Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje > Žensko zdravlje

Žensko zdravlje Od mjesečnice do menopauze: za ginekološke probleme i pitanja

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 12.02.2008., 22:01   #21
Ja dobila prvu mengu točno 26. dan nakon poroda, nisam dojila i imala sam carski.Krvarilako smućena,rekao ginekolog to je to. Od onda kourica svaki 30-ti dan
Tonk@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2008., 12:53   #22
Ja sam rodila na carski, prošlo je skoro 2 mjeseca od poroda i još imam trbušinu kao da sam u 7.mj trudnoće.
Na porodu sam imala komplikacije sa spinalnom anestezijom, ispikali me po rukama toliko da sam poslije izgledala ko kakav đaner..A nedavno sam na uzv-u saznala da imam ugruške u maternici i morala uzimati lijek zbog kojeg sam prestala dojiti.
Sad se samo nadam da je pomogao pa da ne moram na kiretažu..
Sve u svemu jedva čekam da to sve prođe više, pa da mogu punim plućima uživati u bebi.
le piaf is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2008., 18:46   #23
to protiv ugrušaka sam dobijala i ja... nakon 3. trudnoće + nešto šta potiče vraćanje maternice na mjesto... ne sijećam se više. Obnovit ću sjećanje za koji mjesec pa ću bit pametnija
__________________
tko spava, nije budan
flekica35 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2008., 20:22   #24
le piaf ~~~~~~~~~~~~~~ da sve nevolje prođu

cure u mojoj sobi poslje poroda 3 dana dobivale inekcije za stezanje maternice a ja nijednu...to ovisi o tome kako brzo se skuplja a oni to procjene na viziti...
__________________
relax - nothing is in control
mandy is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.03.2008., 16:35   #25
Opet otvaram ovu temu,evo opet krvarim,prošlo mi je 50 dana od poroda. Krvarila sam 30 dana,četrdeseti dan sam dobila mjesečnicu,trajalo 7 dana,jučer opet prokrvarila s tim da me boli ko menga. Ne znam jel to normalno,ginića ne mogu zvati,praznik je...
pink5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.03.2008., 16:39   #26
i ja sam rodila prije 10 dana i krvarim.

mene zanima osim krvarenja... mene nisu kiretirali.. rekli su da na UZV je sve ok.

E sad, kako skužiti da li je ostalo posteljice u maternici? da li to ima neke simptome?

sigurno je netko imao situaciju kao ja.?
__________________
45°46´04"N,15°51´08"E [URL="❦ Odluka o tome da ćeš imati dijete iznimno je važna. To znači odlučiti da će tvoje srce zauvijek koračati izvan tvog tijela.[/URL]
larazg is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.03.2008., 16:47   #27
Ako je ostalo posteljice u maternici,onda to rezultira visokom temperaturom i nesvjesticom. U svakom slučaju,ako ti se povisi temp. javi se giniću
pink5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.03.2008., 18:38   #28
Ja kad sam bila kod ginića rekao mi je da mi je ostalo plodovih ovoja u maternici, to je na UZV vidio. Al rekao mi je da mu se javim ako me baš počne bolit i dobijem temperaturu, znači najvjerojatnije su to simptomi - pored UZV
Nefertiti111 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.03.2008., 20:15   #29
Quote:
pink5 kaže: Pogledaj post
Opet otvaram ovu temu,evo opet krvarim,prošlo mi je 50 dana od poroda. Krvarila sam 30 dana,četrdeseti dan sam dobila mjesečnicu,trajalo 7 dana,jučer opet prokrvarila s tim da me boli ko menga. Ne znam jel to normalno,ginića ne mogu zvati,praznik je...
ne brini, i meni se slicno dogodilo... imala sam dojam da stalno krvarim, dobijem mjesecnicu, kad ono opet... nista strasno ako nemas temperaturu... ciscenje maternice kod nekih zena traje dulje. osim toga, meni se stvorila cista na jajniku koja je krvarila, pa nemoj panicariti, ali uskoro posjeti ginica... ionako bi ga trebala posjetiti 6 tjedana nakon poroda...
donaire is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.03.2008., 00:25   #30
Quote:
pink5 kaže: Pogledaj post
Opet otvaram ovu temu,evo opet krvarim,prošlo mi je 50 dana od poroda. Krvarila sam 30 dana,četrdeseti dan sam dobila mjesečnicu,trajalo 7 dana,jučer opet prokrvarila s tim da me boli ko menga. Ne znam jel to normalno,ginića ne mogu zvati,praznik je...
Ne razumijem zašto ne odeš na hitni trakt...tj. u rodilište u kojem si rodila.
Ja sam dobila mengu točno 40 dana nakon poroda i sve je bilo u najboljem edu...no narednu sam dobila 4 dana ranije, ali ne bi ni to bila tragedila da nisam počela stvarno jaaaakoooo puno krvariti,cijeli dan i cijelu noć, kroz 3 uloška prošlo na krevet, ujutro se nisam mogla odlijepiti od wc-a do tuša koliko je išlo iz mene...nekako sam uspjela i to je bilo za 8.ožujak...i padala je subota...bogami ja sam odmah u rodilište otišla, jer mi ginička nije radila. Tamo me je doktor pregledao, zaključio da je menga iako jakooo obilna, prepisao ni neke kapi koje sam uzimala 3 dana po 3 puta kako bi mi se maternica ritmički stezala. Stvari su dakako trajale puno duže od uobičajenih .
5-6 dana. Rekao je da ipak treba vremena da to sve dođe na nekadašnje.
Mene recimo brine to što ja i u ovom trenutku osjećam jako grčenje maternice i baš boli....nije mi baš jasno zašto jer kako je rekao maternica mi se vratila na normalnu veličinu. Ovi bolovi i stezanja su baš koma, a evo od poroda je prošlo 2 mjeseca i 24 dana... baš sam u nedoumici, pa zar se ta stezanja još uvijek trebaju osječati. Ja ih osjećam kao kada su krenuli lagani trudovi, eto tako.

Tebi savjetujem da odeš na hitnu ili rodilište. Sretno i čestitam na curi, i ja imam jednu slatkicu malenu!
Ela-Ri- is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.03.2008., 00:54   #31
možda nisi prestala krvarit..meni je trajalo skoro 2 mjeseca...sa prestancima pa opet krene i tako...M nisam dobila do prije mjesec dana (10,5 mj nakon poroda)
al odi ginu za svaki slučaj..
__________________
relax - nothing is in control
mandy is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.03.2008., 01:56   #32
Quote:
pink5 kaže: Pogledaj post
Ako je ostalo posteljice u maternici,onda to rezultira visokom temperaturom i nesvjesticom. U svakom slučaju,ako ti se povisi temp. javi se giniću


E pa ne nužno ja sam čisti primjer ni temperature ni nesvjestice a kad ono gle čuda posteljica ostala komadič bolje rečeno! Stalno sam krvarila malo se smanji pa opet pojača i tako 2 mjeseca i oni mene uvjeravaju da je sve ok ali se nisam dala osjećala sam da nešto ne štima i sama sam otišla na uzv i kad tamo gle čuda NESTO ima, pa mi onda rekli ma nije to to jer su nalazi onaj beta hcg bili normalni i onda kad su vidili da je v... odnio šalu na kiretažu! I na nalazu lijepo piše komadić posteljice! Pa ti njima vjeruj! Ja sam imala PUNO sreće u nesreći, ali me je koštalo živaca kad bi ligala u krevet misliš se oćeš se ujutro dignit!!! A lijepo su mi nakon poroda doktorica i babica rekle: "O bože u životu nisam vidila ovako MIKROSKOPSKI MALU posteljicu"!


A inače te kontrakcije maternice se mogu duuuuugo osjećati i to je sve ok!
__________________
Tko me voli kaže mi što zna i da mi što ima!!!
crvena ruža is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.03.2008., 11:25   #33
Hvala cure,jutros sam zvala ginića i rekao da obavezno dođem sutra ujutro. Htjela sam i prije otići, samo bebač je mali stalno trži cicu,sutra će ga sister pričuvati,dati će mu bebimil ako bude zagustilo,neće mu ništa biti ako jednom popapa adaptirano
pink5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.03.2008., 13:05   #34
eto da se i ja javim: 6 tj nakon poroda još sam krvaruckala ali sam ipak otišla na pregled i kad ono veli gin da na uzv vidi nešto u maternici, da je to njemu čudno i da me šalje u bolnicu, pa nek naprave kiretažu i pošalju to na analizu, na uputnici napisao hospitalizacija. beba mi je dobila vodene kozice pa nisam željela ostajat u bolnici i išla sam sama da se raspitam što dalje. čekala sam 2 sata,sestra ti neda ni da nešto pitaš, kad je fala bogu naišao dr. koji me porodio i odma me pregledao na uzv i veli da nešto je unutra a pošto ne želim ostati da će probati s tabletama ili injekcijama i šalje me natrag mom ginu nek odluči o terapiji. on veli da ćemo pričekati još tjedan i ako samo ne izađe da će odlučiti što dalje. nakon tjedan stanje isto i moj gin veli da će mi dati dabroston da se izazove menga pa bi i to čudo vjerojatno izišlo i da možda mengu neću ni dobit zbog dojenja i hormona itd...tako je i bilo, mengu nisam dobila al mi je zato izletio komad nečeg žilavog (nije ugrušak) veličine prsta, vjerojatno posteljica! to je sad na patologiji, očekujem nalaz ovaj tjedan. moram reči da ni u jednom trenutku nisam imala ni temperaturu ni bolove a ipak je nešto bilo u meni. zato cure ako vam je kaj čudno odma doktoru! pa makar nije ništ, glavno da se provjeri. eto meni je već 10tj. od poroda i tek sam sad bolje.
fatmama is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.03.2008., 14:46   #35
Tako su i mene vozali nakon 6 tjedna svako par dana sam bila ili kod moga ginića koji se ograđuje i šalje me di sam rodila ili krv vaditi ili na uzv gdje me u bolnici di sam rodila neće da prime jer se treba NARUČITI bez obzira na stanje u kom sam ja bila!
Fatmama a u kojoj si ti bolnici rodila?
__________________
Tko me voli kaže mi što zna i da mi što ima!!!
crvena ruža is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.03.2008., 16:40   #36
Rodila sam u Varaždinu, i dok sam se vratila u bolnicu vrlo ozbiljno su shvatili moje stanje. Mislim mom ginu nije jasno kak nisam sepsu dobila i bio je šokiran tim komadom koji je ispao iz mene.
fatmama is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.03.2008., 23:44   #37
Quote:
fatmama kaže: Pogledaj post
Rodila sam u Varaždinu, i dok sam se vratila u bolnicu vrlo ozbiljno su shvatili moje stanje. Mislim mom ginu nije jasno kak nisam sepsu dobila i bio je šokiran tim komadom koji je ispao iz mene.
Da tako ni dan danas nije nikome jasno kako je ja nisam dobila s tim 2 mjeseca u sebi! Oni iako su vidjeli da nešto ima mene su uvjeravali da to nemora biti ništa i da često kiretiraju pa nebude ništa! Iako zadnje dane ja jesam znala imati lagane ne bi to nazvala nesvjestice nego neki čudan osjećaj kao da se na momente gubiš, zacrni ti se pred očima ali to je bilo u par puta i na par sekunda! A u rodilištu sam 3. dan dobila 37,2 i kući nisam ni gledala, a kad sam došla na kiretažu bila je isto tolika znači vjerovatno je bila povišena cijelo vrijeme! ali meni je i nakon kiretaže još ostalo nešto unutra pa su me pratili i čekala sam prvu mengu i onda je bilo sve ok!!! KONAČNO samo mi se ciklus zbrčka a dotad je bio ok!
__________________
Tko me voli kaže mi što zna i da mi što ima!!!
crvena ruža is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.03.2008., 23:55   #38
A meni nisu išli s tabletama i to jer se meni igrlić matrenice i maternica vratili na svoje mjesto i zatvrili! I isto nakon toga je bilo svako malo to krvarenje još 2mj do menge jer je još bilo unutra!
__________________
Tko me voli kaže mi što zna i da mi što ima!!!
crvena ruža is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.03.2008., 13:11   #39
o bože dragi ...ko zna možda i ja furam još nekaj unutra pa ni neznam! u četvrtak idem na uzv ako bude nalaz s patologije gotov pa bum vidla dal je sve ok. mislila sam de se takve stvari ne događaju baš često ali kolko vidim ima nas...
fatmama is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.03.2008., 15:43   #40
Ma ima, a u Zagrebu iz Petrove nekoliko mojih poznanica ove zadnje dvije godine se vraćalo nakon par dana s visokom temperaturom ili bi je čak još u rodilštu dobile! Isto je ostajalo nešto, ali uglavnom u 98% slučajeva javi se temperatura! Ali i njima bi u takvom stanju davali inekcije i neke tablete i tek onda ako temperatura ne padne nakon neznam točno koliko vremena ili dana pošalju ih na uzv pa naravno na kiretažu! Jesu ti ikako vadili beta hcg on je pokazatelj da li ima živog tkiva u organizmu? Ajde nam javi kad bude nalaz i kad napraviš uzv!
__________________
Tko me voli kaže mi što zna i da mi što ima!!!
crvena ruža is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:55.