Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Dječje zdravlje

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 20.04.2011., 09:42   #1
Uvin H čaj - smiju li ga djeca piti?

Curica, 2god i 1mj jučer je cijelo vrijeme piškala u gaće i u vrtiću i kod kuće i to svakih pola sata.
Mislim da se malo prehladilaa pa me zanima dali oni takvi mali piti Uvin čaj?
Što je još dobro osim suhe brusnice ili čaja od brusnice za tu dob i za taj problem?
Puno hvala
__________________
2 curke
kirshna is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.04.2011., 09:50   #2
Quote:
kirshna kaže: Pogledaj post
Curica, 2god i 1mj jučer je cijelo vrijeme piškala u gaće i u vrtiću i kod kuće i to svakih pola sata.
Mislim da se malo prehladilaa pa me zanima dali oni takvi mali piti Uvin čaj?
Što je još dobro osim suhe brusnice ili čaja od brusnice za tu dob i za taj problem?
Puno hvala
ne! ja sam na uputama od Cedevitinog Uvin čaja pročitala da ne smiju djeca ispod 12 godina....

a što je još dobro... ja sam kao mala pila za te probleme čaj od PERŠINA, imao je FUJJJ okus ali je pomogao jer sam kao mala imala često sam upale mjehura... al od toga je ipak prošlo 20 i neštogodina, kaj se sad daje iskreno ne znam... imam dečkića pa nemamo tih problema...

probaj pitat u ljekarni što da joj daješ... ili otiđi dr, da nije neki urinoinfekt?
iva0404 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.04.2011., 09:54   #3
Vidjet ću još danas kako će proći dan u vrtiću.

Bila u ljekarni pa mi ništa ne daju, kažu da odem u DM vidjet šta ima
__________________
2 curke
kirshna is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.04.2011., 10:03   #4
Quote:
kirshna kaže: Pogledaj post
Vidjet ću još danas kako će proći dan u vrtiću.

Bila u ljekarni pa mi ništa ne daju, kažu da odem u DM vidjet šta ima
brusnica! kako ti ne daju u apoteci, imaju sirupe od brusnice
__________________
“I have nightmares about hell, where all I do is add up numbers and try to have conversations with people like you.”
SummerNight is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.04.2011., 10:11   #5
Čudno za ljekarnu, meni obično kad dođem po tako nešto žele uvalit sve i svašta i najčešće ono najskuplje
iva0404 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.04.2011., 11:01   #6
Quote:
iva0404 kaže: Pogledaj post
ili otiđi dr, da nije neki urinoinfekt?
šta je točno urinoinfekt? zar ne bi dijete imalo temperaturu da ima neku bakteriju/upalu?

pitam jer meni d. zna imat crvenu pipicu, zvala sam jednom pedicu pa mi je rekla da samo namažem nečim za smirivanje, da je to vjerojatno nadraženo te da nema bakteriještina u urinu bez temperature i nek ne brinem.
__________________
mogli bismo
Lali Puna is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.04.2011., 11:07   #7
nemora dijete imati tempicu kad ima uroinfekt

ja sam dosta puta imala uroinfekcije tj. upale mjehura,jednu čak nisam osjetila nego je urinokultura pokazala prisutnu beštiju i to 10 na 6,sve ostalo sam osjetila a manifestiralo se pečenjem pri kraju mokrenja i osjećaj da se nisi pomokrio do kraja i da ti se opt piški,svaki put sam bila bez temp a nalazi uvijek 10 na 6,jedanput je bila klebsiela pneumonie u pitanju a sve ostalo e.coli,znam da se urologica čudila kako ne kurim a 10 na 6 je
__________________
Valnea 27.09.2007. Lorena 14.07.2010.
valneahana is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.04.2011., 11:08   #8
preporučen mi je čaj od preslice,navodno izvrstan za takve infekcije ali neznam smiju li ga mala djeca,nazovi apoteku i pitaj za čaj od preslice
__________________
Valnea 27.09.2007. Lorena 14.07.2010.
valneahana is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.04.2011., 11:09   #9
pa u pič mač! stalno se brinem da nije neka infekcija i onda me pedica totalno utješi s konstatacijom da bi mala imala temperaturu sigurno da ima beštiju. i sad mi ti kažeš da nije tak
__________________
mogli bismo
Lali Puna is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.04.2011., 11:11   #10
Quote:
Lali Puna kaže: Pogledaj post
pa u pič mač! stalno se brinem da nije neka infekcija i onda me pedica totalno utješi s konstatacijom da bi mala imala temperaturu sigurno da ima beštiju. i sad mi ti kažeš da nije tak
kažem ti nikad nisam imala temp a imala sam upale jedno 5 puta

mislim da crvenilo na pipici nemora uoopće značiti uroinfekciju,to je možda neka lokalana infekcija ili nadraženo područje od nečega(stolice,....)
__________________
Valnea 27.09.2007. Lorena 14.07.2010.
valneahana is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.04.2011., 11:13   #11
Quote:
valneahana kaže: Pogledaj post
mislim da crvenilo na pipici nemora uoopće značiti uroinfekciju,to je možda neka lokalana infekcija ili nadraženo područje od nečega(stolice,....)
ne znam jel od toga, al zna se i hvatata između nogu i odmicat odjeću, da ju smeta nešto, kaže

ma ja stalno paničarim od tih urinoinfekata, zato mi je ovo s tempicom bilo došlo k'o melem na ranu
__________________
mogli bismo
Lali Puna is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.04.2011., 11:14   #12
isto je bilo i kod mene.... nekad sam pošteno kurila, a nekad mi je bilo samo prisutno jako pečenje kod mokrenja.... bez temp.
Kad se toga sjetim.... radi glupe urinoinfekcije su me pikali 2 puta na dan skoro 2 tjedna ((( Užas.
iva0404 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.04.2011., 11:14   #13
Quote:
valneahana kaže: Pogledaj post
kažem ti nikad nisam imala temp a imala sam upale jedno 5 puta

mislim da crvenilo na pipici nemora uoopće značiti uroinfekciju,to je možda neka lokalana infekcija ili nadraženo područje od nečega(stolice,....)
potpis, ja sam završila jednom na hitnoj od bolova, sumnjali su na upalu crijeva, a bila je "samo" jaka upala, tolika da me mm nosio u bolnicu, temp normalna
Tatsha is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.04.2011., 11:16   #14
Quote:
Lali Puna kaže: Pogledaj post
ne znam jel od toga, al zna se i hvatata između nogu i odmicat odjeću, da ju smeta nešto, kaže

ma ja stalno paničarim od tih urinoinfekata, zato mi je ovo s tempicom bilo došlo k'o melem na ranu
a čuj...

odmicanje odjeće i diranje u toj dobi u kojoj je tvoja d je možda ispitivanje svog tijela,u toj dobi se curice znaju početi dirati a dečki navlačiti pimpače
__________________
Valnea 27.09.2007. Lorena 14.07.2010.
valneahana is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.04.2011., 11:22   #15
Ja kući uvijek ima Solaray CranActin syrup od brusnice. Gust je, čisti koncentrat. 10 kapi 3 puta na dan. Brzo djeluje, a klinjo ga voli...
Curica is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.04.2011., 11:40   #16
Quote:
Curica kaže: Pogledaj post
Ja kući uvijek ima Solaray CranActin syrup od brusnice. Gust je, čisti koncentrat. 10 kapi 3 puta na dan. Brzo djeluje, a klinjo ga voli...
Pa jel smiju djeca od 2 godine taj sirup?

Niš mi nije dala u ljekarni, čak ni preporučila...rekla mi ovako: idite kod pedijatra pa nek joj da neki antibiotik da ne pije čajeve bezveze...
Mislim si da sam to htjela ošla bi kod njega prije nego kod tebe...

Nego, dakle brusnica,preslica i taj sirup od brusnice...
__________________
2 curke
kirshna is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.04.2011., 11:49   #17
Lali, kod urinoinfetka ti dijete place k'o kod upale uha - ne mozes fulati da je bolesna
mom2be is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.04.2011., 12:04   #18
Quote:
mom2be kaže: Pogledaj post
Lali, kod urinoinfetka ti dijete place k'o kod upale uha - ne mozes fulati da je bolesna
fala ti, fala!
eto, i ja brijem ponekad
__________________
mogli bismo
Lali Puna is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.04.2011., 12:25   #19
Quote:
Lali Puna kaže: Pogledaj post
fala ti, fala!
eto, i ja brijem ponekad
molim
mom2be is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.04.2011., 12:28   #20
Nama pedica -prošle su ju godine potjerali u mirovinu, ali sad radi privatno, rekla kad je moja mala imala oko 18 mjeseci - piškila često i pipica ju pekla kad piški, ali bez temp, provjerili urin i bilo bakterija, ali ne za antibiotike, reče žena da maloj dajem uvin u granulama, ali samo na vrh žličice što češće naravno u vodi promješano ili čaju, da pripravci od brusnice neće škoditi, ali je uvin malo jači i tako razrijeđen. Koristili uvin 2 dana i nakon 1 dana je bilo bolje, onda još brusnicu-sok tjedan dana za svaki slučaj i izbjegli antibiotike
nika3 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:28.