Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Dojenčad i predškolci

Dojenčad i predškolci Roditeljstvo korak po korak

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 17.05.2013., 14:29   #1
Zabrane na dječjem igralištu u Varaždinu

dječje igralište tobi, varaždin u TTS sportskom centru nas je šokiralo jer od danas su osvanula nova pravila za djecu


zabranjeno je da djeca diraju kamenčiće oko igrališta i unose ih na igralište


-nije stavljen nikakav znak ili neka obavijest nego non stop izlazi jedan zaposlenik sportskog centra i arogantno i nepristojno bez ikakvog pozdrava, ni dobar dan da kaže, terorizira djecu zašto diraju kamenje i unose ih unutra

-na pitanje zašto, arogantni gosp. je rekao da nagrđuje izgled parkića jer su kamenčići bijeli a gumena podloga tamno crvena

-djeca koja diraju te male bjele kamenčiće su stara između 1 i 4 godine, igraju se sa njima,stave jedan na stepenicu tobogana ili na ljuljačku i to im je jako zanimljivo, pa trče uokolo i nose kamenčić negdje drugdje, to je razdoblje kada su djeca očarana kamenčićima i znaju se sa njima ljepo zaigrati

-graditelj dječjeg parka je TTS sportski centar Varaždin čije je skupe materijale za izgradnju sponzoriralo Grawe osiguranje a tamo i stoji njihova velika reklama a park je u vlasništvu centra

sad imam pitanja za druge mame i tate i zanima me njihovo mišljenje

1.zašto su stavili te kamenčiće kada ih djeca nesmiju dirati? Svi koji imaju djecu znaju da djeca diraju sve,pa zašto onda okolo parkića staviti kamenje ako ih djeca ne bi smjela unositi, zašto su uopće stavili kamenčiće, ako su i pogriješili zašto onda ih ne odnesu sa igrališta umjesto da teroriziraju djecu i roditelje?

2.Kako tako malom djetetu zabraniti da dira kamenčić u tom parku kada u svim ostalima smije dirati kamenčiće i igrati se sa njima?

3.Može li mi netko drugi govoriti kako da se moje dijete ponaša na igralištu i šta smije dirati sa svojim ručicama ako je dobro i pristojno?

nas troje roditelja koji smo bili sa tri bebača od oko 1,5 godine koja su se ljepo zaigrala sa tačkicama i malim kamenčićima šokirao nas je taj gosp. i ta još nikad doživljena pravila, morali smo otići sa igrališta jer su djeca počela plakati jer htjela u tačkice stavljat te kamenčiće a mi smo im pokušali zabraniti

što vi mislite o tome?

ovo je slika parkića koji je ujedno i najmoderniji parkić u cijelom Varaždinu,podloga je napravljena od reciklirane gume, mekana je, posjeduje certifikat o sigurnosti i samim tim je izuzetno sigurna za slučajne padove djece.Igralište je opremljeno isključivo s certificiranim spravama,a što onda okolo igrališta rade ti nesretni kamenčići?

možda je parkić od sigurnih materijala ali nije siguran od bezobraznih djelatnika tog sportskog centra

__________________
"Svijet je ogledalo:Pogledaj u njega, i ono će ti vratiti tvoju sliku."

Zadnje uređivanje -KLEOPATRA : 17.05.2013. at 14:44.
-KLEOPATRA is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.05.2013., 15:56   #2
Quote:
-KLEOPATRA kaže: Pogledaj post
dječje igralište tobi, varaždin u TTS sportskom centru nas je šokiralo jer od danas su osvanula nova pravila za djecu


zabranjeno je da djeca diraju kamenčiće oko igrališta i unose ih na igralište

Potpuno smo jednako zalosni oko toga, ali na zalost to je privatno igraliste i privatni prostor

Zadnje uređivanje tisi : 18.05.2013. at 00:29. Reason: kraćenje citata
jojne is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.05.2013., 16:11   #3
Quote:
jojne kaže: Pogledaj post
Potpuno smo jednako zalosni oko toga, ali na zalost to je privatno igraliste i privatni prostor
da,to je igralište za posjetitelje tog sportskog centra i popodne za ljepog vremena pun je ko šipak koštica i ljepo se djeca druže i igraju

parkić je zbilja prekrasan i k tome ograđen pa djete nemože na cestu ali više neće nitko ni dolaziti kad stalno dolazi taj gosp. i terorizira,zaista razmišljam o tome da se i ispišem sa treninga u tom centru jer su takvi...
__________________
"Svijet je ogledalo:Pogledaj u njega, i ono će ti vratiti tvoju sliku."
-KLEOPATRA is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.05.2013., 23:45   #4
Quote:
-KLEOPATRA kaže: Pogledaj post
zabranjeno je da djeca diraju kamenčiće oko igrališta i unose ih na igralište
Gdje su ti kamencici? Izvan ili unutar parka?
Kako tako mala djeca izlaze iz parka i unose kamencice? Nema vrata?
kajpa is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.05.2013., 10:48   #5
Quote:
kajperinja kaže: Pogledaj post
Gdje su ti kamencici? Izvan ili unutar parka?
Kako tako mala djeca izlaze iz parka i unose kamencice? Nema vrata?
meni po slici izgleda kao da su oko ove crvene gumirane podloge
vedra is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.05.2013., 21:11   #6
Quote:
vedra kaže: Pogledaj post
meni po slici izgleda kao da su oko ove crvene gumirane podloge
da, kamenčići su oni bjeli oštri ukrasni za vrt,nalaze se oko guminarane podloge ispred grmlja kod ograde koja ide prema cesti,znači u parku su i djeci su na dohvat ruke,jednostavno dijete se spusti niz tobogan i gleda ravno na kamenčiće,jednostavno je nemoguće da ih djete ne vidi!

stvar je u tome što su oni ukras i sad kad su graditelji parka skužili da ih djeca diraju i igraju se sa njima,oni dolaze terorizirati umjesto da odnesu to nesretno kamenje i neznam stave drveni malč...

jesam li u pravu?
__________________
"Svijet je ogledalo:Pogledaj u njega, i ono će ti vratiti tvoju sliku."

Zadnje uređivanje -KLEOPATRA : 19.05.2013. at 21:36.
-KLEOPATRA is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.05.2013., 10:02   #7
Ne znam jesi li u pravu.
I jesi i nisi.
Ako ima puno vas koji isto mislite i koji ste uocili da je to problem, onda mozda postoji neka mogucnost da se udruzite, posaljete naku molbu da se to nekako rijesi, da se kamencici maknu ili da se taj dio ogradi i kamencici ne budu na dohvat ruke.
Mozete pokusati.
No..meni osobno...(ovako iz aviona) se prema velicini tobogana/penjalice cini da je taj parkic namijenjen vecoj djeci ...koja se penju/spustaju/vrte...da nema pjescanika i takvo sto...tj. da nije bas ni namijenjen tim malim kopacima pijeska.
Ti kamencici jesu ukrasni i ne bi se smjeli dirati, a pogotovo se ne bi smjeli raznositi okolo po gumenoj podlozi, jer gumena je podloga tu bas zato da ako dijete padne, da se ne ozlijedi, a ako bi palo na taj kamencic to bi moglo biti gadno.
Kao sto dijete ne smije dirati negdje drugdje neke stvari...pa cak i te iste kamencice na nekom drugom prostoru, vjerujem da je sposobno shvatiti (naravno, uz angazman roditelja) da se tu kamencici ne diraju, jer su oni ovdje ukras, a ne za igru.
Potrebu za tom vrstom igre trebalo bi nadomjestiti negdje gdje ima kamencica koji nisu skupi/ukrasni, nego su namijenjeni za igru, tj. moze se s njima igrati.
kajpa is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.05.2013., 12:19   #8
Quote:
kajperinja kaže: Pogledaj post
No..meni osobno...(ovako iz aviona) se prema velicini tobogana/penjalice cini da je taj parkic namijenjen vecoj djeci ...koja se penju/spustaju/vrte...da nema pjescanika i takvo sto...tj. da nije bas ni namijenjen tim malim kopacima pijeska.
hm postoji li ikoji parkić namjenjen baš djeci od 1 do 3 godine,možda da u Zg-u na bundeku onaj parkić kod nasipa ili onaj u parku maksimir ima nešto za te male klince....ali jok u Vž-u nema toga tako da idemo u te parkiće koji kao nisu namjenjeni djeci mlađoj od 3 godine ali nemamo izbora

Quote:
kajperinja kaže: Pogledaj post
Ti kamencici jesu ukrasni i ne bi se smjeli dirati, a pogotovo se ne bi smjeli raznositi okolo po gumenoj podlozi, jer gumena je podloga tu bas zato da ako dijete padne, da se ne ozlijedi, a ako bi palo na taj kamencic to bi moglo biti gadno.
koji lumen stavlja kamenčiće uz parkić pa bilo djete 2 ili 5 godine dirat će ga i rasnositi po gumenoj podlozi,to je stavio netko tko nije razmišljao,tko je mislio samo na estetiku tog parkića

htjela sam reći da ti je ideja dobra to da se udružimo i pošaljemo neku zamolbu,pričala sam sa par roditelja i oni su isto za to da je jedino rješenje da se to kamenje makne ali mislim da će mi to biti problem

mislim umjesto da se zaposlenici stalno gnjave od strane direktora centra koji im je naredio da upozoravaju djecu da ne diraju te nesretne kamenčiće,ti ljudi ni dobar dan da kažu,valjda po sto puta idu van i blebeću ko papige...dakle trebamo se udružiti ali sam skužila da jedina ja dižem prašinu oko toga,svi drugi kukaju ali su pasivni,neće riješiti problem,samo ja sam poslala pismo direktoru,ali nitko još nije odgovorio
__________________
"Svijet je ogledalo:Pogledaj u njega, i ono će ti vratiti tvoju sliku."
-KLEOPATRA is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.05.2013., 12:25   #9
KLEOPATRA, ako se radi o privatnom igralistu i ako razgovor s odgovornima nije nista promijenio, o kakvom pritisku uopce razmisljas?

jedino rjesenje koje ja vidim je izbjegavanje tog TTSa
mom2be is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.05.2013., 12:29   #10
Quote:
-KLEOPATRA kaže: Pogledaj post
hm postoji li ikoji parkić namjenjen baš djeci od 1 do 3 godine,možda da u Zg-u na bundeku onaj parkić kod nasipa ili onaj u parku maksimir ima nešto za te male klince....ali jok u Vž-u nema toga tako da idemo u te parkiće koji kao nisu namjenjeni djeci mlađoj od 3 godine ali nemamo izbora
Htjela sam reci ...ne da mali ne smiju u park, nego da je ocito osmisljen za vece. Mali se (iako je tesko) moraju prilagoditi.
Kao sto nece ici na ogromnu penjalicu, jer to nije za njega...ne smije ni dirati ...kamencice. Kao sto u nekom drugom parku nece dirati npr. opuske i staklo kojeg se zna cesto naci oko klupica.
Quote:
htjela sam reći da ti je ideja dobra to da se udružimo i pošaljemo neku zamolbu,pričala sam sa par roditelja i oni su isto za to da je jedino rješenje da se to kamenje makne ali mislim da će mi to biti problem

...dakle trebamo se udružiti ali sam skužila da jedina ja dižem prašinu oko toga,svi drugi kukaju ali su pasivni,neće riješiti problem,samo ja sam poslala pismo direktoru,ali nitko još nije odgovorio
Pa ako su i drugi za, mogla si mozda napisati pismo/molbu i dati drugima da se potpisu, skupiti odredjeni broj potpisa...mozda bi to ostavilo veci dojam...pa bi nesto i ucinili ako bi shvatili da je veci broj ljudi nezadovoljan.
kajpa is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.05.2013., 15:30   #11
Meni su svi parkici za sve uzraste, samo u nekima moram vise pazit na dijete, u nekima manje
Ovaj mi se bas ne cini nesto specijaliziran za 'velike' i bas radi gumene podloge bi zakljucila da je netko mislio na ublazavanje padova malih todlera.

Bilo kako bilo, 'gazda' vas prca radi kamencica, a ne radi starosti djeteta. Ja bi se sjela sa klincem uz kamencice i animirala ga da se igra na mjestu.
Ako koji krene raznosit okolo, odmah bi skupljala za njim i vratila na mjesto.
Tako zastitar nece ni stic negodovat. Najvise mi je zao tog zastitara, bas je u nezahvalnoj situaciji, gnjavi roditelje da ga ne bi sef gnjavio
__________________
hello how low
bambix is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.05.2013., 09:04   #12
Igraliste je super, i namijenjeno je ocigledno tome da se djeca igraju. Ako im smetaju kamencici nek ih uklone i mir, djeci su kamencici uvijek zabavni, i to je igraliste i to su djeca. Ili nek ga ogradi i stavi natpis da je zabranjeno za djecu

Kako sam napisala, mi jako volimo to igraliste, lijepo je otici na kavicu, dijete se poigra, ali mi se ne da imati traume od igralista i cijelo vrijeme trcati da ne bi slucajno dirnula kamencic
jojne is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.05.2013., 10:05   #13
Quote:
jojne kaže: Pogledaj post
Igraliste je super, i namijenjeno je ocigledno tome da se djeca igraju. Ako im smetaju kamencici nek ih uklone i mir, djeci su kamencici uvijek zabavni, i to je igraliste i to su djeca. Ili nek ga ogradi i stavi natpis da je zabranjeno za djecu

Kako sam napisala, mi jako volimo to igraliste, lijepo je otici na kavicu, dijete se poigra, ali mi se ne da imati traume od igralista i cijelo vrijeme trcati da ne bi slucajno dirnula kamencic

nisu oni te pameti,to ti je kao da žele izlječiti prehladu samo brisanjem nosa umjesto da zatvore prozor...tako da oni jadni stalno kupe te kamenčiće čak i plaćaju jednog čovjeka koji dolazi sa kantom i tamo pogrbljen pobire te kamenčiće...vidla sam ga neki stari gosp. u radnom kombinezonu a zaposlenici sigurno dolaze sa grčom na posao jer im je šef naredio da špotaju djecu..ja ne bi mogla upadat na igralište i govorit im da ne pipkaju i ne diraju kamenčiće,kao prvo osjećala bih se ko budala i kao drugo kao neki grinč koji kvari zabavu i rasplakuje dječicu

umjesto toga svega neka poberu to nesretno i nesuđeno kamenje i odnesu ga tamo gdje im je i mjesto, u ukrasne parkove a ne kraj dječjeg igrališta
__________________
"Svijet je ogledalo:Pogledaj u njega, i ono će ti vratiti tvoju sliku."
-KLEOPATRA is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.05.2013., 10:17   #14
Quote:
kajperinja kaže: Pogledaj post
Htjela sam reci ...ne da mali ne smiju u park, nego da je ocito osmisljen za vece. Mali se (iako je tesko) moraju prilagoditi.
Kao sto nece ici na ogromnu penjalicu, jer to nije za njega...ne smije ni dirati ...kamencice. Kao sto u nekom drugom parku nece dirati npr. opuske i staklo kojeg se zna cesto naci oko klupica.

Pa ako su i drugi za, mogla si mozda napisati pismo/molbu i dati drugima da se potpisu, skupiti odredjeni broj potpisa...mozda bi to ostavilo veci dojam...pa bi nesto i ucinili ako bi shvatili da je veci broj ljudi nezadovoljan.
pa čuj opušak je možda jedan ili dva ali tih kamenčića ima na milijune...a moja baš oće te kamenčiće,zadnji put je vrištajući otišla sa igrališta jer sam joj bila već dala se igra,pa igra se već pol godine sa njima kad dođe i sad odjednom nemože....teško je malenome objasniti


pričala sam sa dva roditelja i oni se slažu da to nije uredu ali nisu željeli biti od akcije,samo su pasivni promatrači i ne žele se aktivirati oko toga,možda zato jer sam ja malo mlađa i energičnija a oni već u godinama,pod kreditima i puni briga pa im je to dodatan teret....mislim ko još piše žalbe zbog parkića? ljudima kolko vidim je sve svejedno...mnogi parkići u Varaždinu su puni smeća i visoke trave i nitko ništa ne poduzima

ma svašta oko tog igrališta,ni nejdemo tamo više,našli smo si alternativu,

jedan parkić iza katedrale,kamenčiće dira kolko želi i još crtamo sa kredom po gumenoj podlozi ali ko zna možda nam tamo pak izleti pop iz crkve i počne špotati za kamenčiće, kakva su vremena nikad neznaš
__________________
"Svijet je ogledalo:Pogledaj u njega, i ono će ti vratiti tvoju sliku."

Zadnje uređivanje -KLEOPATRA : 24.05.2013. at 10:22.
-KLEOPATRA is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.03.2015., 20:26   #15
Željela sam se javiti kako je prošlo sa parkićem pa sam potpuno zaboravila, oprostite na tome, evo jučer smo se igrali tamo pa sam se sjetila da bih mogla nešto i napisati....

Dakle...nakon što smo se žalili direktoru TTS sport centra-a i gradonačelniku varaždina i Grawe osiguranju koje je sponzor toga parkića....

Nakon 4 mjeseca naš trud je urodio plodom i oni su postavili veeliki natpis na kojem piše da se djeca igraju na vlastitu odgovornost.

Više nitko ne špota malenu dječicu zašto diraju kamenčiće hvala bogu.

No i dalje postoje problemi, naime ukoliko maleno djete slučajno uđe u nogometno igralište sa umjetnom travom, koje je odmah do parkića i skroz je lako pristupiti unutra....opet izlaze živčani zaposlenici i tjeraju malu znatiželjnu djecu van.

Roditeljima koji vade svoju djecu van, pokazuju na ogroman znak da je zabranjeni ulaz osim ako nisi platio igranje, koje košta 400 kuna za 2 sata.

Ta neljubazna gospođa stajala je izdaleka i nepristojno galamila na nas nekoličinu roditelja udaljenih 10-tak metara.

Razumijemo, treba platiti korištenje nogometnog terena na umjetnoj travi i piše veliki natpis da je zabranjeno, no malo djeci dati da uđu i trčkaraju...što se loše može dogoditi?

Ako čopor znojnih muškaraca od 90 kila ne uništi taj teren, kako djetešce od 12 kila može nešto loše napraviti??

pitalica za roditelje: Razumljivo je da grupa muškaraca sa loptom nemože doći bez da plate....pa da zaposlenik izađe van i špota ih, to je razumljivo....ali ako malo djete od 2 godine znatiželjno proviruje i kroz ostavljena otvorena vrata ulazi i trčkara igralištem....pa se zaposlenica dere da ga vadimo van....što mislite je li to uredu?

Kada idem u taj parkić, sva sam u grču i strah me da mi dijete nebi slučajno otišlo na to igralište jer može se provući između mreže na golu a često i znaju ostaviti otvorena vrata.

Sve u svemu koliko sam primjetila igralište više manje zjapi prazno, a i potrgao im se vrtuljak i čini se da ga nitko ne popravlja.

Nekada je bilo mnogo djece i svi smo se igrali na umjetnoj travi i raznosili kamenčiće i bilo je super, a sada svi zaobilaze taj nesretan parkić i nepristojne zaposlenike TTS sport centra.

Žalosno....malo je lijepih parkića i jedan od najljepših ima ovakvu sudbinu, a za što su napravljeni dječji parkovi ako ne za djecu i njihov osmjeh na licima?
__________________
"Svijet je ogledalo:Pogledaj u njega, i ono će ti vratiti tvoju sliku."
-KLEOPATRA is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.03.2015., 11:00   #16
Izašli su vam u susret što se tiče kamenčića i mislim da ste izgurali što ste htjeli, haleluja slava bogu.
Međutim, kak bi se reklo, don't push it. Ako se teren plaća i tu se igra nogomet ili štoli već, držite djecu van toga. Pravila su kakva jesu i okej je da se toga drži.
Jel bi mene osobno smetala dječica (pod uvjetom da nikako ne ometaju trening)? Mene osobno ne. Al ja volim djecu i generalno me boli kurac.

Nekog drugog, vlasnika tog terena ili koga već, to smeta. I to treba poštovat.
__________________
"If it's true that our species is alone in the universe, then I'd have to say that the universe aimed rather low and settled for very little."
Deathblow is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.03.2015., 11:11   #17
Nisu djeca bas svete krave, ako se ne ide na igraliste ne ide se na igraliste.
dobro prilika za nauciti dijete da ne moze raditi sve sto mu padne na pamet.
ako je to igraliste za nogomet, meni padaju na pamet ostavljene igracke po terenu, izgubljeni autici lopatice, kamecici i slicno
da bi trebali biti pristojni, da naravno.
ali vjerojatno i njima dosadi neodgojenoj djeci i roditeljima 800 puta dnevno istu stvar ponavljati pa izgube zivce.
sto nikako ne opravdam ali eto razumijem
__________________
“I have nightmares about hell, where all I do is add up numbers and try to have conversations with people like you.”
SummerNight is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.03.2015., 11:33   #18
pa jel to jedini park na kugli zemaljskoj pa da vec 2 godine ne mozete preboliti njihova pravila?

ne znam kaj bi mene moralo zasmetati toliko da se idem zaliti direktoru, gradonacelniku i grawe osiguranju.
valjda jedino direktna opasnost po zivot.
__________________
Think positive...
frupy is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.03.2015., 14:59   #19
Quote:
SummerNight kaže: Pogledaj post
Nisu djeca bas svete krave, ako se ne ide na igraliste ne ide se na igraliste.
dobro prilika za nauciti dijete da ne moze raditi sve sto mu padne na pamet.
ako je to igraliste za nogomet, meni padaju na pamet ostavljene igracke po terenu, izgubljeni autici lopatice, kamecici i slicno
da bi trebali biti pristojni, da naravno.
ali vjerojatno i njima dosadi neodgojenoj djeci i roditeljima 800 puta dnevno istu stvar ponavljati pa izgube zivce.
sto nikako ne opravdam ali eto razumijem
govore roditelji svojoj djeci da se tamo ne smije...

.ali oko igrališta su zidovi za sjedenje...pa djeca obožavaju trčati u krug....i ima baš jedan uski prolaz između gola i mreže koja sprječava da lopta izlazi van....i djeca naravno se provuku unutra i trče po toj umjetnoj travi....dok u međuvremenu roditelj pokušava izvući dijete van....

izleti odmah taj neljubazni zaposlenik i dere se na malo dijete i na roditelje kao da hoda po svetom hramu....nije se samo meni dogodilo, sva djeca se vole zavlačiti unutra....i evo hop dernjava

zato ja na tom igralištu nisam bila 1 godinu, tek sam prekjučer navratila malo na kavicu u marascino bar a dijete je bilo na igralištu....i hop evo ga već na travici i hop evo babe koja se dere....zgadilo mi se sve, nisam ni kavu popila do kraja....ustala se i otišli smo....
__________________
"Svijet je ogledalo:Pogledaj u njega, i ono će ti vratiti tvoju sliku."
-KLEOPATRA is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.03.2015., 15:14   #20
Quote:
frupy kaže: Pogledaj post
pa jel to jedini park na kugli zemaljskoj pa da vec 2 godine ne mozete preboliti njihova pravila?

ne znam kaj bi mene moralo zasmetati toliko da se idem zaliti direktoru, gradonacelniku i grawe osiguranju.
valjda jedino direktna opasnost po zivot.
valjda si ti jedna od onih pasivnih promatrača
__________________
"Svijet je ogledalo:Pogledaj u njega, i ono će ti vratiti tvoju sliku."
-KLEOPATRA is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 23:40.