Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 14.06.2009., 09:27   #1
Sindrom benignih fascikulacija (BFS)

Želim otvoriti novu temu a radi se o Sindromu benignih fascikulacija (BFS na engleskom jeziku); priznatom sindromu koji nije životno opasan i odnedavno je priznat u medicini. Karakteristike su raznorazne: titranje (fascikulacije) mišića, grčevi mišića, anksioznost povezana sa strahom od mogućih terminalnih bolesti (npr ALS-a), vrtoglavice, tinitus...
Ukoliko imate nekih problema a niste sigurni u odgovore slobodno pitajte jer ja ove poteškoće imam evo već više od 5 godina. Mnogo znam a svoje znanje platio sam i doslovno velikim novcima u privatnim pregledima kao i izgubljenim vremenom strahujući da me čeka prilično jezivi kraj...
megatronman is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.06.2009., 22:27   #2
Quote:
megatronman kaže: Pogledaj post
Želim otvoriti novu temu a radi se o Sindromu benignih fascikulacija (BFS na engleskom jeziku); priznatom sindromu koji nije životno opasan i odnedavno je priznat u medicini. Karakteristike su raznorazne: titranje (fascikulacije) mišića, grčevi mišića, anksioznost povezana sa strahom od mogućih terminalnih bolesti (npr ALS-a), vrtoglavice, tinitus...
Ukoliko imate nekih problema a niste sigurni u odgovore slobodno pitajte jer ja ove poteškoće imam evo već više od 5 godina. Mnogo znam a svoje znanje platio sam i doslovno velikim novcima u privatnim pregledima kao i izgubljenim vremenom strahujući da me čeka prilično jezivi kraj...
Sva sreća da si ikad i otkrio što ti je s obzirom na naše doktore - čast izuzecima. Prvi put čujem za ovo, daj malo detaljnije.
đive is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.06.2009., 02:00   #3
Ja imam ovo skoro sve...
Zvonchica22 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.06.2009., 13:37   #4
Napokon ova tema na hrvatskom forumu
Ja sam u ovoj priči već godinu ipo dana, googlam, tražim, paničarim, idem na forume BFS-a, ALS-a, itd. Fascikulacije me izluđuju, imam ih 24/7 na listovima, a često i na svim drugim mišićima, kapcima (najiritantniji!), butinama (najsnažniji!), ramenima, licu (najružniji!), usnama, tabanima, trbuhu, leđima. Ove druge osjetim kad se pojave, nekad se mišić trzne samo jednom, nekad 20 puta, a nekad traju po par dana. Ali na listovima su stalne, tako sitne, uopće ih ne osjećam nego ih samo vidim. Jako ružno izgledaju, kao da nešto gmiže ispod kože, po cijeloj potkoljenici.

Stalno umišljam i druge simptome ALS-a npr. teško gutanje, slabost mišića. Imam toliki strah od te bolesti da se ne usuđujem otići kod neurologa na pregled, jer računam da bi mi ta potvrda totalno zaustavila normalan život, a lijeka ionako nema.

Kako su tebi megatronman potvrdili BFS? Kojim si uopće pretragama otklonio mogućnost ALs-a? Ja ne idem na pregled nego samo računam da ću s vremenom biti smiren jer ALS ipak koliko sam ja upućen brzo napreduje. Ali nakon pola godine ja još nisam bio smiren, nakon godinu isto, sad nakon godinu ipo isto Čim osjetim neko zatezanje u mišićima, pomislim eto ga, bolest napreduje.

Anksioznost to prati i potpomaže, kad mislim na njih odmah su puno jače, brojnije. Začarani krug. Odvratno. Pretpostavljam da bi mi potvrda BFS-a dala ogromnu snagu, volju, elan, ali isto tako, potvrda ALS-a bi me uništila. Zato ne idem kod doktora nego samo čekam.
marginalac is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.06.2009., 18:11   #5
Dragi svi koji ste se javili,
Nisam odmah odgovorio jer ovaj naš Forum malo radi pa malo ne radi a evo sada upravo pročitah i objašnjenje Administratora. Dakle, redom:
Ni ja sam nisam imao pojma što mi se događa kada sam primjetio da mi očni kapak treperi učestalo skoro tri tjedna u ožujku 2004. I tada radim kobnu grešku; upišem simptome u tražilice i dolazi podatak da su to fascikulacije koje mogu biti izraz NMD ili ALS-a. Nažalost je tražilica prvo izbacila neki tekst iz našeg medicinskog udžbenika. Da sam barem došao odmah na američki Forum www.aboutbfs.com. Uštedio bih mjesece groznog uzrujavanja i gomile nepotrebnih i osobno plaćenih, jako skupih, pregleda. Fascikulacije nisu POČETAK ALS-a već KRAJ a prije toga je prisutna ZAMJETNA mišićna slabost. Odlazi i nikada se ne vraća (nema recidiva) fina motorika prstiju. Ukoliko je Bulbarni oblik kao inicijalni (dosta rijetka pojava) onda započinje sa NEMOGUČNOŠĆU gutanja i suvislog govora. JAKO RIJETKO se događa da ALS "napadne" ljude ispod 40 godina! Rizična grupa su muškarci 40-60 godina. Incidencija je, inače, 2-4 slučaja na 100.000 a smrtnost je 90% unutar 5 godina a 99% unutar 10 godina od prvih znakova bolesti. Krucijalni pregled je običan neurološki a za potrdu dijagnoze može se raditi EMNG, najčešće ekstremiteta. Ja sam u svojem neurotičnom ludilu u 2004/05 napravio čak sedam EMNG-a. Sada znam da je bio dovoljan samo jedan, prvi, da se odbaci suspekcija na NMD (ALS). Evo, prije mjesec dana sam napravio kontrolni EMNG nakon 5 godina i nalaz je jednak kao i tada što znači da ne postoje naznake ALS-a kod mene. Ali nisam samo EMNG radio u 04/05 već i CT, MR, razne krvne testove, ELISA test, test na celijakiju i Crohnovu bolest i još mnogo toga. Mijenjao sam privatne Neurologe jer nisam vjerovao nikome.
Sada ću pažljivo pročitati vaša pisma i posebno odgovoriti svakome. Budite dobrodošli i osjećajte se slobodno da mi uputite i privatnu poruku. Ovako, "od oka", mislim da nitko od vas nema razloga za zabrinutost!

Zadnje uređivanje megatronman : 17.06.2009. at 18:15. Reason: greška u interpretaciji
megatronman is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.07.2009., 18:49   #6
Quote:
megatronman kaže: Pogledaj post
Dragi svi koji ste se javili,
Nisam odmah odgovorio jer ovaj naš Forum malo radi pa malo ne radi a evo sada upravo pročitah i objašnjenje Administratora. Dakle, redom:
Ni ja sam nisam imao pojma što mi se događa kada sam primjetio da mi očni kapak treperi učestalo skoro tri tjedna u ožujku 2004. I tada radim kobnu grešku; upišem simptome u tražilice i dolazi podatak da su to fascikulacije koje mogu biti izraz NMD ili ALS-a. Nažalost je tražilica prvo izbacila neki tekst iz našeg medicinskog udžbenika. Da sam barem došao odmah na američki Forum www.aboutbfs.com. Uštedio bih mjesece groznog uzrujavanja i gomile nepotrebnih i osobno plaćenih, jako skupih, pregleda. Fascikulacije nisu POČETAK ALS-a već KRAJ a prije toga je prisutna ZAMJETNA mišićna slabost. Odlazi i nikada se ne vraća (nema recidiva) fina motorika prstiju. Ukoliko je Bulbarni oblik kao inicijalni (dosta rijetka pojava) onda započinje sa NEMOGUČNOŠĆU gutanja i suvislog govora. JAKO RIJETKO se događa da ALS "napadne" ljude ispod 40 godina! Rizična grupa su muškarci 40-60 godina. Incidencija je, inače, 2-4 slučaja na 100.000 a smrtnost je 90% unutar 5 godina a 99% unutar 10 godina od prvih znakova bolesti. Krucijalni pregled je običan neurološki a za potrdu dijagnoze može se raditi EMNG, najčešće ekstremiteta. Ja sam u svojem neurotičnom ludilu u 2004/05 napravio čak sedam EMNG-a. Sada znam da je bio dovoljan samo jedan, prvi, da se odbaci suspekcija na NMD (ALS). Evo, prije mjesec dana sam napravio kontrolni EMNG nakon 5 godina i nalaz je jednak kao i tada što znači da ne postoje naznake ALS-a kod mene. Ali nisam samo EMNG radio u 04/05 već i CT, MR, razne krvne testove, ELISA test, test na celijakiju i Crohnovu bolest i još mnogo toga. Mijenjao sam privatne Neurologe jer nisam vjerovao nikome.
Sada ću pažljivo pročitati vaša pisma i posebno odgovoriti svakome. Budite dobrodošli i osjećajte se slobodno da mi uputite i privatnu poruku. Ovako, "od oka", mislim da nitko od vas nema razloga za zabrinutost!
Pozdrav !!
Meni je od nove godine počela neka užasno oštra bol u predjelu malog mozga, a nikad me prije nije boljela glava. Par puta mi se već dogodilo da sam osjetio velike nalete umora, jedva sam se dizao iz kreveta, i čim bih se pokušao malo kretati, odma bi se dogodila ta nagla struja u glavi, ta oštra bol.. Odmah nakon što mi dođe ta oštra bol, osjetim i trnce kroz sve ektremitete.. Prije bih se usrao živ i oprala bi me paranoja ali sad samom pričekam da prođe, jer znam da strah ionako ne pomaže. Sad se normalno bavim trčanjem, izlazim s ekipom i sve ok.. Nemam nikakve napade paranoje. Kao da sam na neki način stekao kontrolu nad negativniom emocijama. U glavi je sad SVE pozitiva. Ali to sa simptomima se do dan danas nije popravilo, a počelo mi se prije mjesec dana događat i to da mi se povremeno grče neki mišići, (recimo na desnoj ruci kraj malog prsta, tako je počelo i zna full boljeti ).. Cijelo vrijeme mi trepere mišići po cijelom tijelu.. Ponekad prije spavanja mi tolko sve trza, i zna mi se dogodit to da se onak naglo cijeli stresem, koda me neka nevidljiva sila pomaknula s mjesta a dođe samo od sebe.. Inače sam imao dosta traumatično djetinjstvo i znao sam biti dosta depresivan i to.. Nisam volio školu i ponekad sa se čak i bojao ljudi. Ko klinac me pobrao auto, ostao sam zgnječen ispod i slično.. Od toga sam se opravio bez prijeloma, ali od onda mi koncentracija nije baš kak se spada. Pamćenje mi je jako loše.. Što bi onda mogao biti uzok tih oštrih strujanja i bolova u glavi ?? Znam da je tisuće mogućnosti, samo nedaj bože da je Multipla ili ALS.. Napravio sam RTG snimke glave i vratne kralježnice, i krvnu sliku, sve štima.. Tlak je izmjeren, i sve u redu. Mrvicu povišen, ali to je kakti normalka jer sam dosta fizički aktivan. Jedino mi je na EKG-u pokazalo da postoji mogućnost potpune blokade desne grane srca. Iako nikad nisam osjetio neku frku sa srcem (aritmija, stezanje u prsima, nikad ništa od toga) nit sumnjam u to.
Koje bi još sve preglede bilo dobro napraviti ? THNX PUNO na pomoći i savjetima unaprijed...
John Coffey is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.07.2009., 08:09   #7
Apsolutno se MORA napraviti MR mozga! Ovo upućuje na mogućnost MS-a. Vidjet će se na MR da li postoje lezije. One NE MORAJU biti od MS-a već ima i drugih uzroka npr. Lajmova borelioza. John Coffey: da li živiš u sjevernim krajevima u kojima ima krpelja; da li se sjećaš uboda krpelja? Apsolutno isključujem ALS na osnovi tvog posta!
megatronman is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.07.2009., 11:05   #8
Quote:
megatronman kaže: Pogledaj post
Apsolutno se MORA napraviti MR mozga! Ovo upućuje na mogućnost MS-a. Vidjet će se na MR da li postoje lezije. One NE MORAJU biti od MS-a već ima i drugih uzroka npr. Lajmova borelioza. John Coffey: da li živiš u sjevernim krajevima u kojima ima krpelja; da li se sjećaš uboda krpelja? Apsolutno isključujem ALS na osnovi tvog posta!
Da, živim !! Tu gdje živim ima krpelja ko u priči.. A i da, sjećam se uboda, nedavno sam jednog uklonio s noge !! Iss.. Samo me malo muči shema što mi se to s kratkim oštrim bolovima i trncima u glavi počelo događati nekih 5 dana prije nove godine i nije stalo do danas, a krpelja kad sam dobio, u roku par sati sam ga i uklonio. To je bilo prije nekih mjesec dana, pa mi se ne poklapa baš s tim.. Imam sreće što ti bolovi i trnci traju full kratko kad se pojave. Barem za sad! Napravit ču ja MR mozga za svaki slučaj.. Jel se može MR isfurat preko socijale dal možda znaš ? Thnx na postu..
John Coffey is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.07.2014., 18:22   #9
9
a evo sada upravo pročitah i objašnjenje Administratora. Dakle, redom:
Ni ja sam nisam imao pojma što mi se događa kada sam primjetio da
mi očni kapak treperi učestalo skoro tri tjedna u ožujku 2004. I tada radim kobnu grešku; upišem simptome u tražilice i dolazi podatak da su to fascikulacije koje mogu biti izraz NMD ili ALS-a. Nažalost je tražilica prvo izbacila neki tekst iz našeg medicinskog udžbenika. Da sam barem došao odmah na američki Forum www.aboutbfs.com. Uštedio bih mjesece groznog uzrujavanja i gomile nepotrebnih i osobno plaćenih, jako skupih, pregleda. Fascikulacije nisu POČETAK ALS-a već KRAJ a prije toga je prisutna ZAMJETNA mišićna slabost. Odlazi i nikada se ne vraća (nema recidiva) fina motorika prstiju. Ukoliko je Bulbarni oblik kao inicijalni (dosta rijetka pojava) onda započinje sa NEMOGUČNOŠĆU gutanja i suvislog govora. JAKO RIJETKO se događa da ALS "napadne" ljude ispod 40 godina! Rizična grupa su muškarci 40-60 godina. Incidencija je, inače, 2-4 slučaja na 100.000 a smrtnost je 90% unutar 5 godina a 99% unutar 10 godina od prvih znakova bolesti. Krucijalni pregled je običan neurološki a za potrdu dijagnoze može se raditi EMNG, najčešće ekstremiteta. Ja sam u svojem neurotičnom ludilu u 2004/05 napravio čak sedam EMNG-a. Sada znam da je bio dovoljan samo jedan, prvi, da se odbaci suspekcija na NMD (ALS). Evo, prije mjesec dana sam napravio kontrolni EMNG nakon 5 godina i nalaz je jednak kao i tada što znači da ne postoje naznake ALS-a kod mene. Ali nisam samo EMNG radio u 04/05 već i CT, MR, razne krvne testove, ELISA test, test na celijakiju i Crohnovu bolest i još mnogo toga. Mijenjao sam privatne Neurologe jer nisam vjerovao nikome.
Sada ću pažljivo pročitati vaša pisma i posebno odgovoriti svakome. Budite dobrodošli i osjećajte se slobodno da mi uputite i privatnu poruku. Ovako, "od oka", mislim da nitko od vas nema razloga za zabrinutost![/QUOTE]
happaylife is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.03.2015., 03:30   #10
Imam 15 god.Od početka 2015. sam bio zabrinut i uspostavio sam, prrema simptomima s interneta,da sam anksiozan.I oko 3 mj. 2015. su počeli ti titraji u mišičima i počeo sam piti mg tablete.titraji se javljaju u kvadricepsu i bicepsu,listu stopalu lopatici kapku jeziku(kratki,i jako me zabrinjavaju i stalno sumnjam na ALS),nekad mi se i cijela podlaktica trese desna na malo duže oko 5 sec.,nekad na nosu osjetim blago,licu,bočna strana šake,al neznam da sam ikad osjetio ikakav titraj na trbušnim mišićima(jedino sa strane niže rebara,u prsnim jesam al rijetkoNekad kad stojim me zna zategnut u listovima.Ponekad me i u zapešću boli.Nekad me i ruke i noge bole.Bavim se sportom i nekidan sam se olako ozlijedio kvadriceps(prije se ne bih tako lako ozlijedio).Sumnjam na als,al nekad si mislim ma imam ga 100%,a nekad to su gluposti.Evo admine probaj ti pročitati moju priču i vidjeti
P.S. neznam razlikovati titraje od trzaja(ako uopće ima razlike) pa me to sve više buni.Ti titraji ili kako već su samo dok mirujem(sjedim,ležim),pro pokretu ne.
jerac77 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2019., 19:15   #11
Quote:
marginalac kaže: Pogledaj post
Napokon ova tema na hrvatskom forumu
Ja sam u ovoj priči već godinu ipo dana, googlam, tražim, paničarim, idem na forume BFS-a, ALS-a, itd. Fascikulacije me izluđuju, imam ih 24/7 na listovima, a često i na svim drugim mišićima, kapcima (najiritantniji!), butinama (najsnažniji!), ramenima, licu (najružniji!), usnama, tabanima, trbuhu, leđima. Ove druge osjetim kad se pojave, nekad se mišić trzne samo jednom, nekad 20 puta, a nekad traju po par dana. Ali na listovima su stalne, tako sitne, uopće ih ne osjećam nego ih samo vidim. Jako ružno izgledaju, kao da nešto gmiže ispod kože, po cijeloj potkoljenici.

Stalno umišljam i druge simptome ALS-a npr. teško gutanje, slabost mišića. Imam toliki strah od te bolesti da se ne usuđujem otići kod neurologa na pregled, jer računam da bi mi ta potvrda totalno zaustavila normalan život, a lijeka ionako nema.

Kako su tebi megatronman potvrdili BFS? Kojim si uopće pretragama otklonio mogućnost ALs-a? Ja ne idem na pregled nego samo računam da ću s vremenom biti smiren jer ALS ipak koliko sam ja upućen brzo napreduje. Ali nakon pola godine ja još nisam bio smiren, nakon godinu isto, sad nakon godinu ipo isto Čim osjetim neko zatezanje u mišićima, pomislim eto ga, bolest napreduje.

Anksioznost to prati i potpomaže, kad mislim na njih odmah su puno jače, brojnije. Začarani krug. Odvratno. Pretpostavljam da bi mi potvrda BFS-a dala ogromnu snagu, volju, elan, ali isto tako, potvrda ALS-a bi me uništila. Zato ne idem kod doktora nego samo čekam.

A, ja tek sad vidim ovaj post! Kao da sam ga ja pisao, od reci do reci. Neverovatno!
KKDV is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2019., 19:23   #12
Uzimam već jedno vrijeme l-tyrosine 500mg sa b6 100mg, d3 10000IU i po potrebi cbd 13%.
Antidepresivi i bumpanje serotonina mi nije baš pomoglo, ko nit anksiolitici. Povečanje dopamina sa l-tirozinom smanjilo fascikulacije i trnce.
Ne kaže da će svakome pomoći no ovaj kombo meni značajno pomaže zasada.
WarKO is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2019., 19:36   #13
Drago mi je da ti bar nesto pomaze.

Meni bi pomoglo samo saznanje da je to od neceg sa cim moze da se zivi, da li od anksioznosti, da li od diskus hernije, da li od manjka nekih vitamina, ili tako necega. Ali, ne smem da idem kod dr, jer znam da ce da me salje na dalja istrazivanja sa uputom na ALS, a to svakako necu preziveti.

I nigde ne mogu da nadjem podatak koliko dugo od pojave fascikulacija covek moze da funkcionise normalno, ako ima ALS. Meni ovo traje godinu i 10 meseci i ja nikakve probleme sa misicima i snagom nemam, sem sto mi se sad skoro prvi put pojavio po jedan grc u oba lista. A tad sam imao i neku virusnu infekciju, sav sam bio nikakav.
KKDV is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.07.2009., 13:50   #14
Ja iimam jedno pitanje: dali u slucaju als na MR glave se pokazuju lezije kao kod MS?
Jer ja imam lezije i verovatnoca za ms ali me zanima da nije mozda als.

Hvala unapred.
U prvom licu is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.07.2009., 15:50   #15
bas zanimljivo...evo samo da i ja napisem-fascikulacije su me mucile najvise prije desetak godina,u periodu stresa,trajalo je par godina,pa prestalo,pa povremeno opet se pojavi...
tada sam prosla sve moguce pretrage,naravno da sam bila uvjerena da imam sve moguce neuromuskularne bolesti,a glavni kandidat mi je bila ALS.
imala sam ih cak i u jeziku,sto me dodatno uvjerilo da se radi o necem ozbiljnom,jer sam negdje bila procitala da taj simptom s jezikom je tipican za neku od tih gadnih bolesti.
uglavnom,htjela sam samo reci-uzasno sam se bojala i potrosila dane i noci u bezrazloznom strahu i stresu.
eto,to je moj skromni prilog ovoj temi.
pozz
Hannah 3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.07.2009., 16:00   #16
Bravo, megatronman! Napokon se netko sjetio ove teme. Fascikulacije me muče već neko vrijeme. Počelo je sve s diplomskim i nerviranjem, herc me počeo mučit (na pretragama sve super), onda crijeva (navodno sve ok), onda fascikulacije koje još traju. Titram non stop, užasno je neugodno, kao da imam mravce pod kožom, ponekad mi se cijeli mišić kontrahira, vidi se ispod majice.Bio sam nervozan zbog života općenito, a sad kad se više ne živciram ostala je neka fizička napetost, samo se probudim anksiozan, a ne znam zbog čega, mišići titraju i to me beskrajno živcira, u listovima najviše i u laktu neke tetive. U biti sam nervozan zbog fascikulacija, dobro je netko rekao, to je začarani krug. Bavim se sportom, izdržavam napore velike, nemam s tim problema, glava je ok, mišićni tonus super, ne rušim se, ništa me ne boli, samo mišići titraju i titraju. Htio bih ići kod neurologa da se rješim brige oko MS i ALS, i to me muči malo, ali htio bih i kod psihologa da mu se malo izjadam. Zanima me jel ima netko iskustva s tabletama, ja normić prije spavanja uzmem i on me zakuca, ali ne bih se htio navuć, normabel uzmem samo kad više ne mogu izdržat. S vremenom sam si naučio i olakšati, ne mislim na fascikulacije, razmišljam o lijepim stvarima, čitam (kad imam živaca, nekad ne mogu tri retka pročitat od nervoze), dam si nekog posla. Kad nešto ozbiljno radim zaboravim na titranje, ili ga ni nema. Zakaj mi (nam) se to događa, uvijek sam bio moćan i fizički i psihički, čudio se ljudima s problemima, a sad se sam sebi gadim zbog svojeg stanja, osjećam se kao slabić. Moram naći posao, to je izvor svih mojih problema, kad radim dobar sam i koristan. Neko vrijeme sam baki mažnjavao lexaurine i dobri su bili, ali nije pametno ovak' na svoju ruku. Ljudi, pišite, jadajte se, olakšajte dušu. Pozdrav
__________________
Tila, napadnuti smo, znaš? Znam!
stjopex is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.11.2009., 19:57   #17
Ja sam još jedna sa titranjima ... Ovako, prvi put sam primjetila titranje tj. trzanje tj. fascikulacije prije malo više od mjesec dana...Imam ih svuda po tijelu i nisam tome pridavala previše pozornosti, ali sad imam situaciju da me bole ruke i noge onako kao kod upale mišića, bole me cijele ruke i šake i prsti - ne konstantno ali dosta boli pa prođe. Možda ima veze to što sam prošli tjedan bila bolesna (temperatura, grlobolja i slično). Jako sam zabrinuta u vezi toga pa molim vas sa sličnim iskustvima da se javite i ako možete utješite me jer se užasno bojim tih teških bolesti
sanja365 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.11.2009., 22:54   #18
evo pozdravljam autora ove teme i konačno se netko sjetio otvoriti temu o tome...

Moji problemi počeli su u 5. razredu osnovne s osjećajem laganog kuckanja u kvadricepsu i kad sam opipao to mjesto osjetio sam da mi mišić nekontrolirano trza... isprva su se te fascikulacije pojavljivale samo na kvadricepsu a s godinama su se raširile po cijelom tijelu i nema dijela tijela na kojem nisam imao fascikulacije (noge, stopala, prsti na rukama i nogama,glava, vrat, lice, NOS pa čak i JEZIK)... sad sam već završio srednju i mislim da nemam nikakvu ozbiljnu bolest niti da je riječ o BFSu jer da je nešto ozbiljnije već bih bio 2 metra pod zemljom
kramo_17 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.11.2009., 22:55   #19
evo pozdravljam autora ove teme i konačno se netko sjetio otvoriti temu o tome...

Moji problemi počeli su u 5. razredu osnovne s osjećajem laganog kuckanja u kvadricepsu i kad sam opipao to mjesto osjetio sam da mi mišić nekontrolirano trza... isprva su se te fascikulacije pojavljivale samo na kvadricepsu a s godinama su se raširile po cijelom tijelu i nema dijela tijela na kojem nisam imao fascikulacije (noge, stopala, prsti na rukama i nogama,glava, vrat, lice, NOS pa čak i JEZIK)... sad sam već završio srednju i mislim da nemam nikakvu ozbiljnu bolest i da je riječ o BFSu, jer da je nešto ozbiljnije već bih bio 2 metra pod zemljom
kramo_17 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2010., 03:29   #20
Poštovani autoru ove teme!

Za početak ti mogu reći da imaš ozbiljnih problema, ali (na tvoju srecu ili nesrecu) oni nisu fizičke prirode.
Tvoja dijagnoza bi više pripadala u F40-F49 (moja pretpostavka detaljnije bi bila F45) MKB-10 klasifikacije.
Kako si već dokazao da se uspjesno znas sluziti google-om, ovo ce ti biti dovoljni podatci da shvatis prirodu svojih simptoma i posjetiš liječnika odgovarajuće specijalnosti.

U međuvremenu, zbog svih ljudi koji znaju više od tebe o stvarima koje ovdje pišeš, ali i zbog onih koji ne znaju te ih svojim postovima navodis na krivi trag, jedna zamolba: svoje veleumne zaključke donešene na temelju informacija s google-a, zadrži za svoj mali konfabulatorni svijet!
(iako razumijem da ti je to teško postici s obzirom na tvoj komorbiditet koji bi po nekim elementima mogao biti F60.8 )

Kad odlučiš posjetiti odgovarajuće liječnike, javi kako napreduje tvoja klinička slika!

Jer na kraju, želim ti sve najbolje!
Ipak si mi zanimljiv case report.

pozdrav!
venom22 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:57.