Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 10.01.2007., 12:35   #1
Otekline ispod uha

Bok svima,

Mojoj se curi prije 1 tjedan pocela stvarati neka kvrgica ispod uha,mislim da je to upala limfne zlijezde,danas je otisla doktoru,zanimaju me vasa misljenja,i mogu li biti neke posljedice od toga,veoma se bojim jer mi je do nje stalo vise od zivota.

Hvala..
lol is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2007., 12:49   #2
Vjerovatno će biti upala limfnih žlijezda...Možda i zaušnjaci, ako je bolno na dodir. Ne znam da li je bila bolesna u zadnje vrijeme tj. da li je imala neku prehladu ili gripu pa da joj nije od toga došlo do oticanja limfnih žlijezda?

Ja sam imala isto otekline ispod oba uha kad sam imala zaušnjake, nisam mogla ni jesti ni gutati koliko je to bilo otečeno, nije ugodno ni malo. Plus još temperatura i ostalo. Mora se strogo mirovati čak nekoliko tjedana ali eto prošlo i to kao da nije ni bilo.

Ne brini se, sigurno će joJ biti sve u redu. U svakoM slučaju neće biti ništa strašno!
Aviss is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2007., 13:58   #3
da boli je na dodir,bila je prehladjena,eto trenutno u bolnici ceka nalaz krvi.Zausnjaci se prenose preko sline?
lol is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2007., 14:05   #4
Tako je...Još se to zove "bolest poljupca"...Može se prenijeti poljupcem, priborom za jelo, preko čaše recimo...Vrlo lako to možeš zaraditi i recimo u kafiću ili slično. Sama sam se uvjerila koliko loše peru čaše.

Vjerovatno joj krvna slika neće biti sjajna ali neka se ne uznemirava, normalno je da ta upala poremeti krvnu sliku.
Aviss is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2007., 14:08   #5
sad mi javlja da nisu zausnjaci nego nesto sa limfnom zlijezdom...sad kao laik pitam,moze li biti opasno?..i kako si se ti lijecila od zausnjaka..
lol is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2007., 14:27   #6
Kljukala sam se antibioticima i mirovala, nikako nisam smjela izlaziti na zrak dok to nije prošlo i pomoglo mi je grijanje tih oteklina, ručnik bi dobro zagrijala na radijatoru i onda bi ga zamotala oko vrata.

Probaj malo po netu pročešljati vezano za limfne žlijezde, morao bi naći nešto!

Vjerovatno će joj doktor objasnit što je točno u pitanju.

Držim Vam fige da nije ništa strašno
Aviss is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2007., 14:28   #7
Quote:
Aviss kaže:
Kljukala sam se antibioticima i mirovala, nikako nisam smjela izlaziti na zrak dok to nije prošlo i pomoglo mi je grijanje tih oteklina, ručnik bi dobro zagrijala na radijatoru i onda bi ga zamotala oko vrata.

Probaj malo po netu pročešljati vezano za limfne žlijezde, morao bi naći nešto!

Vjerovatno će joj doktor objasnit što je točno u pitanju.

Držim Vam fige da nije ništa strašno
Hvala
lol is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2007., 14:30   #8
Quote:
lol kaže:
sad mi javlja da nisu zausnjaci nego nesto sa limfnom zlijezdom...sad kao laik pitam,moze li biti opasno?..i kako si se ti lijecila od zausnjaka..
Vjerovatno obična upala, ne brini, nije to ništa strašno. Slično ko upala grla.
slovenka25 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2007., 16:44   #9
Quote:
slovenka25 kaže:
Vjerovatno obična upala, ne brini, nije to ništa strašno. Slično ko upala grla.
Bingo!
Dobila je inekciju i tablete,biti ce doma a ja cu da je grijem,hvala svima na pomoci!
lol is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2007., 19:11   #10
Eto vidiš da je sve prošlo ok. Još ćeš joj i ti pomoći u ozdravljenju Sretno
Aviss is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2007., 21:14   #11
Quote:
Aviss kaže:
Tako je...Još se to zove "bolest poljupca"...Može se prenijeti poljupcem, priborom za jelo, preko čaše recimo...Vrlo lako to možeš zaraditi i recimo u kafiću ili slično. Sama sam se uvjerila koliko loše peru čaše.

Vjerovatno joj krvna slika neće biti sjajna ali neka se ne uznemirava, normalno je da ta upala poremeti krvnu sliku.
koliko je znam bolest poljubca je mononukleoza
marijan_e is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2007., 10:22   #12
... ne želim biti pesimist, ali... Dobro da je otišla liječniku. Ja sam prije 4 godine imala tumor (dobročudni, hvala Bogu), koji sam napipala još u srednjoj školi (koje 4 godine prije toga) ali isto tako bila uvjerena da je riječ o limfnom čvoru koji će prije ili kasnije sam nestati, a kako je to područje malo iza/ispod uha nije se toliko vidjelo niti je smetalo pa sam ga zanemarila... Ipak po dolasku k liječniku, ustanovljena je dijagnoza tumor mixus, žlijezde slinovnice, koji je u roku desetak dana morao biti vani... Još jednom napominjem da to ne mora biti slučaj kod tvoje cure no opreza nikada dosta, pa tako ni to ne treba prepustiti slučaju... Sretno!
zaboravljena is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2007., 13:55   #13
Quote:
zaboravljena kaže: Pogledaj post
... ne želim biti pesimist, ali... Dobro da je otišla liječniku. Ja sam prije 4 godine imala tumor (dobročudni, hvala Bogu), koji sam napipala još u srednjoj školi (koje 4 godine prije toga) ali isto tako bila uvjerena da je riječ o limfnom čvoru koji će prije ili kasnije sam nestati, a kako je to područje malo iza/ispod uha nije se toliko vidjelo niti je smetalo pa sam ga zanemarila... Ipak po dolasku k liječniku, ustanovljena je dijagnoza tumor mixus, žlijezde slinovnice, koji je u roku desetak dana morao biti vani... Još jednom napominjem da to ne mora biti slučaj kod tvoje cure no opreza nikada dosta, pa tako ni to ne treba prepustiti slučaju... Sretno!
To se isto meni dogodilo... neke 3 godine razni su mi doktori (međuostalim i orl) govorili kako se radi o limfnom čvoru, kako nije ništa važno, da ja preuveličavam... Ali vrag mi nije dao mira i otišla sam na svoju ruku otorinolaringologu koji me naručio na operaciju u prvom slobodnom terminu. Ista dijagnoza: tumor žlijezde slinovnice. I moj je tumor bio benigan, hvala Bogu!
nina7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2007., 14:55   #14
Neznam jel ovo može ići u ovu temu a možda tko zna
Moj sin (5 godina) ima te limfne čvorove na vratu povećane uz duž vrata,
one nisu vidljive golim okom nego se osijete kad se napipaju.
to sam prvi put zamijetila već kad su mu bile dvije godine
pedijatar je rekao da to kao nije ništa jer kad smo bili bio je i prehlađen
ali on ih ima stalno
Treba inače izvaditi krajnike a ima i onaj treći
a sad jel to može biti od njih?
CosmaShiva is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2007., 23:20   #15
Meni je desni limfni čvor na vratu već godinama stalno povečan a doktorica koja me operirala kaže da je to jer kao dijete nisam vadila mandule. Ali mislim da je bolje za svaki slučaj provjeriti kod doktora.
nina7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2007., 23:37   #16
Vid vraga..

Meni isto ne ispod usiju ali negdje na prednjem dijelu vrata ( lijevo) nekad izadju ti cvorici koji su kao tresnja i bole i onda za par dana nestanu..desilo mi se prije nekih 7-8 mjeseci i opet sad.. al j auvijek mislim da ako je tumor onda ne boli
__________________
“Nothing takes the taste out of peanut butter quite like unrequited love.” Charlie Brown
Ona007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2007., 23:58   #17
Quote:
nina7 kaže: Pogledaj post
Meni je desni limfni čvor na vratu već godinama stalno povečan a doktorica koja me operirala kaže da je to jer kao dijete nisam vadila mandule. Ali mislim da je bolje za svaki slučaj provjeriti kod doktora.
da to i meni kaze ...al sad ste me isparanoizirali s ovim zljezdama slinovnicama
posto znam jednog kojem nije bilo benigno
__________________
there is no satisfaction... whatever ..at any time ...there is only a queer divine ..dissatifaction a blessed
unrest that keeps us marching and makes us more alive than the others ...
Goachild is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2007., 01:27   #18
joj i ja sam imala povečane tlimfne čvorove kod uha,išla sam na te neke punkcije i sve je bilo u redu,ništa mi loše nisu našli,i kad sam pitala pa žašto se to desilo,rekli su mi da nećemo nikad znat.
inače smanjio se s vremenom i nije me bolilo
sad ste me s tim tumorima isprepadali ja sam hipohondar,sad tjedan dana neću moć spavat
Maddie is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2007., 02:10   #19
Quote:
Madonna01 kaže: Pogledaj post
sad ste me s tim tumorima isprepadali ja sam hipohondar,sad tjedan dana neću moć spavat
+1
vec ga cuku vremena pipam
__________________
there is no satisfaction... whatever ..at any time ...there is only a queer divine ..dissatifaction a blessed
unrest that keeps us marching and makes us more alive than the others ...
Goachild is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2007., 07:52   #20
zaboravljena i nina7 možete li mi reći kako ste se osječale i koje simptome ste imale?
clee is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:22.