Natrag   Forum.hr > Društvo > Psihologija > Psihokauč

Psihokauč Prozac Nation

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 13.01.2007., 00:59   #41
jaaoooo...a znate sto je meni najgore...? dok recimo radnici/fizikalci cugaju na poslu, pa dok takvi idu doma zenama. fuj.
__________________
.
-ana- is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2007., 01:03   #42
Quote:
Attack kaže:
što nam govori da ima ljudi koji znaju pit i uživat u alkoholu bez štete prema drugima
Apsolutno!
cosanostra is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2007., 01:09   #43
Quote:
Ego kaže:
Takav je stav odgovoran za barem 50% alkoholičara...
Nisam mislio napit se ko mrcina, nego popit jedno pivo s prijateljima, onda dalje nek pije kaj god hoće. Neki tak i rade, vjeruj mi...
Osim toga, meni je poslije malo jače subote, ne da se ubijem, nego ako popijem pivu il dvije preveć, ne moram uopće bit pijan, da bi iduće jutro bio lagano dehidriran, umoran i sl... Nakon toga, ne mogu niti pomisliti na alkohol, i lagano mi se gadi...Ovisi kakva je bila subota. Kao što je neko već reko (mislim da si baš ti, ne da mi se čitat) alkosima je iduće jutro želja još veća, imaju drhtavice i sl...
Mislim da to nije isto.
cosanostra is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2007., 14:06   #44
Quote:
Ego kaže:
Nije baš tako jednostavno... Ovisnost djeluje po nekad poput virusa... Kao što se uspješan virus zna "sakriti" od imunološkog sustava, tako se i ovisnost sakrije potičući razvoj negirajućeg stava.

To je inače nešto po čemu odmah prepoznaš alkoholičara. Nema realan pogled na vlastito stanje.
To stoji djelomično.

No, postoji jako puno kroničnih alkoholičara koji ZNAJU da su alkoholičari, priznaju to no i dalje piju

Ponekad je pogrešno razmišljanje da je PRIZNANJE prvi korak ka izlječenju.

Puno sam alkoholičara čuo koji kažu: "da, jesam alkoholičar, ovisan sam, no ne mogu živjeti bez alkohola"

Quote:
cosanostra kaže:
Nisam mislio napit se ko mrcina, nego popit jedno pivo s prijateljima, onda dalje nek pije kaj god hoće. Neki tak i rade, vjeruj mi...
Osim toga, meni je poslije malo jače subote, ne da se ubijem, nego ako popijem pivu il dvije preveć, ne moram uopće bit pijan, da bi iduće jutro bio lagano dehidriran, umoran i sl... Nakon toga, ne mogu niti pomisliti na alkohol, i lagano mi se gadi...Ovisi kakva je bila subota. Kao što je neko već reko (mislim da si baš ti, ne da mi se čitat) alkosima je iduće jutro želja još veća, imaju drhtavice i sl...
Mislim da to nije isto.
nije isto, zato što se alkoholizam i neurološko-psihološke posljedice konzumiranja alkohola ne razviju nakon nekoliko "subota", već je problem puno složeniji.
govori se o potencijalno-razvojnoj navici ispijanja alkohola.

Čovjek od 18-19 godina nastavljanjem pijenja u daljem životu može razviti naviku da pri svakom budućem izlasku, veselju, neugodnostima koje slijede u životu prihvati alkohol kao štap za rješavanje unutrašnjih konflikta, socijalnih problema i "odjednom" se u tridesetoj godini probudi s nekakvim oblikom neuroloških oštećenja SŽS.

no isto je realno da postoje osobe koje cijeli život ZNAJU popiti, piju umjereno,
no ovdje je tema alkoholizam, znači razvijena BOLEST, pa pokušavam objasniti METODE kojima se do istoga MOŽE doći.
__________________
Uploadanje turbofolk muzike je ZABRANJENO ! THR
normall is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2007., 15:37   #45
Quote:
Johnny 99 kaže:
Možda malo bedasto pitanje, ali - koliko ti alkosi/bolesnici u stvari piju dnevno? Je li to litra vina, dvije? Ili 5 piva? Gdje je granica?... Ili je to tek kad se vidi da to izaziva očite probleme s okolinom?
Alkoholičar je svaka osoba koja ima bilo kakvih problema s alkoholom. Nije bitna ispijena količina alkohola, vrsta alkohola ili pije li osoba s društvom ili sama, bitno je može li ta osoba normalno funkcionirati u društvu, na poslu itd... Postoje ljudi koji svakodnevno piju, a da im alkohol nije problem, problem je kada čovjek ne može više ne misliti o alkoholu, pa radilo se o jednom konjačiću ili o litri votke. To je izuzetno teška bolest, a za izlječenje je najbitnija spoznaja samog bolesnika da više ne funkcionira. Znam osobu koja je izdržala 23 godine bez recidiva, prekrasan čovjek, no obiteljska tragedija ga je vratila alkoholu. Ponovo se liječi... Nadam se uspjehu!
zana11 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2007., 18:06   #46
Quote:
normall kaže:
...
no isto je realno da postoje osobe koje cijeli život ZNAJU popiti, piju umjereno...
E, vidiš ja prilično spadam u tu kategoriju.
Ja znam pristojno popit.
cosanostra is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2007., 18:20   #47
e pa naravno da ima osoba koje ne samo da znaju pit nego znaju i živjet..evo moj stari je čovjek koji rekla bi zna pit(i živjet)..poslovne večerice u dobrom društvu i brije na neka guštanja u vinu kao ono "pravi znalci" uz dobru hranu dobro vino i te neke fore..ja to baš ne kužim jer se ja samo znam nalokat al bolje mi je i to bilo nego ovo sranje di sam sad..
azrail is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2007., 06:30   #48
Quote:
Ego kaže:
Takve ljude po meni ne treba gledati ništa drugačije nego osobe s rakom.



Śto se tiće teme ja smatram da li će netko piti ili ne da je isto vażna snaga karaktera pojedinca na vanjski utjecaj.

Iako je druśtvo (kolege) vrśilo jaki natisak na mene od 8 razreda dalje da popijem jer nisam muśko,jer sam ovo i ono,ovakav i onakav NIKADA nisam poćeo piti a druśtvo se je obićno poslije 3-4 mjeseca naviklo da ne pijem pa kada smo naprimjer iśli u diskać narućili 15-tak piva i jednu colu nitko nije pitao tko je narućio colu nego je iśla iz ruke u ruku ka meni

Znao sam tipa koji je cugao svaki dan.
Sam se je priznavao da je alkoholićar.

Ćudno je bilo to da je hodao kao po crti a i auto je tako vozio.
Za vrijeme hodanja (uvijek je imao ruke iza ledja) znao je zastati,malo se nagnuti, (a ruke je imao dalje iza ledja) uspravio se i nastavio dalje hodati i prićati kao da nikad niśta

Njegovo drużenje sa alkoholom se je zavrśilo kada se je jednog dana na radnom mjestu sruśio i odvezla ga prva pomoć.
U bolnici su ga jedva spasili i dr mu je dao izbor alkohol ili żivot.
Izabrao je opciju da je mogao joś mnogo treba jer to je bio njegov drugi nalog poslije alkohola ali od njega se nije do danas izlijećio a dalje stupa po zemlji
__________________
AUTOBANIRAN - iz vlastitog izbora vise ne sudjelujem na forum.hr u znak protesta, radi nezasluzenog kartona od 100 bodova, koji me je direktno odveo u moj prvi ban.
Ponosan sam, da je moj kompletni post „vrijedan” 100 bodova, bio odbrana nevine Djece od tih politicara, koji ne donose zakone u prilog dobra Djece, nego njih samih, tj da im takvi zakoni generiraju dodatne glasove na izborima.
Benny is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2007., 13:07   #49
Quote:
benny kaže:



Śto se tiće teme ja smatram da li će netko piti ili ne da je isto vażna snaga karaktera pojedinca na vanjski utjecaj.

Iako je druśtvo (kolege) vrśilo jaki natisak na mene od 8 razreda dalje da popijem jer nisam muśko,jer sam ovo i ono,ovakav i onakav NIKADA nisam poćeo piti a druśtvo se je obićno poslije 3-4 mjeseca naviklo da ne pijem pa kada smo naprimjer iśli u diskać narućili 15-tak piva i jednu colu nitko nije pitao tko je narućio colu nego je iśla iz ruke u ruku ka meni
e pa svaka tebi čast na tvojoj čvrstini i na tome što nisi dao da te društvo povede al meni tako pretjeran stav protiv nečega isto malo sumnjiv ili bolje rečeno smiješan jer pa šta i da se jednom napiješ ono ne znaći da si zbog toga automatski alkoholičar..to je moje mišljenje naravno koje nemora bit točno..možda je tebi i sasvim ok bez toga..
azrail is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2007., 14:25   #50
Treba malo isprobati neke stvari na svojoj koži da kasnije budeš siguran kak su u onoj stvari.

Meni je trebalo godinu - godinu i pol dana konstantnog vikend opijanja.

Zombi Mesar is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2007., 17:02   #51
Quote:
azrail kaže:
e pa svaka tebi čast na tvojoj čvrstini i na tome što nisi dao da te društvo povede al meni tako pretjeran stav protiv nečega isto malo sumnjiv ili bolje rečeno smiješan jer pa šta i da se jednom napiješ ono ne znaći da si zbog toga automatski alkoholičar..
azrail nisam htjeo pretjerati sa duljinom posta ali sam możda sa tim pogrijeśio jer sam Vas savjeo u slijepu ulicu.
Nisam konservativac niti nikada nisam htjeo slavljenika itd. uvrijediti pa kada netko ima rodjendan,vjenća se,nova godina,bożić itd. uvijek se kucnem sa jednom ili dvije-obićno pijem liker kao muferica a ne muśko
U druśtvu nisam pio zato jer ono je pilo svaki dan a ja kao prvo nisam imao potrebu za alkoholom,kao drugo nisam htjeo da mi to prijedje u naviku kao njima,a kao treće ako bi popio jednom a da netko ne slavi nego recimo u disku onako da se pije moje druśtvo je bilo takvo da mi viśe ne bi dalo mira pa bi ono: "Pa kako to u disku si popio a tu u kafiću nećeś?" ili: "Popij joś jednu,pa joś jednu-neće ti niśta biti." Sigurno ne jedan od Vas zna ovu priću od nekuda?
Quote:
azrail kaže:
to je moje mišljenje naravno koje nemora bit točno..
azrail moje miśljenje koje naravno ne mora biti toćno je da dobro misliś
Quote:
azrail kaže:
možda je tebi i sasvim ok bez toga..
azrail na ovu Tvoju drugu teoriju moje miśljenje koje naravno ne mora biti toćno je da sada jako dobro misliś a ćak i natprirodno-Ti jednostavno ćitaś u mislima
__________________
AUTOBANIRAN - iz vlastitog izbora vise ne sudjelujem na forum.hr u znak protesta, radi nezasluzenog kartona od 100 bodova, koji me je direktno odveo u moj prvi ban.
Ponosan sam, da je moj kompletni post „vrijedan” 100 bodova, bio odbrana nevine Djece od tih politicara, koji ne donose zakone u prilog dobra Djece, nego njih samih, tj da im takvi zakoni generiraju dodatne glasove na izborima.
Benny is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2007., 17:48   #52
Quote:
benny kaže:
azrail nisam htjeo pretjerati sa duljinom posta ali sam możda sa tim pogrijeśio jer sam Vas savjeo u slijepu ulicu.
Nisam konservativac niti nikada nisam htjeo slavljenika itd. uvrijediti pa kada netko ima rodjendan,vjenća se,nova godina,bożić itd. uvijek se kucnem sa jednom ili dvije-obićno pijem liker kao muferica a ne muśko
.........
ajde dobro glavno da smo se mi uspjeli sporazumijet
a za ono da ti je sasvim ok bez alkohola zaslužuje još jedan
azrail is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2007., 18:46   #53
Quote:
azrail kaže:
a za ono da ti je sasvim ok bez alkohola zaslužuje još jedan
Samo da to ne vide bosovi alkokompanija ili iz uprave prihoda a da ne każem netko iz ministarstva finansija ili narodne banke jer smo onda najedrljali a prvo će nas kazati banati tu na forum
__________________
AUTOBANIRAN - iz vlastitog izbora vise ne sudjelujem na forum.hr u znak protesta, radi nezasluzenog kartona od 100 bodova, koji me je direktno odveo u moj prvi ban.
Ponosan sam, da je moj kompletni post „vrijedan” 100 bodova, bio odbrana nevine Djece od tih politicara, koji ne donose zakone u prilog dobra Djece, nego njih samih, tj da im takvi zakoni generiraju dodatne glasove na izborima.
Benny is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2007., 03:27   #54
Meni je to koma ja ne pijem alkohol.
Samo multivitamine.
outoftheblue is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2007., 04:58   #55
Quote:
outoftheblue kaže:
Meni je to koma ja ne pijem alkohol.
Samo multivitamine.
Neki dugi niz godina piju misleći da je to multivitamina
A tek kada im dodje birati izmedju nje i żivota shvate da ih je netko zeznuo tvrdeći da je to to śto nije
__________________
AUTOBANIRAN - iz vlastitog izbora vise ne sudjelujem na forum.hr u znak protesta, radi nezasluzenog kartona od 100 bodova, koji me je direktno odveo u moj prvi ban.
Ponosan sam, da je moj kompletni post „vrijedan” 100 bodova, bio odbrana nevine Djece od tih politicara, koji ne donose zakone u prilog dobra Djece, nego njih samih, tj da im takvi zakoni generiraju dodatne glasove na izborima.
Benny is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2007., 10:04   #56
Quote:
benny kaže:
Neki dugi niz godina piju misleći da je to multivitamina
A tek kada im dodje birati izmedju nje i żivota shvate da ih je netko zeznuo tvrdeći da je to to śto nije
ma daj šta ti je nitko ne misli da je alkohol multivitamina,evo ja recimo pušim pa ne mislim da su cigarete multivitaminske a sad mene zanima zašto ja unatoč tom mom znanju(da cigarete nisu zdrave) i dalje pušim?ili zašto unatoč znanju da alkohol može bit i je opasan ako nemaš mjeru i neznaš granicu mi je ipak još uvijek privlačan?
azrail is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.03.2007., 17:54   #57
Da li je netko alkoholičar...

... ako svaki dan mora popiti barem dvije čaše pive ili vina?
Tek toliko da mu se zamanta u glavi.
jona is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.03.2007., 18:22   #58
Quote:
aycarmela kaže: Pogledaj post
... ako svaki dan mora popiti barem dvije čaše pive ili vina?
Tek toliko da mu se zamanta u glavi.
Svatko tko nešto mora svakodnevno, ima problem s ovisnošću, bilo da je to cigareta, trava, dop ili alkohol. Posebno ako to radi da mu se malo zamanta. Zašto bi itko htio biti zamantan, ako je zadovoljan sobom?!
zana11 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.03.2007., 20:08   #59
čitaj blog

Puno edukativnog materijala o ALKOHOLizmu naći ćete na stranici
http://klaos.blog.hr/
Puno je materijala, na žalost pre malo komentara. Ljudi se boje?
__________________
JKS
JASNAKS is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.03.2007., 21:50   #60
Pa opasno je početi svakodnevno piti. Meni se to umalo dogodilo. Tako sam liječio depresiju, toliko su mi postale teške noći, da bih popio 0.5l piva tek da preživim. A i ne volim pivo osobito, pijem ga od prošloga ljeta.

No, kako je anksiolitik prilično pomogao, sad pijem kad želim i koliko želim, bar jednu večer/noć u tjednu, iz više razloga. Dijelom i dalje zbog depresije, ali ne isključivo. Evo, upravo planiram večeras opet piti, ostalo je još malo rakije od jučer, pa valja i to ispiti do kraja
__________________
That's how IT goes, Everybody knows...
ZiggyStardust is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 09:20.