Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje > Sam svoj majstor

Sam svoj majstor Radionica u kući

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 16.11.2010., 20:58   #281
Quote:
serpents kaže: Pogledaj post
Tko je sluzbeni ili glavni za Fronius u HR? Ima nekoliko firmi na netu i svi tvrde da su ovlasteni zastupnici?!
Cuo sam da su u At znatno povoljniji nego kod nas. Ima netko ideju gdje pitati, kakvu adresu ducana itd?
Ja znam za Siku-teh, i znam da su dobri serviseri. Imaju prodaju aparata, dijelova i pribora.
Zvon is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2010., 16:51   #282
ako tražiš syinergic aparat pogledaj kemppi aparate, predtavnik za hrvatsku mislim da se zove firma Cromatec u Samoboru.
djole_ck is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2010., 19:11   #283
Exclamation

dali se može na varstroj inverter 1500 spojiti priključak za TIG postupak? ako može gdje ga mogu nabaviti
stick welder is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2010., 16:44   #284
Quote:
stick welder kaže: Pogledaj post
dali se može na varstroj inverter 1500 spojiti priključak za TIG postupak? ako može gdje ga mogu nabaviti
Može uz dosta "kemijanja".
Taj aparat nema TIG mogučnost, jel tak - mislim zaštitni plin ne prolazi kroz aparat?
Moraš kupiti pribor za TIG koji se može uštekati u aparat, a crijevo direkt spajaš na reducir na boci. Kad ideš raditi plin puštaš/zatvaraš na boci.
Ili napraviš jednu kutiju gdje smjestiš solenoid (elektromagnetski ventil na 24V), komandu sa ručke i normalno dovedeš napajanje, ulaz/izlaz plina, trafo 230/24....
__________________
Ja govorim ono što kažem!
Lee Champa is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2010., 19:18   #285
RHINO DC 250 A

ljudi ima li netko kakva iskustva s rhino aparatima za zavarivanje.
naime mogu dobiti 250 A DC za dvije i pol tisuće kn zvuči ok cijena a i ne trebam zavarivati nešto komplicirano samo ogradice i tako to do 3 mm.
ako netko ima kakvo iskustvo cijenio bih ga.ima čak i gorionik koji se pali na dugme.
majdo10 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2010., 22:04   #286
Quote:
majdo10 kaže: Pogledaj post
ljudi ima li netko kakva iskustva s rhino aparatima za zavarivanje.
naime mogu dobiti 250 A DC za dvije i pol tisuće kn zvuči ok cijena a i ne trebam zavarivati nešto komplicirano samo ogradice i tako to do 3 mm.
ako netko ima kakvo iskustvo cijenio bih ga.ima čak i gorionik koji se pali na dugme.
2,5 tk. je poklonjen aparat, ali koliko ja znam trofazni je i čisti kinez što znači nesigurna kupnja, nema servisa ni djelova a ti sam odluči
dexdu is online now  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2010., 23:05   #287
Ako već hoćeš kupiti kineza, kupi onda WTL.
Zvon is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.12.2010., 14:04   #288
zna li netko tko je ovlašteni zastupnik za te aparate RHINO
dogovaram nekakav posao i mogao bih ga isplatiti za jedan dan pa si mislim kaki je da je ostat će mi za djabe. samo da vidim kako je organiziran servis.
majdo10 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.12.2010., 22:27   #289
Quote:
majdo10 kaže: Pogledaj post
zna li netko tko je ovlašteni zastupnik za te aparate RHINO
dogovaram nekakav posao i mogao bih ga isplatiti za jedan dan pa si mislim kaki je da je ostat će mi za djabe. samo da vidim kako je organiziran servis.
E tu je glavni problem kod kineza
dexdu is online now  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2010., 00:41   #290
Quote:
majdo10 kaže: Pogledaj post
zna li netko tko je ovlašteni zastupnik za te aparate RHINO
dogovaram nekakav posao i mogao bih ga isplatiti za jedan dan pa si mislim kaki je da je ostat će mi za djabe. samo da vidim kako je organiziran servis.
Uvoznik ti je Sigmat.
Zvon is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2011., 23:58   #291
interesuje me da li bih sa ovim aparatom mogao npr. variti ogradu, stalaze i slicno?
http://www.decaweld.com/default.asp?...od&cmdID=14428
RISKS is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.02.2011., 00:27   #292
Kupi bar nekog do 170...200A, pa nebuš požalil. Za moj ukus ovaj je malo preslab.
Zvon is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.02.2011., 20:30   #293
Imam Fronius-a 1700! Elektrode od 2 mm "tjeram" na 50-ak A bez problema.
Upravo danas zavarujem mrežu (pletenu, ne štancanu) u okvire za ogradu.
Prema tome, za "sam svoj majstor" upotrebu, je dovoljno i 130 A uz češću čik pauzu - ako izbaci termostat (ima li ga?).
__________________
Ja govorim ono što kažem!
Lee Champa is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2011., 00:38   #294
pih znao sam da ne trebam prestati pusiti, mogu li cigaru zamijeniti pivom?
RISKS is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2011., 16:06   #295
Quote:
RISKS kaže: Pogledaj post
pih znao sam da ne trebam prestati pusiti, mogu li cigaru zamijeniti pivom?
Možeš, ali poslije treće pauze više nebuš videl švasati
Zvon is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2011., 16:21   #296
Quote:
Lee Champa kaže: Pogledaj post
Imam Fronius-a 1700! Elektrode od 2 mm "tjeram" na 50-ak A bez problema.
Upravo danas zavarujem mrežu (pletenu, ne štancanu) u okvire za ogradu.
Prema tome, za "sam svoj majstor" upotrebu, je dovoljno i 130 A uz češću čik pauzu - ako izbaci termostat (ima li ga?).
ja planiram na svoj ugraditi ventilator za hlađenje koji se ugrađuje u kompjutere, mislim da će mu to dosta koristiti.
__________________
LAKI: "Za sve je kriva medicina. Kad čujem da je neko dobio Nobelovu nagradu iz medicine, samo mi se smuči. Kako su krenuli, naći će lek i protiv prirodne smrti".
Seoska varalica is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2011., 23:46   #297
Quote:
Zvon kaže: Pogledaj post
Možeš, ali poslije treće pauze više nebuš videl švasati
Ne brini se postao sam imun na pivo
Nego vrijedi li onaj aparat 150 eur?
RISKS is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2011., 14:23   #298
ima neka preporuka za REL aparat za početnika koji bi se koristio za hobi svrhe s vremena na vrijeme il sitne radove po potrebi par puta godišnje. materijal za zavarivanje bi uglavnom bio ćelik tanjih profila, cijevi ugl. sve do debljine stijenke 2-3-4mm. totalni sma početnik al meni su za oko zapeli početni modeli varstroja, varex 152, 160, 162..... ovaj 162 mi po karakteristika izgleda okej al naišao sam da ga treba izbjegavat jer se kvari e sad koliko je to stvarno tak il je samo do osobe koja ga "nepravilno" koristi neznam, pošto nemam trofaznu instalaciju varex 160 mi je nepotrebam dok mi je ovaj 152 djeluje da bi mi mogao bit preslab..... kažem početnik sam i koristio bi aparat u hobi svrhe, neznam jel tih deklariranih 120A dovoljno za zavarit 4mm il je poželjno iamt u rezervi 20ak ampera više..... uglavnom kupovao bi novo, financijski max je do 800kn. Može neka preporuka....
fangio is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2011., 16:08   #299
Quote:
fangio kaže: Pogledaj post
ima neka preporuka za REL aparat za početnika koji bi se koristio za hobi svrhe s vremena na vrijeme il sitne radove po potrebi par puta godišnje. materijal za zavarivanje bi uglavnom bio ćelik tanjih profila, cijevi ugl. sve do debljine stijenke 2-3-4mm. totalni sma početnik al meni su za oko zapeli početni modeli varstroja, varex 152, 160, 162..... ovaj 162 mi po karakteristika izgleda okej al naišao sam da ga treba izbjegavat jer se kvari e sad koliko je to stvarno tak il je samo do osobe koja ga "nepravilno" koristi neznam, pošto nemam trofaznu instalaciju varex 160 mi je nepotrebam dok mi je ovaj 152 djeluje da bi mi mogao bit preslab..... kažem početnik sam i koristio bi aparat u hobi svrhe, neznam jel tih deklariranih 120A dovoljno za zavarit 4mm il je poželjno iamt u rezervi 20ak ampera više..... uglavnom kupovao bi novo, financijski max je do 800kn. Može neka preporuka....
Za zavarivanje 4mm ti je sasvim dosta 160A aparat

Zavarivaš sa 2,5 elektrodom, 100-120A i imaš u rezervi 30-ak ampera (zbog pregrijavanja)

Preporučio bih ti invertera (otkad sam ga nabavio preporodio sam se) ali ako ti je ograničenje 800 kuna taj možeš zaboraviti
dexdu is online now  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2011., 08:38   #300
jel ima netko il zna nekog s varexom 162 da napiše kak je zadovoljan i kakvi su aparat marke "gude" jel to u klasi einhela, herkulesa i sl.?
fangio is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 18:14.