, ništa ozbiljno, kontrola za 6 mj, po potrebi prije.
Na moj spomen ALS-a veli ma dajte molim vas, to atrofitaju mišići, slabost.. Bas je u čekaoni bio jedan pacijent s tom dg.

Dakle, sad bi kao trebala biti mirna, a dr mi uopće nije ulila neki optimizam.
Možda je stručna, ali pristup boli glava.
A cijena isto boli glava...
Quote:
megatronman kaže: Pogledaj post
Elektroliti, distribucija ili slično ali NIKAKO NE ALS. Nema šanse da bi igrao košarku i vozio bicikl (velosiped?) sa neuro-muskularnom bolesti. Smiri se i zabavljaj se. Nije ti ništa.
Dakle, ja to podrhtavanje mišići s l. imam kad mi padne kalij. Već sam to pisala. Ali je to najosnovnija, obična pretragica, a doktori je čak često ne daju.meni magnezij uopće ne pomaže, a čim kalij padne na donju normalu odmah šou s titranjem i podrhtavanjem mišića. ali pod Kalinorom je sve ok.

A ako vam doktor i ne da up za kalij, mislim da košta oko 15--20kn da vam naprave bez uputnice u domu zdravlja, tako da možete i sami provjeriti, bar za početak.

Inače, mislim da vam megatronman dobro piše.
Sretno!
Sophsy is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.08.2014., 14:32   #163
Bože moj bas ovih dana se neprestano prica o ALS-u ,bas sam gledala nekoliko videa oboljelih ljudi, grozno je vidjeti da je obolio i 26-godisnjak...Moje flaskulacije traju od 1. mjeseca ove godine, dobila sam ih za vrijeme ucenja i stresa pa se nadam da je to uzrok,jos uvijek nisam bila kod neurologa strah me...
mery267 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.10.2014., 21:03   #164
Vidim da su se svi smirili, nema postova već više od mjesec dana. Ne brinite ništa, nitko nema ono čega se bojite. Glede mladića od 26 godina oboljelog od ALS-a ako se radi o onom prilogu koji je bio na TV oko 13 sati prije cca 5-6 tjedana možda ste primjetili da a/ sama majka kaže da su joj Amerikanci rekli da joj dijete NEMA ALS ali da ako ima, onda je on jedinstven na svijetu (ja: ZAŠTO bi on bio jedinstven!?) i na to se nadovezuje b/ da je liječnik specijalist rekao u emisiji kako ON MISLI da dečko ima nešto ali da to NIJE ALS (ja: naravno, premlad je za ALS).
Dakle, zanemarite taj slučaj koji je u najmanju ruku "mutan".
megatronman is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2014., 23:12   #165
Quote:
megatronman kaže: Pogledaj post
Želim otvoriti novu temu a radi se o Sindromu benignih fascikulacija (BFS na engleskom jeziku); priznatom sindromu koji nije životno opasan i odnedavno je priznat u medicini. Karakteristike su raznorazne: titranje (fascikulacije) mišića, grčevi mišića, anksioznost povezana sa strahom od mogućih terminalnih bolesti (npr ALS-a), vrtoglavice, tinitus...
Ukoliko imate nekih problema a niste sigurni u odgovore slobodno pitajte jer ja ove poteškoće imam evo već više od 5 godina. Mnogo znam a svoje znanje platio sam i doslovno velikim novcima u privatnim pregledima kao i izgubljenim vremenom strahujući da me čeka prilično jezivi kraj...
Od jučer mi se nekontrolirano počeo trzati palac lijeve ruke. Svako malo u njemu počne titrati i počne se tresti. Što je to?
mama9 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.10.2014., 21:26   #166
Quote:
mama9 kaže: Pogledaj post
Od jučer mi se nekontrolirano počeo trzati palac lijeve ruke. Svako malo u njemu počne titrati i počne se tresti. Što je to?
Kompresija ili elektroliti. Uglavnom 100% NIJE ALS
megatronman is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2015., 15:13   #167
@megatronman
Jel za krvne analize dovoljno uraditi ldh,crp,kreatin-kinazu,fibrinogen ili treba jos nesto ili je bolje otici na enmg? ja sam pri misljenju da bolje prvo uraditi krvne analize jer tu pocinju da se odvijaju ti procesi gde se na enmg mogu samo konstavati.Ovo sve pitam kako bih se smirio psihicki i utvrdio da nemam,posto imam povremene fascikulacije konkrektno igranje misica po telu i mnogo me je uplasilo citanje po guglu .
space22 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2015., 14:56   #168
Zaboravio sam dodati i imunoglobine IgG,IgM u krvne analize pored navedenog
space22 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.03.2015., 17:55   #169
evo mene u klub treskavaca

bubnit ću pa ostati živa
ja kada popijem nešto za smirenje,trzaji mi se smanje ,nije da nestanu ali ublaže se za sigurno 50 posto

razmišljam na glas,da ne radim paniku,da je neki poremećaj u pitanju sumnjam da bi stalo od pola Normabela?

utješite me

inače sam sumnjala na kralježnicu s kojom stalno imam problema,otišla sam kod kiropraktičara kod kojeg inače idem i rekao je da je do vratne kralježnice,popravio on meni vratnu kralježnicu i trzaji su mi se smanjili po rukama ali najgore mi je u nogama i oko koljena,po listovima,izludim,pa idem sutra opet da mi pogleda donji dio kralježnice koji mi je i inače gorući problem.

magnezij inače pijem,sada sam pojačala ali osim što sam više na wc-u nisam baš primjetila razliku
B12 isto inače uzimam i testiran je i pri vrhu intervala je
ne znam zašto spominjete fibrinogen i d dimere,to sam vadila prošle gdoine i sve je bilo uredno
julianna-24 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.03.2015., 16:48   #170
kod nas postoji mladić od 21 godinu koji je obolio od alsa sa 18, tako da to što doktori kažu i nije nešto.
ja imam fascikulacije kad sam pod jakim stresom (inače bolujem od mijastenije)
maghnezij je kontraindiciran mojoj osnovnoj bolesti pa ga ne smijem piti.
stres je uzrok svemu, duboko vjerujem
ciklama765 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.03.2015., 03:30   #171
Imam 15 god.Od početka 2015. sam bio zabrinut i uspostavio sam, prrema simptomima s interneta,da sam anksiozan.I oko 3 mj. 2015. su počeli ti titraji u mišičima i počeo sam piti mg tablete.titraji se javljaju u kvadricepsu i bicepsu,listu stopalu lopatici kapku jeziku(kratki,i jako me zabrinjavaju i stalno sumnjam na ALS),nekad mi se i cijela podlaktica trese desna na malo duže oko 5 sec.,nekad na nosu osjetim blago,licu,bočna strana šake,al neznam da sam ikad osjetio ikakav titraj na trbušnim mišićima(jedino sa strane niže rebara,u prsnim jesam al rijetkoNekad kad stojim me zna zategnut u listovima.Ponekad me i u zapešću boli.Nekad me i ruke i noge bole.Bavim se sportom i nekidan sam se olako ozlijedio kvadriceps(prije se ne bih tako lako ozlijedio).Sumnjam na als,al nekad si mislim ma imam ga 100%,a nekad to su gluposti.Evo admine probaj ti pročitati moju priču i vidjeti
P.S. neznam razlikovati titraje od trzaja(ako uopće ima razlike) pa me to sve više buni.Ti titraji ili kako već su samo dok mirujem(sjedim,ležim),pro pokretu ne.
jerac77 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.05.2015., 17:30   #172
Molim savjet!

Dakle titranje živca u mišićima,najviše mišić iznad koljena...rijeđe na lijevoj nozi...na desnoj ruci isto,pogotovo triceps,pa na desnoj strane uz rebro...to traje cca 2 mjeseca,počelo laganim osjećajem trnjenjem desne ruke,pa lagano žarilo rame,pa je počelo titranje iznad koljena,pa po rebrima itd...sad ruka ne trne,rame ne žari,ali ta titranja su mi već dosadna.

Kad zategnem mišić iznad koljena,točnije kvadriceps,ostane zgrčen ful lako...i ta titranja polude tada dok se grč lagano povlači...inače titra non stop 2-3 puta u 2-3 minute,ponekad vise ponekad manje...

Pijem kalcij i magnezij ali ne pomaže,ima li netko ideju šta uzet od tableta?

29 godina imam inače,puno sjedim i to nepravilno,90kg atletske građe ali zadnje 2 godine sportska aktivnost nikakva.

Ajmo doktori!

P.S. Odustao sam od google-a jer bi po njemu već imao ALS,MS itd.
Thoroughbred is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.06.2015., 15:59   #173
Zamrla tema,diste trzavci?

Inače idem na neke treninge,nema mišićne slabosti...barem uspijem odradit vjezbe...trzam i dalje Točno mišić iznad koljena desne noge,0-24h,neka trzne mišić biceps triceps desne ruke,nekad jako rijetko na lijevoj nozi itd...jel ima smisla ići neurologu? koji mi je prvi put rekao da mi nije nis,bez da me uopće pregledao,samo razgovor.

E da,i trnu mi 3 prsta desne ruke,mali prst,prstenjak i srednji...Onako,lagani trnci...inače prilično nepravilno sjedim.
Thoroughbred is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.06.2015., 22:10   #174
Da i ja imam slicne probleme. Pocelo nakon jednog treniga kad mi je sipka ispala na mrtvom dizanju (bar ja tako mislim), pocele ruke i stopala trniti najvise. U zadnje vrijeme listovi mi se lagano grce te titraji mi svi misici, te ponekad imam slabu cirkulaciju. Cekam mr mozga i vratne kraljeznice. Bio sam u privatnog ortopeda i on kaze da imam cervicobrahijalni sindrom, medjutim mene ne boli vrat. Sad ne znam... paniciram
debelman is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.09.2015., 19:46   #175
Danas obavio EMNG i nalaz nije čist,neurolog me savjetovao na rendgen kraljeznice pa kasnije na magnet...dakle ljudi,moze vam to biti i od kraljeznice...
Thoroughbred is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2015., 00:14   #176
i meni emng nije cist radikulopatija (blaza 2 od 6) na dva mista c6/c7 te l5/s1,thoro kakva je tvoja dijagnoza? Rtg ti nece nista pokazati ajde na magnet odma (privatno). Meni cak ni magnet nije pokaza nego tek emng ruku i nogu, imam herniju u vratu koja se ne vidi lumbalni dio nisam slika
debelman is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2015., 09:34   #177
Male promjene cirkulacije imaju skoro svi. Veće promjene vežu se na probleme vratne kralježnice, javlja se tinitus, fascikulacije, mali vertigo.... No fascikulacije izazvane radikulopatijom, hernijom ili kongenitalnim blokom u C segmentima obično su striktno locirane. Dakle, radikulopatija je prisutna pa pacijent ima fascikulacije na nogama i to listovima. No Sindrom Benignih Fascikulacija; na engleskom BFS, a koji ja imam, proglašava se kad nema jasnog uzroka, fascikulacije su "random" rasprostranjene i benigne su. Danas "titra" biceps, za dva dana neki leđni mišić, za pet dana dlan ili očni kapak. Ima tisuće kombinacija. Taj sindrom upućuje na distribuciju elektrolita i/ili kanalopatiju (koja je sigurno u blagom obliku).
megatronman is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2015., 23:36   #178
Cao svima drustvo.., evo ja imam isti problem koji traje skoro god dana... u decembru prosle godine pocelo je titranje kapaka na ocima, da bi se posle 10-15 dana prosirilo po celom telu... fascikulacije sam imao svuda po telu (nisam znao da neki misici tu i postoje). polovinom ove godine su se smanjile u odnosu na pocetak ali su uvek prisutne..u pocetku su bile konstantne, najcesce pri odmaranju, na nogama su bile najsnaznije, butine su imale toliko jake fascikulacije da sam negde u januaru cak imao osecaj da cu dobiti uplalu od svega toga... danas toliko meseci posle sam se dosta privikao..svi neurolozi su bili po sitemu ma to je stres, vitamini i sl..p.s posle dva tri meseca od starta pojavio je se i delimicni tremor ruku.. ostalo problema nemam, zivim sasvim normalno sem tog straha od ms, als i sl...... sta imate vi da mi kazete.. molim pomoc i razmenu iskustava!
dragangacic is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2015., 23:37   #179
p.s. imam 28 godina ako je to uopste i bitno
dragangacic is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2015., 12:41   #180
Welcome to the club. Uglavnom vjerojatno neka sitnica oko distribucije minerala i elektrolita. 100% nije ALS. NIKADA neuromuskularna bolest ne započinje fascikulacijama očnog kapka. Zapravo ti si sada sigurniji nego neki 40-60 godišnjak bez fascikulacija.
megatronman is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:06.