Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Gastronomija

Gastronomija Za kuhare i kuharice te one koji to žele postati
Podforumi: Eno i ino, Hrana i zdravlje, Kuhinja bez mesa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 24.09.2004., 11:45   #21
Mmmmmm.... rikula.

Ona u dućanu nije ni sluga divljoj. E sad, ona na placu koju naberu kumice je malo problematična. Naime, rikula voli rasti pokraj ceste. E sad si zamisli da se najedeš rikule ubrane metar od ceste....

Ja je naberem na moru, u i oko borove šumice. I u unutrašnjosti je ima koliko hoćeš. Ima male žute cvjetove i malo je ljutkasta...

Ako bute requesta mogao bih je i fotkati....
daz is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.09.2004., 20:37   #22
Request!
Siguran sam da to ko ludo raste tu oko Bjelovara gdje živim, al je to ne poznajem! Dakle, ak bi netko bio dobar...
x-type is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.09.2004., 20:45   #23
ja ju berem u vinogradu i najdraza mi je salata. najbolja je sa narezanom mozzarelom i paradajzom s maslinovim uljem i acetom balsamicom, kako je neko vec reko, a dobra je i kao dodatak drugim salatama i sendvicima (s raznim namazima, zbog intenzivne arome). mislim da je i jako zdrava (rukola). prepoznat ces ju po nazubljenim listicima, tamnozelenoj boji i intenzivnom mirisu.
__________________
nemoj misliti na torticu!
. .
Natch is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2004., 11:51   #24
Quote:
x-type kaže:
Request!
Siguran sam da to ko ludo raste tu oko Bjelovara gdje živim, al je to ne poznajem! Dakle, ak bi netko bio dobar...
ovdje imaš opis i dosta podatakarokula 1

a na ovom linku rokula 2 pogledaj dobro prvu i drugu sliku. Na prvoj vidiš ono kaj možeš kupit u dućanu, a na drugoj je rokula-rikola kakvu donose na plac iz Dalmacije. Ova druga je bolja!
Bojim se da oko Bjelovara ne raste , to je mediteranska biljka.
sparkica is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2004., 16:01   #25
Quote:
sparkica kaže:
Bojim se da oko Bjelovara ne raste , to je mediteranska biljka.
e pa to me zanimalo jer sam bio uvjeren da je kopnena biljka, a ispostavilo se, vidiš, da nije! hvala!
x-type is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2004., 15:34   #26
Quote:
Bojim se da oko Bjelovara ne raste , to je mediteranska biljka.
Nije istina. Ima je u Zagrebu koliko hoćeš. Ja ti mogu za pola sata nabrati kilu. A ako je ima u ZG ima je sigurno i u BJ...

Inače, slika koju je postala sparkica je ok. samo što fali cvijet.
daz is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2004., 19:21   #27
dajte pošaljite ak ima netko sliku cvijeta, po tome ću najlakše prepoznati jer mi lišće liči jako na maslačak
x-type is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2004., 01:28   #28
Quote:
sparkica kaže:
ovdje imaš opis i dosta podatakarokula 1

a na ovom linku rokula 2 pogledaj dobro prvu i drugu sliku. Na prvoj vidiš ono kaj možeš kupit u dućanu, a na drugoj je rokula-rikola kakvu donose na plac iz Dalmacije. Ova druga je bolja!
Bojim se da oko Bjelovara ne raste , to je mediteranska biljka.
Donose iz Dalmacije i ovu prvu koja mi je bolja Puno bolji i jači okus ima ova sa tanjim izduženim listićima! Primjetio sam u vinogradu i jednu i drugu i to ne u Dalmaciji nego daleko na sjeveru Uglavnom kad ideš kupit sjeme, ispadne ova sa većim okruglim listovima, ta ima slabiji okus i nema mirisa i uglavnom tu vidim na placu. Uglavnom vani uzgajaju i jednu i drugu, sa tankim i uskim listovima ima uvijek bolji okus, a najbolji naravno ova divlja iz vinograda

Definija dobre rikule: Kad zagrizeš svježi list (bez ikakvih začina) nije ti potrebna ni sol, ni ulje, ni ocat, punog je okusa i istog trenutka zamiriši i ispuni cijelu nosnicu i osjećaš je cijelim tijelom. Joj kako je to dobro sa nekim sirom .... uff, sad ću ići po noći tražit gdje ima za kupit
Martinn is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2004., 08:51   #29
Quote:
Martinn kaže:
Primjetio sam u vinogradu i jednu i drugu i to ne u Dalmaciji nego daleko na sjeveru

Naravno.

Riga je praktichki vrsta 'korova'...gdje se uhvati, nema da nema.
magic is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2004., 23:54   #30
Al meni svo dalmatinsko povrće ima bolju aromu nego ovo iz sjevernijih krajeva. To valjda od puno sunca
sparkica is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2004., 09:46   #31
E, kak da postam sliku? Ima 460kb...
daz is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2004., 10:35   #32
ja ne znam postat sliku al na onom prvom linku rokula1 odi na ROCKET (tak se zove na engleskom) i tu su te slike.
sparkica is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2004., 12:57   #33
Eto, sve koje zanima.... zagrebačka rikula. Raste podno Zagrepčanke (nebodera ).

http://www.geocities.com/darko_2001/temp.html

PS. cvjetovi na slici su zatvoreni....

Zadnje uređivanje daz : 29.09.2004. at 16:31.
daz is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2004., 12:59   #34
Quote:
daz kaže:
Eto, sve koje zanima.... zagrebačka rikula. Raste podno Zagrepčanke (nebodera ).

http://www.geocities.com/darko_2001/temp.html
Viš, viš, to mi je baš usput kad idem s posla!!! Bit će salateeeee!!!
__________________
I'm too tall to be a girl, I never had enough dresses to be a lady, I wouldn't call myself a woman. I'd say I'm somewhere between a chick and a broad.
Trillian is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2004., 18:20   #35
arugola!!
Zelenilo s kojim j emoj muz otkrio svijet salate
Navise je volim samo sa pomidorima i malo soli.
Kad je mlada onda je svaka vrsta kvasine "ubije"

Najbolja kombinacija:
U pita bread staiti pomidore narezane na ploske, pokriti arugol;om i ododgor posuti sa kozjim sirom mmmmmmmmmmmm
__________________
...and in the end the love you take is equal to the love you make..
ah...
diadora is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2004., 18:41   #36
Quote:
diadora kaže:
U pita bread staiti pomidore narezane na ploske, pokriti arugol;om i ododgor posuti sa kozjim sirom
xxGaladrielxx is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2004., 21:43   #37
Quote:
diadora kaže:
arugola!!
Zelenilo s kojim j emoj muz otkrio svijet salate
Navise je volim samo sa pomidorima i malo soli.
Kad je mlada onda je svaka vrsta kvasine "ubije"

Najbolja kombinacija:
U pita bread staiti pomidore narezane na ploske, pokriti arugol;om i ododgor posuti sa kozjim sirom mmmmmmmmmmmm
parle vu kroejšn?
x-type is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2004., 21:50   #38
ja sam prosli tjedan pravila jesensku salatu iz knjige
Jamie-a Olivera..dakle ispece se u pecnici tikva narezana na komade i zacinjena soli i paprom i maslinovim uljem..i onda nakon 30-40 minuta pecenja kad je sva onako socna i zapecena
pomijesa se sa rukolom..sve se zacini accetom balsamicom i svjeze mljevenim paprom i jos se doda naribani peccorino (a moze i parmezan )..moji gosti su bili jako zadovoljni ;o)
TigerLilly is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2004., 19:23   #39
Eureka! Pa to raste ko ludo po mom vinogradu! samo, mi smo to uvijek brali u proljeće kad se ne razviju cvijetovi još, a onda je dost slično radiču pa smo mi to sve zvali radič.
x-type is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.10.2004., 15:47   #40
Quote:
diadora kaže:
arugola!!
Zelenilo s kojim j emoj muz otkrio svijet salate
Navise je volim samo sa pomidorima i malo soli.
Kad je mlada onda je svaka vrsta kvasine "ubije"

Najbolja kombinacija:
U pita bread staiti pomidore narezane na ploske, pokriti arugol;om i ododgor posuti sa kozjim sirom mmmmmmmmmmmm



evo sto se desava kad se tipka prebrzo i pritisne "posalji" bez prethodnog citanja...
__________________
...and in the end the love you take is equal to the love you make..
ah...
diadora is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 04:09.